2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
Kızlar günaydın pişik için sudocrem kullanan var mı? İçeriği pek temiz değil diye biliyorum ama pişik için herkes onu öneriyor. Bende mustela ve bepanthol var bepnthol nispeten daha iyi ama hala istediğim sonucu alamadım.
Elinde varsa hametan da işe yaramıştı bizde, bir de bir iki gün daha çok açık bırakmıştım altını.

Kızlar günaydın pişik için sudocrem kullanan var mı? İçeriği pek temiz değil diye biliyorum ama pişik için herkes onu öneriyor. Bende mustela ve bepanthol var bepnthol nispeten daha iyi ama hala istediğim sonucu alamadım.
Bi kere pişik olduktan sonra ilaçlara yönelmen lazım. Bana hamazinc kullan dedi doktor. Burda bir arkadaşın bebeğinin geçmeyen pişiği arko kremle geçti bu arada.

Elinde varsa hametan da işe yaramıştı bizde, bir de bir iki gün daha çok açık bırakmıştım altını.
Bende sık sık açık bırakmaya çalışıyorum bu sabah gördüm baya artmış
Bi kere pişik olduktan sonra ilaçlara yönelmen lazım. Bana hamazinc kullan dedi doktor. Burda bir arkadaşın bebeğinin geçmeyen pişiği arko kremle geçti bu arada.
Arko’yu duydum bende şaşırdım hatta deniyim bende olmadı hametan ya da hamezinc alırım bende

Ben en basından beri onu kullanıyorum, hıc pısık olmadı şükür

Ben
Hep onu kullanıyorum, hiç pişik olmadı şimdiye kadar.

Bu sekilde bir sey yok ,kesinlikle lutfen hemsirelere degil doktorlara danisin.Hicbir doktor ates yokken calpol verin demez,sanmiyorum.Ben 38.5a yaklasmadan Calpol vermiyorum,ates zaten vucudu savastigi icin çıkıyor,biraz ona musaade etmek gerekiyor
Ben bunu sorduğumda ateş olarak düşünme ağrı kesici özelliğide var ve çok huzursuzluk hissettiğinde verebilirsin demişti doktorumuz

Ya korkuyorum bu menenjit aşısından bizim ilk doz yedinci ayda olucak doktorumuz aşı olmayan ayları seçti bu cumartesi rotavirüsün ikinci dozunu olucağız bize en son dördüncü ay aşısı aşırı huzursuzluk yapmıştı gece birde bi çay kaşığı değilde ml dedi doktorumuz. Ateş düşürücü içindeki her bir 5 ml'lik ölçek, 120 mg parasetamol içerir. vücut ağırlığına göre kg başına 10 mg olacak şekilde kullanılırmış. 1ml ölçek 24 mg parasetamol içerir. Yaklaşık iki buçuk kg bir çoçuğa eş değer. 1 çay kaşığı 2,5 ml olarak düşünülürse buda 60 mg parasetamol yaklaşık 6 kg çocuğa eş değer doktor bana kglarına göre enjektörle çek ml ağzına ver hem ne kadar verdiğini bilirsin çeşitli boyutlarda çay kaşıkları var demişti. Mühendis kafasında oldu biraz hesaplamalar 🤣
Not:Bu calpol için doz hesaplama ibuprofende daha az sanırım tabii yinede doktorunuz ne dediyse odur

Son düzenleme:
Pişik olduğunda doktor hamezinc kullandırdı ama sabah akşam azıcık sürülüyor. Geçtikten sonra hafif kızarınca sudocrem, earth mama değiştirip sürüyorum. Kızarmazsa hiç sürmüyorum totosu alışmasın diye.

Ya korkuyorum bu menenjit aşısından bizim ilk doz yedinci ayda olucak doktorumuz aşı olmayan ayları seçti bu cumartesi rotavirüsün ikinci dozunu olucağız bize en son dördüncü ay aşısı aşırı huzursuzluk yapmıştı gece birde bi çay kaşığı değilde ml dedi doktorumuz. Ateş düşürücü içindeki her bir 5 ml'lik ölçek, 120 mg parasetamol içerir. vücut ağırlığına göre kg başına 10 mg olacak şekilde kullanılırmış. 1ml ölçek 24 mg parasetamol içerir. Yaklaşık iki buçuk kg bir çoçuğa eş değer. 1 çay kaşığı 2,5 ml olarak düşünülürse buda 60 mg parasetamol yaklaşık 6 kg çocuğa eş değer doktor bana kglarına göre enjektörle çek ml ağzına ver hem ne kadar verdiğini bilirsin çeşitli boyutlarda çay kaşıkları var demişti. Mühendis kafasında oldu biraz hesaplamalar 🤣
Not:Bu calpol için doz hesaplama ibuprofende daha az sanırım tabii yinede doktorunuz ne dediyse odur
Calpol içindeki prospektüsde Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar; konu başlığında ayrıntılı anlatılmış.

