Yüzümdeki siğiller için ne yapabilirim?

inşallah işe yarar bu sefer.. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi malesef bu çaresi şudur diyebileceğimiz bir şey değil, deneye deneye bulabilicez.önemli olan moral bozmamak ben yüzümde zona da atlatmış bi insan olarak söylüyorum ki zor olsada kesinlikle ama kesinlikle en önemli şey moral moral moral. stresten olabildiğince uzak durmak ve bu siğilleri kafaya cok takmamak inanın geç olsada geçicek sakın üzmeyin kendinizi.

10 yıl önce çenemin altında 2-3 adet tenimin renginde minik çıkıntılar farkettim yağ bezesi oldugunu düşünüp bunları sıktım sıkınca kanadılar geçtiler diye çok sevinmiştim ... Yaklaşık 6 ay sonra çenem ve boynun bu çıkıntılar ile dolana kadar Özel bir hastanede muayene oldum . Doktor hanım bunların siğil oldugunu ve sıkıp kanattıkça sağlıklı deriyede bulaştırdığımı söyledi. Yakma işlemi işlemi var olanları bitrebileceğini ama bunun son tedavi seçeneği olduğunu Verrumal isimli ilacı yazdığını düzenli kullanmam sonucunda (siğillerin üzerine sürerek )siğillerden kurtulacağımı söyledi. İlacı kullanmaya başladıktan 3 gün sonra bir terslik oldugunu anladım çünkü doktorum agır agır yakacak demişti ama sabah uyandığımda yüzümü görünce şaşkına dönmüştüm küçücük siğiller yarım santim çapında irinli yaralara dönmüştü. Doktorumu aradığımda ilacı nasıl sürüyorsun dedi bende fırça ile sürüyorum deyince aferin kızım kökten çözmüşsün dedi ve kızdı☺ neyse olan olmuştu tüm.acısına ragmen o gece bir defada daha sürdüm sonrasında 1 ay boyunca bepanthen kullanarak iz kalmamasını sağladım . Çok şükür bu kadar yıl gecti ve ne izi var ne kendisi

çok teşekkür ederim cevap verdiğin için.:) bide benim yüzümde önce toplu iğnenin başı gibi çıkıyorlar.sendekide öyle miydi?
Mare 1989 benimde toplu igne gibi ve hala çözüm bulamadım çözüm bulabildinmi feslegen ise yaradımı ben roaccutane bile kullandım 3 yılda ama geçmedi

Kali feslegen ise yaradımı sende bu arada 2 kere ceviz yagi denedim olmadı çözüm yok gibi geliyor artık abartmadan istemiyorum ama elimde sürekli bir ayna yenisi ciktimi cikmadimi inşallah çözümünu buluruz

Mare 1989 benimde toplu igne gibi ve hala çözüm bulamadım çözüm bulabildinmi feslegen ise yaradımı ben roaccutane bile kullandım 3 yılda ama geçmedi
Bende kullandım roaccutane. Ben size cilt doktorlarının size sunacağı tedavi yöntemlerini yazayım.
Öncelikle soyucu sivilce kremleri (deneyimim ve gözlemime göre genelde artmaya yayılmaya neden oluyorlar ha tedavi olan yok mu tabiki var ama yayılan artanda var göz ardı etmeyin)
İkinci seçenek eğer sayısı çok değilse ve iz kalma riski alınabiliyorsa kriyoterapi(ben cesaret edemedim çünki bende çoktu ve görülür yerlerdeydi)
Üçüncü seçenek roaccutane (ben bir sene düşük doz kullandım etki görmedim sene sonuna doğru acnelyse kombinasyonu da yaptık ama artık pes ettim bıraktım)
Dördüncü seçenek aldara acnelyse kombinasyon bana önerilen bir hafta içinde 4 gün acnelyse sür 3 gün bekle diğer hafta pazartesi çarşamba cuma aldara sür pazartesiye kadar bişe sürme bu iki haftalık döngüyü devam ettir iki ay. (Ben iyileşmedim soyucu kremden kaynaklandığını düşündüğüm yayılma yanıma kaldı)
Beşinci seçenek sadece aldara krem (maliyeti oldukça pahalı ama tedavi olan kişiler var bildiğim soyucu tahriş edici etkisi yok aslında ben kullandığım dönemde sanki etkisiz gibi hissettim bende etkisi olmadı arttırmadıda ama 6 ay kullandım geçmedi doktorumun 4. Ayda iyileşen hastası vardı)
Altıncı seçenek tıbbı olarak devam edicek olursam efudix krem kanser tedavisinde kullanılan bi ilaç bu aslında akdeniz üniversitesinde bir dermatolog grubu çalışma yapmış düz siğil tedavisi üstünde bu kremin hammaddesinin etkisi üzerine başarılı görülüyor ama dermatologlar pek sıcak bakmıyo en son son delirme noktasında denenebilir sanırım:) ben denemedim
Şimdi bitkisel yaklaşımları yazayım ceviz yağı itiraf etmek gerekirse hiç bi derste bu yönde etkisini okumadığım bi ürün ama çaresizlikle burda okuduğumda alıp denedim ilginç bi şekilde sadece çenemdekileri iyileştirdi ama yanaklarım geçmedi marka da değiştirdim ben bi kaç marka denedim işe yaramadı
Sonra da bahsettiğim fesleğen ceviz yağı birleşimini uyguladım. Deneyin arkadaşlar tahriş edici bişe yok içinde en kötü fazla yağ almaktan bi sivilceniz fazladan çıkar :) ben çok zor zamanlar geçirdim bu yüzden o açıdan burda yazılanlara sarılmak nasıldır çok iyi biliyorum takip ediyorum bu sayfayı sorunuz olursa yazın mutlaka iyileşme gözlenen olursa benimlede paylaşırsa çok mutlu olurum geçicek merak etmeyin!

