Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

gelelim benim durumuma 13 günü 18 mm 19mm 14 catlatma iğnesi oldum sabaha karsı saat 4 de sonrra 15 günü öğleden sora saat 4 dede aşılama oldum arkadaslar hayırlısı şimdi heycanla bekliyorum ama kafam cok karısık ümidim yok çünkü catlatma iğnesini vurcam gün yumurtalıgım cok agrıdı eşime dedim yumurtalarım catlıyo dedim 2 büklüm olmustum sabaha karsı iğne olacagım sıralarda hiç agrı kalmamıstı sonra catlatma iğnemi oldum ve bir gün arayla asılama oldum ama hiç agrı yoktu kasıklarımda acaba bi gün önceden catladıda kacırdımmı cok merak ediyorum (((((((((((( şimdi hiç agrım yok ((((((((((8

ooo fundacım hadi bakalım hayırlı olsun canım çok sevindim yumoşuna ve doktorunun ilgilenmesine hadi bakalım şimdi önemli günleri boş geçirme sakın inşallah bebeişine bu ay kavuşursun tatlımm

evet bende sevindim ama bide canım acımasa.kendimi kasıyorum acuyoo.
inşallah güzel haberi bende veririm sizlere.

canım sağol.valla bu kadın doktorların çoğu acımasız.çok nadir çıkıyo iyisi.erkek doktorlar için herkes iyi diyoda.eşim istemiyo yawww gidemiyom erkeğe.gerçi utanırım azcık ama canım acımıyacaksa katlanırım.malesef eşim kabul etmiyo.başkasının görmesini istemiyomuş.nediyim canım bişey diyemiyorum.anlayış gösteriyorum. yerimseniben

evet fundacım eşimi hadi geri plana attım benim için okadar zorduki erkek doktora gitmem inanamassın cok utanırdım ve asla yapamam dedim 1 bucuk yıl kadın doktorlara gittim ama hjer defasında beni asagıladılar canımı acıttılar bişi olmas ne kasıyosun deyip parmagını sokmaya kalkıstılar enson bi bayan doktorun parmagını hızlıca sokmasını istemesi ve benide aniden dogrulup elini tutmam ve baya mucadele etmem sesime eşimin girmesi beni cok sarstı ve töbe ettim o günden sonra cok kötü seyler yapıyolar ya sımarık diyolar allah seningibi ne kız evlat versin nede gelin versin dediler yemedik laf kalmadı paramdan rezil oldum acıkcası erkek doktora gittim doktor önce beni rahatlattı sonra bi baktımki ben catalda ayırmısım adam bakıyo sonra kendime inanamadım hiç tırsmadım saolsunlar cok iyi yaklasıyolar asla bi kadın doktoruna gitmrm aslaaa 3 aydan beri erkek doktorlara gidiyom ve cok mutluyum bi kez daha tesekkür ediyorum onlara

İSİM.......................TARİH:................. ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 20 şubat 2009)

Bebişim52...............21 Şubat......................24 ............................1/ klomen
Ceylan ....................22 Şubat ................... 26 ........................1
Nazey......................22 Şubat.....................24...................... ...1
Ukla ..................... 24 Şubat ......................30.......................... . 1 / ilaçlı
Reyyan86 ...............24 Şubat .....................23 ........................2 / klomen+menogon
Nesli ......................24 Şubat .................... 27 ........................ kararsız
Gul_tamer...............24 şubat......................23.................... ......klomen/ganophane
Gizemx...................25 Şubat.....................32..................... .....klomen
serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3
Ceylan83.................28 Şubat....................26...................... .....2/ klomen
Yüzdeyüzakrep........???????.....................2 4............................2/ srophen
MART AYI LİSTESİ
Ebrusko1982.............1 Mart.....................???...................... .........?????
hulyaeyup.................3 Mart.....................26....................... .............1/Klomen+ovitrelle
Blue Eye................. 7 Mart ................... 26 ........................ .........4
Deniz588.................14 Mart....................23...................... ............2/ ilaçlı
Sweetbaby17 ......... 15 Mart....................23 ....................................1/ klomenli
Sweetbaby ..............17 Mart ..................25 ....................... .............1/ klomen

BEKLEMEDE OLANLAR

A.akıllı:...................06 Şubat.....................25...................... ....2 / klomenli
Neşe_206 ..............6 şubat.........................?................... ........1 / klomen
Kedi79 ..................07 Şubat ....................29 ....................... 1
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli

mrb kızlarrr. ben dün adet oldum. bir gün erken oldu ama ilk dafa adet olduğuma çok sevindim.çünkü biliyodum olacağımı yumurtam yoktu. yarın randevum var doktorumla, ilaca başlıcaz. Allahım yardım eder de bu ay işe yarar.çok umutluyum.inşallah hayal kırıklığı yaşamam. bol bol incir yiyiyorum. eşime keçiboynuzu yapıyorum daha da güçlensin diye.inşallah sorunsuz bi takip geçiririm. tabi hepimiz. ve bi sürüüüüüüüü yumoşum olsun Allahım nolurrrrrrrrr

kızlar bende dün gittim doktora yeni başlamış yumurtalarım büyümeye yarın yine gidicem pazartesi tekrar gidicem...Allahım hiç birimizin emeklerini boşa çıkartmasın inş.

