YÜKSEK FSH VE DÜŞÜK AMH

Merhaba arkadaşlar,

Benim amh m 0,63 çıktı doktor ortalama 8 folikülüm olduğunu söyledi. Geçen ay doktora gittiğimde 18 mm bir tane yumurtam vardı ama doktor çatlatma iğnesi yapmadı. Benim sorum normalde yumurtayı 18 20 mm görünce doktorlar çatlatma ignesi yapıp progesteron veriyorlarmış, bu opsiyonel bir şey mi? İsteyene mi yapılıyor? Neden bana doktor hiçbir şey söylemedi? :KK43: Bilen biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Yumurtanız kendiliğinden çatladığı için vermemiştir.

Merhabalar değerim düşerse yazacaktım ve çok şükür bu kez 11 e düştü. Hala inanamıyorum. Bende işe yaramaya devam eder inşallah hepinize şifalar dilerim
Peki e2 lh onlar kaç çıktı? Sadece fsh düşmesi yeterli değil. Bazen fsh çok düşüyor fakat bir bakıyırsunuz diğerleri yükselmiş

Canim değerlerin kötü. Yumurta varsa değerlendir. Git bi tüp bebek doktoru ile görüş. Fsh yi düşürüyor doktorlar önemli olan yumurta olması. Sıkma canını 0.01 ole doğal hamile kalan bile varmış. Benimde 0.01 amh.
0.01 ile hamile kalanlar var mi acaba ? Benimde tüm değerler alt üst. FSH düşük olması gerekirken 95 lerde amh yüksek olması gerekirken diplerde 0.01 progesteron desen 0.179. Bu değerler ile tüp bebek bile zor tutar :KK43: geçenlerde yumurtalığın çatlamış demişti bu değerlerle iyi birşey mi acaba bilemedim kaldım öylece :KK43:(
Benim de fsh 109 amh 0.01. Kendiliğinden hamile kaldım. Umudunu kaybetme.

Hanımlar merhaba
Ben ilk defa bugun doktora gittim,ultrasonla baktiginda bana yumurta rezervin az,düzensiz mi regl oluyosun dedi.Bende hayır düzenli oluyorum bazen 2 gün öne attıgı oluyor dedim. FSH amh bakılcak daha sonra ama öyle demesi beni ürküttü biraz :KK43: yaşım 31 bu arada. internette araştırdim ama genelde duzensiz regllerde diyorlar,benimki bildim bileli düzenli anlamadım bisey, Yorum yaparsanız sevinirim

Hanımlar merhaba
Ben ilk defa bugun doktora gittim,ultrasonla baktiginda bana yumurta rezervin az,düzensiz mi regl oluyosun dedi.Bende hayır düzenli oluyorum bazen 2 gün öne attıgı oluyor dedim. FSH amh bakılcak daha sonra ama öyle demesi beni ürküttü biraz :KK43: yaşım 31 bu arada. internette araştırdim ama genelde duzensiz regllerde diyorlar,benimki bildim bileli düzenli anlamadım bisey, Yorum yaparsanız sevinirim
Genelde regl düzensizliği olanlarda oluyor ama kesin öyle de denemez. Sonuçların çıkmadan bir şey söylemek zor. Amh değerin net bilgi verir.

Hanımlar merhaba
Merhabalar. Benimde adetlerim düzenliydi ama rezerv az çıktı. Şok oldum öğrenince :KK43: herşeye hazırlıklı olmak gerek hakkımızda hayırlısı olsun.

Hanımlar merhaba
Merhaba, benim de yaşım 28 , benim de adetlerim çok düzenli sadece yazın çok sıcaklarda öne geliyor. Doktor maalesef 28 günden aza düşmesinin bana da bir gösterge olduğunu söyledi. Amh değerim 0,63 çıktı, 8 folikülüm gözüktü. Umarım böyle bir sonuçla karşılaşmazsınız.

Merhabalar hanımlar yeni duyduğum bişey için fikirlerinizi almak istiyorum . Fsh’ım yüksek benim bir tavsiye üzerine bir macun karışımı kullanmaya başladım. 57’lerden 24’e düştü bu tarz düşüş yaşayıp hamile kalınabilir mi sizce yada böyle birşey yaşayan var mı aranızda ?
Peki kendiliğinizden adet görebiliyor muydunuz ?

Evet adet görüyor muydunuz mabusem ?
Hayır adet görmüyordum. Adetten kesilip gittim doktora 1 ay doğum kontrol hapı kullandım onu bırakınca hafif kanamam oldu. Onun dışında olmadım maalesef. Doğum kontrol hapını da östrojenim çok düşük diye verdi.

Doktorum bana FSH sürekli değişebilir biz en yüksek değeri baz alırız dedi. Benimki de 109dan 35e düşmüştü ama bir önemi yok dedi açıkçası doğru mu bilmiyorum.

Hayır adet görmüyordum. Adetten kesilip gittim doktora 1 ay doğum kontrol hapı kullandım onu bırakınca hafif kanamam oldu. Onun dışında olmadım maalesef. Doğum kontrol hapını da östrojenim çok düşük diye verdi.
Bende kullandığınız macundan kullanıyorum. 2.5 aydır . Adet göremedim Yumurtalıklarımda bir değişiklik var mi bilmiyorum . Doktora gideceğim ölçü değerlerine baktıracağım. Fsh a hep adetsiz iken bakıyorum. Fsh ımda bir düzelme yok aksine bir bakıyorum ya bir bakıyorum 90 bir bakıyorum 100 küsür. Acaba adetsiz iken olduğu için mi böyle. Zaten yumurtalıkları ölctürdükten sonra gelişme yoksa hemen Çylco-Prognova kullanıp hemen adetin 3. Günü değerlerime baktıracağım

X