Zayıflıyorum yemin ettim 😐

Aniden keserlerse düşüp bayılmayalar😶
Kesmeyeler he mii 🤔 o zaman tamam çok olmadan kuru meyve olur ama abartırlarsa;
IMG_2021.jpeg

Bu arada sizinle kendi deneyimimiz paylaşayım.

Şu an hayatımın en yüksek kilosunda olsam da (82) daha önce her kiloda oldum. Taş gibi de oldum, aşırı zayıf da, balık etli de.

Karşıdan bakınca "fıstık gibi hatun" dedikleri zamanlarımda da bu zamanların öncesinde şişmandım. Kilo vermenin en verimli yolunun spor ve stressizlikten geçtiğini fark ettim.

Sporun kendisi zaten stresi azaltıyor. Pilatesi yogayi yapın, pamuk gibi oluyorsunuz. Ben zayıfken de zayıflamaktayken de hayatımdaki hiçbir şeyi sıfıra indirmedim. Çünkü bu bende stres yaratıyordu. Tatlı da yedim, meyhaneme de gittim. Ama mutlaka spor hayatımdaydı. Hep.

3 yıldır sporu bıraktım, böyle oldum. Şimdi yeniden başlıyorum.

Bir de diyetisyen bir arkadaşımın verdiği bir sırrı paylaşayım.

Yediklerimiz 24 saat içinde proses ediliyor. Bu 24 saat içinde harcanabilir de, depolanabilir de. Şimdi siz dusunebileceğiniz en kalorili şeyi gömdünüz diyelim ki. Afiyet olsun. Ertesi gün az yiyin, detoks ve spor yapın. Dengeleyin.

Haftanın 2 3 günü hafif beslenip, kalan günlerin çoğunda normal beslenirseniz, birkaç öğün kaçamak hakkınız olabilir.

Stresten uzak durun. Kendinizi kısıtlamayın. Şeker yemeniz de lazım, hayatı tatsız yapmak zorunda değilsiniz. 2 gün üst üste kötü beslenmeyin yeter.

Bir de bilimsel araştırmalar fazla kalorilerin karbondioksit olarak dışarı atıldığını yazıyor. Bu ne demek? Nefes vererek kalori yakıyorsunuz demek. Meditasyon ve yoga burada önemli işte, derin nefesler alıp verdiğinizde vücudunuz aldığı enerjiyi yakacak.

Ben zaten şekeri yaş ve kuru meyveden alıyorum genelde. Arada çok az da çikolata yiyorum. Çay kahvede şekersiz. Tatlıyla aram pek yok. Dondurmaya da bugünden sonra yeminliyim🤣 bayilmam inşallah 😀
Seninkinde bir şey yok bence, kalori kadar yediğin gıdanın besin değeri de çok önemli bence. Kuru meyvelerin besin değeri yüksek ve yağ yapmazlar.

Geçmiş olsun🙏 nasıl dayanmış ağrısına:nazar::nazar:
Dayanamadı ablacım 7 buçukta mesaiye başlıyorlar 9 da agrisi başlamış 10 da çıkarmışlar iş yerinden ağrı kesici vs vermişler..

Gittikçe şiddetlenmis öğlen hastaneye getirmişler. Ben gittiğimde hala kıvranıyordu 2 serum 2 iğne yine fayda etmedi ..

Evde sıcak su torbası koyduk kiraz yedi bol bol su içti falan o esnada düşürdü sanırım tasi

Çünkü aksam 9 gibi rahatlama geldi ona bugün de kum dökmeye devam ediyormuş doktorun kontrolü ile öğrendik onu da ..ama kum dökmesi daha sancısı geçiyor diğerine göre şükür
Ay geçmiş olsun Tencere
Çok sagol canım 🥹

Dayanamadı ablacım 7 buçukta mesaiye başlıyorlar 9 da agrisi başlamış 10 da çıkarmışlar iş yerinden ağrı kesici vs vermişler..

Gittikçe şiddetlenmis öğlen hastaneye getirmişler. Ben gittiğimde hala kıvranıyordu 2 serum 2 iğne yine fayda etmedi ..

Evde sıcak su torbası koyduk kiraz yedi bol bol su içti falan o esnada düşürdü sanırım tasi

Çünkü aksam 9 gibi rahatlama geldi ona bugün de kum dökmeye devam ediyormuş doktorun kontrolü ile öğrendik onu da ..ama kum dökmesi daha sancısı geçiyor diğerine göre şükür

Çok sagol canım 🥹
Çok geçmiş olsun😕

X