Yüzük aldım derken yalan mı söyledi?

Ne olmuş ki tanıştırdıysa. Tanışmışlar da nolmuş hiç yoktan bir nişan günü mü almışlar? Bu toplumda erkeklerin ilişki konusunda rahatı malum. Paşam bugün konu sahibini tanıştırır, 1 ay sonra bulur başkasını, onu da tanıştırır. Önemli olan ailelerin tanışması.
O da doğru tabi de hani ben başta niyeti vardı da acaba iyice sıkıştırınca pandemi fln girdi ya araya vaz mı geçti diye düşündüm.

Bir gelişme oldu mu acaba takipteyim 🙄
Merak eden arkadaşlara anlatıyorum gelişmeleri. Öncelikle herkese içten yorumları için teşekkür ederim. Açıkçası buradaki herkes yüzük gerçek olsaydı şimdiye teklifi etmişti seni kandırmış dedi. Ben de bütün gün kandırıldığımı düşünüp bütün gün soğuk yaptım ve artık kendi kendimi doldurup baktım bir girişim yok, gece patladım. Kandırılmak çok koydu bana. Kesinlikle ayrılacaktım böyle bir yalanı kaldiramayacagimi düşündüm. Dedim sen bana ayrıldığımızda telefonda ne dedin? Hatırlıyor musun? Sen dedim benimle evlenmek istemiyorsun. Durdu ve dedi ki bu 3 gündür aslında ben seni daha iyi ağırlamak isterdim. Sana layık biseyler yapmak isterdim. Çok farklı planlarım vardı. Ama koşullardan dolayı yapamadım dedi. Ama bir saniye dedi. Gitti içeriden gardolaptan bir kutu çıkardı ve dedi ki ben seninle gerçekten evlenmek istiyorum. Kutuyu açtı ve yüzük ortaya çıktı. Ben şok tabi. Yani adam yüzüğü aldım derken yalan söylememiş. Tabi kabul edip yüzüğü taktım. Yüzüğün sertifikasında veriliş tarihi de 5 şubat olarak gözüküyor. 3 aydır zaten görüşemiyorduk. Neden öncesinde vermediğini ya da neden bu 3 gündür bisey yapmadığını sordum. Çünkü kafasında daha güzel planlar olduğunu bi türlü yapamadığını o yüzden erteledigini söyledi. Benim adam cidden değişik bi model çıktı kızlar. Hepimizi yanılttı anlayacağınız :) tabi böyle bi teklif kötü oldu açıkçası... evde kavga ederken evlilik teklifi almış oldum. Böyle olsun istemezdim. Ama bu adam ağırlığıyla beni kanser etti bu zamana kadar. Yüzük hastası olduğumu düşünenlere şunu demek istiyorum. Olay yüzük değildi. Olay belirsizlikten bunalmamdı. Bi yandan seviyor gözüken ama bi yandan evlilik konusunda hiçbir plan yapmayıp bir gün evleniriz modunda bir adam, bir yandan oyalanma korkusu... 30undan sonra insan daha güvensiz oluyor sanırım :KK43: bakalım beni plansızlıgıyla kanser eden sevgilimle ilerleyen süreçlerde neler yaşayacağız ben de merak ediyorum :)

