Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

15 te sürpriz bir şekilde 0.03 amh değerim olduğunu öğrendim.Acil tüp bebek tedavisine yönlendirildim.
Memorialda Semra Hanım ile standart iğne tedavili 1 denemede 2 orta kalite 3.gün embriyosu transfer edildi negatif sonuç aldım. Ardından ekip doktorumu hastane hastane takip ederek tedavilere devam ettim. Değerlerimin uygun olduğu aylarda toplam 5-6 tedavi 3 de transfer oldum hepsi negatif sonuçlandı.
Adet periyodlarım uzadıkça uzadı ve artık 6 aydır adet olmuyorum. Geçtiğimiz 1.5 yılda hiç tedaviye uygun değerim olmadı bu nedenle uzun bir ara vermiş oldum.
Bugün kontrolümde 1 folikül görüldü ancak fsh 93 çıktığı için denemeye değmez dedi doktorum. Yine donasyon önerdi.

Uzun zamandır buraya girmiyordum. Arkadaşlarımın çoğu yok artık. Kimisi anne olmuş kimisi muhtemelen pes etmiş. Ben ne yapmalıyım. Pes etmeli miyim artık?
Burdan uzak kaldığım dönemde hiç mi gelişme olmadı bu tedavilerde anlamıyorum.
Doktor değiştirmeye de korkuyorum, önereceğiniz kime var mı, bir kez daha donasyon önerilirse kendimi toparlayamamaktan korkuyorum.

0.01 amh ile hamile kalan kaç kişi gördük burda. Hala da ne mucizeler yaşanıyordur kim bilir?
Birisi bana akıl versin nolur o kadar kötüyüm ki anlatamam.
Merhaba seni hatirliyorum. Rabbim yar uardimcin olsun yasin kac bilmiyorum ama bence imkanlarin elverisli ise asla pes etme. Ben 00.02 amh degeri 25 fsh ile 39. Yasimda 3 yumurta ile pozitifi gordum suan hamdolsun kuzum 3 yasinda . Dualarim sizlerle Rabbimin mucizeleri sonsuz insallah guzel haberler ver ve unutmaki morelini yuksek tut ve hep pozitif ol bebisin sana ve tum isteyenlere hayirlisi ile gelir insallah...

Merhaba seni hatirliyorum. Rabbim yar uardimcin olsun yasin kac bilmiyorum ama bence imkanlarin elverisli ise asla pes etme. Ben 00.02 amh degeri 25 fsh ile 39. Yasimda 3 yumurta ile pozitifi gordum suan hamdolsun kuzum 3 yasinda . Dualarim sizlerle Rabbimin mucizeleri sonsuz insallah guzel haberler ver ve unutmaki morelini yuksek tut ve hep pozitif ol bebisin sana ve tum isteyenlere hayirlisi ile gelir insallah...
allah size bağışlasın evladinizi peki nerde oldunuz tedaviniI

Maşallah, ben de seni hatırlıyorum. Senin adına çok sevindim, hayırlı uzun sağlıklı ömrü olsun inşallah.
78 doğumluyum, 42 oldum. Son 2.5 yılımı doktorum resmen harcadı. Yok o düşük yok bu yüksek dedi, tatile gidecek diye ertelemiş bile olabilir, ben de çok hormon aldım, 15 kilo aldım vs diye yıprandım korktum uzaklaştım tedaviden.
Yanlış yapmışım. Hayırlısı ise vicdanlı iyi insanlar çıksın karşıma inşallah.

Maşallah, ben de seni hatırlıyorum. Senin adına çok sevindim, hayırlı uzun sağlıklı ömrü olsun inşallah.
78 doğumluyum, 42 oldum. Son 2.5 yılımı doktorum resmen harcadı. Yok o düşük yok bu yüksek dedi, tatile gidecek diye ertelemiş bile olabilir, ben de çok hormon aldım, 15 kilo aldım vs diye yıprandım korktum uzaklaştım tedaviden.
Yanlış yapmışım. Hayırlısı ise vicdanlı iyi insanlar çıksın karşıma inşallah.
Cnm insallah Rabbim gonlune gore versin. Umudunu yitirme vakit saat geldiginde hrrsey oluyo
Sen pes etme derim 42 gec degil bi arkafasim 46 olucak tup tedavisinde. Rabbim kolayliklar versin insallah.

