YÜKSEK FSH VE DÜŞÜK AMH

Merhabalar canim bu mesajın beni umutlandırdı. Bana doktor 3 ay önce tarlusal vermişti bittikten 7. Günü adet oldum. Bana Promotil Women verdi 3 ay kullandım bir fayda etmedi ayrıca bu 3 Aydan sonra yine tarlusal verdi adet olamadım biteli 14 gün oldu. Kan testi yaptım negatif doktoru aradım dedi ki yumurtalıkların daha da tembelleşmiş dedi nasıl olur yumurta geliştiren kullanır iken böyle oldum moralim çok bozuldu. Sen çocuğu unut adet olmaya bak deri. Cumartesi farklı bir doktora gideceğim ama dediğiniz doğru eşimin de değerlerine bakılsın .

ben de lenfoma geçirdim ve bana da erken menopoz teşhisi koydular. sizin yazınızı görünce tüylerim diken diken oldu. size özel mesaj attım ama aktif olarak buraya bakmıyorsunuz sanırım... size ulaşabilsem çok güzel olurdu.

Eşiniz takviye olarak ne kullanmisti. özelde yazabilir misiniz.

Canım bana doktor reglin 3. gunu femara başlatmıştı 5 gun gunde 1 tane kullan dedi ilaç aslında meme kanseri olanlarda kullanılan bir ilaçmış ama yumurtlma uzerınde etkiliymiş tek sağlıklı yumurta istiyorsan bırden fazla yumurta olmasın ce catlasın istiyorsan kullanılıyormus tabi doktor kontrol ediyor yumurta gelisimini :) bizde işe yaradı yumurta çatladı ve tuttu. Florya medical parkta Hediye hanım var onun hastasıydım onun sayesinde gebe kaldim

Eşiniz takviye olarak ne kullanmisti. özelde yazabilir misiniz.
proxeed plus 3 kutu sonrada progeny,bunun dışında gunde 2 paket sigara içerdi onu bıraktı bırakma surecinde ocağımıza incir agacı dikti kendini cereze verdi :) kabak çekirdeği çiğ bolca kuru veya taze incir badem ceviz , kahvaltıda tahin pekmez yedi. esim sperm testlerinde rahat olamıyor ve hep cıkmadı çok az geldi derdi, 5 -6 ml sıvı gelirdi ama sıvıların her 1 mi de 58 milyon sperm ve ileri hareketlisi %44 yerinde hareketlisi %37 falan çıkardı yani hareketsiz denecek çok azdı doktor bile cok iyi diyordu normalde 1 ml minimum 9 milyon sperm olmasını beklerler 15 milyon çıkarsa normal yoldan çocuk sahibi olabilirsiniz derler ilk tahlilimizde 1 ml 17 milyon sperm çıkmıştı 17 milyondan 58 milyonlara çıktık.

Merhabalar hanımlar yeni duyduğum bişey için fikirlerinizi almak istiyorum . Fsh’ım yüksek benim bir tavsiye üzerine bir macun karışımı kullanmaya başladım. 57’lerden 24’e düştü bu tarz düşüş yaşayıp hamile kalınabilir mi sizce yada böyle birşey yaşayan var mı aranızda ?

Canım nasıl bir macun? Icerigi nedir? Allah yeterki ol desin. Fsh sı 130 olup kurlerle indikten sonra hamile kalanlar var.

Ne macunu bu nerden aldınız

Canım nasıl bir macun? Icerigi nedir? Allah yeterki ol desin. Fsh sı 130 olup kurlerle indikten sonra hamile kalanlar var.
Evet haklısın yeter ol desin Rabbim. Bir arkadaşım tavsiye etti netten aldım civanpetçemi hayıt aslsnpençesi adaçayı çörekotunu çambalıyla karıştırmışlar onu yiyorum belirli günlerde böyle düşünce bir umutlandım

Karışımdaki bitkiler fsh düsürmesinde etkisi var. Sanirim sanada iyi gelmiş.Bencede kulanin ve sürekli adetin 3.günü ölcturun.

Canım özelden yazabilirmisin bildigim bir macunmu?

Ben 24 yaşımdayım 3 yıldır bu menopoz derdiyle uğraşıyorum 4 aylık evliyim bazen tamamen normal bi şekilde adet görüyorum bazende ateş basmalarıyla birlikte adetim kesiliyor şu an amh değerim 0.02 tüp bebek düşünüyorum olur mu bilemiyorum ama ilerde keşke dememek için herşeyi denemem gerekiyormuş gibi hissediyorum inşallah hepimiz en kısa zamanda evlatlarımıza kavuşuruz

Bence siz bazen adet goruyorsunuz daha da kotu olmadan tup bebek yaptirin .sonra pisman olursunuz gercektende cunku kadin yas ilerledikce yumurtasi azaliyor

Oğlumun tedavisinden 3 ay önce amh 0.11 di. Fshı en son kaç çıkmıştı hatırlamıyorum ama 21 yaşımdan beri hep 13-18 arasında çıkıyordu. Yaş 30. Ve çok şükür Rabbim oğlumu nasip etti 4.5 aylık oldu kollarımda

Tamamen verdik kararımızı başlıyoruz inşallah haftaya herşey çok güzel olur inşallah teşekkür ederim yorumunuz için

Merhaba arkadaşlar,

Benim amh m 0,63 çıktı doktor ortalama 8 folikülüm olduğunu söyledi. Geçen ay doktora gittiğimde 18 mm bir tane yumurtam vardı ama doktor çatlatma iğnesi yapmadı. Benim sorum normalde yumurtayı 18 20 mm görünce doktorlar çatlatma ignesi yapıp progesteron veriyorlarmış, bu opsiyonel bir şey mi? İsteyene mi yapılıyor? Neden bana doktor hiçbir şey söylemedi? Bilen biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…