Zayıflıyorum yemin ettim 😐

Işte onu hep devam edemiyorsun illa bir yerde bırakıyorsun kendini 🫤
Benim en baştan beri söylediğim konu aslında sağlıklı beslenmeye alışmaktı, yani ara ara yazdım bilmiyorum gördün mü. Mesela beyaz un, kan şekerini hızla yükseltiyor bu hem kilo kontrolünde hem sağlık için istenmeyen bir durum. Bir de bizim anne tarafında diyabet genetik, o yüzden ekstra dikkat etmek istedim sağlığıma. Aslında herkes kendine kilo aldıran sebeplerin farkındadır, mesela ben paketli ürün çok tüketiyordum. Çünkü sağlıklı bir öğün hazırlamaya göre ulaşmak daha kolay. Çocuğum küçükken kendi beslenmemi o kadar önemsemiyordum. Bunun gibi şeyler işte...

Kilo bazen duruyor ya kolay kolay inmiyor ben memlekete gidince zayiflayacagimi dusunuyorum çunki orda aburcuburda almiyoruz yeyecegim en fazla dondurma olur hemde hep hareket halinde oluyorum oglum durmadigi için
Hadi inşallah zaten yemeyince gidiyorda işte bazen ödem filan tıkıyor insanı boll kilo vermeler memlekette sana o zaman bizede yaz buraya amaa :)

Sorma İzmire geldim geleli benim de biraz öyle oldu 😵‍💫
İçki seysidir geçer . Sıcaktan insanlar yemek yiyemez ama yinede sen bilirsin😂
Afiyet olsun bunu sen istedin🤣🧿
Bende regl oldum bu gün🙄dogumdan beri reglden bıktım ya.Millet 6 7 ay sonra oluyor ben dogurdugum ay🙄🥲
Bebeğim buna sevin ilk dogumumda hemen regl oldum aldığım 27 kg 2 ay sonra yoktu metabolizma hızlı calisiyodu
2.de 4. 5.ayi felan buldu ilk sene 15 kg kalan 2 senede ancak 15 kg verdim gerçi ben hiç diyet yapmadim😂😂😂

Çalışma hayatındayken çok erken kalktığım için kahvaltı etmiyordum, öyle alışmıştım yani. Öğleye kadar bir şey yemiyordum. Bilmeden aralıklı oruç yapıyormuşum. Herkes masasında 2şer 3er poğaçaları açmaları götürürken, ben kahvemi içiyordum. Sanki yedikleri yağlı hamur çok sağlıklıymış gibi yıllarca nasihatlere maruz kaldım, kahvaltı çok önemli mutlaka yap falan. Şimdi o kişileri tek tek bulup otofaji aralıklı oruç videolarını şırrrrak diye yüzlerine fırlatmak vardı. Çok yükseldim birden 😂😂

İçki seysidir geçer . Sıcaktan insanlar yemek yiyemez ama yinede sen bilirsin😂

Bebeğim buna sevin ilk dogumumda hemen regl oldum aldığım 27 kg 2 ay sonra yoktu metabolizma hızlı calisiyodu
2.de 4. 5.ayi felan buldu ilk sene 15 kg kalan 2 senede ancak 15 kg verdim gerçi ben hiç diyet yapmadim😂😂😂
Bende ilk dogumda çocugun 3 ayında artik bir deri bir kemiktim 1 ay sonra regl olmuştum.Şuan öyle hizli veremiyorum ama çunki ilk çocuk beni fazla zorladi yemege vakit hic ama hiç yoktu.

Çalışma hayatındayken çok erken kalktığım için kahvaltı etmiyordum, öyle alışmıştım yani. Öğleye kadar bir şey yemiyordum. Bilmeden aralıklı oruç yapıyormuşum. Herkes masasında 2şer 3er poğaçaları açmaları götürürken, ben kahvemi içiyordum. Sanki yedikleri yağlı hamur çok sağlıklıymış gibi yıllarca nasihatlere maruz kaldım, kahvaltı çok önemli mutlaka yap falan. Şimdi o kişileri tek tek bulup otofaji aralıklı oruç videolarını şırrrrak diye yüzlerine fırlatmak vardı. Çok yükseldim birden 😂😂
Kahvalti önemli ama hafif yersen poğça börekleri götürürsen yemesen daha iyi canım😁

işte birde buna akşamı erken bırakmak önemli meselaa :) sen kaçta bitiriyorsun akşamı ben mesela 7 de kapatsam daaa 9 da iki üç çubuk kraker atıyorum ağzıma o da orucu bozuyor mu bilemem ama bi atıyorum her akşam onu ağzıma alışkanlık olmuş yaniii :KK17:

işte birde buna akşamı erken bırakmak önemli meselaa :) sen kaçta bitiriyorsun akşamı ben mesela 7 de kapatsam daaa 9 da iki üç çubuk kraker atıyorum ağzıma o da orucu bozuyor mu bilemem ama bi atıyorum her akşam onu ağzıma alışkanlık olmuş yaniii :KK17:
Saat tutmuyorum ki ben, öyle bir düzenim yok yani. Akşam yemeği saatimiz 6-7 arası bizim. Yemekten sonra bir daha yemiyorum. Erken uyuyunca zaten o tokluk yetiyor ama bazen uyku saatim sabaha doğru oluyor. İlk zaman çok zorlanmıştım, sanki mideme yumruklar yiyor gibiydim 😬 Burada paylaşmıştım, bir doktorun videosuydu, izledin mi bilmiyorum. Yediğin zaman vücuda insülin salgılatıyorsun, o da bir süre sonra insülin direncine sebep oluyor diyordu. Meyve dahi yemiyorum o saatten sonra. Bir de yaz meyveleri çok şekerli kiraz, karpuz, üzüm falan. Onları da kontrollü tüketiyorum gündüz yediğimde. Sabah ilk iş kahvemi içerim. Sonrasında acıkınca yiyorum, genelde öğleni buluyor.