Merak eden arkadaşlara anlatıyorum gelişmeleri. Öncelikle herkese içten yorumları için teşekkür ederim. Açıkçası buradaki herkes yüzük gerçek olsaydı şimdiye teklifi etmişti seni kandırmış dedi. Ben de bütün gün kandırıldığımı düşünüp bütün gün soğuk yaptım ve artık kendi kendimi doldurup baktım bir girişim yok, gece patladım. Kandırılmak çok koydu bana. Kesinlikle ayrılacaktım böyle bir yalanı kaldiramayacagimi düşündüm. Dedim sen bana ayrıldığımızda telefonda ne dedin? Hatırlıyor musun? Sen dedim benimle evlenmek istemiyorsun. Durdu ve dedi ki bu 3 gündür aslında ben seni daha iyi ağırlamak isterdim. Sana layık biseyler yapmak isterdim. Çok farklı planlarım vardı. Ama koşullardan dolayı yapamadım dedi. Ama bir saniye dedi. Gitti içeriden gardolaptan bir kutu çıkardı ve dedi ki ben seninle gerçekten evlenmek istiyorum. Kutuyu açtı ve yüzük ortaya çıktı. Ben şok tabi. Yani adam yüzüğü aldım derken yalan söylememiş. Tabi kabul edip yüzüğü taktım. Yüzüğün sertifikasında veriliş tarihi de 5 şubat olarak gözüküyor. 3 aydır zaten görüşemiyorduk. Neden öncesinde vermediğini ya da neden bu 3 gündür bisey yapmadığını sordum. Çünkü kafasında daha güzel planlar olduğunu bi türlü yapamadığını o yüzden erteledigini söyledi. Benim adam cidden değişik bi model çıktı kızlar. Hepimizi yanılttı anlayacağınız :) tabi böyle bi teklif kötü oldu açıkçası... evde kavga ederken evlilik teklifi almış oldum. Böyle olsun istemezdim. Ama bu adam ağırlığıyla beni kanser etti bu zamana kadar. Yüzük hastası olduğumu düşünenlere şunu demek istiyorum. Olay yüzük değildi. Olay belirsizlikten bunalmamdı. Bi yandan seviyor gözüken ama bi yandan evlilik konusunda hiçbir plan yapmayıp bir gün evleniriz modunda bir adam, bir yandan oyalanma korkusu... 30undan sonra insan daha güvensiz oluyor sanırım :KK43: bakalım beni plansızlıgıyla kanser eden sevgilimle ilerleyen süreçlerde neler yaşayacağız ben de merak ediyorum :)
Ayyy gerçekten miii çok sevindim 😍 hayırlı olsuuun tebrik ederim. Belki de bir türlü o evlenme teklifi cesaretini bulamadı . Bazen erkekler onu yapmaya cesaretlenemiyor çok heyecanlanıyorlar. Benim nişanlım bana teklif yaptığında heyecandan bayılacaktı ben mal mal bakıyordum kendisine sıfır heyecanla 😂😂😂 Mutluluklar 😘

Hayırlı olsun. Sevindim. Dilerim mutlu olursunuz. Yalnız bu olaydan artık dersler çıkarın. Hatalarınızı görün. Evlilik öncesi hazırlıklar da streslidir, bu sefer bir kez evleneceğim diye adamı adet gelenek diye sık boğaz etmeyin. Teklif kötüyse sevgilinizden dolayı değil sizden dolayı oldu zira. Bu kadar ısrarla zaten bir senedir siz teklif ediyordunuz adama
Zaten en başından evlilik diye darlamanız hataydı. Kaç konu açtınız. Bu yüzük de dillendikten sonra haberniz olduktan sonra gelecekti, havai fişek patlatsa kaç yazar yine o sürpriz ruhu olmayacaktı, heyecanı sönük olacaktı. Tiyatro olacaktı yani.
Sebebi de erkek arkadaşınız değil, sizsiniz.
Baştan beri çok darladınız.
Ben eşimle 2,5 yıl sevgiliydim teklif aldığımda evlenir miyiz demedim. Teklif demedim. Ağzıma almadım. Olacaksan olur olmazsa da bir yerde biter dedim o günü yaşadım. Keza bir gün hiç beklemediğim bir günde teklif etti. Gerçekten şaşırdım. Amacınız süprizse, gerçek bir evlilik teklifiyse evlenecek miyiz dememeliydiniz.
Ondan şimdi kötü anısı oldu demeyin. Başından beri sizin yoldan gelecek teklif buydu.

Umarım evlendikten sonra bu konuları ısıtıp önünüze koymaz sen istedin diye

Hayırlı olsun ama yüzük evlilik için yarım adım, almak maddi güce bakar. Önemli olan gerisini planlamak, ki bu planlama insanların ilişkilerini yıpratan canavar gibi. Epey sorun çıkan kısım orası. Asıl orayı planlamak uygulamak önemli. Siz yüZüğe odaklanmışsınız alınca da yelkenler suya inmiş yine. Plan yapmamışsınız ya da yaptığınız plandan hiç bahsetmediniz. Önemli plan o planlamalar ve onları hayata koymlar

Çok sevindim 🤗 iyi ki de biz yanılmışız, inşallah çok mutlu olursunuz 😊

Iyi dilekleri olan herkese çok teşekkür ederim. Umarım mutlu oluruz:)
Israrla da olsa almışsınız yüzüğü. Ne bir teklif var ortada ne romantik bir hava. Madem güzel planları varmış beyefendinin niye gerçekleştirmemiş acaba kaç gündür? Hem de sizin bu teklifi ne kadar çok beklediğinizi bildiği halde. Yine de hayırlı olsun. Ama bu sefer de sizin ısrarlarınızla evlenmeye karar verdiğini unutup, sevgilim hazırlıklar konusunda çok isteksiz, birşey yapmak istemiyor diye konu açmazsınız umarım.

