Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

aynen canım bak yumurta çatlaması da bana mantıklı geliyo doktora da bi sor onu.. bu günü de değerlendirmeye çalış.. kanama da olsa çok kanama yoksa ilişkide bi sorun olmaz :KK66:
inşallah canım takipteyim bakalım azalacak mı,çoğalacak mı?

adet harici kan görmeye alışık olmayınca panik yapıyor insan

stres yapma rahat ol hormonlarını düşün :) herşey yolunda olması gerektiği gibi devam ediyor yumurta var ve çatladı:KK50:
tamam şekerler, panik yok, stres yooook, inşallah kötü bir şey çıkmaz, kanama devam ediyor şu an az da olsa, hayırlısı diyelim, Rabbimden gelenin önüne geçilmez :KK66:

ilaçlaı bır bant canm agrıyan yere yapıştırılıo bız yumurtalar ıcın kullanıyoruz sıcaklıkmı yapıo napıosa yanı tam anlamıs degılm aslında bende sımdı sana anlatrken farke ettım ben de bılmıomusum ama denıcemm aksam
yakıyı biliyorum da bu iş için de kullanıldığını bilmiyordum:KK48::KK48: ne zaman yapıştırıyoz peki şaapmadan önce mi sonra mı:confused::confused:

kızzllarr yakının hikmetnden heralde iki parmak arasnda uzayan seffaf akıntım geldı
ya bi şey diycem ben tükürükle ovulasyon testi almıştım hatta preseed diye bi şey var onu da almıştım bi 240 tl kadar bayılarakdan preseed i kullanmadım pek iki kere falan kullandım ama tükürükle ovulasyon tstini kullanıyordum ama artık ne zaman çatladığımı biliyorum kasıklarım tatlı tatlı ağırıp bi de üstüne akıntım artınca... rengi bende şeffaf değil kremsi oluyo... demekki kişiden kişiye değişiyomuş....

Bnmde sıkıntı FSH ti, 15 17 13 arası değişti, amh 0,8 çıkmıştı :KK43: Rabbim o deyince oluyor
darısı başımıza inşallahhhh:KK36::KK36::KK36:

Eşim hala işte 11 den sonra gelir normalde geç kalmazdı. Bak kızmıyorum bugün bebiş günü diye dedim. Offf sabah 5 te kalkcam ama dedi!
Sizcede isteksiz dimi.. isteksiz olsa da ben istiyorum bebek saygı duyup bişiler yapması lazım. Tartışma sebebi offff :KK43:
eşine bence bunu birlikte olmamız lazım gibi söyleme de baştan çıkar adamı :KK37::KK37::KK37: daha kolay vallahi... adamlarda vazife haline gelince yapasıları olmuyo; benim bile olmuyo öyle vazife olunca daaa neeeyyyseeee:KK53::KK53:

Erkekler öyle ayarlamaya pek gelemiyo malesef. Kendileri ne zaman isterse o zaman yapıyor
bence deee:KK9::KK9:

Kızlar bide ben sigara içiyorum ya. Nasıl bırakıcam. Budurumu yaşayanınız varmı? :KK43:
var... tüp bebek tedavisi görmeme hemde 4 defa görmeme rağmen içiyodum ama çok değil en fazla yarım paket. ben 177yi aradım tatlım. tavsiyelerini sana da söyliyim... bende işe yaradı.
* önce bir tarih belirleyeceksin ama hemen yarın gibi bir tarih değil en az bir hafta sonrası. tarih ve saat... o saatten önce istediğin kadar sigara tüketebilirsin... tarih belirlemek beyni şartlandırırmış.
*aklına sigara geldiğinde bu istek 5 dk sürermiş... o yüzden o 5 dkyı atlatmayı düşün. bunun en kolay yöntemlerinden biri diş fırçalamakmış ve diş fırçalamayı tavsiye ettiler bana.
* bende el alışkanlığı olduğuna karar vermişlerdi telefonda yaptıkları test ile... o yüzden örgü gibi yada kabukluyemiş yemek gibi bir faaliyette bulunmamı söylediler...

tüm bunlara rağmen en zorlu zamanı yemek sonraları oluyor özellikle ilk bir hafta... sonrası daha çabuk geçiyor... bir de mesela diyosun ya hamile haberi alınca hemen bıraktım diye... bende transferlerden sonra hiç içmiyodum ve dedim ki belki de bebişim geleceği yer duman altı diye gelmiyo... ben önce ona konforlu bir yer hazırlamalıyım.

