YÜKSEK FSH VE DÜŞÜK AMH

Zaten adetin 3.günü önemli. Diğer günlerde yüksek çıkıyormuş.bu arada macun kullanmadım ben başka bir üye sanırım o. Ben sadece biosteron kullandım o düşürdü fsh değerimi de.

Zaten adetin 3.günü önemli. Diğer günlerde yüksek çıkıyormuş.bu arada macun kullanmadım ben başka bir üye sanırım o. Ben sadece biosteron kullandım o düşürdü fsh değerimi de.
Ay karıştırdım sanırsam canim kusura bakma bende promotil women kullandım ama etki etmedi ya. Peki sen adet göremiyordum ya nasıl baktırıyordun o değerlere ilaç kullanıp adet görüp mü baktırdın

Evet adet olmadığım için öyle baktırdım. Hatta doktora gıcık oldum adetin 3.günü bakalım dediği için gebe kaldığımda da sürekli son adet tarihimi sordular
Hayırlı olsun canim çok sevindim. Rabbim cümlemizin yüzünü güldürsün inşallah. Ya ben adet olmadığım için ve fsh im yüksek ve amh düyam olduğu icin erken menepoz diyorlar hiçbirşey yapmıyorlar sende de öyle yaptılar mı

Bana 1 kez tüp bebek önerdiler yaptım ama 2 yumurta vardı biri boşmuş diğeri dejenereymiş. Sonra başka doktora gittim hiç yumurta yok dedi ve biosteron dışında bir şey önermedi. Adet olmasan da olur dedi ve ilaç vermedi. Yani aslında bana da pek bir şey yapmadılar. Allah'ıma şükürler olsun ki mucize oldu. Hepinize de bir evlat sahip olabilmeyi diliyorum.

Peki kendiliğinizden adet görebiliyor muydunuz ?
Evet kendiliğimden adet görebiliyordum ancak 2-3 ayı buluyordu. Buarada size yazdıktan sonraki süreçte fsh değerim 50’lerden 24 ‘e sonra 11 düştü çok umutlanmıştım düzeliyor diye ancak bu ay tekrar 20 ye yükseldi çok moralim bozuldu. inşallah sizlere şifa bulursunuz hoşçakalın :-(

İnşalah cümlemiz şifa bulur inşallah

arkadaşlar daha önce paylaşmışlardı ordan kopyaladım
  • 3.5 ng/mL’den büyük: Yüksek (Genellikle polikistik over sendromu olan kadınlarda görülür)
  • 1.82 – 3,0 ng/mL: Doğurganlık için en iyi değer aralığı
  • 1.0 – 1.82 ng/mL: Yumurta rezervleri var, doğurganlık üst seviyede
  • 0.14 – 1.0 ng/mL: Düşük doğurganlık, yumurta sayısı azalmış

Merhabalar dün reglim 3.gunuydu kan testi verdim.Nasil bir doktora düştüysem kadın sıfır yorumla yolladi beni.ilk normal bi zamanda gitmistim FSH=3,30 LH=10,16 E2=114,89 cikmisti.Doktor bana reglin 3.gunu test yapmamız lazim demisti.Baska sehire gidince mecbur baska yerde doktora gittim. 3.gun degerlerim FSH=7,11 LH=12,35 E2=49,26 cikti.AMH diye bi deger yok sonucumda.herhalde baktirmadi doktor.Anlayanlar yorum yaparsa cok sevinirim.Doktora nasil dedim,konuşmaya hayrı yoktu ağzından zorla bi normal kelimesi cikti sadece.Yumurta rezervim az olabilir demisti önceki doktor dedim yumurtan az olsa menopaza girerdin dedi.Bu nasil bi yorum hiccc anlayamadim zaten,baska yorum yapmayinca bende ciktim zaten.Hanimlar anlayanlar yorumlarsa cok sevinirim

Arkadaslar tedavimden kalan gonal f ve cetrotide ignelrrim var ulasmak isteyen arkadaşlar yazsin lütfen

Normal sonuçların, niye yaptırmıştın sorun var mıydı? Amh hemen bakılmıyor, şikayete göre veya fsh yüksekse bakılıyor. Bir de çoğu devlerçt hastanesinde yok, özel laboratuvarlarda ücretli bakılıyor

Cocuktan önce bi sorun varmı diye ön muaneye gitmiştim.ilk yaptirdigim normal zamandaki degerlerim sanirim normal degildi.doktorsa 3.gün yapalim demisti.yumurta rezervin az gibi demisti doktor.ben ondan biraz tedirgin oldum,doktorda bi yorum yapmayinca

Amh araştırma hastanelerinde bakılıyor.fsh yüksek olan arkadaşlar düşürmek için zaman kaybetmeyin.Hemen tüp bebek için hastaneye gidin.

Amh araştırma hastanelerinde bakılıyor.fsh yüksek olan arkadaşlar düşürmek için zaman kaybetmeyin.Hemen tüp bebek için hastaneye gidin.
Fsh 15 amh 0.6 denmisti 15 cok yuksek degil degil mi? Olmaz diyemem ama bu degerle direk tup bebek yapabiliriz dendi..
1 kizim var, normal yoldan deniyoruz mayista bir kaybim var onun icin umit var diyorum ama bir taraftan da gec mi kaliyorum diye endise etmekten geri kalmiyorum..

15 yüksek estradiol kaç senin.
Doktorun demesine göre doğum yapmış olanlarda daha kolaymış 2. Bebek olması

15 yüksek estradiol kaç senin.
Doktorun demesine göre doğum yapmış olanlarda daha kolaymış 2. Bebek olması
Digerlerini hatirlamiyorum.. isyerinde sonucum sabah yazarim olur mu?
kolay olurdu bu kadar ara vermeseydim.. kizim da 10yasina girecek mayista ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…