öyleyse en iyisini yapmışsın.ne biçim doktorlar va.hayret edilecek bişey.bana bu kadar terbiyesizleri denek gelmedi allahtan.gelseydi ayağı kaldırıdım o hastaneyi.

allah gönlümüze göre versiin yaaa bende yaklaşık 5 aydır tedavi görüyorum yumurta takibim yapılıyor geçen ayy çook umutlanmıştık ama olmadı ama karamsar olmıycam ve olmamalıyız herşeyin bi vakti zamanı var unutmayalım doktorlarımız vesiledir veren allah tır onun için hakkımızda hayırlı olsun inş tez zaman da bizde birer anne adayı oluruz canıım

canım benim inşallah.
rabbim ol demedikten sonra hiç birşey olmuyor.artık nasip diyeceğiz dua edip doktorumuza gidip bekleyeceğiz.elbet gelecek bebişlerimiz.seninde olur tez zamanda inşallah
:ecrin_bebek:

canım benim takibin hayırlı olsun senin mutlu olmana cok sevindim inan insallah bu takibinde yumurtalar foku fokur olur güzel moraller alırsın insallah veeeeeeeeee takip sonuncu hamiş kalırsın insallah allah evlat isteyenlere versin ellerimizi bos bırakkmasın insallah

kızlar herkese basarılar umarım gönlümüzdekini yaşarız bol şanslar takiplerimiz bosa gitmesin herkesin takibi hayırlı olsun

kızlar adetime gün var ama bende hiçbir belirti yok iğnem şubatın 8 de oldu iğneden sonraki 2gün çok kasık ağrım oldu boş geçirmedik koçişle o haftayı ama geçen pazardan beri hiç ağrım kalmadı adet olmadan önceki 1 hafta göğüslerim şişer kasıklarım ağrırdı şimdi tık yok ne olacak benim bu durumum yawkafamçokkarıştı:uhm:

[mrb kızlar ben doktordan geldin. moralim çok iyiydi ama bozuldu.ya bişeyi anlamadım. ultrasonda baktı sağ da da solda da 5-6 adet folikül gördü.yani küçük çok sayıda yumurta adayı.klomene başladık günde 2 tane haftasonu yine gidicem ilaçla yumurta gelişimini sağlayamazsak iğneye geçicez dedi ama benim çok sayıda yumurta adayım olduğu için iğne de hepsini aynı anda büyüteceğinden sakıncalı olabilirmiş ama ilaç işe yaramazasa vakit kaybetmeden geçeriz dedi. ağzından bi kelime çıktı polikistik over görünümünde diye. ben de sordum bu bi rahatsızlık mı dedim hayır dedi. kist filan yok dimi dedim hayır,zaten olsa gebelik tedavisine başlayamayız dedi.sadce küçük çok sayıda yumurtan var dedi bu da 10 kadından birinde görünür dedi. şimdi kafama takıldı yani bende garip bi durum var ozaman her kadında olduğu gibi değil yani. polikistik over ı araştırdım.şöyle diyo.

"Polikistik over sendromunun oluşumu
Kadın vücudunda bulunan iki yumurtalık, bir adet döneminde döllenmeye müsait bir olgun yumurta geliştirir. Bu yumurta gelişimini ve olgunlaşmasını “follikül” adı verilen içi sıvı dolu bir kesecikte tamamlar. Polikistik Over Sendromu’nda ise birçok yumurta aynı anda olgunlaşmaya çalışır fakat bunu başaramazlar. Sonuçta bir çok yumurta vardır ama bunların hiçbiri gelişip döllenme yeteneği kazanamazlar. Ultrason muayenesinde ise yumurtalıklar, içerisinde gelişmemiş yumurta bulunan bir çok kesecik yani birçok kist şeklinde görülür.Özellikle bir hanım düzensiz adet görüyor, tüylenmede artış mevcut ve kilosu da normalin üzerinde ise, bu sendromdan kuvvetle şüphelenilmeli ve gerekli muayene, ultrason ve tetkikler yapılarak durum açıklığa kavuşturulmalıdır. "

yani görünüm çok sayıda yumurta olayı bana uyuyo ama en önemli belirtileri adet düzensizliği,tüylenme falanmış. ama benim hormon değerlerim normal çıktı. adetlerim çok düzenlidir hiç şaşmaz, tüylenme müylenme yok. çünkü bu durum gebe kalmayı zorlaştırıyomuş,ya çok korktuuuummmmmmmm. ne demek bu . nasıl sabredicem ben haftaya kadar. akıl verin bana.