Tahillardan uzak duracaksin kırmızı yeşil mercimek yiyebilirsin
Unlu gıdalar yasak
Paketli ürünler yasak
Tatlı (en önemlisi bu ) yasak
Meyve günde 1 elma yiyebilirsin
Süt ve ürünleri yasak ( ev yoğurdu ye ) peynir yasak
Sadece 1 ay yap sonucu göreceksin canım
Günde 4 litresi su iç
Bol bol açıldıkça kuru yemiş ye ama cig
Margarin kullanma

Sebze et tavuk balık kuruyemiş ev yoğurdu
Meyve serbest
Kahvaltıda az miktarda bak pekmez tuketebilirsin
Spor yap 45 dakika yürüyüş
Sifir kaçamak önemli çünkü bu diyet tedavi amaçlı canım vücut hücrelerini yenilemek ve bağırsak sendromu için yapılıyor canım güzel sonuçların olsun insallah
Sormak istediğim birşey var hayit fsh yukseltiyormu

benimde 26 çıktı fsh... agnucaston aldım umarım yükseltmiyordur :KK43: fsh 20 lerde iken tüp bebek tedavisi kesinlikle başlanmıyor mu kızlar ?
Hayıt kullandığımda düşmüştü.
İlk tüp bebek tedavime 17 ile başladılar.
Normalde başlanmaması daha doğruymuş fsh yüksekken başlanan tedavi pek olumlu ilerlemiyor.

Bülent Bey ile 5 yıl aradan sonra tekrar görüştük. Temmuzdan beri adet olmuyorum. Diğer doktorlar direk donasyon öneriyordu. Rahim kanlanmasına bakıldı ilk kez. Daha önce sadece ultrasonla bakılıyordu şaşırdım. Prp denememi önerdi.
Prp sonrası kendiliğinden hamile kalanların bile olduğunu söylediler. Şaşırtıcı sonuçlar alıyoruz dediler.
Prp yapılıp cyclo progynova kullanarak adet olacağım, 2 ay beklenecek ardından folikül gelişmiş mi bakılacak varsa tüp bebeğe başlanacak.

Başlıklarda gördüğüm kadarı ile prp nin kanıtlanmış bir faydası olmadığını düşünüyor herkes. Yaptıranlar pek olumlu sonuçlar almamışlar. Aldığını iddia edenler de reklam yapmakla suçlanmış. 6.000 TL ücreti var, az para değil ama kaybedilirse vah vah denecek kadar çok para da değil.
Ben denemeye karar verdim.
Öncesinde 5 yıl sonra tekrar rahim filmi çektireceğim.
Hayıt tentürü, arısütü, omega3 - q enzim - melatonin ve belki dhea kullanacağım.
Hacamat yaptıracağım ardından Ahmet Apa’nın şifa grubuyla sağlıklı beslenme takvimine başlayacağım.

Gelişmeleri burdan yazmaya devam edeceğim, daha önce benzer tecrübeleri olanlar yorum yazarsa sevinirim.

tatlım üzülme.... içtiğin ilaçlar, kullandığın ilaçlar yumurta oluşturmaz...oluşan yumurta üzerine etkisi olur. ve her ay yumurta oluşumumuz başa sarar...bazı aylar yumurta olmayabilir... bu bittiği anlamına gelmez. endişelenecek bir durum değil... sil göz yaşlarını artık.... seni teselli için söylemiyorum cidden öyle bu arada.
hiç bir doktor ve hiç bir tedavi yumurta oluşturmaz. kadınlar, bizler bellirli bir yumurta deposu ile dünyaya gelir(ortalama 400 bin kadar) her ay bunun bi kısmını kullanırız.... kullandığımız ilaçlar belirlemez kaç folikül görüleceğini yada kürler; bu ilaç veya kürler depomuzdan tüplerimize inen foliküllerin daha sağlıklı, kaliteli olmasını sağlar hepsi bu. daha sağlıklı yumurtanın döllenme ihtimali daha yüksektir çünki... hatta ve hatta sadece döllenmesi de yetmez, kromozom dizilimi tam ve doğru olmalı, sağlıklı olmalı oluşan embriyo, rahmin uygun yerinde olmalı ki tutunabilsin. sadece sakin olmalısın. ne kadar zorlu bir süreçten geçtiğini biliyorum, anlıyorum.
büyüme hormonu bende sık sık kullanıyorum. özellikle tedavilerden 1-2 ay önce... benimki gibi büyümeye direnen yumurtalar varsa veriliyor. ancak sonraki ay foliküllerinde etkisini gösteriyor. ilaçlarla büyüme sağlanabilsin diye. bizim durumumuzda hastalara veriliyor genelde... bu grupta olan hastalar da yumurtalar büyümeye direnç gösterir...