Deniz 216 bende bunların hepsini denedim hatta crioterapi bende iz birakti ilk başta acnelyse sonra differen sonra aldara 6 ay sonra crioterapi (bunu hiç onermiyorum) ortasi beyaz leke bıraktı sonra 1 hafta efudix ama efudix bende cildini çok tahriş etti onun 1 sözümü varmış neymiş onu çok kullanmadım 1 hafta sonunda yüzüm çok kötüydü en son roaccutane başladım geçen ay birakmisdım roaccutane sigillerim rengini açmış anlattığım kadariylacunku benimkiler toplu igne basi buyuklugunde ve olduğu yerde böyle burusuklukla kahve bir renk değişimi yapıyor sucicegi şeklinde kabarık d3gil ceviz yaginida denedim oda etkili olmadı bu roaccutana tekrar başladım nedensiz bir şekilde sizin siğillerin resmi var mı genelde aynı olanlar da çözümler aynı etkili oluyor feslegen ve ceviz yagi birlikte karıştırıp yüze sürem ama bunu buzdolabı poşeti yle sarmak zor değilmi benimde yanağda dudak kenarimda biraz uzun oldu ama 3 yıldır geçmedi ve artıp duruyor bazen hiç gecmiyecek gibi geliyor bende saglikciyim ve hergün hastalar sanki yüzümde bişey varmış sorcaklar die endişe duyup dahada stres yapıyorum geçeceğine inanmak istiyorum ama çözüm hala bulamadım ben size mailimi atayım ordan msj atabilirsiniz fztcigdemmelda@hotmail.com inşallah çözüm buluruz

Roaccoutane bu şekilde uzun süreli ve düzensiz tekrar başlamalı kullanılcak bir ilaç değil. Doktorunuza danışın lütfen.
Buz dolabı poşetini ikiye ayırın bi sağ bi sol yapıştırın yüzünüze zor bi yanı yok:)

Deniz216 roaccutanin son dozu bitmemiş o yüzden onu alıyorum siz Roaccutane ile birlikte mi yaptınız ben suan roaccutane alırken yapsam bişey olurmu roaccutane deriyi çok inceltiyor Sİz roaccutane kullanırken siğillerinizde bir gerileme veya renginde bir açılma olmus muydu

Hayır hiç bişe kullanmıyo olduğum bi dönemde yaptım ilaç kullanırken azalmıştı biraz sanki tam hatırlamıyorum 4 yıl önce kullandım ben sonra azaldıysada eski haline döndü sonrada iyice arttı işte o tedavi sürecimi yazmıştım zaten o sırayla ben başladım 5 yıl önce tedaviye

merhabalar bende yaklaşık 3 yıldır yüzümdeki düz siğillerle mücadele vermeye calısıyorum fakat hiçbir basarı saglayamadım denemediğim yol kalmadı acnelyse differin nibulen krem ceviz yagı doktorun yazdıgı asitli solüsyon fln herseyi denedim. hiç bir sonuc alamadım defalarca kriyoterapi yaptırdım. yaptırdıkca gecti evet ama yenileri de cıkmaya devam etti. bugün aksam yüzümü incelerken gördüm ki gecen yerlerde yeniden siğiller cıkmaya baslamıs ve oldukcada cogalmıs minik minik bir sürü siğil var yüzümde kriyoterapi yaptırmaktan bıktım zaten izde bırakıyor. ne yapacagımı bilmiyorum burda yazılan herseyi denedim bir tek son yazılan feslegenle ceviz yagı karısımını denemedim. yazan arkadastan baska deneyip fayda gören varmı lütfen bana yardımcı olun