Ayy yeni bir sayfaya geçmişken hemen bebiş tarihlerimizi hatırlatıyorum kızlarrrr ;
sm34 bat 15.12.2015
gibigibiyim bat 16.12.2015
gülbil bat 16.12.2015
sonbaharr01 bat 18.12.2015
monte cristo prensesi bat 20.12.2015
bernuş bat 29.12.2015
asli5361 bat 29.12.2015
zeynepzumra bat 04.01.2016
ebrukkkk bat 05.01.2016

haydi kızlaaarrrrr, yazın tarihleri,heyecanlı bekleyiş başlasın
benim de BATım 26 aralık...gazamız mübarek ola:KK48::KK48:

hadi gözün aydın canım. soğan suyu içmek kolay değil. kötü bir tadı var.
bana soğan çok kolay gelmişti de hayıt kaynatıp içemiyorum, kapsülünü bile zor yutuyorum....

Ay peki şişenin üstündeki bardağa yarı yarıya koyma tarifine ne diyosun yarın su yarım hayıt yani öyle gösteriyo kullanma klavuzunda :KK57: acaba markasından falan mı benimkinin?? Natura diye bi marka?
bende aynı markanın kapsülünü kullanıyorum tatlım, çalıştığımdan ötürü... inşallah işe yarar...

KIZLAR ...YAŞ İLERLEDİKÇE YUMURTA KALİTESİ DÜŞÜYORMUŞ
Benim merak ettiğim bu yumurtanın kalitesini nereden nasıl anlıyorlar
kalite döllenme sonrası anlaşılan bir şey, tüp doktorları bile yumurtaları toplayana kadar, hatta döllenme olana kadar kalite hakkında bir şey söyleyemez. yumurta döllendikten sonra şekli, bölünme sayısı vs... kalitesi hakkında bilgi verir... biz normal insanların bunu anlaması imkansızdır...

bn 12m dednde büyüğünü görmedım hıcc gecen ay adetın 13. gununde 12 mm ken adetın 16 gününde catladı ne ara büyüdü anlamadm yanı küçükken catlama ımkanı varmı yoksa büyümüşnüdr anıden ıkı uc gun ıcınde
evet yumiler küçükken de çatlayabilir...

onun değişkn oldugunu düşünüorrmm ben her ay farklıdır
kaliteyi hayat tarzımız etkiliyor daha çok. ve dediğin gibi her ay farklılık gösteriyor. en çok etki eden ise stres... mutlu olun kızlarr :KK71::KK71::KK71::KK71: takmayın ve stres olmayııınnn:KK68::KK68::KK68:

waaayyy beee bende neden döllenme olmuo herseyı çözdüm bi onu çözemedım
aslında normal kadınların bile gebe kalma şansı %20dir... düşünsene biz bide problemliyiz... ilk deneme de gebe kalınsa onu anlayama... bu gayet anlaşılır bi şiii:KK75::KK75::KK75:

şu yemeklerin adını birde biz öğrensek mesela hangileri:KK39:
mesela brokoli, pırasa,karnabahar... mesela marul,roka... mesela nohut.... hayvansal gıdalarda hayvanlara verilen yem ile alakalı bir problem oluyo uzun uzun anlatırdım da yeterince uzun bi mesaj olcak abartmıyım:KK48::KK48: bak bide badem var ki protein oranı en yüksek ikinci besindir (ilki yumurta)

evet cnm spermıogram yaptrdı begendı doktorr iyi dedi problem yok sıgara içiomusunzz dedı ıkımızde bıraktk dedım sımdı ıkınızın degerlerıde daha cok duzelmıstr dedı sıgarayı bıraktgmz ıcın ya bnm tek sıkıntı fsh ıydı yanı öle aman aman bı yukseklıkte yok yanı gebelık kazarada olsa nıyee olusmadı anlamıss degılım tüplerden korkuorm ondada sorun yok
fsh yüksekliği veya amh düşüklüğü yaşıyosanız genelde malesef ki biz akıntı falan desek bile bazen folikül(halk arasında yumurta denir ama yumurtayı çevreleyen zardır folikül ve çatlayanda odur aslında, bazen içinden yumurta çıkmaz) çatlar ama içi boştur, bazen çatlamaz ama biz yine de regl oluruz....
normalde işleyen düzen şöyle... her ay birkaç tane folikülümüz vardır, normal insanlara bu foliküllerden sadece biri veya en fazla ikisi büyür... diğerleri minicik kalır ve atılırlar. çatlasada ve yumurtlama dönemine gelse de normal insanlarda bile gebe kalma şansı %20dir... o yüzden acele etmemek lazım. aslında gebe kalamamak değil, kalmak bi mucize :KK53::KK53: ve eğer yumurta kalitesiz ise vucüt onu kabul etmez ve atar... zaten oluşan embriyoyu yabancı madde olarak algılayan bi şii ve atmaya çalışıyolar ve yumi kalitesiz olunca da yaşamayı başaramıyo embriyocuk napsın:KK53::KK53:

