Yüzük aldım derken yalan mı söyledi?

son iliskimde banada yüzüklü foto yollandi. sen nasil beni evlilik istememekle suclarsin diye diye vsvsv..

güldüm komigime gitti. inanmadim yalniz.
biraz daha konustuk sonra bana ben istesem beni birkac yil daha beklersine döndü olay :KK70:
yemi yuttum sandi ya. ben gözünde oldum cantada keklik sonucta..

tekmeyi bastim rahatladim. en son iletisim kurdugumuz zaman da bana dedigi sey süreyi uzun tutmak istemesiydi ..

e yüzük neydi ozaman?

bos bu isler. icraat sifir.

ben ciddiye almiyorum böylelerini artik.
ama tanismamizin ilk zamanlarinda evlenme niyetiyle tanismistik.
hayir yani hem sen dürüst olma.. benimle ayni fikirde olma.. vsvs.. sonra benimle ben dürüstce evlilik istedigimi bildigin ve tanisma sürecini uzun tutmak istemedigimi bildigin halde benimle görüs ve kalk bana evlilik meraklisi muamelesi yap beni o duruma düsür vsvs??!

cidden komik yani.
gitsinler baska yerde oyun oynasinlar.

beni örnek al vur tekmeyi gitsin.
bizimde vaktimiz kiymetli sonucta.

zaten böyle sacmaliklar sonrasi yalniz da kalsam bin kere daha iyi. sende sana bu muameleyi yaptiktan sonra seninle evlilik istese cidden nasil kaldircaksin?

Son düzenleme:
Adam evlenmek istemiyor sen yaka paça nikah masasına sürüklemeye çalışıyorsun. Bu evlilikten ne hayır göreceksin? En ufak kavgada '' Ben çok bayılmadım sana,sen peşimden koştun. '' diye gard alacak. Ne gerek var bunlara.

Erkek kıtlığı mı var anlamadım ki.

Merhaba 1.5 yılı geçen bir ilişkim var. 3 ay sonra ikinci yılımız olacak. Onun yasi 36 benim 31. Şimdiye kadar sorun yaşadığımız tek konu evlilik olayı oldu. Evleneceğimizi söyleyip hiçbir adım atmıyor. Ben bunu sorduğumda da sen neden baskı yapıyorsun diyor vs. Bi yandan ailem beni sıkıştırıyor istemeye gelmiyorlar mı artık diye. Bi yandan adamın rahatlığı sinirlerimi bozuyor. Ama cidden çok seviyorum ve o yüzden bu kadar bekliyorum. En son 1 ay yine pandemi yüzünden uzunca gorusemedigimiz bir dönem baya gergindik. Evlilik konusundan tartışıp telefonda ayrıldık. Sonra benden telefonda özür diledi. Beni sevdiğini söyledi. Ben de inanmıyorum sen benimle evlenmek istemiyorsun dedim. İstiyorum şimdi sana öyle bir fotoğraf atardım ki anlardın istediğimi dedi. Nasıl yani dedim. Ben sana yüzük aldım dedi. 2 aydır evde duruyor. Seni göremedim ki dedi. Fotografini atayım istersen ama bence yuzyuze görmen gerekiyor dedi. Bu arada o istanbulda ben izmirdeyim. Şehirler arası kısıtlamalara takılmıştık. Neyse bu yüzük aldım diyince benim tabi yelkenler suya indi. Barıştım. Aileme de arkadaşlarıma da dedim bana yüzük almış. Sevindim tabi. Neyse pandemi sonrası ilk defa bu haftasonu ben yanına geldim. O yalnız yaşıyor. Pandemi dönemi çok dısarda dolaşmayalım toplu taşıma kullanmayalım Istanbulda ev var diye benim gelmemi daha uygun gördük. 3 gündür yanındayım. İster istemez bi evlilik teklifi bekledim ama yok. Dışarıya gezmeye de gittik yemeğe de gittik. Hiçbir şey yok. Acaba diyorum yüzük olayı benimle barışmak için söylenen bir yalan mıydı? Çaktırmadan evde bi kaç çekmece kurcaladım belki yüzük vardır diye bulamadım. Sinirlerim bozuldu. Sorsam diyorum acaba beklemediğim bi zamanda sürpriz bi yapmak istiyor başka zamana mı planı var diyorum. Sormasam kandırılmış gibi hissediyorum kendimi. Bir yandan ilk buluşmamızda ailelerin isteme olayını da planlayalım yüzyüze demişti. Yüzük olayı olmayınca onu da su an gündeme getiremedim. Kendi kendime diyorum ortada evlilik teklifi yok isteme mi planlıcaz. Ne yapayım bilemiyorum kızlar. Hala onun evindeyim ve bunları düşünmekten şu an ana da odaklanıp mutlu olamıyorum. Sizce yüzüğü sorsam mı? Bu sefer de sorup ileride olacak sürprizi mahvetmesem mi diyorum. Bi yandan da ne sürprizi 3 gündür burdayım yapsa yapardı diyorum... yüzüğü sormasam ne zaman ailenle istemeye geliyorsunuz diye sorsam mı? Yoksa hiçbir şey sormadan izmire geri mi dönsem? Ya ben ne yapayım artık bilmiyorum.. lütfen bana bir yol gösterin...
Senin bildiğin yüzüğün ne sürprizi olacak şaka mısın uydurmuş işte...

