Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar elimde kırmızı pütürcükler çıktı ve bazen kaşınıyorlar, sizde de oldu mu? geçmesi için krem önerebilir misiniz? doktor randevuma yaklaşık 10 gün var o zamana kadar duramam böyle
Merhaba bende aknetrent kullaniyorum benimde elimde kirmizi seyler cikti doktorum deri hassasiyatinden oldugunu soyledi cuma gunu randevum vardi gosterdim excipial lipo yazdi baya iyi geldi bana gecti kirmiziliklar :)

Merhaba bende aknetrent kullaniyorum benimde elimde kirmizi seyler cikti doktorum deri hassasiyatinden oldugunu soyledi cuma gunu randevum vardi gosterdim excipial lipo yazdi baya iyi geldi bana gecti kirmiziliklar :)

çok teşekkür ederim canım umarım bana da iyi gelir :)

Rica ederim ne demek :)) seninkide gecer insallah :)

canım sen excipial lipo yu önerdikten sonra hemen gittim aldım eczaneden ve iki gün kullanımda bile çok iyi geldi ellerime kırmızılıklar geçti bile yalnızca pütürlükleri kaldı birkaç gün içinde onlar da geçer diye umuyorum :)) çok teşekkür ederim sana

Cok sevindim yaa benimkinide cabucak gecirmisti hala kullaniyorum gunluk nemlendirici olarak :) gecmis olsun cok mutlu oldumm :)

O pütürcüklere en iyi gelen şey net olarak Hametan diyebilirim..1 gün bile sürmemişti geçmesi.Daha sonra düzenli nemlendirmeyle hiç çıkmıyorlar.Bulaşık deterjanı,sıvı sabun kullanıyorsanız mutlaka nemlendirme özellikli olmasına dikkat edin.Çok sıcak ve çok soğuk da sebebiyet verebiliyor..Kullandığınız suyun hep ılık olması gerekiyor :)

Bugün itibariyle tam 207 gün oldu.. :) Tamamiyle kesmeme sadece 12 gün kaldı,bu sefer uzamayacak.Lekeler olduğu gibi,bitsin neler göreceğim nasıl olacak bakalım bekliyorum..Bu arada çok iyi kızarıklık kapatıcı bir CC krem keşfettim.Loreal Nude CC Krem,yeşil olanı.Artık hiçbir ekstra ürün kullanmadan kapatabiliyorum lekeleri.Çok iyi bütünleşiyor ciltle ve kalıcı.Kadınlar günü indirimleri başlarken çok uygun bir fiyata düşüyor.Aklınızda olsun :) (Görsel alıntıdır.)

Eklentiler

• cc21.jpg
    38,2 KB · Görüntüleme: 407
Ben zoretanini kullanmalı 3 ay olmak üzere ama 4 kilo aldim çünkü sürekli kabizlik problemi yapıyor. Ve bu kabizlik çok sıktı ağlatma derecesine getiryo o yüzden bırakabilirm

arkadaşlar ilacı kullanırken adet gecikmesi yaşayan oldu mu 15 gün gecikti adetim normal mi acaba(

Ben ilacı 6 ay önce bıraktım, bende de adet düzensizliği yapmıştı. Doktoruna gittiğinde tekrar söylersen onun icinde bi ilac yazabilir. Ben doğum kontrol ilacı kullanmıstımç

arkadaşlar ben de 2 ayı bitirdim. toplamda 4 ya da 5 ay kullanacağım. 40 mg kullanıyorum. sivilcelerim sadece ilk bir ay çıktı o da normal düzeyde. ilacı kullanmadan önce cildimde nasıl çıkıyorsa öyle devam etti ilk bir ay. şimdi hiç sivilce yok burnum tamamen temizlendi çok siyah nokta vardı normalde. ama gözeneklerim çok açık. doktor geçeceğini söyledi. bakalım bekliyoruz:)

merhaba arkadaslar bende 23 yasındayım ve ergenlikte hiç sivilce cıkarmayan ben son 4 aydır şiddetli bi şekilde bu problemi yaşıyorum ve son çare olarak zoretanine başladım çok istekli olmayarak ama baska care kalmayınca mecbur kaldım sivilcelerimin içi iltihaplıydı. kullanmaya başlayalı 1 ay oldu. gün saymadım :) burnumda siyah noktalar cıktı. sivilcelerimin iriliği gitti sadece kırmızı izler kaldı bundan sonra ki aşama ney bilmiyorum. ağustos ayındada düğünüm var bu yüzden tedirginim bende

İkinci ayına girdiğinde belirtileri daha yogun yaşayacaksın. Dudakların ve yüzün çok kötü gerilmeye başlayacak. Ben de bel ağrısı ve son dönemlerde vücudumda yaralar olmuştu. Ama sonucu gördüğünde her şeye değiyor başlamışken bırakma sakın. Yüzün eskisinden daha güzel olacak emin ol. Bol bol su iç ve vücuduna da her gün krem sur. Dügünden sadece bir hafta önce ilacı bırakıp dugunden hemen sonra devam et ki o bir haftada yüzündeki kızarıklıklar gecip makjaj yapabilesin. Ben bir hafta İtalya ya tatile güttügimde ara vermiştim. Bu arada hic makjay yapma ve güneş kremını sakın ıhmal etme.
Kolay gelsin, umarım bu süreci çabuk atlatırsınç

evet i
sağol tesekkür ederim belimde ağrılar başladı, su içmeye calışıyorum. dudaklarımı ve vücudumu nemli tutmaya calışıyorum. doktor papulex diye bi krem vermişti imexle kullanıyorum. günes koruyucu özelliği var mı bilmiyorum bide bi sürü söylentiler varya onlar canımı sıkıyor. suan ki kızarıklıklar sadece sivilce olan bölgelerde yani onların izleri onlar da gecer mi acaba

