Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Kızlar benim de fsh 13 amh 0,08 bir aydır Aslan pençesi ve hayıt otu kullanıyorum bu adetimde gidip değerlerime baktıracağım , ben normalde 15 günde bir adet oluyordum ve düzenliydi o yüzden hiç menopoz ya da hamile kalamama riskini düşünmemiştim rutin kontrol içim doktora gittiğimde bu değerlerle yıkıldım , hemen Yasmin kullanıp bir ay sonra tüp bebeğe başladık ama opu da hiç yumurta toplanmadı bunların hepsi iki,üç ay içinde oldu ama beni çok yordu peş peşe hayal kırıklıkları umarım hepimiz için güzel haberler gelir en kısa sürede

bn sana bısey sooylıyımmmı cnm benım cok yakın kız arkadasm var onun fsh degerı 49 ve arı sütü polen karısımıyla hayıt tohumu ve cogrek hapı kapsulu ıle düşürdü
Bazılarında da yükseltmiş.

Son düzenleme:
Neye güveneceğimizi şaşırdık.

Bilgiler icin teşekkürler, sen ne aşamadasın umarım hayırlı haberler vardır.

Neye güveneceğimizi şaşırdık.
Valla ben Hayıt Tentürü'yle 29 FSH'dan 11'e düştüm, doktor menopozdan dönüyorsun dedi. Güvenilir bir aktarınız yoksa gidip bitki almayın. Rafta kaç yıldır durduğu belli olmayan bitkilerin etken maddesi tükenmiş oluyor. Siz de kullanıp bitki işe yaramadı diyorsunuz. Bitkilerini yıllık kendileri toplayıp tentür yapan ayaya markası benim favorim. Hayata döndüm sayelerinde 43 yaşında menopoza mı girilirmiş canım

Kuzum bu herkese yaramıyor,geçen ay kullandım adetini 12 gün geciktirdi, sürekli mide bulantısı yaptı istifra edecek gibiydim tüm gün. Ve devamlı idrara çıkardı. Bana yaramadı işte.

Başka nasıl düşer bu Fsh dersin?

Darısı her isteyenin başına

Hayırlı bir gelişme oldu mu?

Var mı bi gelişme?

O tüp sürecinden sonra tekrar yeni bi tedaviye geçtiniz mi?
Şu an degerleriniz kaç?
Sonra yeniden bir tedaviye başladım ama yumurta topladıktan sonra bırakmak zorunda kaldım. 2. Denemeyi yapamadım. O sırada bipolar hastası olduğumu öğrendim. Başka tedavilerim başladı. Şu anda 4 senedir bu hastalığı tedavi etmeye çalışıyorum. Ondan sıra gelmedi. Değerlerimi hiç bilmiyorum o yüzden. Zaten bundan sonra tekrar tedaviye başlasam da, normal süreç olmayacak.

Geçmiş olsun canım, şimdi nasılsın?
"Zaten bundan sonra tekrar tedaviye başlasam da, normal süreç olmayacak." Demişsin, kullandığın ilaçlarla mı ilgili?

kızlar selam, son 1 senedir yüksek fsh degerlerim vardı, hatta nisanda 30 cıkmıstı, umut olması icin gruplara yazmaya karar verdim.
son ay fsh 12.5 , e2 20den düşük, lh 8 degerlerimle hamile kaldım. diger degerlerim de normal aralıklardaydı. amh ım düşük.

son gittigim doktor resveratrol yazdı, günde 200 mg, Ocean marka kullandım
Nutraxin multivitamin for women
Venatura q10 200 mg
Krilom omega3
Venatura D3K2 - ben 58 kilo oldugum icin her gün 6 damla kullandım - her 10 kilo icin 1 damla
Goodday dimplus - adetin 15.gününe kadar kullandım
Bromelain 500 mg - adetin 15.gününden sonra kullandım

bu vitaminleri düzenli 6 aydır kullanıyorum. D vitamini, Dimplus ve Bromelain i son 3 aydır kullanıyordum. hepsi maliyet tabi en az 600-700 tl tutuyordu, venatura nın ürünleri nispeten daha uygun fiyatlı.

Bunlara ek olarak Sepenatural marka arısütü bal polen propolis karışımını kullandım, son 2-3 aydır kullanıyordum ama cok düzenli kullanamadım yine de etkisi olmustur forumlarda hep okuyordum ileri yaş hamile kalmak isteyenler icin etkili oldugunu.
ramazanda 2 kilo vermiştim onu korudum, kilo vermek de iyi birşeymiş hamile kalmaya calısırken, fazla kilonuz varsa vermeye calısırsanız iyi olur.
D vitamini ben birkac aydır kullanıyordum ama son gittigim doktor hatalı kullanmıssın dedi, günde 1 damla kullanıyordum önceden, o ay dogru bir sekilde kullandım, belki onun da etkisi olmustur.
akzer marka hayıtotu, civanpercemi karısık cayı var, onu da adedin ilk 10-12 günü filan kullandım hep.
tabiki nasip, ben elimden geleni yapıp dua ettim, Allah isteyen bekleyen herkese saglıklı evlatlar versin inşallah.

ne güzel bir haber maşaEllah bende d vitamini kilo başı 2 damla diye okudum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…