Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Yumurtalarım toplandı toplanmasına ama sonuç koca bir sıfır. Içişleri boş cikti. Ikisinin de hemde.
oyyyy canımmm benimmm... üzülme dicem ama insan üzülüyor elde değil, bu tedavi böyle işte...her anın aksiyon dolu...Allah hayırlısını versin,hakkımızda hep hayırlısını diliyoruz...bugün üzül ama yarın daha bir güçle ayağa kalkacaksın...
canım ilk başta yumurta görülmeyip sonrada oluşanlarda böyle bir risk olabilirmiş ama hiç canını sıkma, bu kürlerin faydasını yavaş yavaş göreceksin Allah ın izniyle...

Yumurtalarım toplandı toplanmasına ama sonuç koca bir sıfır. Içişleri boş cikti. Ikisinin de hemde.
moralini bozma hemen...önümüzdeki ay için sıkı bir kür uygula...incir bal polen...
Daha önce uygulamışmıydın yumurta kalitesi için herhangi bişey

moralini bozma hemen...önümüzdeki ay için sıkı bir kür uygula...incir bal polen...
Daha önce uygulamışmıydın yumurta kalitesi için herhangi bişey
Evetcanim. Incir bal polen karışımı ve arı Sutu. Ayrıca aslan pençesi ve hayitta yygulamustim.

Canim insallah ama

Merhaba sevgili arkadaşlar

Aranıza yaklaşık birkaç dakika önce katılmış bulunmaktayım.

Burada sizlerle olmak benim için inanın çok kıymetli.

Bende sizlere bebek sahibi olma yolunda yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.

2015 ocak ayıydı sanırım 2 ay adet gecikmesi yaşadım ve doktora gittim o gün hayatımın şokunu yaşadım.Doktor test sonuçlarıma bakınca bana menopoza girdiğimi artık adet göremeyeceğimi çocuğumun olmayacağını ve daha bir çok şey söyledi ama ben bunları duyduktan sonra gerisini duymadım dinlemedim bile.Test sonuçlarım şöyle idi FSH:88 E2:40 LH:20 AMH:0.01 tabiki yıkıldım.3 yıllık evliyim geç evlenenlerdenim yaşım 39.

Geç evlendiğim halde eşim ilk iki sene çocuğumuz olsun istemedi ve korunduk böyle bir problemle karşılaşacağımı bilsem korunmayı hiç düşünürmüydüm aslaaa.

Doktordan ağlaya ağlaya geldim ama günlerce kendime gelemedim.Bağıra bağıra ağladığımı hatırladıkça şuan bile gözlerim doldu.Aradan 1 yada 2 ay geçti sanıyorum durumumu kabul ettim ve herşey bu kabullenişten sonra başladı.Önce İbrahim Saraçoğlu'nun 15 gün soğan ve 30+30 gün testere dişli aslan pençesi kürünü uyguladım doktorumun verdiği ilaçla bile regl olamazken problem olmadan adet gördüğümde nasılsa aynen o şekilde regl oldum. Günü ve yoğunluğu birebir aynıydı.3. Günümde hemen hormon testletimi yaptırdım ve doktorumun asla değişmez dediği özellikle FSH hormonum 58 e düşmüştü. Kürlerim bittiği için devam etmedim başka birşey yapmaya.Sonrasında 2 ay düzenli olduğum reglim yine olmamaya başladı.Bu kezde hayıt suyuna başladım.Sabah ve akşam olmak üzere hazır olarak aldığım hayıt suyunu öğlen de testere dişli aslan pençesi suyunu içmeye başladım reglim yine düzene girdi ve yine doktorumun asla değişmez dediği FSH değerim 24 e düştü çocuğum olması için bu değerin 10 dan düşük olması gerekiyor ve ben eğer bu değeri 88 den 24 e düşürebildiysem tabi önce Allah'ın izniyle daha da düşürebilirim önce inanmak gerekli diye düşünüyorum.Aklıma gelmişken daha önce gününde hatta saatinde olan reglimin birden aylarca gecikmesi tamamen stresle alakalı o dönem çok sıkıntım vardı sanırım o yüzden böyle bir problem oldu.Arkadaşlar ben neredeyse 1 yıldır FSH yüksekliği ve AMH düşüklüğü ile ilgili araştırma yaptım yapmaya da devam ediyorum beyindeki bezelye tanesi büyüklüğündeki hipofiz bezi hormonları üretiyor ve ne kadar sıkıntı yaşarsak üzülürsek onu baskı altına alıyoruz ve bu yüzden hormon dengesizliği yaşıyoruz. Ben hayıt suyunun AMH değerlerimi de arttıracağını düşünüyorum.Henüz onu tekrar ölçtürmeye cesaret edemedim.Doğru düzgün bir laboratuvar bulup orada yaptırıcam işallah.Çocuk sahibi olma yolunda mücadelemi sürdürüyorum sevgili arkadaşlarım.Hayıt suyu testere dişli aslan pençesi kürüne devam ediyorum.Sabahları aç karnına bal yiyorum ceviz ve kuru inciri kahvaltı soframdan eksik etmiyorum.Eşime de sabah akşam keçiboynuzu pekmezi yediriyorum.Yakında AMH hormonumu ölçtürüp sonucu buraya yazıcam.Kötü günlerimde buradaki sevgili arkadaşlarımın yazılarını okuyup teselli buldum işallah bende benim durumumda