Canım sanki biraz sıkıyor musun evlilik evlilik diye sevgilini
Erkekler evlilikten korkarlar ve kendilerini evliliğe hazır hissettiklerinde evlenme teklifi ederler
Farkındayım ailen sıkıştırıyor ama daha 1.5 sene olmuş az bir süre değil mi
9sene çıktım ben eşimle o yüzden bana erken geliyor olabilir 😂
Biraz rahat bırak umursamıyormuş gibi davran o zaman yüzük aldıysa zaten evlenme teklifi eder

Ben eşimi öncesinde tanıyordum. Beraber olmaya başlamadan önce dedim ki, yaşlarımız artık küçük değil, ben bağlanıp sonu belirsiz bi şey yaşamak istemiyorum. O da beni kaybetmek istemediğini söylemişti. Bi zaman sonra büyük bir sorun yaşadık ve ben bu adamı terkettim, birgün ayrı kalamadı, bir sürü sözler yeminler.. e bir de çok aşıktım çok seviyordum 🤭 ne yalan söylim. Benimle evlenmek istediğini söyledi, epey ikna etmek için de uğraştı ve biz evlendik bir buçuk sene sonra.

On yıl oldu nerdeyse, hala bi mevzu olduğunda bana der ki, sen benimle evlenmek için çok ısrar ettin, evlilik için benimle yola çıktın bilmem ne gibi zırvalar. Sırf o 2.5 ay peşimden koştuğu zamanın sonunda ona ciddi ilişki istediğimi söylememi es geçip sanki evlenelim diye baskı yapmışım gibi konuşuyor ya kürekle ağzına vurasım geliyor. Tabi onun hoşuna gidiyor bu durum. Yani ilerde bunları kafanıza kakmaz inşallah. Bi sorun yaşadığınızda, sen tutturdun evlenelim diye derse çok da şey etmeyin 🙄

Ben bu tarz konularda netim. Hiç de evlilik meraklısı gözükücem cart curt diye endişe etmem. Yeteri kadar zaman geçirdiysem, tanıdıysam, seviyorsam ve evlenmek istiyorsam durumu çıtlatırım. Baktım hiçbir tepki yok ayrılırım gider. Onla mı uğraşacağım. Neden beni senelerce oyalamasına izin vereyim. Sevmek, vakit geçirmek güzel şey ama yaş aldıkça insan vaktin ne kadar kıymetli olduğunu daha iyi anlıyor. Benimle evlilik boyutuna gelecek kadar aynı coşkuyu hissederek ilişki yaşamayan bir insanla vakit geçirmeye devam etmek zaman kaybı. Size yalan söylemiş. Bence yol yakınken ayrılın. Hayat güzel ve tek bir kişiyi aylarca beklemeye deymiyor.

Iyi dilekleri olan herkese çok teşekkür ederim. Umarım mutlu oluruz:)
Hayırlı olsun..sizin adınıza sevindim..:KK51:
Ben sizin evlilik meraklısı olduğunuzu düşünmüyorum. 31 yaşındasınız. Ve 2 yıldır ilişkiniz var.

Bende 30lu yaşlardayım. 10 aylık ilişkim var. Bende ilk başta en fazla 1.5 yıl tanıma olur. Sonra adım atılmalı dedim. Sonuçta çocuk isteniyor ise ona göre plan lazım. Kaç yasa kadar belirsizlikle beklenecek..zaten 30lu yaşlardaki biri evlenmek isterse elzem bir durum yoksa 3 4 yıl beklemez. Yani özetle sizin için tam vakti olmuş.

Hayırlı olsun..Darısı başıma olsun.
Darısı tüm isteyenlerin başına olsun..:dua:

Son düzenleme:
X