YÜKSEK FSH VE DÜŞÜK AMH

Inşallah ama ben 12 yildir menepozdaym. 16 yasimda bir kere adet gormustm. Hic yumurtam yok
Canım şimdi tıp epeyce ilerledi belkibir umut vardır ama eğer olmazsa da dünyanın sonu değil bunu unutma..elden birşey gelmiyorsa kabulleneceğiz..ama mücadele etmeyi bırakmayacağız araştır sürekli daha yaşın küçük ..peki oyıllarda ilk öğrendiğinde doktorlar bu konuda birşey demedi mi

Benimde amh 0.01 fsh yüksek 11 yıldr evliyim bebek için uğraşıyoruz. ve hiç yumurta görünmüyor.

Bizim gibi olup sonuç alanlar varsa buraya yazarlarsa bize de umut olur

Bazı doktorlar evlenince gelirsin aşılama yapariz dediler. Ama smdi aşılama bile olmuyor

Denemeye kalkistim ama ona da olmaz dediler
Hakkında hayırlısı olsun. Evlat edinmeyi düşündünüz mu? Benim 2 tup bebek tedavisi de negatifle sonuçlandı. 10 yıl sonra koruyucu aile için başvuru yapmayı düşünüyorum ama kafamda daha netleştirmedim kesin kararimi vermedim. 3 cocuk istiyordum hep ama nasip kader ne dersen de bilemiyorum.

Evet ama bende 5 10 yil sonrasi icin dusunuyorum

Denemeye kalkistim ama ona da olmaz dediler
Sen tüp bebek merkezinde biriyle mi görüştün yoksa normal kadın Doğum doktoru filan mı dedi olmaz diye ..,..sen bir merkeze git öyle karar verilsin..olmaz demekle olmaz iyice tahlil vs ne gerekiyorsa incelesinler ...

KIZLAR MERHABA,

SON TAHLİL DEĞERLERİNİZ VE DOKTOR DEĞERLENDİRMELERİNİZ VARSA PAYLAŞIR MISINIZ ? BURADAN BİRLİKTE BİZ DE FİKİR EDİNMİŞ, YENİ GÖRÜŞLER ALMIŞ OLURUZ HEM..
AYRICA KULLANDIĞINIZ BİTKİSEL KÜR VE GELİŞEN DURUMLARINIZI(İYİ YADA KÖTÜ )VAR İSE PAYLAŞIR MISINIZ?
HEPİNİZE SAĞLIKLI ZAMANLAR DİLERİM.. İNŞALLAH EN MASUM DİLEĞİMİZ , DUAMIZ OLAN BEBİŞLERİMİZİ EN KISA ZAMANDA ALLAH'IN İZNİYLE KUCAĞIMIZA ALIRIZ..

HEPİMİZ BURADA BİRBİRİMİZE DESTEK İÇİN VARIZ VE DUA EDİYORUM HEPİMİZ İÇİN..EMİNİM İNTERNETTE YIĞINLA YAZI OKUYUP ARAŞTIRIP BU FORUMDAN DA BİR ÇOK FİKİR OKUDUĞUMUZ VARDIR, BİR ÇÖZÜM, UMUT, IŞIK BULMAK İÇİN.... BENİM ÖYLE ÇÜNKÜ..

HEPİNİZİ SEVİYORUM CAN YOLDAŞLARIM...

Ben cumartesi doktora gideceğim nasip olursa. Ona göre de bir yol çizeceği kendime. Bulunduğum şehirde gitmedigim 1 doktor kaldı ona da gitmeyi düşünüyorum. AMH kaptırmadı yakında ama herşeyi oluruna bırakacağım.
Bu arada mantar enfeksiyonu geçiriyorum.cok sık olur bende ve ağzımda aftla beraber seyreder. Yani biri varsa öbürü de var. Negatif tup bebek tedavisinden sonraki ilk adetimi oldum su an ortalatindayim. Tekrar denemeyecegim bundan sonra kocakari tedavi ve yöntemlerini deneyeceğim tipta çare bulmadım. Bir de beni birkaç ay takip eden bir doktorum olsa iyi olurdu. Gittiğim ay tup bebek yapıldı ikisinde de amh düşük ya folikul görünce yapıldı ama olmadı.

