Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Arkadaşlar merhaba..
Burada beni tanıyan vardır az çok :) ama yine de kendimden azıcık özet geçeyim..
Ocak-haziran 2015 tarihlerinde zoretanin tedavisi gördüm, tedavim biteli 6 ay oluyor.. Ve fotoğrafta gördüğünüz şekilde alnımda küçük sivilce çıkmaya başladı.. doktorla konuştum bana dermoskin köpük önerdi onu kullanıcam, bu şekilde sivilceleri çıkan arkadaşlar oldu mu? Çok korkuyorum tekrarlayacak diye.. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler hepinize :)

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    23,3 KB · Görüntüleme: 273
Arkadaşlar merhaba..
Burada beni tanıyan vardır az çok :) ama yine de kendimden azıcık özet geçeyim..
Ocak-haziran 2015 tarihlerinde zoretanin tedavisi gördüm, tedavim biteli 6 ay oluyor.. Ve fotoğrafta gördüğünüz şekilde alnımda küçük sivilce çıkmaya başladı.. doktorla konuştum bana dermoskin köpük önerdi onu kullanıcam, bu şekilde sivilceleri çıkan arkadaşlar oldu mu? Çok korkuyorum tekrarlayacak diye.. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler hepinize :)
Arada ufak tefek bu şekilde sivilceler çıkıyor ama eskisi gibi olmaz hiç merak etme.

Arada ufak tefek bu şekilde sivilceler çıkıyor ama eskisi gibi olmaz hiç merak etme.

Çok korkuyorum yahu.. Bunları gördükçe strese giriyorum, bu sefer bundan da sivilce çıkacak diye korkuyorum :KK70: böyle yanaklarımda da çıktı iki üç tane.. İyice gerildim..

Merhaba bende hapı kullanmaya yeni başladım 4 gün oldu 20 mg günde bi defa alıyorum yan etki olarak bütün gün sersem gibiyim akşam uykum geliyor gece kaçıyor benim sivilcem yoktu iz için gitmiştim fakat bi kaç günde yüzümdeki pütürler sivilceye dönüştü burun kenarlarım acıyor.Aşırı derecede her şeye isteksizim bu arada neden bu kadar etkiledi beni bilmiyorum.Merak ettiğim bu süreçte bb krem vs bir şeyler kullanabiliyor muyuz şimdiden teşekkürler.

la havle...:kızgın:

bu ilaç kullanılırken kalınan hamilelikklerde bebeğin doğması durumunda sakatlık vakaları görülme riski var...

hapın kullanım süresi boyunca kan vermek te, hamile kalmak ta yasak.

arkadaşın duyduğunu yanlış aktarmış, rica etsem, arkadaşlar lütfen her duyduğumuzu emin olmadan paylaşmayalım olur mu ?

insanlar ilaçlara umut bağlıyor ve psikolojilerini yüksek tutmak tedaviye en yardımcı unsurdur. bu şekilde kulaktan dolma bilgileri yazarken dikkatli olursak sevinirim, hem de forumun amacının dışına çıkmamış oluruz.

zira, topiğin başlığı, 'zoretanin KULLANANLAR

fikir yürütenler değil.:kahve:
Ya gercekten cok doğru söylüyorsun. Ben bugun tedaviye basladim ve korkuyorum. Insanlar motive etmiyor ve hep kotu seyler soyleyip bizi korkutuyolar :KK43:

kızlar hemen bikac bişey yazmak istiyorum.. öncelikle cok ahkam kesmek degil niyetim. sadece bu ilacı kullanıyorum ve 8 seneyi askınbu sorunla ugrasan biri olarak bildigim ve yasadıgım seyleri anlatıcam sizlere..

zoretanine baslamadan önce doktora göründüm ve tahlillerim yapıldı gerekli seyler soruldu dosyama bakıldı gecmiş tedavilerim degerlendirildi bire bir derdime anlatma sonrasında karar verildi zoretanin kullanmam için.. doktorumla ileişimim süperdir.. bayan bir doktorum var. kendisi bana ilacı anlattı.. roaccutane yazıcaz dedi.. ama dudakların asırı kuruyacak belki yara olacak sürekli kremle dolaşmak zorunda kalacaksın kan vermeyeceksin ve gebelik yok dedi.. bunun dısında bir zararı olup olmadıgını sordum kişiden kişiye degişiyor.. tahlil sonuclarıda önemli.. cok yaglı yememeye dikkat et.. zaten kontrolün olacak o zaman şikayetlerini dinleriz dedi...

bugün 10. günüm.. arkadaslarım sürekli sunları dediler

"derin kabuk kabuk olacak dökülecek"
"corabını cıkarırken bile derin corapla bir cıkacak"
"sinir sistemin cökecek"
"sürekli uyuyacaksın"
"kısır kalacaksın"
"yemek yiyemez hale geleceksin"
"gözlerin bozulacak"
"bacakların şişecek"
"vucudun ödem yapacak"
"sacların dökülecek kirpiklerin düşecek"

ve daha neler neler....