Yüzük falan yok böyle tipler oyalar oyalar sonra ailelerinin bulduğu,kendilerinden 10 yaş küçük biriyle 2 ay içinde evlenir.Bunla vakit kaybetme bir an önce bırak başkasını bulursun.Ben senin yerinde olsam başkasının bana evlenme teklifi ettiğini benimde kabul ettiğimi yazdığım bir not bırakıp İzmir'e dönerdim.Tüm sosyal medya hesaplarını kapatırdım hiçbir şekilde ulaşamasın.Zamanımı çalıp beni oyaladığı için böyle intikam alırdım :)

Bu şekilde bir teklif alsanız gerçekten mutlu olacak mısınız? Adama sürekli siz teklif ediyorsunuz zaten evlenmeyi, hala ne teklifi bekliyorsunuz? “Koca istiyom, gel beni al” diye kameralara saldıran abla gibisiniz. Ağır olun biraz, bu ne böyle? Hasbelkader, bir şekilde bu adamla evlenirseniz başınıza çok kakar bu hallerinizi. Pişman olursunuz.

Alsaydı illa ki gösterirdi diyelim bir planı var o zaman o planı zaten yapardı siz ordayken hem de bundan ötürü kavgada etmişsiniz bekleyin bakalım ya döneceğiniz zaman söyleyin ne oldu hani nerede diye yüzyüze ve mesafe koyun dönünce ya da dönünce açın konuyu ne diyecek yani zorlamayla da olmaz bu işler kendi içinden gelince yapacak öyle olması lazım eğer hemen adım atsın evlilikle alakalı diyorsanız ya ayrılacaksanız ya bekleyeceksiniz ama yüzük olayını ve yalanını gündeme getirmeniz lazım

Evlilik evlilik evlilik bütün konularınız onlarca konunuz var hep aslında hiç kafama takmıyorum ama evlenmek istiyorum karşımdaki insani nasıl ikna ederim.neden benle evlenmiyorlar.neden evlilik konusunu açmıyorlar o kadar takmışsınız ki evliliğe kafayı sadece bu ilişkinizde değil anladigim kim girse hayatınıza evlilik konusu problem olmus
Karşı taraf istemiyorsa yapacak hiçbirşey yok.
Zorlamayla da olmaz.

Arkadaşlar ben zaten bu adamla bu konuyu yüz kere konuştum. Açıkça konuşsaydın falan diyenler var. Ben evlenmek istiyorum dedim çocuk istiyorum dedim. Senin niyetin bu değilse ayrılalım dedim. Terk etmeye de kalktım. Adam seviyorum evlenicez bekle diyip duruyor. Bana ben evlenmek istemiyorum dese ayrılmıştım zaten. Ayrılmak istemiyor. Beni kaybetmekten korkuyor. Yani sevgisine inanıyorum. Ama bu adamda evlilik fobisi var diye düşünüyorum. Evlilik delisi diyenlere de şunu demek istiyorum. 2 yıldır uzaktan ilişki yürütmek ne kadar zor biliyor musunuz? İnsan sevdiğinin yanında olmak istiyor. Düzenini kurmak istiyor. Onun bu kadar ağırdan almasını anlayamıyorum.
Açıkçası şu son yüzük olayı çok gururumu incitti. Moralim çok bozuk. Yüzüğü sorsam mı bilemiyorum. Hiçbir şey demeden izmire dönüp geri kalan süreçte de hep soğuk mu yapsam diyorum. Artık o kadar incindim ki bu konuyu açmaya bile gururum kaldırmıyor gibi... bilmiyorum..
Size 6 yıl uzaktan ilişki yaşayıp evlenmiş biri olarak yazayım. Sizden beklemenizi istiyor ama tam olarak neyi bekliyorsunuz mesela? Askere mi gidecek işe mi girecek ne yapacak da onu bekliyorsunuz? Yoksa mesela gelecek yıl mart ayını sınır mı koymuş kendine. Neyi beklediğimi bilmesem ve evlenmek istiyor olsam beni çoktan sinir basardı bu kadar süre bekleyene kadar. Ayrıca evlilik fobisi nedir ya? Çok uyduruk bir fobi bence. Adamı aklamak için bahaneler buluyorsunuz gibi geliyor bana. (Sevgisinden eminim, fobisi var gibi) İnsan düzenini kurmak istiyor, sevdiği insanla daha çok görüşebilmek istiyor. Haklısınız ve emin olun sizi çok iyi anlıyorum ama ilişkinin erkek tarafı sizinle aynı isteği paylaşmıyor ki uzattıkça uzatıyor. İki taraf da isterken evlilik normal yürüyor. Sizinki olursa tamameb zorlama olacak.