Evet yan etkileri kullandıgın sure boyunca fazla olan bir ilac kabul ediyorum hatta benim burun kanamalarımda olmuştu ama buna değiyor. Yüzünün o haldeki psikolojisi daha kötü. Bu arada ilacı bıraktıktan sonra cilt 6 ay daha kendini düzeltmeye devam ediyor ve bütün lekeler de geçiyor. Kışın başladığın için doktor güneş kremi vermemiştir sakın ıhmal etme yoksa hem leke kalıyor hemde cok kötü kızarıyor. Kullandığın süre boyunca bir sorun yaşarsan bana yazabilirsin.

İyi geceler arkadaşlar.. Benim zoretanin ile mücadelem de 2.ayım bitti, kan tahlilimi yaptırdım salı günü gideceğim kontrole, sırt ağrılarım ilk ayda oldukça fazlaydı. Ama çok şükür azaldı, rahatım. Adetimde herhangi bir problem yaşamadım. Şuan adetimin 3.günü. Bir şey paylaşmak istiyorum sizlerle, bilmiyorum bu durum bana mı özel merak ettiğimden soruyorum, bugün gözümde arpacığa benzer bi şey çıktı ve gözüm doğal haliyle de şişti.. Ama arpacık olsa kaşınır bende öyle bi belirti yok, göz kapağımın bi kısmı kızarık ve acıyor, baktığımda beyaz bi şey var sanki küçük bi sivilcenin iltihabı gibi.. Akşama doğru aynı acıyı sol gözümde de hissettim ve daha da beteri sanırım o da şişecek. Aynı ağlamış gibii duruyorum, göz kapaklarım ağırlaştı resmen. Anlamıyorum hayır dediğim gibi arpacık olsa kaşınır öyle bi şey de yok endişelendim doğrusu.. Buna benzer bi şey yaşayan ya sa herhangi bir bilgisi olan varsa paylaşırsa çok çok sevinirim doktora da soracağım bir de aiiznle paylaşmak istedim. Bir de( böyle bi etkisi olduğuna pek inanmadığım halde söylüyorum) ilaç kısırlık yapıyor diyenler oluyor. Yani böyle bi durum söz konusu değildir di mi?
-şimdiden teşekkürler

İlaç kısırlık yapıyormu bilmiyorum ama bu ilacı kullanırken hamile kalınırsa çocuk için çok ciddi yan etkileri var diye okumuştum.
Bu arada gözlerindeki gayet normal, ilaç kuruttuğu için böyle oluyor. Göz doktoruna gidip bu ilacı kullandığını söylersen damla yazıyor. Benim gözlerim çok kötü olduğu için ilacı bırakmaya karar vermiştim doktorda zoratatinden aknetrent e çevirmişti ilacımı. Ben ilacı bırakalı neredeyse 1 yıl olacak hala yan etkilerini yaşıyorum göz damlasını kullanmam dahil.

Ya bu kısırlık olayını merak ettiğim için sordum çünkü önüme gelen herkes aynı şeyi söyledi ve ben de ister istemez korkmaya başladım ama göz damlasını niye kullanıyorum ki ? Sonuçta olan şey göz kapaklarımla ilgili şimdi hâlâ daha yan etkilerini yaşıyo musunuz yani çok geçmiş olsun yüzünüz nasıl peki?

gözün hakkında yorum yapamayacağım ama ilacın göz kuruluğu yaptığını biliyorum belki iltihap gibi birşey olmuştur geçer umarım hemen. kısırlık konusunu ben de çok araştırdım olmayacağını söylüyor herkes zaten böyle bir yan etkisi olsa bu kadar çok kullanılmazdı diye düşünüyorum. ilacı kullanırken kesinlikle hamile kalmak yasak, ve ilacın bitiminden sonra garanti olsun diye 1 yıl boyunca da. bu durumu yanlış anlayan insanların kısırlık gibi bir yan etkisi varmış diye düşündüklerini sanıyorum ben.

Yüzüm çok düzgün bir sorunum yok, daha önceden var olan lekelerimde gitti güneş lekeleri hariç.
Göz kapağında olan şey kuruluktan, ben gözünün alt tarafında sanmıştım belki damlayla geçer diye ama her bir yan etkide sürekli not al ve gidince durumunu anlat, çünkü bazen yan etkiler fazlayda ilacı değiştiriyor.
Kısırlık konusunda bir sorun olacağını sanmıyorum çünkü ilacı kullanıp çocuğu olan bir sürü arkadaşım var. Sadece etkileri çok uzun zaman devam ettiği için ilaçtan 1-2 yıl sonra hamile kalmak daha mantıklı.
Benim asıl endişe ettiğim karaciğerdi, onu da zaten kan tahlili sonuçlarında göreceksiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…