Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

yaaa 5 gün kala yine telaş sardı beni, keşke hamile olsam bitse bu sıkıntılı bekleyiş, yoksa, sil baştan her şeye devam yine... bu ay da hamiş değilsem adet bitimi incir kürüne başlayacağım hormon değerlerine göre
bnde sadece fsh baktrmak istiorm ama bılmemek dahamı iyi acaba bılemıorm bıraaz cekınıorm acıkcası

dogru zıplıcak bu gidişle allah korusun bat a daha 11 gün var bu aralarda ilşki olsa gebelik olmaz heralde
adetten 3-4 gün önce bile girip hamile kalan var ben hiç anlamıyorum bu işleri... bu ara girebiliyorsan gir tatlım, ne kadar çok ilişki, o kadar hamilelik ihtimali

bak biri yazmış :

"arkadaşını endişelendirmek istemem ama her kadının yumurtlama günü düzenli değildir bir topikte okumuştum kızcağız her ay hesaplanan yumurtlama tarihinde bebek için uğraşıyormuş ama doktora gittiğinde adetine bir gün kala yumurtlaması olmuş o ay.umarım topiğini okurda sana bilgi verir.bence test yaptırsın korkunun ecele faydası yok canım"

"Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında eğer prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı olabilir.Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında gebe kalma olasılığıda mevcuttur,bunu da göz ardı etmemek gerekir. Bir çok kadın adetliyken kendilerini itici bulurlar, ve de erkeklerin bu hallerinden rahatsız olabileceklerini düşünürler,oysaki bazı rahatsız olan bunu itici bulan erkekler olduğu gibi ,bundan rahatsız olmayan, kadını adet döneminde de arzulayan ve bu sırada cinsel ilişki kurmak isteyen, cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan bir çok erkekte mevcuttur.
Müslümanlıkta kadın adetliyken c**nsellik kesinlikle yasaklanmıştır.Adet döneminde cinsel ilişkiye girmek sağlık ve hijyen açısından sakıncalıdır ve tavsiye edilmemektedir.

Normal bir adet dönemi 3 gün ile 6 gün arasında değişmektedir. Bazen kadınlar adet günlerinin kanamanın çok düşük olduğu günlerde cinsel ilişkide bulunmaktadırlar, korunmasız yapılan bu ilişki gebelikle sonuçlanabilmektedir.

Bunun sebebi, bazı durumlarda kadınlarda yumurtlama zamanlarında değişiklik yaşanmasıdır.

Vajinada oluşmakta olan her kanama adet kanaması değildir. Yumurtlama döneminde olan benzer bir vajinal kanama kolay bir şekilde adet kanamasıyla karıştırılabilmektedir.Adet dönemine güvenerek cinsel ilişkiye giren bir kadının bu durumda hamile kalma ihtimalı bi hayli yüksektir.

Zamansız oluşan yumurtlamalar bazen adet dönemi bitmeden yada adet dönemini takip eden birkaç gün içinde olabilir. Her şekilde hamile kalma riski vardır.

Adet döneminin kanamanın yüksek olduğu ilk günlerinde hamile kalınmadığı söylenmektedir, Ayrıca bu günlerde cinsel ilişkide bulunulmaktan mutlaka kaçınılması gerekir, ciddi ebfeksiyonlara ve sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir.
Pratik olarak söylenirse adet döngüsünün hiçbir günü %100 gebelikten korunmak değildir. Gebelikten korunmada asla gün sayma metodu, geri çekme veya adetliyken ilişkiye girme gibi yöntemleri kullamamak lazım."

google a yazınca ilginç bir yazı buldum, paylaşmak istedim...

bak biri yazmış :

"arkadaşını endişelendirmek istemem ama her kadının yumurtlama günü düzenli değildir bir topikte okumuştum kızcağız her ay hesaplanan yumurtlama tarihinde bebek için uğraşıyormuş ama doktora gittiğinde adetine bir gün kala yumurtlaması olmuş o ay.umarım topiğini okurda sana bilgi verir.bence test yaptırsın korkunun ecele faydası yok canım"
ama bnm yumurtlama gecti bnm içinde gecerlımıdır ki yada bizim için

X