Yüzümdeki siğiller için ne yapabilirim?

Arkadaşlar benim yüzümde 3 yıldır varmış bu sigiller malesef fark etmem çok geç oldu. 1 yıl önce yassı sigil olduğunu ögrendim, o andan itibaren önce sivilce için kullanılan ilaçlar sonra differin yine etkisi olmayınca 10 dan fazla dondurma işlemi ve verrutrol kullandım sonuç; ellerım, ayağımın altı ve genital dahil her yere yayılması oldu. Üç beş tane değil öbek öbek dondurma işlemi ve verrutrol yüzüm ve genitalde iz bıraktı ki lekeler uzun vadede belki gecebilir deniliyor. Doktorum lazer yaptır çok fazla var deyince özel hastaneye gittim. Lazerden önce mutlaka Aldara'yı deneyelim dedi. Şuan 1. ayım bitti tüm vücuttakı kabarıklar kayboldu; görünmeyenlerinde yok olması için 2 ay daha kullanmam gerek yan etkısı yok iz bırakmıyor. 1 yıldır denemediğim yöntem kalmamıştı ben faydasını gördüm sizede tavsiye ederim bunu denemeden kriyoterapi yaptırmayın zaten sadece görünen yerlere yapılıyo aldara kremi sürdüğünüz bölge geniş görünmeyen daha oluşmamışları bile yok ediyor.

Cok guzel anlatmissin darısı basıma geçer insallah aldarayi yüz bölgene sürdüğünde yanetkisi neydi?ornegin kizarma yada leke vs vs. biraz açıklayarak anlatirmisin rica etsem !! Yüzün icin kullandığın zaman kacgundebir nasıl uyguluyordun mesela

arkadaşlar yüzdeki düz siğiller için en az iki hafta boyunca sabah akşam nibulen krem'i deneyin, yan etkisi, kurutucu etkisi yok zaten... benim kaş aralarımda, bıyık bölgemde onlarca vardı, geçti ve tedavinin üzerinden iki yıl geçmesine rağmen asla bir daha çıkmadı... yalnız bu dediğim krem düz siğillere daha faydalı anladığım kadarıyla... bana bu tedaviyi öneren doktor Can Emine Cengiz'di, allah ondan razı olsun... siğillerin tam tedavisi olmadığını ve onlarca çeşit siğil türü olduğunu söyledi, tedaviler de kişiden kişiye farklılık gösteriyor demek ki... hepinize geçmiş olsun.

Kim tavsiye etti CNm bu yöntemi

kimse tavsiye etmedi kendim buldum şöyle açıklayım;
1-siğiller virüslerden dolayı oluyşur virüslerin dna sı cok cabuk değiştiği için her antibiyotik her virüse etki etmez ancak sarımsak doğal antibiyotik olduğu için kullanmaktan çekinmedim sarımsagı soyup 2 ye böldüm ve yassı siğilimin kabuğunu kaldırıp sürdüm
2-expigmentide siğiller deri yüzeyine yerleşir bu deri yüzeyini soyarak o siğilleri ordan yoketmek için kullandım
3-bu bilgiyide internette okumuştum ve doğruluğu bende kanıtlandı o nedenle yazayım siğillerde ilk oluşan yani anne siğil hangisiyse onu yok edersenız eger diğer siğillerde kendiliğinden gider bunu kendımde kanıtladım sımdıden gecmiş olsun kızlar

Enteresan bence tesadüfen gecmis sizinki nibulen krem kullananlarda ceviz yagi kullananlarinkide.denedim cunku hepsini geçmedi

Enteresan bence tesadüfen gecmis sizinki nibulen krem kullananlarda ceviz yagi kullananlarinkide.denedim cunku hepsini geçmedi

madem oyle birde bunu deneyın o zaman yanlız expigmenti cok az surun cunku cıldı tahriş ediyo ve guneş kremsız dısarı cıkmayın

Arkadaslar meraba 1 ay once bende yuzumdeki lekelerin hamilelikten kalan dogum lekesi degil sigil oldugunu ogrendim ankarada 2 doktora gittim ama soyledikleri sonucu suan artma oldu cocugumuda emzirdigim icin her ilac kullanamiyorum sizden ankarada bildiginiz bu duz sigiller uzerine calisan iyi bir doktor ismi biliyorsaniz solemeniz yardimci olursaniz s3vinirim bu arada ceviz yagini denedim hic bir ise yaramadi 10 gun boyunca surdum

Arkadaslar hala iyi bir doktor bulamadim bu son dr kendi haline birak bagisiklilik duzelince gececek dedi sadece kan ve cinko hapi iciyorum ama tam dersi 3 ken 5 oldu arkadaslar lutfen ankarada calisan iyi bir doktor onerin

