Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Ben 9 ay kullandım ve 8.ayımda bile 2-3 tane çıkıyordu doktorum bir şey olmaz dedi. Önemli olan ilaç bitince çıkmaması, ilacı bitirdiğim 4 ay oldu ve hiç sivilce çıkmadı Allah'a şükür.

Aa ya sinir oldum hâlâ çıkmasına da neyse ki normalmiş :) peki bir şey sorucam ben önceden krem kullanmıştım ondan sonra başladım nu ilaca şimdi o krem sürdüğüm yerde sivilcelerin izleri var hep, işin kötüsü yanağımın çoğu kıs ı öyle ya bu azalır mı? Yoksa hep iz olarak kalır mı

ben yanlış tedavi sonucu başka doktora gittim, özellikle yanağımda aşırı sivilce ve izleriyle gittim şimdi yüzde 70'i gitti izlerin silikleşti bayağı ama çok fazla izim vardı. Şimdi haftaya iz tedavisine başlayacağız şu anki halim bile çok az geliyor o kadar sivilceden sonra :)

Aa çok geçmiş olsun, şükür ki gitmiş memnunsun halinden çok sevindim adına :) ama benim de yanaklarım ve çenemde öyle izler var ve sanki hiç gitmeyek gibiler 40 mg kullanocam 3 ay boyunca.. Bakalım ..

Merhaba kızlar yeni konu açtım lütfen yardimci olun,yorum yapin cok kotuyum.Roaccutane 2. Ayım,ayak bileklerimim aci ve agrisindan cok zor yuruyorum cok kotuyum acaba bu roaccutane yab etkisi mi lutfen actigim yeni konu bolumune yazin buradan cok takip edemiyorum :'(

Sonunda o gün geldi... Bugün doktora gittim ve bana zoratenin yazdı. 1saat önce ilk ilacımi içtim. Psikolojik mi bilmiyorum ama bacağımin bir bölgesi kasınıyor ve burnumun içi kuruyuverdi sanki. Bilmiyorum galiba psikolojik yan etkiler ne zaman başlıyacak kızlar ?

Ahaha benim ilk baslardaki halimsin :) psikolojik hemen kurumaz 2 haftaya baslar yan etkiler ,belkide olmaz yan etki herkeste olmuyo oyle dusunme :)

Arkadaşlar iyi akşamlar, son zamanlarda benim bacaklarım çok fazla kaşınmaya başladı, yani rahat 2 dakika sürekli kaşıyorum ve çok kaşınıyor. Bu ilaçtan mı kaynaklanıyordur? Bunun gibi bir şikayet yaşayan oldu mu?

Evet ilac kuruluk yaotigi icin oluyor .bu ara bendede var

Kızlar meraba, ben bu sıralar aşırı kızarıyorum. güneş kremi kullanıyorum, sebamedin 50 faktör, normalde de kızaran birisiyim. Doktor güneşe dikkat etmemi söyledi.. Ama güneş kremi sürsem bile fayda etmiyor resmen. Patlıcan gibi oluyorum. Durup dururken sınıfta kızarıyorum falan.. Herhangi bir önerisi olan var mı?

Selam kızlar :) 3. ayımı doldurmama çok az kaldı, burada herkes ilacın çok aşırı sivilce çıkartmasından şikayetçi ama ben de tam tersi. Hiç sivilce çıkmıyor, sırtımda tek tük çıkarsa çıkıyor işte o da arada sırada. Acaba böyle olması kötü mü? Ayrıca dudaklarımın kuruması ve burnumun kanaması dışında başka bir yan etki de yaşamadım. Yani evet, vücudumun her bölgesi kurudu ama eziyet seviyesinde değil. Hissettirmiyor bile. Şu an halimden çok memnunum, Yüzüm bembeyaz, pürüzsüz hatta siyah nokta bile yok, gözeneklerim küçüldü falan. Ama ilacın etkisini gösterdiğini çıkan sivilcelerden mi anlıyoruz acaba? aklıma takıldı.

