Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

o kadar belirti yaşamayacağım bu ay dedim bugün 2 kere çok feci başım döndü, 1 inde sandalyeden kalktım geri yığıldım resmen, diğeri de spor yaparken başım döndü ve düştüm... bu hayıt ya da aslanpençesi tansiyon düşürüyor olabilir mi acaba?

stresten olabilir, günaşırı ilişkiyi bünye kaldıramamış olabilir, sor bakalım doktora vardır belki bir açıklaması tatlım

yarn sabah gelıcem dedı de bugun gel mutlaka dedım o iş için diosan olmaz dedi direk güldü ben ona sorarım aksam bi gelmesin o
o kaçıyo
yumurtlama döneminde rahimin içi ıslak oluyormuş. ıslak olması spermlerin içerde tutunmasını sağlıyormuş.

stresten olabilir, günaşırı ilişkiyi bünye kaldıramamış olabilir, sor bakalım doktora vardır belki bir açıklaması tatlım
ürolojıye gözuksun dıcek doktor bnmkıde bı türlü gidemedi sadece spermıogram yaptrdı dahada kaldı yanı öylee gün asırı ilşki yani yormus olabılır streste eklenınce tabı en ilşkiye giricemz zaman pes etti işte valla ben anlıorm bu yapanlar nasıl yapmıss

kızlar topiklerden alıntılarrr :

"Merhaba arkadaşlar,
Ben de çok uzun zamandır siteyi takip edenlerdenim.FSH problemi olanların yaşadıklarını bildiğimden moral olsun diye yazmaya karar verdim.Ben 39 yaşındayım.2003 yılından beri FSH değerlerim hep yüksek çıkıyordu.Bana da doktorum hamilelik için zorlanabileceğimi söyledi.Ayrıca da yumurta kapasitem çok düşüktü.Hatta doktorum bir defasında hiç yumurtam olmadığını bile söylemişti.Şunu bilmek lazım ki, bunlar çok önemli değil.FSH ve yumurtlama, aylara göre değişkenlik gösterebiliyor.En önemli şey "eyvah FSH değerim yüksek" dememek ve kesinlikle kafaya takmamak.Kafanıza takıp bunu sorunmuş gibi algılarsanız,beyniniz FSH hormonunu yine fazla salgılamaya devam edecektir.Çok klasik bir laf ama, herşey beyinde bitiyor inanın.Ben şu an 14 haftalık hamileyim.Allah'a duam,tüm dileyenlerin en kısa sürede bu mutluluğu yaşamaları.Kendinize sürekli telkin verin sağlıklı olduğunuza dair."Ben son derece sağlıklıyım,herşey yolunda" demeyi ihmal etmeyin.Bunu mutlaka "inanarak" hergün birçok defa tekrar edin.Tabi forumda önerilen şeyleri de deneyin derim ( "Her gün sabah ve akşam aç karnına bir su bardağı hayıt tohumu içtim. protein ağırlıklı beslendim. Keçiboynuzu pekmezini bir kaşık sabah aç karnına yedim. Folik asit, zinco , her gün bir aspirin aldım " iyen arkadaşımız gibi). Moralinizi her zaman yüksek tutun.Sevgiler."

alıntılara devammmm....

