Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

aaşılamamı bence düşünebilirsinn masum dduruo tüp bebeg göre daha iyi
benim ilk gittiğim doktor daha fsh değerim yüksek iken (17) aşılama yaparım ama tutmaz bir an önce tüp bebek demişti.şimdi gittiğim doktorda değerlerim normale döndüğü halde fsh 7.6 amh ye de baktı 0.15 ve yaşıda göz önünde bulundurursak hiç zaman kaybetme bana kalırsa tüp bebek yaptır dedi.ama benim istemediğimi duyunca ozaman önümüzdeki ay bir deneyelim ilaçla sonrasınada bakarız gibi bir konuşmayla bitirdi.şans bu durumlarda ne oluyor ancak aşılamayı yaptıranlarla konuştuğumuz zaman bir fikir edinebiliriz diye düşünüyorum.değerleri neydi tutttumu tutmadımı.

benimfsh 9.8 amh 2.9 çıktı dr amh testi yanlış çıkmış yumurta rezervin düşük kesinlikle tüp bebek yapılacak dedi ben ilaçla sonra aşılama en son tüp bebek olması gerekmezmi dedim hayır boşuna zaman kaybı dedi

benimfsh 9.8 amh 2.9 çıktı dr amh testi yanlış çıkmış yumurta rezervin düşük kesinlikle tüp bebek yapılacak dedi ben ilaçla sonra aşılama en son tüp bebek olması gerekmezmi dedim hayır boşuna zaman kaybı dedi
yaahuu bızlerede öyle dedıler bak ben dun doktor degstrdmm hemde fsh yı 8.57 ye düşürmüşm bu ay uyguladgm kürlere aynenn devamm dahada düşer innşş bana doktorun dedıgı şey bana kalsa sana ılac bıle vermemm dedı ya ama öteki doktor durumun bıraz riskli bilmem ne yapıodu salakk

benim dediğim gibi bence yaptıranlarla bir konuşmak yazışmak lazım canım.az para değil sonuçta aile bütcesini etkileyecek bir miktar. olmadığını düşünsene

doktor mu değiştirmek lazım benim de ilk gittiğim doktor tüp bebek bile yapamazsın çocuğun olmaz derken 2.gittiğim doktor ilaç bile vermedi, denemeye devam dedi... ama aşılama fikri aklıma yatıyor bi araştırayım ben

benim dediğim gibi bence yaptıranlarla bir konuşmak yazışmak lazım canım.az para değil sonuçta aile bütcesini etkileyecek bir miktar. olmadığını düşünsene
aynen öyle bi de her aşılama için mi bu para yoksa 1 defa para alıp 3 deneme falan mı oluyor ki...1 sefere mahsussa verilebilir de, 2.3. seferler olacaksa ve aynı para ödenecekse her seferinde tüp bebek parası resmen :KK43:

tutmazsa her seferinde tekrar ödeme yapılıyor ,bende gitmiyorum o doktora zaten tüp bebk uzmanıydı klomen kullandım bu ay cuma günü adet günüm inşallah olmaz diye bekliyorum

Arkadaşlar hepimizin yaptığı en büyük hata doktorların negatif konuşmalaranıana üzülmemiz, çok hikaye okudum doktorlar bir kadına menapoza girmişsiniz artık bebeğiniz olmaz demiş kadında ibrahim saracoğlunun kürlerini yılmadan usanmadan 22 ay yapmış ve bebeğini kucağına aldığı gibi dojtora gitmiş menapozdasınız bebeğiniz olmaz diyen doktora doktor çok şaşırmış kadından bilgi almış. Demek istediğim lütfen yılmadan usanmadan hangi kür size daha uygun bunu araştırıp sabırla devam etmeniz, iki tanıdık arkadaşım var onlarında bebeği olmuyo kür yapıyonusun dedim hepsini yaptım faydasını görmedim diyo kac ay yaptın dediğimde 1-2 ay diyor.
Mesela klo men tedavisini bile doktorlar 6 ay yapıyo tutmayan tüp bebek için dedalarca deneme yapıyolar ve hep ilac hormonlar alt üst oluyo bende bu yüzde kürlerle uzun zaman şifamı arayıp olmassa tekrar doktorlara giderim diyorum. Cidden elimizden gelenleri yapıyomuyuz birkez değil 5-6 ay sabırla yapıp stressiz beklemeliyiz, çünkü Allah emeklerimizi boşa cıkarmaz yeterki işimizi sağlam yapalım

