Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

tatlım ortalama ne kadar tutuyor tüp bebek ücretleri? her bir sefer için?

kızlar kanama oldukça azaldı, çok uçuk pembe..doktoruma watsuppdan yazdım bakalım, ameliyattaymış çıkınca yazar, ne diyecek diye merakla beklemedeyim

ilkinde tutmazsa her seferinde aynı ücret mi ödeniyor
bazı merkezler indirim uyguluyor. bir de devlet rapor hakıkı veriyor 3 kez deneyebiliyorsun. ister raporu aldığın devlet kurumunda işkence çekerek çok cüz-i miktarlarda istersen anlaşmalı merkezlerde normal ücretin çok altına tedavi olabiliyorsun. ben mesela 3 rapor hakkımı da kullandım. birinde uludağ üniversitesinde tedavi oldum bin tl kadar ilaç parası verdim eczaneye, hastaneye de 410 tl.... diğer denemelerimi özel bir merkezde yaptım. 2750 hastaneye verdim, ilaçlarımı değiştirdi 600 ve 800 tl de ilaçlara verdim.
özel yaptırırsan ilkinde tutmazsa ikincisinde 500 veya bin tl indirim uygulayan da var, hiç indirim yapmayan da

bi de 35 yaşın altında iki tedaviye kadar tek embriyo transfer edilmesi gerekiyor, ama özel hastaneler buna da pek bağlı kalmıyorlarneticede bakalım kaç tane transfer edilmiş diye bakılabilcek bi şey değil...

tatlım ortalama ne kadar tutuyor tüp bebek ücretleri? her bir sefer için?
canımcım şimdi şöyleki, ilaçlar ve opu denilen yumurta toplama işlemi bayağı pahalı. eğerki devlet hastanesinde yaptırırsanız bu tedaviyi ilaçlar ve işlem raporlu olduğundan devlet büyük kısmını ödüyor. bizdeki durum yumurta rezerv azlığı olduğu için eğer tedavi sonrası dondurulmuş embriyo yoksa tekraradan iğne ve ilaç kullanıp opuya giriliyor ne yazıkii.bu hastalık yosa normal kadınlardan 7-10-15 yumurta toplandığı oluyor.bizim o şansımız pek yok
5250 ilaçlarda 1500-2000 tutuyor eğerki şanslı olup embriyo dondurulursa oda 1750 civarıymış genelde her özel klinikte aynı 3 aşağı 5 yukarı

bi de 35 yaşın altında iki tedaviye kadar tek embriyo transfer edilmesi gerekiyor, ama özel hastaneler buna da pek bağlı kalmıyorlarneticede bakalım kaç tane transfer edilmiş diye bakılabilcek bi şey değil...
ben ilk tedavimi devlet hastanesinde oldum, eğerki 2 olsaydı koyacaklardı.çokta sadık kalmıyorlar o kurala.hatta o gün benle transfer olacak tüm ciftlere sordular.benim zaten tekti.

Allah kolaylık versin kızlar yaa, hiç de az değil Rabbim emeklerimizin karşılığını versin inşallah

Allah kolaylık versin kızlar yaa, hiç de az değil Rabbim emeklerimizin karşılığını versin inşallah
aminnn cümlemizin inşallahh.maddi manevi yıpranıyor insan çünkü.transfere gelecekmiyim transfer olsak o test süresine kadar zaman geçmiyor hayaller umutlar falan....zor bir süreç...Allah herkese doğalından sağlıcakla nasip etsin...

aminn inşallah canım tek uğraşım o benim de, doğal yoldan gelsin inşallah...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…