Saat tutmuyorum ki ben, öyle bir düzenim yok yani. Akşam yemeği saatimiz 6-7 arası bizim. Yemekten sonra bir daha yemiyorum. Erken uyuyunca zaten o tokluk yetiyor ama bazen uyku saatim sabaha doğru oluyor. İlk zaman çok zorlanmıştım, sanki mideme yumruklar yiyor gibiydim 😬 Burada paylaşmıştım, bir doktorun videosuydu, izledin mi bilmiyorum. Yediğin zaman vücuda insülin salgılatıyorsun, o da bir süre sonra imsülin direncine sebep oluyor diyordu. Meyve dahi yemiyorum o saatten sonra. Bir de yaz meyveleri çok şekerli kiraz, karpuz, üzüm falan. Onları da kontrollü tüketiyorum gündüz yediğimde. Sabah ilk iş kahvemi içerim. Sonrasında acıkınca yiyorum, genelde öğleni buluyor.
kız işte ölürüm ben kiraz diye önüme koy 1 kilo yerim ama artık bende alıştım doğru diyorsun ağzıma meyve bile sürmüyorum yeterki zayıflayayım diyee ama gel gör alışkanlık olmuş bende gece12 de yatıyorum birde ama ağzıma saat 9 10 veya 11 de olsa iki üç çubuk atıyorum ama cidden yemiyorum menülerimi çoğunlukla yazıyorum bakabilirsin öğlen 12 de ağzımı açıyorum 12 ye kadar sadece su ve muhakkak yeşil çay içiyorum sadece günde fix 3lt su muhakkak var leslie muhakkak yapıyorum inat eetim iyice ama bazen direniyor vücut işte :)

kız işte ölürüm ben kiraz diye önüme koy 1 kilo yerim ama artık bende alıştım doğru diyorsun ağzıma meyve bile sürmüyorum yeterki zayıflayayım diyee ama gel gör alışkanlık olmuş bende gece12 de yatıyorum birde ama ağzıma saat 9 10 veya 11 de olsa iki üç çubuk atıyorum ama cidden yemiyorum menülerimi çoğunlukla yazıyorum bakabilirsin öğlen 12 de ağzımı açıyorum 12 ye kadar sadece su ve muhakkak yeşil çay içiyorum sadece günde fix 3lt su muhakkak var leslie muhakkak yapıyorum inat eetim iyice ama bazen direniyor vücut işte :)
Daha önce diyet yapmış mıydın, bir diyetisyeni izliyorum ben. Daha önce duymuşsundur hücre hafızası diye, vücut bir şekilde unutmuyor. Daha önce diyet yaptıysan, kalori azalttığında vücut savunmaya geçiyor, kıtlık başlayacak stokları koru diye 😬 O yüzden zorlaşıyor işte o kalan kiloların gitmesi. Yoksa sen fazla yediğin için değil. Kiloyu geri almamak ve beslenme ve varsa spor düzeni için bir standart oluşturmak bu yüzden önemli.

Daha önce diyet yapmış mıydın, bir diyetisyeni izliyorum ben. Daha önce duymuşsundur hücre hafızası diye, vücut bir şekilde unutmuyor. Daha önce diyet yaptıysan, kalori azalttığında vücut savunmaya geçiyor, kıtlık başlayacak stokları koru diye 😬 O yüzden zorlaşıyor işte o kalan kiloların gitmesi. Yoksa sen fazla yediğin için değil. Kiloyu geri almamak ve beslenme ve varsa spor düzeni için bir standart oluşturmak bu yüzden önemli.
korusun bakalım stokları koruyabildiği kadar nereye kadar koruyacak bakalım ya da vücut mu kazanacak ben mi kazanacağım bilemiyorum gidebildiği yere kadar savaş veriyorum özelliklede tatlıya bakalımm :) ama bu iki aydır 29 yıllık hayatımda ilkkez son iki aydır diyetle tanıştım :)

korusun bakalım stokları koruyabildiği kadar nereye kadar koruyacak bakalım ya da vücut mu kazanacak ben mi kazanacağım bilemiyorum gidebildiği yere kadar savaş veriyorum özelliklede tatlıya bakalımm :) ama bu iki aydır 29 yıllık hayatımda ilkkez son iki aydır diyetle tanıştım :)
2.5 kilo fazlan kalmış görünüyor, listeden baktım 👀 Bölgesel yağlanma yoksa fazla bir kilo değil aslında, zaten çoğunu vermişsin. İlk aldığın yer en sonra kalıyor, o yüzden hedefe ulaştığında orayı takip edersin 😀

2.5 kilo fazlan kalmış görünüyor, listeden baktım 👀 Bölgesel yağlanma yoksa fazla bir kilo değil aslında, zaten çoğunu vermişsin. İlk aldığın yer en sonra kalıyor, o yüzden hedefe ulaştığında orayı takip edersin 😀
öyle kzumm ya haklısınn bölgesel içinde enjeksiyon lipoliz yaptırdım göbekten 98cm dim en son 85 ölçtüler ama işte orda durna bi üç aylık hamiş göbeği var yinede :) hayırlısı artık hepimizin vereceği güzel kiloları olsun listede 55 yazıyor ama burda biri yazmıştı kahkaha atmıştım 2 3 kiloda kışlık vermeyi düşünüyorum çaktırma kışın alırsam ordan alayım :KK70: :KK70:

X