Haklısın canım ama böyle olaylar genetik oluyormuş %90.. e tabi bizim burda yediğimiz içtiğimiz hormonlu şeyleri hiç söylemiyorum bile.. Bizim işyerinde bi kız var ilk doğumunu 33 yaşında yaptı 2. yi 41 yaşında yaptı daha yeni 3 yıl sonra bi daha doğurcam diyo kız olana kadar doğurcam diyo maşallah.. Ben 34 yaşındayım rezervim 6 aya kalmaz biter diyo 4 doktorum 4 ü de :KK43: Genler işte.. Bi de kısmet tabi.. alnımızda ne yazarsa o :)
bende erken menopoz riski var.. doktorumun söylediği 4 sebepten başımıza geliyor bu olay...
1-genetik miras (anneden kızına... annem 8 doğum yapmış kadın)
2-genetik harita (genetik test yapılarak haritanız çıkarılabiliyor, bozukluk varsa bebiş o yüzden tutunamayabilir-yaptırdım genetiğim sağlanmış)
3-geçirilen ameliyatlar ve görülen tedaviler (kanser...gibi ağır tedaviler) sadece miyom ameliyatı oldum o da bu olay başıma gelince oldum.
4- STRES ve Yaşam TARZI (bilgisayarlar, telefonlar radyasyon; yiyip içilenler)

Selamlar;
aynı dertten muzdarip hatunlar...
ne zamandır uğramadım buralara sadece okuyup geçiyordum sizi görünce takıldım kaldım.
öncelikle 33 yaşındayım. yumurta rezervi azlığı teşhisi kondu. bende sizin gibi yaşımı göstermem o yüzden bu erken........ denilen şeyi yakıştırmıyorum kendime, kendimize...
adetlerim maşallah çok düzenlidir, çocuk isteyene kadar bu problemden haberdar değildim. sonradan anladımki regli yoğunluğum ve günlerim azalarak sinyal vermiş.
pişşşttt naber hatunnnn????

dr.umun verdiği vitaminleri kullanıyorum ben. dhea mesela anti aging etkili yaşlanma karşıtı, melatonin ve koenzim q10, bunun dışında kendime buna ek olarak ACE plus kullanıyorum. içim dışım vitamin yani. eğer ocak ayında tedavi başlarsa aynı anda kür yapamam ne yaparsam şimdilerde...
kendini hazır hissetmeden ve fsh ı düşürmeden başlama şekerim... bende ocak da kontrole gidicemmm

KIZLAR KRİZZZZZZZZZZZZZZ!!! ACİL YARDIM, TOPLAŞIN LÜTFEN

bugün kasık ağrım vardı az önce lavaboya gittim çok açık pembe renkli kanamam var :KK43:(((
23 ünde regl olmuştu daha çok var reglime? neler oluyor fikri olan var mı? daha ovulasyon günlerindeyim halbuki?

bu rahim filmi mi bozdu benim düzenimi:KK43:((((((((((( neler oluyor :KK43:

var,regl olmuşum gibi :KK43:(( ama yaaa ne şimdi bu :KK43: BEN PANİK!!!

hem yerleşme kanaması adet günü geliyormuş :KK43:

zaten bu ay ovulasyonu da kaçırmıştım ümidim yoktu ama adet düzenim bozuldu şimdi,ona sıkıldım :KK43:
hsg sonrası gayet doğal bir durum. ben 15 gün arayla regl olmuştum canım..... sonraki ay normale döndü.
ama hiç sana yakıştı mı panik üzültü falan... ne kadan ayıııppp:KK48::KK48::KK48:

sm34 bat 15.12.2015
gibigibiyim bat 16.12.2015
gülbil bat 16.12.2015
sonbaharr01 bat 18.12.2015
monte cristo prensesi bat 20.12.2015
amayaa bat 26.12.2015
bernuş bat 29.12.2015
asli5361 bat 29.12.2015
zeynepzumra bat 04.01.2016
ebrukkkk bat 05.01.2016

haydi kızlaaarrrrr, yazın tarihleri,heyecanlı bekleyiş başlasın

gelmesin ama yaaa, 3 gün oldu bitti işte,ne geliyor bu :p deli mi ne :p
yok yok cnm korkma sen doktordan aldın dımı randevu bı bak bakalım ne dıck bu arada folık asıtı aldmm eczacı dedı gebelıkmı var dedım yok alt yapı calısması varr zemın hazırlıorm afeın dıo cok ıyı

heheheh bakalım okuyabilecekmisiniz onca şeyi... evet evet tüm sayfalarınız okuyorum ama boş kaldıkça... yaaa tabiki laf yetiştirmeyi de çok seviyorum... yetişebildiğim kadar yetiştiriciiimmmmm inşallahhhh:KK6::KK6::KK6::KK73::KK73::KK73::KK73:
iyiyimmmmmmmm :)) ama sağlıklı bir gebe kalırsam daha da iyi olucammmm... yaa sanırım artık hazırım gibi...9 ay bekledim düşünsene gebe olsam doğurmuştum :)))
he he hepsini okudum ayrıca.özlemişim hatun :KK50:

X