biosteron vitamindir dhea'dır daha doğrusu. bazı doktorlar vitaminlerin etkisi olmadığını düşünüyor. benim vitaminin etkisi olduğunu ve bununla birlikte mümkün olduğunca az ilaç kullandırmak isteyen bir doktorum var. en fazla 3 ay kullandırıyo sonra ara verdiliyor. ve bunu kullandıran diğer doktorlar gibi günde 3 tane vermiyor hiç. ilk ay sabah akşam, ikinci-üçüncü aylar günde bir tane akşam olursa iyi olur notuyla veriyor. 3 ay kullanımdan sonra en az 3 ay (mümkünse 6 ay) o ilacı kullandırmıyor. yüksek fsh düşük amh durumunuz varsa kullanılmasında fayda var. ama dediğim gibi abartmadan
bende hıc folkul yoktu tüp bebek bıle ımkansz her gıttğım doktr gıt nakıl yaptr dedı folkul olşmadğından tabı doğuştan östrojen eksıklığı buna bağlı fsh hep yüksek 50 lerde idi e 2 5 lerde gezıyordu c life macun d vıtamını omega 3 folık asıd puritans marka dhea hormonu 2 aydr kullanıyorum ramazanda ciddi ara vermeden kullandım sağ ve sol yumrtalığımda 5 er mm 6 şar adet folkul olştu rahım duvarım 2 mm kalınlaştı hamd olsn ılk mucızeme adım attım tabı nar suyunuda ıhmal etmedm ama bende en etkılı olan şey macundu 33 yaşındayım ilk kez yumrtalım macun sayesınde bu ay tekrar gıdıcem bakalm belkı aşılama bıle denerım adet görmek ıcın her ay 15 yıldr cyloo kullanıyorum buarada bu ay fsh 12,5 düştü e2 östrojenımde 59 çıktı hamd olsn düzenli kullanıyor çok ciddi tavsıye edıyorum arkadaşlar

Ne güzel. Bende 27 yasindayim degerlerimiz ayniymis fakat benim yasim genc olmasina ragmen doktorlar benimle ilgilenmiyorlar bile. Bu ay ileci biraktim kendigiligimden adet oldum heycanla doktora kostum kadin bana; " senin hastaliginin tedavisi var mi ki muayene etsem ne olacak benden ne bekliyorsun dedi.. "sizin nasıl oldu peki.

Ne güzel. Bende 27 yasindayim degerlerimiz ayniymis fakat benim yasim genc olmasina ragmen doktorlar benimle ilgilenmiyorlar bile. Bu ay ileci biraktim kendigiligimden adet oldum heycanla doktora kostum kadin bana; " senin hastaliginin tedavisi var mi ki muayene etsem ne olacak benden ne bekliyorsun dedi.. "sizin nasıl oldu peki.
böyle dr lara ole gıcık oluyorum ki deseydin senin beynindeki hastalığın tedavisi varmı acaba sennisine bak bende muayneme sakin pes etme yasin genc