Arkadaşlar hepimizin yaptığı en büyük hata doktorların negatif konuşmalaranıana üzülmemiz, çok hikaye okudum doktorlar bir kadına menapoza girmişsiniz artık bebeğiniz olmaz demiş kadında ibrahim saracoğlunun kürlerini yılmadan usanmadan 22 ay yapmış ve bebeğini kucağına aldığı gibi dojtora gitmiş menapozdasınız bebeğiniz olmaz diyen doktora doktor çok şaşırmış kadından bilgi almış. Demek istediğim lütfen yılmadan usanmadan hangi kür size daha uygun bunu araştırıp sabırla devam etmeniz, iki tanıdık arkadaşım var onlarında bebeği olmuyo kür yapıyonusun dedim hepsini yaptım faydasını görmedim diyo kac ay yaptın dediğimde 1-2 ay diyor.
Mesela klo men tedavisini bile doktorlar 6 ay yapıyo tutmayan tüp bebek için dedalarca deneme yapıyolar ve hep ilac hormonlar alt üst oluyo bende bu yüzde kürlerle uzun zaman şifamı arayıp olmassa tekrar doktorlara giderim diyorum. Cidden elimizden gelenleri yapıyomuyuz birkez değil 5-6 ay sabırla yapıp stressiz beklemeliyiz, çünkü Allah emeklerimizi boşa cıkarmaz yeterki işimizi sağlam yapalım
canım çok şükür bu topikteki tüm arkadaşlar bu bilinçteyiz, menopozu falan kabul etmiyoruz zaten... o bebeişlere kavuşacağız Allah'ın izni ile... kürlere ve savaşa tam gaz devam :)

kızlar topikleri okudum da ilk aşılamada hamiş kalan çok az... hatta 3.4.aşılamadan sonra tüp bebek yapıp hamile kalamamış ardından 1-2 yıl sonra kendiliğinden hamiş kalanlar da çok...Yine başa döndüm, Rabbim ol demeden olmayacak, oluruna bırakayım diyorum

aynen öyle bi de her aşılama için mi bu para yoksa 1 defa para alıp 3 deneme falan mı oluyor ki...1 sefere mahsussa verilebilir de, 2.3. seferler olacaksa ve aynı para ödenecekse her seferinde tüp bebek parası resmen :KK43:
her defasında aynı para diye biliyorum.evt tüp bebekle eşdeğer oluyor neredeyse

yyaa işte sonuclarını götrdüğğün zaman yüzde kac tutma şansı var onları söylüo sana zatenn
söylüyor evt de...arkasından hiç bişeyde yüzde yüz olacak diye bişey yok tabi tutmayabilirde ibaresini ekliyor.bende öyle demişti

kızlar topikleri okudum da ilk aşılamada hamiş kalan çok az... hatta 3.4.aşılamadan sonra tüp bebek yapıp hamile kalamamış ardından 1-2 yıl sonra kendiliğinden hamiş kalanlar da çok...Yine başa döndüm, Rabbim ol demeden olmayacak, oluruna bırakayım diyorum
ee yanı cnm doktor sanaa bır yol harıtası cızecektır merak etmee bakk bu noktalara gelmek bıle mucızeeydıı senın ıcın tüp bıle olmaz dıoladdı oyle düşünn

söylüyor evt de...arkasından hiç bişeyde yüzde yüz olacak diye bişey yok tabi tutmayabilirde ibaresini ekliyor.bende öyle demişti
tabıkı hıcbıseyde 1000 de 100 lük bişeeyy yokkk ben kendılıgınden olacagına ınanıyorum büük konusmaymm ama zamanı geldıgınde neyle olacagıda belli değill tabıasılamada olurr tüpde olur hıc bellı olmaz

sanırım kendi kendime kaşınıyorum, deneyip beklemem gerektiğini söyledi doktor şimdi adama gidip aşılama vs kafasını bulandırmayayım... bir kaç olmazsa o yönlendirecektir zaten aşılamaya...

X