Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

hayatım sen ne yaptın yahuuu, cinsiyet değiştirmiyoruz :))))

canım benim erken menopoz denince hemen önümüzdeki ay menopoza girmiyoruz ki, aylar hatta yıllar sürebiliyor, hatta okuyorum 10 yıl uzatanlar bile var bu süreci ..hem ne malum şu an erken menopozda olduğumuz bakalım önümüzdeki ayki testlere, kendimize dikkat edeceğiz bu süreçte, yediğimize, içtiğimize, kürlerimize.. bir şeycik olmaz ne çabuk kabullendin sen durumu, dur daha bebiş doğuracağız!!!

günü gelince menopoza da gireriz ama o gün bugün değil!!!!

sinir, stres fshını yükseltip e2 (östrojen) düşürdüğünü biliyorsun di mi canım!!! sinir yooook, stres yooook!!!! rahatla biraz, menopoz falan değiliz biz, yumurtalıklarımız azıcık azalmış, ama artacak!

Canım tamam işte burda nedenleri oku yok kromozom bozukluğu yok oturum bozukluk.yok ailesel. Hayır hiç biri değil.ya böyle biseyde yok.nşye bulmıyolar nedenini.normalmi bu şimdi yirmi otuz normalmi yani tamam kırılan sonra belki ama öncesi bu kadar cok kişi varken. Adam akıllı nşye nedenine bskılmıyo.ben bunu anlamıyorum

tatlım nedeni çok açık belli,
stres, olumsuz yaşam koşulları, mutsuz hayat, genetiği değiştirilmiş besinlerin tüketilmesi, yanlış ilaç kullanımı, fastfood alışkanlıkları, spordan uzak hantal yaşam!!! tüm sebepler bunlar, sen hiç topikleri okumuyorsun herhalde 18-20 yaş arası ne kadar çok genç kızımız bizim durumumuzda farkında değilsin sanırım... sakin olup başedeceğiz, sinirlenmek çözüm değil, sorunun ta kendisi!!!!

Sen git bunu drlara söyleyince yumurta artma diyolar fsh düşmez diyolar ya bu k
Klubü gercek mi aceba drlara göstercem.sana al bak düşmüş diye.kafam Alak Bullak hayıt
Hapı içiyorum.ama sevgili adetim gelmiyo dra gitmeden önce her ay oluyodum.yok iki ay oldu yok..bu ilizyın bence.aceba hmilemiyim.bunun olması drlara göre imkansız yapmıyorum test kasının ikinci Haftası gitcem zaten adet olsamda olmasanda ostrojene doyurcam vurdu
haplarla

Canım sen yanlış anlama beni internetten yazınca erken menepoz nedenleri.bunlar önüme cıkıyo.bide söyle bişey var üzüntü stred vardı bende ama bu tam nedeni değil yazıyo.yani belirsiz. Ben öyle okudum yani.ben hafta da üç gün spor yapan organik beslenen bi insanım.ama stres ve üzüntü vardı evet.bilmiyorum. Zamana bıraktım.bide hayıta bakalım.

sen gerilmişsin oldukça, ama bu şekilde kendine zarar verirsin canım ve çevrendekilere... az rahat olmaya çalış neden olumsuz tarafından bakıyorsun bak hamiş olma durumun bile varmış, hamişsen yazık değil mi karnındaki bebişine...

değilsen de bu stresten gelmiyordur reglin, toparla kendini lütfen... su akar yolunu bulur, azıcık oluruna bırakmaya çalış

bak bana senden çok daha beter durumdayım yaşım olmuş 38, ama hiç dertlenmiyorum...hastalık bulursun Allah korusun bu kadar yükseltme kendi kendine sinirlerini

çok strestlısın çok tepkılısın öncelıkle fsh düşer bnm bızzat arkadasım 49 dan 9 düşürdü fakat şöyle birşey var fsh degerınde düşse dahi ilk cıkan deger önemli olan ama fsh dıyelım bu ay düşürdün sıkı takıp edersen elbette allahda nasıp ederse gebelık olur yanı bız alıstık burda neler var

niye yanlış anlayayım canım benim, kendini üzmene üzülüyorum, stres çok önemli, uzaklaş stresten, bunları takma çok fazla kafana....

Evet derlendim.biraz sabır biraz inanç ve belki üstesinden gelirim çevremde benim durumumda olan arkadasım yok ailemden yok cok sükür belki ondan bu tepkim

Evet derlendim.biraz sabır biraz inanç ve belki üstesinden gelirim çevremde benim durumumda olan arkadasım yok ailemden yok cok sükür belki ondan bu tepkim
benimde çevremde kimse yok, konuşabileceğim birileri bile yok, burada yazıyoruz birbirimize işte

slm arkadaşlar. bu sitede okudum bunu. bayanın birine erken menapoz denilmiş. amh sonucu çok düşük çıkmış. hergün düzenli olarak hayıtsuyu ve her sabah 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı içmiş.başka da hiç birşey kullanmamış. amh değeri yükselmiş. gerçi dr lar amh değeeri asla değişmez diyorlar. bence bunları denemekten zarar gelmez. Allahtan ümit kesilmez.

kızz gulbıl nerdesın sen yazcaktım bı ara yoktun bugun aynen katılıyorum dedıgıne kesınlıkle bu evrende var olan butun bıtkıler yaratılıstan ötürü bir sebeplerinin oldugunu bılıyorum

Arkadaşlar geç giriş yapabildim bugün. göreve gittim. şimdi geldim. aslında ölüm hariç her derdin devası var. yanlış bilmiyorsam lokman hekim bulmuş sanırım. onun bi hikayesi vardı. ama tam hatırlayamıyorum. büyük bir kısmı kaybolmuş . şu an bilinenler onun elinde kalanlarmış deniliyor. yanlışımda olabilir kızlar kusura bakmayın.

canıkom bırsey dıyeyımm mı lokman hekımın gercek kıtabı var bende cocuk için formüller var ama malzemeleri bulmak cok zor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…