yumurta dondurma işlemi 21 yaşındayım

Doğal yolla gebe kalırsın.
Sakın boş yere stres yapma.

Amh değerinin tek başına genel geçerliliği yok ki.
Doktorun biraz kitap karıştırsa, biraz araştırsa bunu bilecek.
Ama maalesef öğrendiği ile yola devam.
Benim gibi nice kadınlarda bu yolda çok mücadele ettigimiz icin makaleler okuduk, araştırdık, kk’da öğrendiğimiz bilgileri birbirimize yazarak neredeyse okuyup kadın doğum doktorumu olsak acaba kıvamına geldik.

Regli stresten erken ya da geç gelebilir. Hele şu an senin önden gelmesi gayet normal.

Regl oldugun ikinci yada üçüncü günü git doktora yumurtalarına baktır.
Orda yumurtanın kalitesini görüyorlar, kac tane olduğunu görecek ona göre sana söyler.

Deseydin ki fsh, lh,e2, prolaktin degerlerimde kötü o zaman derdim ki işin zor.

Ama diger degerlerin de sorun yok ise amh degerinin tek başına asla genel geçerliligi yok…
kesinlikle size katiliyorum. nedenini asla bilmiyorum ama aylardir birsuru doktorla gorusuyorum ve onlardan daha fazla bilgi sahibi oldugumu daha cok arastirmis oldugumu fark ettiklerinde tek yaptiklari sey seslerini yukseltmek oluyor.

Merhaba hanımlar birkaç aydır gebelik için deniyordum olmayınca bir kontrole gitmek istedim bir problem varsa başından önlem alabilmek için muayene sonrası tahlil yaptırdım çıkan sonuçlar ise TSH : 2,74 , FSH : 8,8 , LH : 8,7 , PROLAKTİN : 23,5 , AMH : 0,46 çıktı. alttan muayene ettiğinde rahimde herhangi bir problem yok çok iyi dedi. yumurtalıklarıma baktı sol taraf yumurtaları gördü saydı 5-6 adet saydı. sağda ise sayamadı ufaklardı sanırım sol sağa göre daha iyi ama yaşına göre az dedi. Amh değeriminde yaşıma göre çok düşük olduğunu Şubat ayına kadar dene olmazsa tekrar gel dedi.
Bu değerlere yakın olan hanımlarım sizler neler yaptınız nedir durum acaba?

Aslında özel değilse bilgileri burdan da yazar mısınız? Bana da amh düşüklüğü sonucu 2 yıl önce dondurmamı söylediler ama cesaret edemedim. Beklemediğim bir durumdu. Genetik kaynaklı hipo hipo hastasıyım genetik ve şu an yaşım 25 (bilgileri verme sebebim sizi boşuna uğraştırmamak)
Ben de hipo hipo hastasıyım ve amh düşük benim de

İlunga-f takviyesi kullanın 3-6 ay arası denemeye süreç içinde devam edin. Dediğim takviye üreme açısından vitamin desteğidir. Bulamazsanız içeriğine bakıp, Ona eşdeğer başka vitaminde bakabilirsiniz. Bana da doktor vermişti.

amh 0,69
E2 değeri 152
yumurta dondurma önerdiler ilk başta sağda 2-3 solda 3-4 folikül gördüler sonra dosya vs oluşturuldu bir dahaki reglin 3. günü ultrason sonucunda düzgün 1 tane gördüklerini söylediler
sorun şurda
-kimi insan bir dahaki ay 1 tane bile folikül olmayabilir bu olasılık çok yüksek diyor o yüzden o bir yumurta için tedaviye başlanabilir ama hem maddi olarak hem süreç olarak 1 yumurta için değer mi
-kimi de diyor ki bu direkt düşen bir şey değil dalgalı bir dahaki ay 3-4 folikül olabilir daha az olabilir hiç olmayabilir fazla da olabilir tamamen farklı o yüzden tedavi için bir ay daha bekleyebilirsin
bu yüzden hem bir dahaki ay folikül olmaması durumunda keşke yaptırsaydım şansımı deneseydim demek istemiyorum hem de keşke bekleseydim bu ay bak daha çok oldu bu ay yapsaydım demek de istemiyorum.
ben herhangi bir takviyeyle veya yapabileceğim herhangi bir şeyle oluşacak folikül sayısını etkileyebilir miyim arttırabilir miyim eğer arttıramazsam bir dahaki ay hiç yumurta olmama olasılığı var mı veya artma olasılığı var mı
daha önce başına gelen varsa anlatabilir mi :KK43:
Takviye ile menapozu erteleyen hamile kalan var. Yumurta kalitesi ve folikül için takviyeler var proxyfemin kullanıyorum ben şuan memnunum. Bir çok marka muadil var onlardan düzenli kullanın. Arı sütü bal polen karışımı yiyin her gün sabah akşam. Sağlıklı kahvaltı yapın. Karbonhidrat bırakın Akdeniz usülü beslenin. Allah kolaylık versin.

