Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

ben yazmıştım ama hatırlamıyorum tüp bebek için arayın mı ne demişti, bülent traş di mi?
Tüp bebek olmasına biz karar vermiyoruzki işte sorun orda bana doktor deseki hadi tüp bebek yapalım sana hemen kabul ederim çünkü zamanım yok.. Hatta ben söylüyorum onlar daha ilerki aşamalar falan diyolar hep :KK43:

İşte hangi aşamada kendisiyle görüşmemiz gerekir acaba?
canımcım yani ben 2 negatif tüp bebek deneyimimden sonra görüştüm. ama hani elinizde tüm raporlar vardır eşinin ve senin, direkt gidilip muayene olunabilir, istanbulda yaşasaydım kesinlikle bu hoca ile devam ederdim, illaki olacak diye birşey yok, ancak hem hoca hem de lab. çok çok iyi.

canımcım yani ben 2 negatif tüp bebek deneyimimden sonra görüştüm. ama hani elinizde tüm raporlar vardır eşinin ve senin, direkt gidilip muayene olunabilir, istanbulda yaşasaydım kesinlikle bu hoca ile devam ederdim, illaki olacak diye birşey yok, ancak hem hoca hem de lab. çok çok iyi.
Keşke yakınımızda olsaydı :KK43: En azından bi fikir alırdık.. Ama şimdi sonuçları falan böyle sanal ortamlardan o işler zor biraz :KK43:

Tüp bebek olmasına biz karar vermiyoruzki işte sorun orda bana doktor deseki hadi tüp bebek yapalım sana hemen kabul ederim çünkü zamanım yok.. Hatta ben söylüyorum onlar daha ilerki aşamalar falan diyolar hep :KK43:
senin değerlerin nasıl? fsh, amh, lh, e2 falan baktırdın mı hiç....

yaaa ben bayağı sayfa okudum ama sizin yaş kaçtı ve fsh amh ölçümü yapıldımı.usg görüntüsü falan?belkide tüplük değil gerçekten durum..
34 yaş
FSH 17 ydi en son ama genelde normaldi 6 ay önceki tahlilde mesela ve ondan öncekilerde
AMH 0,89 6 ay önce 1,5 di
Prolaktin 32
Diğer hormonlar normal
haziranda hamile kaldım ağustosta bebeğin kalbi atmaması nedeniyle kürtaj geçirdim daha önceki yıllarda da 2 tane daha kürtajım var istenmeyen gebelik
Özet bu şekilde AMH den çekiniyoruz çok zamanım kalmadı gibi :KK43:

valla bir istanbul macerasının reglime denk gelmesiyle kendimi acıbademde buldum ve muayene etti sağolsun, havuz yöntemi ve pgt önerdi haklı olarak. tabii benim şu anda bunu gerçekleştirmem çok çok zor.
havuz yöntemi ve pgt veya cgh... e iyi güzel de cgh den sonra negatif alanlarda var... bi cgh de nerdeyse bi tüp parası... onu napcaz

34 yaş
FSH 17 ydi en son ama genelde normaldi 6 ay önceki tahlilde mesela ve ondan öncekilerde
Prolaktin 32
Diğer hormonlar normal
haziranda hamile kaldım ağustosta bebeğin kalbi atmaması nedeniyle kürtaj geçirdim daha önceki yıllarda da 2 tane daha kürtajım var istenmeyen gebelik
hımmm... yaşınıza göre çok da kötü değil aslında ama bence bir tüp doktoruyla görüşseniz iyi edersiniz nacizane fikrimdir...
34 yaşındayım ve amh değerim 0,79... bu arada 0,2 amh ile doğal gebe kalan arkadaşım da var... elbette bu değerler doğal gebe kalmamızın imkasız olduğunu söylemeye yetmez ama değerler sinyal verir... sizin değerleriniz de o sinyali veriyor...

34 yaş
Prolaktin 32
Diğer hormonlar normal
bende 33 üm, genetik yatkınlık varmı sizde rezerv azlığı için... hiç öyle vaktim yok diye düşünmeyin.ama ankarada olsa iyi bir dr da artık başlamanızı öneririm.bebek için çok çok üzüldüm. Allah hayırlısını versin.
ben de çok çok kalabalık olmasına karşılık tek rapor hakkım kaldığından başkent üniversitesi hastanesine gidiyorum. hulusi bülent zeyneloğlu.
birde nova art var. orası tamamen özel. başkentte olmazsa nova art. orda da mehmet-ahmet erdem ikiz hocalar.gazinin hocaları. çok çok iyi.

hımmm... yaşınıza göre çok da kötü değil aslında ama bence bir tüp doktoruyla görüşseniz iyi edersiniz nacizane fikrimdir...
34 yaşındayım ve amh değerim 0,79
Görüştüm işte canım aslında diğer aşamaları geçirmeden (6 ay normal yolla deneyim, İlaç, Yumurta takibi,aşılama) tüp bebek aşamasına geçmemeliyiz demişti.. Ben de el elde baş başta ayrıldım merkezden zaten diğer şeyleri benim kendi doktorum da yaptırır diye..

havuz yöntemi ve pgt veya cgh... e iyi güzel de cgh den sonra negatif alanlarda var... bi cgh de nerdeyse bi tüp parası... onu napcaz
onu hiç sorma, havuz yönteminin ve cgh ile pgt nin başarısı aşikar zaten.benim arkadaşım pgt sonrası negatif aldı :KK43:(

X