Devlete mi gidiyorsun? Nedense benim kafamda hep devlet doktorları ilgilenmiyor belki yanlış ama hep karşıma çıkanlar öyle 2019 martta fsh 16 doktora diyorum korunuyoruz çocuk olmuyor olur olur bişeyin yok diyo o zaman fsh nin ne olduğunu bilmiyorum ara ara adetten kesildim yada 1 ayda 2 kere adet oldum doktora gittim fsh 21e çıkmış hemen tüpbebek dendi. Devletteki doktorlar fshyi düşürmeden direk işlemlere başlancaktı ama özel doktorada gittim o tedavi başarılı geçsin die ilaçlar verdi aradaki farka bakın😑😑

Devlete mi gidiyorsun? Nedense benim kafamda hep devlet doktorları ilgilenmiyor belki yanlış ama hep karşıma çıkanlar öyle 2019 martta fsh 16 doktora diyorum korunuyoruz çocuk olmuyor olur olur bişeyin yok diyo o zaman fsh nin ne olduğunu bilmiyorum ara ara adetten kesildim yada 1 ayda 2 kere adet oldum doktora gittim fsh 21e çıkmış hemen tüpbebek dendi. Devletteki doktorlar fshyi düşürmeden direk işlemlere başlancaktı ama özel doktorada gittim o tedavi başarılı geçsin die ilaçlar verdi aradaki farka bakın😑😑
Bu sene evlendim ve henüz özel doktora gitmedim. Sınavların var zaten zor bir vaka. Nedense ugrasmak istemedim 1 sene verdim kendime. Samsunda bekarken fakulteye yonlendirmislerdi. Doktor cok iyiydi ama suan ankaradayim ve iyi doktorlarin fiyatlari 600-700.. hic ozele gitmedim zaten burda da sadece gaziye gittim. Berbat bir doktordu o da. İstersen tedavi yapalim ama bise cikmaz gibi bise dedi. Nakil ol ugrasma dedi.

Bu sene evlendim ve henüz özel doktora gitmedim. Sınavların var zaten zor bir vaka. Nedense ugrasmak istemedim 1 sene verdim kendime. Samsunda bekarken fakulteye yonlendirmislerdi. Doktor cok iyiydi ama suan ankaradayim ve iyi doktorlarin fiyatlari 600-700.. hic ozele gitmedim zaten burda da sadece gaziye gittim. Berbat bir doktordu o da. İstersen tedavi yapalim ama bise cikmaz gibi bise dedi. Nakil ol ugrasma dedi.
yaşın genç iyi bir tüp bebekciye git arkadaşım zaman kaybetme nakil yani donor dillerine kolay bi alışmışlar hemen olmaz bir gün dr dedi eşim sen olsan donor alirmisin eşine adam hayır dedi ya

Donor kesinlikle istemem demiyorum. Cunku cok zor insan kldiramaz .. tükenir.. ne bilim.. hic sklima glmezdi erkn menopoz. Ama malesefkii elden gln birsey yok.

Donor kesinlikle istemem demiyorum. Cunku cok zor insan kldiramaz .. tükenir.. ne bilim.. hic sklima glmezdi erkn menopoz. Ama malesefkii elden gln birsey yok.
ben evlenen kadar gunubgunune adet olurdum evlendim aynı ay adet olmadım bebek var sandım dr gittim fsh amh öğrendim erken menapoz fsh ilk aylar 6 lardaydi araştırmaya başladım yükseldi ya bilmemek gerek yada aldırış etmemek gerek

benim ilk hamileliğim normal yolla olmuştu. şuan 12 yaşında ilk çocuğum. benim değerlerim yaşa bağlıydı malum 35 den sonra dahada zotlaşıyor doğurganlığımız. ama sen henüz çok gençsin . Rabbim inşallah gönlüne göre verir canım. Bahçeci umutta oldum ben tedavimi. Pes etmeden devam derim. takılma olumsuz doktorlara . buarada bitkisel takviyeler ve aloevera suyu tüketmiştim tedavimden önce. inş. güzel haberlerini alırız

ben evlenen kadar gunubgunune adet olurdum evlendim aynı ay adet olmadım bebek var sandım dr gittim fsh amh öğrendim erken menapoz fsh ilk aylar 6 lardaydi araştırmaya başladım yükseldi ya bilmemek gerek yada aldırış etmemek gerek
Benimde düğünden 1 sene onceydi. Fsh 48 . Ve bu ay kendiligimden adet olmustum..

X