Saçmalamış. Rezerv azaldıysa geri gelmez. Diğer hormonlar başka birşey. Allah imkansızı oldurur o ayrı birşey.
Hayır şu konuyu atlıyorsunuz. Elbette azalan rezerv yerine gelmez ama amh testi doğru sonuç verdi mi bu önemli. Farklı zamanlarda verdiğim amh testinde birinde 1 çıktı birinde 2 küsür çıktı. O yüzden sadece amh testi önemli değil diyorlar. Altta yatan başka sorun yoksa amh doğru sonuç vermeyebiliyor

Kızlar çok acil merioferte ihtiyacım var aylardır sıramın gelmesini beklediğim tedavim bu ay başlayacak bana sıra geldi ama ilaç yok. Ücretsiz olmasa da olur satan veya ücretsiz verebilecek var mı

Sadece sinirlendigim nokta bu sitede birine haksizsin diyince aninda hakarete basliyor, ben hala hanimefendi diye konusuyorum, ben hakaret yada küfür bilmiyor muyum zannediyorlar bu hayatta ama düzgünce konusmak istiyorum.
Şuan gebe misiniz? 😍
Ben sebepsiz infertiliteydim, esim de ben de tüm testleri yaptirdik ama bir problem yoktu, bir ara prolaktin bir çıtır yüksek cikti ama o da hapla hemen düştü. Doktorum senin cocugunun olmamasi terbiyesizlik artik diyip şaka yapıyordu. Tüp bebek yaptırdım, benimki ilkinde tuttu. Bugün güvercinim tam 2 aylık oldu 🩷 Allah isteyen herkese sağlıkla ve hayirlisiyla en kısa zamanda nasip etsin 🙏
Amin canım hangi hastanede yaptirdin tüp bebegi

Takviye ile menapozu erteleyen hamile kalan var. Yumurta kalitesi ve folikül için takviyeler var proxyfemin kullanıyorum ben şuan memnunum. Bir çok marka muadil var onlardan düzenli kullanın. Arı sütü bal polen karışımı yiyin her gün sabah akşam. Sağlıklı kahvaltı yapın. Karbonhidrat bırakın Akdeniz usülü beslenin. Allah kolaylık versin.
Canım proxyfemini kendinmi aldın yoksa doktormu dedi kullan diye

Merhaba hanımlar birkaç aydır gebelik için deniyordum olmayınca bir kontrole gitmek istedim bir problem varsa başından önlem alabilmek için muayene sonrası tahlil yaptırdım çıkan sonuçlar ise TSH : 2,74 , FSH : 8,8 , LH : 8,7 , PROLAKTİN : 23,5 , AMH : 0,46 çıktı. alttan muayene ettiğinde rahimde herhangi bir problem yok çok iyi dedi. yumurtalıklarıma baktı sol taraf yumurtaları gördü saydı 5-6 adet saydı. sağda ise sayamadı ufaklardı sanırım sol sağa göre daha iyi ama yaşına göre az dedi. Amh değeriminde yaşıma göre çok düşük olduğunu Şubat ayına kadar dene olmazsa tekrar gel dedi.
Bu değerlere yakın olan hanımlarım sizler neler yaptınız nedir durum acaba?
Canım benimde amh 0.04 solda 3 sağda 2 sol daha iyi çalışıyormuş

Ben de hipo hipo hastasıyım ve amh düşük benim de
Canım senin yazını okuduktan sonra bende hipo hipo nedir baktım benim rahatsizliklarim değerlerimde aynı bide ben hiç yumurta catlamadigini nasıl ögrenicez hiç bilmiyorum amh 0.04 1 yıldır evliyim değerlerim farklı farklı çıkıyor 2 kere yaptırdım test fsh lh kaç olmali

Canım proxyfemini kendinmi aldın yoksa doktormu dedi kullan diye
Kendim aldım burdan birinden öğrendim bende araştırdım içeriği çok geniş güzel fakat bayağı pahalı bir ürün. 3. Kutu olacak bu kullandığım. Saç tırnak kirpik uzattı cildim yumurtlama haftasında ki gibi yumuşak ve pırıltılı oluyor. Antioksidanlar dan kendimi iyi hissediyorum. Yumurta kalitesi için içeriği de güzel. Tavsiye ederim

Evet güzel canım bende bir tane aldim 750 tl çok pahalı bunlar astajin diye vitamin aldım faudasi oldu acaba benim yumurtlamalqrim catlamiyormu seninki catliyormu
Kendim aldım burdan birinden öğrendim bende araştırdım içeriği çok geniş güzel fakat bayağı pahalı bir ürün. 3. Kutu olacak bu kullandığım. Saç tırnak kirpik uzattı cildim yumurtlama haftasında ki gibi yumuşak ve pırıltılı oluyor. Antioksidanlar dan kendimi iyi hissediyorum. Yumurta kalitesi için içeriği de güzel. Tavsiye ederim

Evet güzel canım bende bir tane aldim 750 tl çok pahalı bunlar astajin diye vitamin aldım faudasi oldu acaba benim yumurtlamalqrim catlamiyormu seninki catliyormu
Bunu Dr değerlendirir bana bir sorun yok demişti. Ekstra çatlatma iğneli femara da kullandım nasip olmadı. Dr danışın muayene olun bence.

X