Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Ah be canım ben tüpler tıkalı diye gittim ameliyat olayım diye,boşuna ameliyat etmeyelim zaten bu fsh la hamile kalamazsınız dedi.Bende anlamadım ki.Allah bir mucize verir mi diye bekliyorum...

Benim ki de resmen dünyamı başıma yıktı...

hayır kulak asma yakında olucak bebeğin sen kürlere devam et..tüpler tıkalıda neymiş ki o ameliyata gerek kalmamış ameliyatla açılır o sen doktorunu değiştir bakma sen ona ya fsh ı hele hiç dert etme kimbilir ne stresle gittinde o an fsh öyle çıktı o iner çıkar onu boşver ama bu tüplerde varsa tıkanıklık bunu başka bir hekime sorman en mantıklısı hadi diyelim tüpler tıkalı o şekildede tüp bebek bile olur tüp bebeğin tüple alakası yokki......başka bir doktor bulmalısın...üzme kendiniiiiiiii olur senin bebeğin yalnız biraz azim biraz çaba pes etmek yok benim arkadaş pes etti olmadı çocuğu beraber tedaviye gittik o bıraktı ve bin pişman ben kendiliğimden kaldım ve önce Allah ın izni ile sonrada bu azimle yakında hamile kalıcam oğluşuma kardeş olsun diye :) tabiki sadece o amaçla deil Allah ikisinede uzun sağlıklı ömürler nasip etsin demem o ki yok benim bebeğim olmıcak dersen evet olmaz önce sen isteyeceksin motivasyon önemli yorulacaksın,pes etmiceksin sabır herşeye değer diyeceksin evet beklemek zor yorucu diyoruz ama zaman öyle çabuk geçiyorki anlamıyoruz bile bir bakmışsınki kucağında...........bu süreci çektiklerini unutucaksın kokusunu hissettiğin an...

bak bir siteden alıntı yaptım kopyaladım

kanalları kapalı olduğu halde normal yolla hamile kalan var mı?

canım daha demin böyle bir haber aldık...burdan arkadaşımız tüp bebek için adetini bekliyordu ama meğersem hamileymiş..kendisinin 2 tüpüde kapalıydı..

rabbimin mucizesi işte...verecek olduktan sonra sorun falan farketmiyor..

o yüzden sende karamsarlığa kapılma..evet çok zor zamanlar geçirmişsin ama hepimizin bir zamanı var...rabbim hayırlı ve sağlıklısını versin inş

Canım çok çok sağol çok haklısın.Ben cuma günü öyle bir stresle gittim ki zaten hastaneye,hem tüpleri öğrenmiştim hemde ameliyat korkusu sarmıştı,1 hafta yemeden içmeden kesilmiştim,gözümde yaş kalmamıştı.Birde üzerine doktor bunları söyleyince çöktüm tabii.Ama hemen buraya koştum,beni anlayacak tek insanlara,kader arkadaşlarıma,herkes yardımcı oldu sağolsunlar,herkes yüreğime su serpmeye çalıştı.Şimdi ilk soğan kürünü deneyeceğim bakalım,sonra tavsiyelere göre ikinci kürü.Ne yapayım elden başka birşey gelmiyor ki canım.

her doktor aynı deil.......benim fsh yüksek çıkınca beni gönderdi kıytırıktan bir ilaç verdi yani git evinde bekle muamelsei yaptı ağladım,herkese saldıracak kadar sinirlendim 21 gün sonra hamile olduğumu öğrendim yine inanmadım anneme yok işte idrar testi silik olsa böylemi olurdu diye diye gittim doktora hamilesin dedi..buradaki arkadaşlarda dahil bende sana yorum yaparken sırf için rahatlasın diye deil yaşarak anlatılan şeyler benim bu ay fsh 23.7 iken doktor ilaç vermicem normal olur seninki deyip ilişki tarihleri verdi bana gülerek çıktım odasından beni motive etti bu bile benim hamile kalabilmem için büyük adım yaşım 35 bir oğlum var ve yine olucak.....seninde olacak benim hislerim kuvvetli eşine sarıl uyu öce sen bir rahatlaki bebeğinde gelsin kasarsak gelmicek gelecek yol bulamayacak.....

Benim doktorun yanından çıkışımı görsen ağlardın zaten.O hastanede çığlık atmamak için zor tuttum kendimi.Allah büyük...Görüyor.Ne kadar temiz duygularla ne istediğimizi biliyor...

Benim doktorun yanından çıkışımı görsen ağlardın zaten.O hastanede çığlık atmamak için zor tuttum kendimi.Allah büyük...Görüyor.Ne kadar temiz duygularla ne istediğimizi biliyor...

boşver psikoljisinin bozuk olduğu ana denk gelmişsindir :) onlar tabiki iyiki varlar ama bazen acımasız olabiliyorlar.Teşhisi doğruda olsa çözüme ulaşmak için birşeyler yapmalıydı ben hastanede çalıştım hasta kabuldede olsa gördüm doktorlarla muhabbetim vardı.Annemde hastaneden emekli Ayşe büyüköğüt bizim kadın doğumcuydu hep derdi anam senin için geçmiş derdi bana gülerdim senin çocuğun zor olucak kalk oyna kıpır kıpır ol derdi haklıymış işte o dediğim yakınımız tek tüpünü aldı olur olur sen çalış dedi menapoza girene kadar devam dedi kadının 17 yıl sonra normal yoldan oğlu oldu doğumunuda ayşe hanım yaptı

pardon yumurtasını aldı

Vay be...Bir zamanı var demek ki herşeyin.İnşallah bizde buradakilere umut olacak şeyler yaşarız,yüzümüz güler inşallah.