ilk birkacgün sırf bu sekilde moralimi cok bozdular.. hakkaten o moda girdim.. ama sonra silkelendim kendime geldim.. ne oluyor sana kızım dedim.. evet bikac gün iştahsızlık cektim ama oda eminim moral bozuklugundan simdi cok yiyemiyorum ama ölcülü ve gerektigi kadar yiyiyorum.. evet dudaklarım kuruyo.. ama bukadarda olsun.. vucudun yagı gidiyo.. nemsiz kalıyo.. ve en hassas yer dudak degilmi.. cok ince dogaldır kuruması ve doktorumda demişti.. bugün birazcık kanadı ama okadarda sakır sakır degil.. ince ince.. oda kremi zamanında sürmedigim için.. ama varsın oldun ne yapayım sonunda oda gececek... bide yüzüm soyuluyo bu cok iyi ölü deri gidiyo.. ve emin olun yüzümü 1 hafta içinde bukadar muntazam gördümya. baska hiç birsey bukadar mutlu edemz beni.. gözlerimdede biraz kuruluk oldu ilk zamanlar ama şimdi yok... yani olay kendinizi soktugunuz ruh haline göre degişir.. 1 hafta sonra yüzümde minik minik sivilceler cıktı ama dalga gecebiliorum kendimle cunku inanıyorum gececegine.. sizlerde inanın...
Keske herkes senin gibi motive eden seyler yazabilse. Bugun doktor bu ilaci yazdiginda internette arastirdim ve herkes kotu seyler yazmisti. Burda herkes kulaktan dolma seyler yazip bizi korkutuyor. Senin gibi guzel seyler yazanlari gorunce mutlu oluyorum bosuna korkmuşum diyorum :/

zoretanin kullanıyorum 6 ayımdayım denize girsem kalıcı leke olurmu ???

7.ay içindeyken ben de tatil planı yapıyordum. Doktoruma sorduğumda gidebileceğimi ama yüzümü güneşten olabildiğince korumamı söyledi. Yüksek koruma faktörlü güneş kremleri ve şapka kullanmamı tavsiye etti.

Merhaba arkadaşlar bende zoretanin kullandım ve tedavim biteli 9 ay civarı oluyor sorularınız varsa cevaplayabilirim.

bende az önce nedir bu ilaç diye netten baktım. ama ciddi yan etkilerden bahsediyor. Allah göstermesin de o 10000 kişiden biri siz olmayın dikkat edin.

merhaba yan etkileri ve ek olarak neler yapmam gerektiğini söylermisin yarın ilk günüm olacak
Ben çoğu yan etkiyi yaşadım açıkcası kuruluk,halsizlik,saç dökülmesi vs. yapmanız gerekenler beslenmenize dikkat etmeniz bol su içmeniz, ilk aylar sivilce çıkıyor diye ümitsizliğe kapılmamanız şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

Ben çoğu yan etkiyi yaşadım açıkcası kuruluk,halsizlik,saç dökülmesi vs. yapmanız gerekenler beslenmenize dikkat etmeniz bol su içmeniz, ilk aylar sivilce çıkıyor diye ümitsizliğe kapılmamanız şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

masamda şişe ile bekliyorum istemesemde içiyorum gerçekten... fastfood u azalttım.inşallah sıkıntı olmaz bide yaz günü zor gerçekten

Arkadaşlar bir hafta önce zoretanin kullanmaya başladım abartıldığı kadar kötü bir ilaç değil bünyeden bünyedeye değişiyor tabiki ama çok ağır yan etkileri yok 4 arkadaşım birden kullandı 1 sene oldu yüzleri süper sıra bende.
bugün tam bir hafta dudaklarım kurudu soyuluyor yüzüm pul pul dökülmeye başladı. sebametin güneş kremini kullanıyorum. bide dudağıma nemlendirici sürüyorum. Merak edenler için gelişmelerden haberder edicem. :*

Arkadaşlar bir hafta önce zoretanin kullanmaya başladım abartıldığı kadar kötü bir ilaç değil bünyeden bünyedeye değişiyor tabiki ama çok ağır yan etkileri yok 4 arkadaşım birden kullandı 1 sene oldu yüzleri süper sıra bende.
bugün tam bir hafta dudaklarım kurudu soyuluyor yüzüm pul pul dökülmeye başladı. sebametin güneş kremini kullanıyorum. bide dudağıma nemlendirici sürüyorum. Merak edenler için gelişmelerden haberder edicem. :*
kac mg ıle basladın bakım

Merhaba arkadaşlar,
Ben bugün 10. kapsülümü aldım (20 mg) herhangi bir problem ile karşılaşmadım. Dokturum bana dudaklarım için Hametan kremini verdi günde 5 defa sürmem için ama ben bi sabah ve bi akşam kullanıyorum. Gün boyu sürekli dudak balmı kullanıyorum ama. Sürekli su bulunduruyorum yanımda, bol bol su tüketilmesi gerekiyor. Herhangi bir kuruluk veya tahriş yok cildim de. Küçük küçük sivilceler çıktı, çene bölgemde ama 1 günde sönüyor ve belirsiz. Rahatsız edecek kadar değil. İlerleyen zamanlarda tekrar yazacağım. Şimdilik çok başlardayım. 7 aylık kullanım olacağını söyledi dokturum.

Benimde zerotanin kullanmaya başladığım bir hafta oldu. 30 mg ile başladım. Benim sorunum sizlerden çok farklı. Bana dermatalog verdi. HS isimli bir deri rahatsızlığı için verdi. Bunun için kullanan var mı?

X