Selam kızlar,

Benim hikayem biraz uzun, 2015 de evlenmemin 2. ayında hamile kaldım, kalbi atmadı dediler 8. haftada kürtaj oldum 2 ay kadar sonra 17 küsür FSH , 0,89 AMH ile erken menapoz tanısı aldım ( adetlerim düzenliydi).

2016 ya kadar normal yollarla gebe kalamadım direk tüp bebek denedik 3 yumurtam toplandı ikiz gebelik oluştu.. 8 ve 9. haftalarda bebeklerin kalbi sırasıyla durdu, 10 haftada kürtaj geçirdim..

2017 nisanda 11 küsür fsh be 0,69 AMH la tekrar tüp bebek denemesi yaptık 9 yumurtam oluştu doktor hatası toplama gecikmesi nedeniyle yumurtalarım toplanamadı tedavim iptal oldu..

2017 ekimde tam tedaviye başlayacağım ayda kendiliğimden hamile olduğumu öğrendim.. kasımda kalp atışı olmaması nedeniyle kürtaj geçirdim..

Ve son olarak 2018 nisan ayında tekrar tüp denemesine girdim (15 FSH, 0,49 AMH).. 3 yumurtam alındı 2 embriyom oluştu ve kaliteleri genetik test yapmaya uygun olmadığı için transferi iptal ettik tedavi yine yarım kaldı..

Aslında bu benim son bebek isteğim sanmıştım ama yanılmışım.. Geçen hafta cuma günü birden içime gelen bi hisle yeniden bebek istediğime karar verdim ve kendim için bişeyler yapmaya başladım..

Öncelikli hedefim, son olarak Nisan başında 15 küsür çıkan FSH ı bikaç ay bitkisel kürlerle düşürmeye çalışmak ve ocak ayında tekrar doktora giderek ölçüm yaptırmak.. Çünkü doktorumun söylediğine göre FSH yüksekken elde edilen yumurtalar ve embriyolar sağlıklı olmadığı için başıma sürekli kayıplar geliyomuş.. Herneyse bu teze güvenerek çıktığım yolda, açıkçası şu an tüp bebek veya herhangi bi tedavi düşünmüyorum.. Sadece hormonları düzeltebilirsem eğer belki ilaçsız yumurta takibi yaptırabilirm.. Hepinizin hayırlı ve sağlıklı bebekleriniz olmasını dilerim

KIZLAR, İSTANBUL PENDİK'TE YANIKLAR BAHARAT DİYE BİR YER VAR.
BİRAZ INSTAGRAMDAN YADA İNTERNETTEN ARAŞTIRINIZ. ÇÖZÜM BELKİ DE BU KADAR BASİT VE DOKTORLAR BUNU BİLMİYORDUR.
SADECE BİTKİLERLE VE ÖZEL HAZIRLANMIŞ KÜR İLE KİŞİYE ÖZEL YORUM VE ÇÖZÜMLERLE AHMET BEY ORADAN YARDIMCI OLUYOR.
BEN BAŞLADIM 30 AĞUSTOS 'TA.
ÖNCEKİ YANITLARIMDA DA YAZDIĞIM GİBİ; BENİM ÖNCE İZLENECEK HİÇBİRŞEYİN YOK NE FOLİKÜL NE BİŞEY DİYEN , HATTA KIBRISTA BİLE BAŞARIN OLMAZ DİYEN BİR DOKTOR MUAYENE TECRÜBEM VAR.