Meraba pembe Kontes keşke çözüm bulabildim deseydim en son 1 ay önce roaccutane bitirdim ve sigillerim suan tekrar nüks etti kötü olan geçici renk açılmış benimkilerin suan feslegen in çıkmasını bekliyorum belki son umut feslegen deniycem 1 ay sonra feslegen çıkarmış buarada elimde yoktu suan elimde kahve lekeler çıktı benim sigiller küçük toplu igne ucu gibi.olduğu yerde kahve leke bırakıyor resimlerde ki gibi değil olduğu yerlerde kasinti ve kızarıklık oluyor yüzümü burusdurunca sigillerim olduğu yerler puruzLu kahvemsi oluyor Umudunuz kırmak istemem ama geçeceğine inanmıyorum ben artık 3.5 yıldır hergün arttı bunla yaşamayı öğrenmek lazım bence sole bakmak lazım neticede bir kanser yada bir sakatlik değil ole bakınca daha yaşanılasi oluyor umarım bir çözüm BULURSUNUZ iyi aksamlar

benim siğillerim bu şekilde renkleri koyu değil yağ bezesi gibi ama yayılmış olması bi çok yerde olması benim canımı cok sıkıyor

Eklentiler

• 2016-03-12 12.59.15.png
    307,1 KB · Görüntüleme: 347
Anlıyorum sizi benimkini benzer benimkiler küçük toplu igne gibi çıkıyor etrafını kahvelestiriyor sonra suan iyice arttı roaccutane bırakalı 1.5 ay oldu bakalım feslegen zamanı geliyor çıksın deniycem son bir umut artık

Arkadaşlar benim başım dertte gerçekten ceviz yağını kullanıyorum ama fayda sağlamadı ne yapsam bilmiyorum artık, bilen varsa bir şey yazsın lütfen.

Cnm valla benim elimdede vardi ben sogut agcinin yaprininda care buldum sogut agcinin yapraklarini bir havanda dovdum sonra sigillerin ustune kapattim sonra yara bandiyla sardim 1 ay sonra hepsi kayboldu cok sukur dene faydasini goruceksin 2 sene ooldu tekrarlamadi zaten kokunden kurutuyo internet ten bak oku inanicaksin

Bude benimki disisiydi yani en kotu olani benim gitmedigm doktor kalmafi hastanede yaktirdim bile gecmedi git gide cogaldiydi ama cok sukur sogut agcinin yapraklarindan fayda gordum olan arkadaslar mutlaka denesin haftada 3 kez tekrarlayin ve o sogut agcinin yaparklatinda bilmedigimiz okadar dermen varki netten okuyun goruceksiniz

Siz söğüt ağacını nasıl buldunuz ya ben pek anlamıyorum bu ağaçtan falan yardımcı olur musunuz?

merhaba arkadaşlar kusura bakmayın uzun süre bakmadım buralara bir de emin olmadan yazmak istemedim.Fesleğeni kullanamadım cunku ezip yüzüme sürmek baya zor geldi. Sonra çok sıkıldım siğillerle uğraşmaktan bir süre uğraşmayı bıraktım.Kiehls diye bir marka var duymusunuzdur belkı ondan tester ürünler aldım aslında siğillerimi geçireceğini hiç düsünmedim .Calendula temizleyici ve toniğini sabah akşam kullandım .Geceleri de yatmadan önce siğillerin üzerine Kiehls'in Blemish control daily skin Clearing diye bir sivilce kremını kullandım.Aslında sivilce ilacı ile geçmesi gayet mantıklı geldi bana da çünkü içinde salicylic asit LHA ve Dioik asit gibi asitler var.Amerikalı bir eczacı nın markası ve doğal içerikli diye biliyorum ürünlerin.Ayrıca ben başta hiç bir ücret ödemedim tester verdilerve onları denedim.İşe yarayınca da ürünlerini aldım.Pek çok başka etken olabılır ama cildin güzel temizlenip kuru kalması fazlasıyla faydalı oluyor zaten.Bence magazalarına ugrayıp ücretsiz testerarından mutlaka alıp deneyin.Yaşadığınız şehirde kiehls yoksa internetten siparis verebilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…