Yarın dönüyorum. Peki ya döndükten sonra ben bunun hesabini sorduğumda kıvırırsa. Ya derse ben sana surpriz yapmak istiyordum başka planlarim vardi. Izmirde yapacaktım vs.. gibi şeyler söyleyemez mi?
Adam zaten terinin son damlasına kadar kıvıracak. Ben eminim şimdiden kıvıracağına kesin harika bi şey yapacaktır da bla bla bla

Konu sahibine yükleniyorsunuz ama koskoca 31 yaşındaki kadın kaç sene uzak mesefa ilişkisi yaşayacal ergenler gibi yılda 3 4 defa sevgilisiyle kafe kafe mi buluşucak. Hayır kadının da adamın da yaşı genç olsa derim adam haklı gençliğini yaşamak istiyo da 36 yaşındaki adam daha neyi yaşayacak tabi herkes yaşı geldi diye evlenmek zorunda değil evliliği istemiyodur bu da onun en doğal hakkı ama konu sahibine açık olsun o zaman ben seni seviyorum ama ben evlilik düşünmüyorım desin karşısındakini aptal yerine koyup sussun diye yalan söylemesin. Konu sahibi inşallah adamın seni sevip sevmediğini biz bilemeyiz sem bilrisin evlenmem istememesi seni sevmediği anlamına gelmez ama bu yüzük olayı yalansa adam evlilik istemiyo

İlişki terapisti biri bir gün tv de şöyle demişti: evlenmeye karar vermek için 1 sene flört süresi yeterlidir.

36 yaşına gelmiş bir adam adımı 6 ay önce atmalıydı.

Yüzük olayını da ben direkt gözlerinin içine bakarak sorardım. Yalanı bir de böyle söylesin ne kadar yüzsüz olduğunu canlı canlı göreyim isterdim.

Yalnız şimdi dikkatimi çekti de erkek arkadaşınız sizi ailesiyle tanıştırmaya götürmüş. Erkek ciddi düşünmezse ailesiyle neden tanıştırsın ki ? Hatta isteme vs planları da yapıyor . Fakat ailesiyle tanıştırıp isteme planları yaparken sana yüzük aldım diye yalan söyleyip evlenme teklifi de vermiyor. Bunun sebebi sevgilinizin bir nevi gözünü korkutmuş olmanız olabilir mi acaba diye düşündüm. Yani aslında istiyormuş evlenmeyi de sanki çok sıkboğaz edince geri çekilmiş gibi hissettim ben . Biraz düşünün nasıl davrandığınızı onun neler yaptığını kendinizi sorgulayın daha iyi anlarsınız. Burada bizim bildiğimiz kadarı ile çok yüzeysel kalıyor yorumlarımız sadece anladığım kadarıyla tahminimi söyledim. 36 yaşında o yaşa kadar da evlenmemiş erkek ,kadın kendisini baskılarsa evlilik hususunda dur ya bu kadın bana evlenince huzur verir mi diye düşünebilir.

Baskıyla evlilik teklifi olmaz. Baskı yapmayı bırakın istese kendi teklif eder zaten. Şu an bir şey demeyin bir kaç aybdaja bekleyin baktınız olmuypr ayrılın zorla güzellik olmaz

Yalnız şimdi dikkatimi çekti de erkek arkadaşınız sizi ailesiyle tanıştırmaya götürmüş. Erkek ciddi düşünmezse ailesiyle neden tanıştırsın ki ? Hatta isteme vs planları da yapıyor . Fakat ailesiyle tanıştırıp isteme planları yaparken sana yüzük aldım diye yalan söyleyip evlenme teklifi de vermiyor. Bunun sebebi sevgilinizin bir nevi gözünü korkutmuş olmanız olabilir mi acaba diye düşündüm. Yani aslında istiyormuş evlenmeyi de sanki çok sıkboğaz edince geri çekilmiş gibi hissettim ben . Biraz düşünün nasıl davrandığınızı onun neler yaptığını kendinizi sorgulayın daha iyi anlarsınız. Burada bizim bildiğimiz kadarı ile çok yüzeysel kalıyor yorumlarımız sadece anladığım kadarıyla tahminimi söyledim. 36 yaşında o yaşa kadar da evlenmemiş erkek ,kadın kendisini baskılarsa evlilik hususunda dur ya bu kadın bana evlenince huzur verir mi diye düşünebilir.
Ne olmuş ki tanıştırdıysa. Tanışmışlar da nolmuş hiç yoktan bir nişan günü mü almışlar? Bu toplumda erkeklerin ilişki konusunda rahatı malum. Paşam bugün konu sahibini tanıştırır, 1 ay sonra bulur başkasını, onu da tanıştırır. Önemli olan ailelerin tanışması.

Çok fazla baskı yapmışsınız. Yüzük olayı bence de doğru değil. Umarım konuyu açmamışsınızdır. İtici oluyor çünkü. Koskoca kazık daha neyi bekliyor acaba?

X