Yüzümdeki siğiller için ne yapabilirim?

bu konuyu daha önce görseydım yazardım ya benımde yuzumde yassı siğiller vardı allahım neler çektim ama en son siğillerime sarımsağı ortadan bölüp sürdüm ve gece gündüz çok az expigment sürdüm 1 haftaya gecti şükür tekrarlamadı da tavsiye ederım kızlar

'serpilkeskin' üzerine sol tıkladığında 'özel mesaj' kısmı açılır, onun üzerine tekrar tıklaman yeterli

Kim tavsiye etti CNm bu yöntemi

Faceten bulabildinmi beni

evet buldum seni :) arkadaşlık isteği göndereceğim .. Bu arada gönderdiğin sitelerde tedavi olarak
Trikloroasetik asit: Siğiller tarafından emilir. Haftada bir tekrarlanır ve 6 hafta uygulanır.
Keratolitik ajanlar: Üstteki deriyi içindeki HPV virüsüyle birlikte ortadan kaldıran, kurutan ilaçlardır.

bu ikisini yeni gördüm, ne derece etkili olduklarını netten araştıracağım

Tedavi seçenekleri:
•Hiçbirşey yapılmaz: Herhangi bir tedavi uygulamadan siğillerin kendiliğinden uzaklaşması beklenebilir. Nonservikal siğillerde hastaların yaklaşık % 20-30 unda siğiller 3 ay içinde kendiliğinden kaybolabilmektedir.
•Krioterapi: Siğiller likid nitrojen ile dondurulur. Nisbeten ucuz ve küçük siğillerde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Uygulamanın yapıldığı yerde ağrı duyulabilir.
•Kimyasallar: Siğillerin uzaklaştırılması için birtakım kimyasal Maddeler kullanılabilir.
•Trikloroasetik asit: Siğiller tarafından emilir. Haftada bir tekrarlanır ve 6 hafta uygulanır.
•Elektrokoterizasyon: Siğiller Elektrik akımı ile imha edilir. Ağrının azaltılması için lokal Anestezi uygulaması gerekebilir.
•Lazer tedavisi: Siğiller laser ışını ile yok edilir. Genital bölgedeki ve ses tellerindeki büyük siğillerde yararlı olmaktadır. Diğer tedavi yöntemleri denendikten sonra uygulanır. Lokal anestezi ile yapılır. İz bırakması veya enfekte olması mümkündür. İşlemden sonra yaklaşık 3 hafta boyunca ağrı kesici kullanmak gerekebilir. Pahalı bir tedavi yöntemidir.
•İnterferon tedavisi: Siğilin içine bu antiviral ilaç enjekte edilir. ancak pahalı bir tedavi yöntemidir, yan etkileri fazladır ve diğer tedavilere çok fazla üstünlüğü yoktur. Bu sebeple fazla tercih edilmez.
Eşlerden herhangibirisi HPV tedavisi görüyorsa bu sırada cinsel ilişkiden kaçınmak uygun olacaktır. İlişki esnasındaki sürtünme iyileşmeyi engelleyebilir.
Eşlerden biri tedavi görüyor, diğer eşte siğil yok ise bu eş için tedaviye gerek yoktur.
Tedavide kullanılan ilaçlar
Keratolitik ajanlar: Üstteki deriyi içindeki HPV virüsüyle birlikte ortadan kaldıran, kurutan ilaçlardır.
İmmünmodülatörler: Bağışıklık sistemi düzenleyiciler. Etki mekanizmaları tam bilinmiyor. Ancak bağışıklık sisteminde bazı kilit maddeleri etkilediği sanılıyor.
İnterferonlar: Anti-viral, anti-tümör ve bağışıklık düzenleyici etkileri olan ilaç grubu.
Antimetabolitler: Kanser tedavisinde de kullanılan, hücre bölünmesini engelleyen ilaçlar.

Insallah birbirimize yardımımız dokunur da kurtuluruz su illetten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…