Calpol vermenin kolay bir yolu var mı? Ben geçen çok zorlandım bir çok denemeden sonra1ml ancak verebildim sanırım. Enjektörle yavaş yavaş mı veriyorsunuz birden boğazından akıtarak mı ?

Calpol vermenin kolay bir yolu var mı? Ben geçen çok zorlandım bir çok denemeden sonra1ml ancak verebildim sanırım. Enjektörle yavaş yavaş mı veriyorsunuz birden boğazından akıtarak mı ?
Ben enjektörle zorlanmıyorum yavaşca yanağına doğru veriyorum bide oturtuyorum biraz eğimli zaten tadını seviyorlar yalanmaktan bi hâl oluyorlar😂 Tam boğazına sıkmıyorum genzine kaçar diye

Ben enjektörle zorlanmıyorum yavaşca yanağına doğru veriyorum bide oturtuyorum biraz eğimli zaten tadını seviyorlar yalanmaktan bi hâl oluyorlar😂 Tam boğazına sıkmıyorum genzine kaçar diye

Ben cay kasıgına koyuyorum dilini cıkararak yalıyor, tadını cok sevıyor 😊

Ek gıda konusunda çok hevesli gözüküyor diyorum ama calpol çorba, tatlı gibi bir şeyde olabilirdi. Asla ağzında tutmadı çay kaşığıyla verdim olmadı ,enjektörle minik minik ben verdim o tükürdü. birden sıktım kustu. Ek gıdada da mı zor günler bekliyor beni acaba

Ek gıda konusunda çok hevesli gözüküyor diyorum ama calpol çorba, tatlı gibi bir şeyde olabilirdi. Asla ağzında tutmadı çay kaşığıyla verdim olmadı ,enjektörle minik minik ben verdim o tükürdü. birden sıktım kustu. Ek gıdada da mı zor günler bekliyor beni acaba
Üst damaga degmedıgı ıcın tam yutkunamıyor suan, dılıyle cevıre cevıre yutuyor.. Normal ama, benım kız da birazını tukıruyor kasıkla ittirıyorum gerı

Benim kızda birkaç gündür hem gece hem gündüz uykularında ağlama/ uykudan uyanırken ağlama başladı. Bazen geri uyuyor bazense ağlamanın şiddeti artarak devam ediyor. Henüz diş hazırlığı yok dedi doktorumuz. Acaba uyku gerilemesiyle mi ilintili? Bizim zaten uykularımız hiç ilerlememişti, tüy dikeriz artık öyle bir şeyse. Alışkanlık haline de gelmez inşallah.

Dün agzına salatalık dedgdırdım, direk somurmaya basladı, korktum parcalar diye.. Soguk oldugu ıcın rahatlatır biraz demıstım oysaki.. Arkadasım da yesıl soganı degdır dedı, digerlerıne gore daha guvenli dedı
Salatalık parcalanabiliyor, geçen parçasını yuttu, bezinde aynen çıktı henüz gelismemis sistemi.
Biberon kullanırken de zor içtiğinde alt damağına iki parmakla hafif bastırınca daha iyi kavrıyor ve emiyorlarmış , ben icmeye devam etsin diye yapıyorum

DUn tam 5 aylik olduk. Doktor ek gidaya baslayalim dedi. Ben bogazina durur diye korkuyorum 6.ayi bekleyecegim 5 aylik ek gidaya baslayanlar nasil basladiniz naptiniz cam rende kullaniyor musunuz ve yedirirken mama sandalyesinde mi oturuyor

DUn tam 5 aylik olduk. Doktor ek gidaya baslayalim dedi. Ben bogazina durur diye korkuyorum 6.ayi bekleyecegim 5 aylik ek gidaya baslayanlar nasil basladiniz naptiniz cam rende kullaniyor musunuz ve yedirirken mama sandalyesinde mi oturuyor
Kızım 4 buçuk aylık. Biz şu an sabah akşam pirinç unu+alerji mamasıyla yapılmış muhallebi -mama arasında bir kıvamı olan ek gıdayı yediriyoruz. En iyi reflü yatağında yiyor su an, ayı büyüyünce ve alıştıkça mama sandalyesine geçeriz diye düşünüyorum.

X