Canım birsüre sonra cildi kurutuyor oyuzden bol bol nemlendirici kullan benden sana tavsiye tatlım:)
Merhabalar çok yağlı ve hafif akneli bir cildim olduğu için kışın doktorumun tavsiyesiyle zoretanine başlayacağım.Açıkcası biraz korkuyorum.İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda yan etkilerinden epeyce bahsedilmiş.Saç dökülmesi,dikkat eksikliği,ciltte kuruluk,uyku vs.gibi yan etkileri olduğu doğru mu?Bu sene sınava hazırlanacağım ders çalışmama etki eder mi?Saç dökülmesi herkeste yapıyor mu?cevaplarsanız çok mulu olurum.İyi günler:)

Arkadaşlar merhaba.. Benim tedavim biteli 1 ay oluyo, size bi soru sorucam. Şu son zamanlarda yüzüm (burnumun çevresi özellikle) yağlanmaya başladı, ilacı kullandığım zamanlarda bu kadar değildi.. İlaç kuruluk yapıyo biliyorum ama o zamanlar çok kuru bi cildim olmadı, gayet iyiydi anlayacağınız.. Şimdi yağlanmaya başladı, böyle olan var mı aranızda? Bu normal bi şey mi yani

İlacı bırakmam için son 15 günüm kalmıştı. Fakat ağır bir boğaz-dişeti enfeksiyonu geçirdiğim için başka antibiyotikler kullanmak zorundayım ve bu yüzden zoretanini bırakıyorum. Cildim henüz istediğim hale gelmemişti. Yanaklarımda hala kırmızı sivilce izleri var ve zamanında kocaman çıkmış bir kaç tane sivilcenin izleri sonsuza kadar oradan ayrılmayacakmış gibi duruyor. Kullanmasam bile ilacın etkileri bir süre daha devam edip o kırmızılıkları yok eder umarım. Yoksa hep geçirdiğim enfeksiyonu suçlayacağım, tedavimi tamamlamama izin vermediği için.

Merhaba canim benim 5. Ayim bitecek ben de ilk basta korkmustum ama sonucunun güzelliğini düşündükçe bu korkuyu yendim. Internette yazan yan etkiler herkeste olmuyor. Mesela genelde herhesin cildi cok asiri sivilce kusar ama bende oyle bir sey olmadi. Gerci benim sivilce derdim yuzumde degil sirtimdaydi ve orda da tek tuk cikiyor, neyse. Sac dokulmesi yapar evet ama ilac bittikten sonra o dokulen saclar geri cikiyormus. Ben de sac dokulmesi de yapmadi. Eger sivilcelerinden cok muzdaripsen ve doktorun da tavsiye ediyorsa basla derim. Gozunu karart ve korkma. :)

Kizlar!! Acil bakin lutfen... son zamanlarda birkac kisiden "Senin yuzunde çil mi olustu?" Diye soru aldim. Ve bunu ben de aynaya baktigimda hissediyorum. Yani cok asiri bir sey yok ama ilaca baslamadan once boyle degildi. Gunes kremini cok duzenli kullanmadim, acaba ondan mi kaynaklaniyor? Ilac bitince gecer mi acaba? Olur mu oyle bir sey? Lutfen olsun çünkü. ..

benimkide öyle canım bende 3 aydır belki daha fazladır bıraktım burnum yağlı ama sivilce yok

İlaç kullanırken ve bıraktıktak hemen sonra da güneş kremini bırakırksan inanılmaz leke yapıyor güneş. Geçer mi bilmiyorum ama bundan sonra dikkat etsen iyi olur.

Arkadaşlar sizden çok acil yardım isticem.Pek sorunlu bir cilt yapım yok parlama ve arada tek tük sivilce çıkar.Ama şu son 5 gün yüzüme bir şeyler oldu kaşıntı gerginlik her yerinde minik mink sivilceler burun ve çenemde kuruma soyulma rezalet bir görüntü İlk defa böyle bir şey yaşıyorum yüzüm kızardı ve daha çok yağlanmalar sivilceler oluştu isirik gibi resmen.Ne olduğunu ve nasıl kurtulacağımı bilen varsa lütfen yazabilir mi

Ben de bu ilacı kullanmaya başladım ve kullanmaya karar vermem neredeyse 2 senemi aldı. Başlamadan önce de internette araştırmadığım yer kalmadı ki bu siteye de çok baktım. İlacın yan etkisi herkeste farklı olur tabii ama yine de benim gibilere bir fikir olur diye http://zoretaninguncesi.blogspot.com.tr/ buraya yazıyorum. Kendimden biliyorum her yeri okuyordum.

http://soncareroaccutane.kadinlarkulubu.com.tr/ roaccutane kullanmaya başlıyorum ve her gelişmeyi sizinle paylaşmak için blog açtım, bu süreci merak edenler linke tıklayıp takip edebilirler :) herkese güzel parıl parıl bir cilt ve mutlu günler diliyorumm..
soncareroaccutane.kadinlarkulubu.com.tr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…