olan arkadaşlara bir nebze olsun teselli olurum.Burada olduğum için çok mutluyum sevgiyle inanç ve umutla kalın...

Evetcanim. Incir bal polen karışımı ve arı Sutu. Ayrıca aslan pençesi ve hayitta yygulamustim.
ALINTI...
Tüp Bebek denemesi yaptıracak Arkadaşlar aşağıdaki karışımı enaz 1 ay denesinler. Bende hamile bir arkadaşımdan duydum denedim ve inananmıyorum sonunda hamileyimmmm

Keten tohumu, Tarçın, Karanfil, Çörekotu hepsini ezip incecik un haline getiriyorsun içine bal katıyorsun kopkoyu bir harç oluyor. Her sabah 1 kaşık yiyorsun. Transfer gününe kadar. Böyleymiş tarif inşallah işinize yarar. Ben transferden sonra 2-3 gün daha yedim bebişler güçlü olsun tutunsun diye...

TAM ÖLÇÜLERİ
30-35 tane karanfil ,
1 dolu yemek kaşığı Keten tohumu,
1 dolu yemek kaşığı Tarçın
1 dolu yemek kaşığı Çörekotu
BEN BUNLARA İLAVE OLARAK İNCİR KÜRÜNÜN 2. SİNİ UYGULUYORUM

Ne yapacağımı şaşırdım artık montecim.
bebeğim hepimiz aynı haldeyiz,çaresizlikten yeni formuller türetmeye çalışıyoruz, inan bana ben de üzülüyorum ama ne size,ne de kendime bile çaktırmıyorum, kafaya taktıkça olumsuz gidiyor her şey, yeni kürler bakalım, sıkma Allah aşkına canını, belki özürlü olacaktı bu sefer çıkan yumilerden gelen bebişler, eminim Allah daha büyük felaketlerden koruyor, daha az üzülmeye çalış ne olursun

keten tohumunu canan karatay hocadan biliyorum, karanfil aklıma geldikçe çiğnerim önemli östrojen için, tarçın ve çörekotu tartışmasız zaten....

hoşgeldin tatlım aramıza, hepimiz hemen hemen aynı durumdayız, bak çok şükür ve de maşallah 2 arkadaşımız hamiş çıktı bile bu ay...kürlere başlamakla ne güzel yapmışsın,hepimiz aynı kürleri uyguluyoruz ve strese girmeden sabırla bekliyoruz,takıl sen de bize, beraber uğraşalım,üzüntümüzü sevincimizi paylaşalım

allah şifa versın ınsallah cn m cok sevındımmm bızde aylardır burada kürlerin mucızesını bızzat anlatarak yasıyoruz aynen devam et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…