SONRA BEN BUNU KABUL ETMEYİP GİDİP ARAŞTIRIP SOLGAR DESTEK VİTAMİNLERİNİ KULLANDIM , ARISÜTÜ BAL POLEN ÇÖREK OTU PROPOLİS KARŞIMI HAZIRLADIM. NE OLDU, BİR AY SONRA BİR SAĞDA FOLİKÜL OLUŞTU.. SONRA DEVAM ETTİM VE BİR SAĞ BİR SOLDA TOPLAM İKİ ADET FOLİKÜL OLUŞTU VE DOKTORUMUN TEPKİSİ ŞAŞIRDIĞI İÇİN ÇOK HOŞUMA GİTTİ..
DÜŞÜNÜN TIP BİLİMİ İNSANI ÖNÜNDE HORMON TAHLİLERİM, ÖNÜNDE BEN ULTRASONDA VEE SONUÇ İKİ ADET FOLİKÜL..
HANİ BİŞEY YOKTU.. HANİ ?? ALLAH DEMEKKİ İSTERSE OLUŞTURUYOR.. İNANIYORUM DAHA DA GELİŞECEK İYİLEŞECEK DURUMUM.. İNANÇ ÖNEMLİ SİZ DE İNANIN VE EMEK HARCAYIN.. SABREDİN..

ADET OLMAYI BEKLİYORUM ŞİMDİ. BAKALIM BU AY NE DURUMDA FOLİKÜLLERİM..VE DEĞERLERİM..
İNŞALLAH HAYIRLISI OLUR.. O OL DEYİNCE OLACAK BİLİYORUM VE BEKLİYORUM..SİZ DE SABREDİN VE AHMET BEYE DE ULAŞIN..ŞİMDİ ONUN VERDİĞİ KÜRÜ KULLANMAYA BAŞLAYALI BİR AY OLACAK.. BAKALIM ADET OLUNCA NELER DEĞİŞMİŞ OLACAK.. HEYECANLA BEKLİYORUM..

Selam kızlar bu sayfalarda kendime bir umut ararken söz vermiştim çok şükür 4 aylık hamileyim.Başımdan geçenleri Kısaca anlatayım 2018 subat ayında herhangi bir sıkıntım yokken doktora gittim fsh 27 proklatin 30 amh 0.10 rezerv azlığı acele etmeliyiz.hiç denememiz olmamıştı şimdiye kadar ve doktor olmama ihtimali var diyordu.ilk ay klomen ve dostinex başladık adetim geçikti folikül kisti oluştu ilaçla adetim geldi üzüntüden adetimde azaldı.2.ay rahim filmi çekildi temiz çıktı bu ayda erken adet oldum . 3. Ay aşılama için iğnelere başladık bu şurada doktor ve eczane arasındaki anlaşmazlıktan dolayı iğneleri az almışım ve tedavi yarıda kaldı doktorumu değiştirdim.yeni doktorum değerlere inanmadı 27 yaşındasın amh a bakmam proklatin yüksekliği diğer hormonları etki etmiş olabilir testleri tekrar etti.4. Ay fsh 18 proklatin 39 çıktı dostinex e başladım bu arada doktor incir ve havuç önerdi ben ve eşim yedik ekstra bn testere dişli aslanpençesini içtim sabah akşam 1 ay boyunca ve adetim geçikti tüp bebek içinde sıra almıştım ama şükürler olsun ki hamile olduğum haberini aldım ... rabbim dualarımı kabul etti biliyorum çok zor bi süreç ama dua dan ve mücadele den vazgecmeyin inşaallah rabbim isteyen herkese nasip eder dualarımdasınız

Doğal adet mi oluyordunuz. Kaç yumurta gözüküyordu? Allah kucağına almayi nasip etsin

Merhaba inciri nasil tukettiniz ve havucu. Kür şeklinde mi yaptınız ondan sordum. Aslan pencesini çay mi yaptınız hap olarak mi tukettiniz. Bende 2 defa tup bebek denedim olması ikisinde de. Artık tedavi istemiyorum. Bitkisel yöntemler deneyip bitakacagim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…