selam arkadaşlar,ben aranıza yeni katıldım ancak üyelik öncesi de sizleri takip ediyordum. başımdan geçen ve sizlerle ortak olan bir takım sıkıntılar yaşadım. ve burayı takip ederken sizlerden çok şey öğrendim ve uyguladım. şimdi ise sıra bende diyerek sizlere moral kaynağı olmak istedim. arkadaşlar sizlere kısaca hikayemi aktarmak istiyorum. Şöyleki; 38 yaşındayım, 4 aylık evliyim. geçen ay hamilelik öncesi genel bir kontrol için herhangi bir jinekoloğa eşimle birlikte gittik. Bu şehirde yeni olduğumuz için sıradan birine gittik. Özel bir hatanede çalışan bu bayan doktor, doktormu yoksa felaket tellalımı anlayamadım açıkçası. benimde bildiğim ancak çok ta önemli olmayan sorunları felaketmiş gibi anlattıktan sonra adetin 3. günü için kan teseti verdi. yaptırdım ve sonuç, FSH çok yüksek çocuğunuz olmaz. derhal vakit kaybetmeksizin tüp bebek dedi. dünya yıkıldı başıma sanki, Doktora bu hormonların deişken olup olamayacağını sorduğumda, hayır düşmez, erken menopoz dedi.
eşimin de büyük desteği ve kararımızla şubat tatiline kadar doğal yoldan denemeye karar verdik. bu klübün forumundan öğrendiklerimi sıkı biçimde uyguladım. Her gün sabah ve akşam aç karnına bir su bardağı hayıt tohumu içtim. protein ağırlıklı beslendim. Keçiboynuzu pekmezini bir kaşık sabah aç karnına yedim. Folik asit, zinco , her gün bir aspirin aldım. Ama bu kullandıklarımdan ama fsh hormonunun değişkenlikgösterebilirliğinden olacak ben bu ay doğal yoldan hamile kaldım arkadaşlar. Ama stres yapmadım, planlı ilişkiye özen göterdim ve hırs yapıp o doktora gününü götereceğim fikrini hep taşıdım. Allah hepinizin gönlüne göre versin .... Bu arada fsh değerim 21.90 çıkmıştı. azimli olun yelkenleri suya indirmeyin hanımlar

alıntılara ve moral depolamaya devammm :)

"Merhaba arkadaşlar, ben de evliliiğimin 1 yılını doldurduktan sonra genel kontrol için doktora gittim, tahlil sonuçlarında fsh yüksek çıktı 13 gibi birşeydi galiba. Doktor bir proble yok dedi ama en netten araştırmalarım sonucunda fsh yüksekliği ile ilgili olumsuz bilgiler edindim, sonra başka bir doktora gittim tahlil tekrarlandı yine yüksek 12 gibi çıkmıştı, doktorda herşey normal dedi.Moralim iyice bozuldu tabi ve bir profa gidip durumu anlattım. Doktor önemli olanın ultrasonda yapılacak muayene olduğunu ve bu anlamda ben de hiçbir problem olmadığını söyledi. Doğal yoldan hamile kalabilirsin dedi. İçim biraz rahatladı ve ben 3-4 ay kadar hayıt tohumu içtim, bu arada zaman zaman tahlilleri tekrarlattım ve fsh'ım düşmüştü, sonra da düzene girdi Allah'a şükür. Bu arada eşim tahlil yaptırıdı, iki ay klomen ve çatlatma iğnesiyle denedik sonuç alamadık, sonra bıraktık herşeyi, günleri eskisi gibi takip etmedik. Vee adetim gecikti,şimdi 14 haftalık hamileyim Allah'a şükür, moralinizi bozmayın, hayıt tohumunu mutlaka aksatmadan kullanın ve Rabbimize güvenin, Allah isteyen herkese tez vakitte hayırlısıyla nasip etsin inşallah."

moral bozmak yoook :)

"merhaba arkadaslar bende yüksek fsh dan muzdaribim
45 65 degisken olan ama iddialı seviyelerde be kıbrısı denedim ama kısmet olmadı yıne düsünürken tabi tamamen kendi yumurtamdan umutsuzken
hamile oldugumu ogrendim
bu gün kese gordüm
bakalım devam eder mi ama
belki bi arkadasıma umut olurum belki bi arkadasımın kendine olan inancını kuvvetlendiririm cünkü ben bu sayfalarda cok umut aradım"

bunları okumayanlara :