toprak-35 bat 25.12.2015
asli5361 bat 29.12.2015
nisanok bat 29.12.2015
canegeasya bat 29.12.2015
zeynepzumra bat 04.01.2016
ebrukkkk bat 05.01.2016
sonbaharr01 bat 12.01.2016
34ebrari34 08.12.2015 REGL OLDU
sm34 bat 15.12.2015 REGL OLDU
gülbil bat 16.12.2015 REGL OLDU
gibigibiyim bat 16.12.2015 REGL OLDU
monte cristo prensesi bat 20.12.2015 REGL OLDU -----BAT 15.01.2016
sekerpancari bat 19.12.2015 REGL OLDU
amayaa bat 26.12.2015 REGL OLDU
bernuş bat 29.12.2015 REGL OLDU------------------------- BAT 25.01.2016

toprak-35 bat 25.12.2015
asli5361 bat 29.12.2015
nisanok bat 29.12.2015
canegeasya bat 29.12.2015
zeynepzumra bat 04.01.2016
ebrukkkk bat 05.01.2016
sonbaharr01 bat 12.01.2016
34ebrari34 08.12.2015 REGL OLDU
sm34 bat 15.12.2015 REGL OLDU
gülbil bat 16.12.2015 REGL OLDU
gibigibiyim bat 16.12.2015 REGL OLDU
monte cristo prensesi bat 20.12.2015 REGL OLDU -----BAT 15.01.2016
sekerpancari bat 19.12.2015 REGL OLDU
amayaa bat 26.12.2015 REGL OLDU------------------------BAT 22.01.2016
bernuş bat 29.12.2015 REGL OLDU------------------------- BAT 25.01.2016

Bu arada soğan kürünü nasıl yapacağım?
soğan kürünü ben yaptım...1.5 su bardağı klorsuz hazır suyu tencerede kaynatıyorsun.kaynadıktan sonra orta büyüklükteki beyaz soğanı (dışı kahverengi içi beyaz olandan) dışındaki ince kabuğu soyduktan sonra dörde bölüp kaynayan suyun içine atıyorsun ve sadece ağzı kapalı olarak 5 dakika kaynatıp suyu süzüp sıcaktan biraz ılık olacak şekilde sabah akşam içiyorsun. ve her defasında taze hazırlamak şartıyla 15 gün devam ediyorsun.

Bencede sıralama olarak ilk önce soğan kürü 15 gün boyunca.ardından kapalı tüpler için brokoli kürü

Taze ve koyu yeşil renkli olan brokoliden yaklaşık 200-250 gram alınız ve kaynamakta olan yarım litre klorsuz suyun içerisine atınız. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte altı dakika haşlayınız. Altıncı dakikadan sonra ocaktan indiriniz ve ağzı açık olarak ılımaya bırakınız. Yarısını sabah kahvaltısından yirmi dakika önce aç karnına, diğer yarısını da öğlen yemeğinden yirmi dakika önce aç karnına içiniz. Yirmibir gün boyunca her gün taze hazırlanıp içilmesi gerekir. Haşlama suyu içerisindeki haşlanmış brokoliyi tüketme zorunluluğu yoktur. Arzu edilirse tüketilebilir. Duruma göre zaman zaman kür tekrar edilebilir.
uzun zamandan beri tüplerde tıkanıklık varsa bu durumda kür
21 gün uygulama + 3 gün ara + 21 gün uygulama
= Toplam 42 günlük kür

Bu formülün anlamı şudur: İki kez yirmibir gün uygulanıp, her yirmibirinci günün sonunda üç gün ara verilecektir. Toplam kırkiki gün uygulanacaktır. Her yirmibir günün sonunda verilecek olan üç günlük ara uygulama süresine dahil değildir. Bu kür tamamlandıktan sonra şikâyetin durumuna göre dönem dönem (yılda iki-üç kez) uygulanır.
ayrıca bu küre devam ederken Dikkat edilmesi gereken bir şey
kahve, çikolata, ceviz (tazesi veya kurusu), portakal, portakal suyu ve taze beyaz üzüm tüketilmemelidir. Hormon içerikli ilaçların fibrokistleri ve rahimde gelişen miyomları daha da büyüttüğünü unutmayınız. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız.

Arkadaşlar ben polikistik overim en son adet tarihimin üstünden 36 gün geçti daha adet olmadım normalde adet bitiminden sonra 14.gün yumurtlama oluyor ya emin olmamakla birlikte sanırım yumurtlayamadım şimdi enson adwt bitim tarihinden 36 gün geçti iki gündür kasıklarım da batma var ve gögüslerim cok olmasa da hafif hassaslaştı yüzümde bir kaç sivilce cıktı sanki biraz da akıntım arttı şimdi sizce yumurtluyomuyum yoksa adetim mi gelcek? Deneyimli bilgili arkadaslar yardımcı olurmusunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…