canım bence kafana takma çünkü pko olsa muhakkak kanda belli olur,çünkü benim öyle olmuştu. yani hormanda çıktı.Bende bugün gittim doktora solda çift yumurta oluşmuş aşılama yapalım dedi bizde eşimle bu ay normal tedaviyi deniyelim dedik. ben klomen kullanıyorumda ama şimdi eve geldim kafam karıştı acaba yapsamıydı aşılama...İşte böyle hepimizin kafası karışık anladığım kadarıyla ne diyim allah yardımcımız olsun...

canım öncelikle gecmiş olsun diyorum kadınlara özel hastalıklar işte kadınsan hersey basına gelir valla ama kötü bişey oldugunu zannetmiyorum sende belirtiler am olarak uymuyor sadece yumurta coklugu var bunu insallah önce allah sonra doktorun tedavisiyle asıcaksın sen doktorun dediklerini yap bu arada kötü bişey dememiş bak doktor tedaviye devam ediyo bi şekilde ugrasılıyo moral cok önemli okadar insan varki yumurtaları gelişmeyipte tedaviyi kesen onun için sen sanslısın canım küçük tedavilerle iyleşicek yumurtaların zaten yumurtalar hepsi büyümüyomus bunlardan iyi bir yada 2 tane yumurta büyürmüş böle bi arkadastan duymustum okadar seyler arastırıyorum ki duymadıgım bişey yok sanırım

kendine iyi bak canım böyle böle diye deprosyona ümitsizlğe itme kendini hersey cok güzel olcak buna inan canım benim tedavilerin bosa düşmesin insallah güzel haberler alıp bize döncen canım sen buna inan bi an önce hamile olman dileğiyle canım saglıkcakla insallah

çok sağolun kızlar haklısınız eşimde kızdı zaten ağladığımı görünce.ağlasam neolacak.değişen ne olacak. zaten bu rahtsızlığa sahip olan biçok kişi adet düzensizliği şikayetiyle bu durumlarını keşfediiyolarmış.benim hiç şaşmaz tam zamanında olur.hiç kötü düşünmicem artık.olacağı varsa da olmaz dimi ama.

canım lütfen üzülme polikistik görünüm dediği şeyle polikostik over aynı şey değil.Polikistik görünüm demiştir sana.bu şöyle bir şey migrenle başağrısı aynı olabilir mi mesela.her başı ağrıyanın ağrısı migren olamıyacağı gibi her polikistik görünüm de pko olamaz.anlatabildim mi canım.Bana da demişlerdi polikistik görünüm var ama çok önemli değil.Biraz yumurta tembelliği söz konusu oluyor yani yumurtalar çok sayıda oluşuyor ama kalitesi istenen düzeyde olamıyor veya çatlamıyorlar yani daha az yumurtluyor olabiliriz.Yani üzülme çok önemli boyutta bir durum değil ilaç bile vermiyorlar normalde ama hamilelik istendiğinde klomen falan alıyoruz işte.

sanada mı öyle dedi canım. evet ben de şimdi aynı olmadığını düşünüyorum.araştırdım. yumurta sayısı fazla hepsi bi anda gelişmeye çalıştığındn yeteri kadar büyüyemiyo olabilirler am polikistik overlılarda adet düzensizliği varmış ben de yok,tüylenme olurmuş ben de yok. ve bazı hormon testlerinden anaşılıyomuş bende öyle bi sorun çıkmadı. zülsem de değişecek bişey olmıcak. en iyisi moralimi yüksek tutayım da belki bu işe yarar. bisürü küçük yumurta var ya belki ilaçla bi sürü güzel yumurta oluşma şansı olurhe. olurmu ki. artık mutlu olmak bunun için de anne olmak istiyorum. Allahım duy bizi.

ya kızlar yumurta takibi yaptırıyorum yazmıştım size sorun şu normal boyutta ve çatlsmış dedi sol tarafta çatlamayanlar var onlar da byu hafta çatlar çalışma günleri verdi 2 gününnü çalıştık sonra kanamam başladı 5 gündür kanamam var dr normal dedi ama dediği günden beri 3 gün geçti ve devam ediyoradetime 5 gün var enfeksiyon için fitil kullandım acaba ondan mı öfff ya kızlar ne olabilir sizce erken adet mi oldum yoksa

canım pc bozuktu ancak tamir oldu adet tarihim 26 şubat yaşım 31 yumurta takibim ilaçsız bakalım ne olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…