"2-06-11, 07:06
AskAsk
bu yazılar gercekten umut oluyor bıze benımde 6 ay önce 3,5 olan fsh buay 11,3 cıktı sok oldum hele menopoz kelımesını duydum doktordan esımde karsımdaydı basımdan kaynarsular dokuldu anlatamam sıze ne kadar kotu hıssettıgımı,ultrasonla baktı doktor solda hıc yumurta olusmamıs sag tarafta bı tane var bakalım klomen verdı gunde ıkı tane ıc dedı ınsallah buyur bende enkısa zamanda hamıle kalabılırım.
buarada asılama olmak ıcın gıttım ama yapmam dedı doktor önce 3 ay klomen kullanacaksın sonra asılama dedı offfffff offfffffffffffffffffffffffffffffffff((kızlar dun 14.gunumdu doktora gıttım sag tarafımda 3 tane cok guzel yumurta olmus dedı gösterdı bana da, bırı 22mm-23mm-24mm buyuklukteler sasırdım gunde ıkı tane klomenle buyumusler ama ıctıgım hayıt suyununda faydası olduguna ınanıyorum catlatma ıgnesı vermedı vucutta zaten var bu hormon gerek yok dedı bu ay boyle deneyelım dedi.ınsallah tekrar buraya güzel haberler i yazmayı nasip eder Allahım."

"28-06-11, 10:06
kızlar benden sonra hala yazan olmamıs bu baslıga ama ben bu başlıkda son görevimi yerime getirip bir daha bende ugramayacagım.
sizlere daha öncede bahsetmıstım fsh yukseklıgımden ve menepoz baslangıcından gecen ay öğrendım bunu ıkı yıldır bebegımız olmuyordu korunmadıgımız halde.doktor tekrardan klomen tedavısıne baslayalım dedi.ben doktora soylemeden her gun 3 bardak yada 2 bardak hayıt tohumu kaynatıp ıctım ama hergun aralıksız ve bende o kadar cok ıse yaradıgına ınanıyorum ki,suan hamıleyım Allahıma sukurler olsun.sizde bu hayıtın faydasından yararlanın benım gıbı sorunu olanlar varsa ınsallah herkesın hersey gonlunce olsun hoscakalın."

bunları bol bol okumak lazımmmmm :)

"9-03-14, 21:03
Kızlar benim hikayemde cok uzun ama ben kısaca ozetlicem sizlere umut olmak adina yaziorum. Ben nisanliyken basladi regl duzensizligim tedavi oldum düğüne kadar, evlendim adetim tekrar duzensizlesti doktorlariçindeyimr kaplicalar bitkisel tedaviler derken stresle dahada yukseldi. Tup bebek tedavisi icin bi merkeze gittik fsh bakildi 48di kabul edilmedim. Pes etmedim tekrar proflar doktorlar derken fsh 66 ya çıktı herzaman bana umutla konusan doktorum bile artık çok uzuluyorsun ara verelim tedavine dinlen ve kafanı başka şeylerle meşgul et dedi beni eve yolladı. Halimi tahmin edersiniz çok ağladım çok perişan oldum artık umutlarim bitmeye başladı ki bigun birden bi kanamam oldu çok şaşırdım sancim çoktu doktoruma gittim ilaçsız adet oldum bu cok iyiydi ama kistin var dedi yasmine doğum kontrol hapı verdi ilacimi içtim bitti sancim coktu heralde adet olacam diye seviniyordum goguslerim şişti istahim arttı neyse eşim yarin doktora gidelim dedi tamam dedim. Sonra aklima geldi hastaneyi aradim özel hastane mutlaka nöbetçi kadin doğum uzmqni vardır diye tesadüfen kendi doktorumun nöbetçi olduğunu öğrendim, doktorum muayene etti ve dediki ne yaptin sen yumurtaliklarini coşturmussun tabi mutlu oldum kendiliğinden adet olacağım diye biz böyle sevinirken doktor dediki gebelik ihtimali çok yüksek test yapalım kanda gec çıkar diye idrarda bakıldı 4haftalik hamileydim agliyorduk kosuyordum doktorumun arkasindan gerçek mi diye doktorumuzu bile aglatmistik eşimle cigliklar attik resmen. Dünya Tatlısı bi oğlum oldu şimdi 3yadinda teyzeleri. ..
Lütfen umut edin sizi en iyi ben anlarım kuzularim Rabbim hepinizi evlat ile ödüllendirsin İnşallah o güzel kokuyu evlat kokusunu en kisa zamanda çekin içinize canlarim... sevgilerimle"

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…