8 saatten fazla tutmadım haftada 3 gun kullandım bı kızarıklık olmadı ,hatta kremin etkisi bile olmadığını düşünüyordum 1 ay sonra bi baktım ki yok olmuslar. 2. ayım bitiyor alnımdan yanaklarıma bulaşmış olabilir diye neredeyse her yere sürüyorum göz çevremde de vardı zaten şuan bir iki kızarıklık oluştu sol yanağımda
diğerinde birşey yok ama kremden mi bilemiyorum cildim zaten aşırı hassas egzama çıkıyor arada, yani korkacak birsey yok. Nibulen kremi söylemiş biri burada okuduktan sonra onuda denemiştim hicbir işe yaramadı. Bağışıklık sisteminden bahsediliyor, 1 yılın sonunda doktoruma zorla yaptırttım ki sonuçlarım gayet iyidi. Bağışıklığında sorun yok sadece bu viruse karsı direncin yok imuneks kullan dedi. Herkese uygulanan prosedür vitamın vermek ,hamilelerin kullandığı multi vitaminlerden de kullandım ilk zamanlarda artık düzenli kullanmıyorum aklıma gelince hafta 2 kez belki içiyorum faydası varmı bilemiyorum.

Çok teşekkür ederim artık kışa aldarayi kullanırım yaz geldi simdi yüzümü düzgün koruyamam.bende uzun sure imuneks kullandım simdide immuzinc kullanıyorum.cinko ve c vitamini sigillerin kaybolmasına yardımcı olabiliyormuş.

3 sene once benim de goz kapagim dahil duz sigillerle doluydu. Doktor acnelys krem verdi. Fakat krem sadece yuzeysel soyuyordu hicbir etkisini gormedim. Hatta kizariklik yapti ve tum yuzum benek benek sivilce goruntusu halindeydi. Canima tak etti. Kuzenim daha once elindeki sigiller icin incir sutunu denemisti ve hemen iyilesmisti. Bende denedim ve iki hafta icinde yuzumdeki tum sigillerimden kurtuldum.:)tavsiye ederim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaslar hala iyi bir doktor bulamadim bu son dr kendi haline birak bagisiklilik duzelince gececek dedi sadece kan ve cinko hapi iciyorum ama tam dersi 3 ken 5 oldu arkadaslar lutfen ankarada calisan iyi bir doktor onerin

Elma sirkesini akşamları pamuk yardımıyla sigillerin uzerine sürüp pamukla kapatarak 2saat kadar beklet.bendede var geçmiyor ne yaptıysam sadece aldara kremi kullanmadım yaz ayı geçsin bide onu kullanacam

Gozdee1987 tesekkur bu elma sirkesi ne ise yarayacak artmasini mi engelleyecek yoksa kaybolcakmi gerci sizin gecmemis ben en son differin kullaniyorum 10 gun oldu hala bir etki etmedi ama 1 ay kullancam etkisi 3_ 4 haftada cikar diyor belki duzelir ceviz yagi olmadi acneles ise yaramadi eger buda yaramazsa azelderm diye bir krem var dr onu vercek yani deneme tahtasi olduk ha bide crioterapi sonrasi yuzumde siyah iz kaldi onuda yaptiramiyorum suan bakalim hayirlisi inşallah bir cozum bulacagiz hala ii bir doktor bulamadim

benimde yüzmde siğiller var 3 yıldır dahada arttı ve güneşde kararıyo...bununla iligili tedavi olup sonuç alan varsa yazsın lütfen

Son düzenleme:

Elma sirkesi geçiriyormuş guyya sabırla sürüyorum bende daha bi gelişme olmadı ama yuzumde siyah lekeler vardı onların rengini açtı siyah lekelerin sebebi ise sigiller icin kullNdigim lanet olasica efudix krem yüzünden

Bir dua var nişanlım geçirdi siillerini yarın yazıcm sana nişanlmda doktorla geçiremedi

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yüzde olduğu için hassas durum.Benim bildiğim sirke değil limon.Bir hafta yada geçinceye kadar sürekli limon sürün.Zamanla eritiyor leke de kalmaz bu durumda inş.

Birde nohut duası var ama et beniyse olmaz,et beni de büyür ama siğilden daha farklıdır.Siğil daha serttir.Yüzde çıkan genelde et beni dir.Büyür baya.Büyümeden sürekli limonla günlük ovun.Boyunda da minikleri çıkar onlar içinde geçerli.

Meraba gozde bisey sorcam yuzume elma sirkesini deniycem ama 2 saat kapat demissin sonucta yuz pamukla 2 saat nasil kapatcam bantla tuttur desen ordaki tuylere yapisacak bant ve cekerken onlari alcak biliyorsun sigiller bos gozeneklere direk yayiliyor 2 saat el ilede tutamayiz acaba kulak pamugunu sirkeye sursek ve oraya sursek 5 dk bi kac sefer ise yarar mi yoksa 2 saat durmali aklim almadi yardimci oabilirs3n sevinirim bu arada son gittigim doktor yuzunuz bugday teni sizde crioda lazerde iz kalir dedi 4 _5 iz icin gelin lazer yapalim dagilmasin dedi bende crio sonrasi tekrar cikiyor dedim simdi 5 izdi sonra her ciktiginda bir 5 iz daha mi dedim siz bilirsiniz dedi acneleyes kullanin belki ise yarar dedi bilmiyorum lazer yaptirsammi criodaki siyah leke duruyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…