Zayıflıyorum yemin ettim 😐

Evet ablacığım gerçekten öyle. Tabii ki herkesin metabolizması farklı çalışıyor ama şöyle bir durum var; misal annem az yemek yer gerçekten ben doymam onun yediğiyle ama gün içinde sürekli atıştırır eee tabii öyle kilo alırsın. Benim rahmetli babam sporcuydu ve her şeyi de yerdi. Evet metabolizması hızlı çalışırdı ve karbonhidrat çok tüketirdi ama kararında yerdi ve gece yemezdi. En fazla 72 kilo oldu.
300 kilo olana kadar insanın kendine bir dur demesi lazım ama abla ya ben anlayamıyorum o duruma gelene kadar hiç rahatsız olmamak bence imkansız.
Annem 300 kilo olmadı hiç ama 100 kg üzerindeydi, annem üzerinden yazayım hayır rahatsız olmuyorlar ne hikmetse, ben annemi bildim bileli kiloluydu ama verilebilir kilolardaydı 40 yaşına kadar, son 32 yılda bir saldı kendini, hiçbir uyarıyı dikkate almıyorlar bir kere ve kesinlikle yemek için kavga ediyorlar, arkasına en saklandıkları laf, lokmalarımı mı sayıyorsun sonrasında ağlama vicdana oynama.

Asla tartıya da çıkmıyorlar, ben annemi tartıya çıkaramadım hiç, çünkü biliyordu 100 kilo üzerindeydi, ben de göz kararı boyunu da hesaba katarak 100 kilo üzerinde olduğunu anlıyordum ama işte tartıya çıkarsa ne kadar kilolu olduğunu göreceğim diye yanımda tartılmıyordu, ona göre herkes kilolu lap lap yiyen insanlardı o ise su içse yarayan talihsizlerdendi ve diğerlerine göre zayıftı😵‍💫

Oysa sürekli yiyen hareketsiz bir yaşam süren biriydi annemi 1 metre yürütemezdiniz.

Annem 300 kilo olmadı hiç ama 100 kg üzerindeydi, annem üzerinden yazayım hayır rahatsız olmuyorlar ne hikmetse, ben annemi bildim bileli kiloluydu ama verilebilir kilolardaydı 40 yaşına kadar, son 32 yılda bir saldı kendini, hiçbir uyarıyı dikkate almıyorlar bir kere ve kesinlikle yemek için kavga ediyorlar, arkasına en saklandıkları laf, lokmalarımı mı sayıyorsun sonrasında ağlama vicdana oynama.

Asla tartıya da çıkmıyorlar, ben annemi tartıya çıkaramadım hiç, çünkü biliyordu 100 kilo üzerindeydi, ben de göz kararı boyunu da hesaba katarak 100 kilo üzerinde olduğunu anlıyordum ama işte tartıya çıkarsa ne kadar kilolu olduğunu göreceğim diye yanımda tartılmıyordu, ona göre herkes kilolu lap lap yiyen insanlardı o ise su içse yarayan talihsizlerdendi ve diğerlerine göre zayıftı😵‍💫

Oysa sürekli yiyen hareketsiz bir yaşam süren biriydi annemi 1 metre yürütemezdiniz.
Valla o derece şişmen hatta belki daha şişmandı benim teyzemdi. Bize kalmaya gelmişti annemin eski evinde duşakabinden geçemediği için yıkanamadı 2 hafta. Berjer koltuk vardı kalçası sığmadı ucuna oturdu hep en kötüsü de hastanelik oldu, oturduğu binanın asansörü yoktu helikopter mi taşınma ekibi mi ne birileri gelip çıkartmış balkondan çıkarmışlar hastaneye kaldırmak için kimse taşıyamadı merdivenden. Her yeri yara olmuştu bilmiyorum neden

Hep bir bahane oluyor bir de ya ben onu anlamıyorum. O yüzden artık annemi zorbalıyorum ben kusura bakmasın. Hep zayıfmış son 30 yılda o da tekeri patlamış kamyon gibi gidiyor. Sağlığı için kilo vermek zorunda. Doktorları artık kilo vermeden gelme yapabilecek bir şeyimiz yok diyorlar. Sağlığı etkilemeyene bir şey demem de sağlığı etkileyecek boyuta gelen kesinlikle zayıflamak zorunda bunun lamı cimi yok.
Aşırı kilolular gençken sağlık sorunu yaşamasa bile genelde yaş ilerledikçe mutlaka kilo sorun oluyor. Çünkü bana omurga için gittiğim doktor; aldığın 1 kilo omurgana 5 kilo baskı yapar, o yüzden zayıf kalmazsan çok ağrıların olur demişti 🤷🏻‍♀️

X