Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

ooohh doktorunn konusması bıle cocuk dogurtur motıve cok önmli iyi demıss ee anlat neler yasadın
Canim gittim anestezi olacak diye 1 saat falan dil döktüler anestezi kalmayayim diye, çünkü anestezide çok zorlanıyorlarmis, hakkaten de işlem esnasında nefes al, tut nefesini gibi talimatlar veriyor radyoloji uzmanı, şuurun ack olması önemli. 5 - 10 dk gibi surdu işlem, işlem esnasında ilacı salınca bir acı oluyor ama adet sancısı gibi, adet olmadan önceki karın ağrısı gibi

dedım sana ben o yazıya bakma arastrdmm sorustrdumm anestezı ıyı degılmıs dedımm ıyıkıde doktor ııyımısde normal yapalım demıs para goz olsalardıı anestezılı yaparlardı basıncc verıldımı en cok onu merak edıorm ben
Basınç değil canim, ilaç veriyor ama bir anda verince inceden sızı yayılıyor onu basınç olarak algılamış olabilirler...aynen drum zaten hastanenin sahibi o sebeple adam doymuş :KK66:

Kızlar sayfaları artık yavaş yavaş okuyup bitiricem bi günde hepsini okuyamadım işten güçten ama hepinizin azmine hayran kaldım şimdiden :) İnşallah herkes istediği sonuca ulaşır diyerek kendi hikayemi yazıyorum sizlere;
34 yaşındayım geçen yıl bu zamanlar (evli değildim) Bir kontrol esnasında AMH hormonumun 1,5 lar civarında seyrettiğini tespit ettiler.. 6 ayla 3 yıl arasında yumurtalık rezerviniz bitebilir dediler..Hatta evli olmadığım için yumurta dondırmayı bile önerdiler.. O sırada FSH TSH E2 ve diğer bütün testlerim normal rakamlardı.. Sonra tabi ben bu rezerv işini başka doktorlarla kesinleştirdim.. Ve bu yıl Nisan ayında sevgiliyi nikah masasına oturttum :KK70: hemen doktora gittim yine AMH 1,5 diğer hormonlarım normaldi.. Haziran ayında ovulasyon testiyle çatlama günümü tespit edip hamile kaldım.. 2 ay herşey normal gitti fakat sonra bebeğimin kalbi atmadı ve 6 ağustosta kürtaj oldum. Daha sonra 2 regl dönemi korundum ve 2 ay yine ovulasyon testiyle denemeler yaptım bi sonuç alamayınca yine doktora koştum (reglmin 2 günü) Testlerin yapıldı ve geçtiğimiz c.tesi sonuçlarla beraber doktora gittiğimde hiç de iyi sonuçlarım olmadığını anladım.. Diğerleri döngüsel olsa da AMH değerim bu sefer 0,89 çıkınca ve doktorum bu gebelik olayını hızlandırmamız gerektiğini söyledi.. Muayenede rahim duvarında kalınlaşma olduğu için tam göremediği bi polip veya kürtaj kalıntısından bahsetti ve bunu tam çözmeden tedavi veremeyeceğini söyledi.. Şimdi önümüzdeki reglm bitince şüpheli görüntünün ne olduğunu çözecekmiş daha sonraki regl döneminde de (eğer şüpheler yersizse) ilaç verecekmiş.. Yani 2 ay gibi bi süre kendi imkanlarımla hamile kalmaya çalışacağım.. Bu arada annemin de önerisiyle 5 gün önce soğan kürüne başladım bi denemek istedim.. Diğer bütün kürlere de açığım.. sizinle bu yola baş koymaya hazırım :) Haydi bakalım hayırlısı :)
Canim tekrar hoşgeldin, asilamayacak sorun yok, 0.01 amh ile hamis kalanları çok okudum, hiç stres yapma kendine, stres çok etkili bu durumlarda.rahat ol ve bebisinin olacağına koşulsuz inan, ufacık soru işareti kalmasın. Hayıt suyu al mutlaka aktardan, hayıt bir mucize, adım adım mutlu sona ilerleyecez inan bana

Çok sevindim acı hissetmemene için biraz daha rahatladı en azından bende dusunebiirim ama çokiyi yaptrdn hemen kkurtuldun darisi başıma bu arada ben dün adet oldm baya gecikmeli geldi kan durmuo çok fena oldm adeti yarın doktora gitcem üçüncü gun

Çok sevindim acı hissetmemene için biraz daha rahatladı en azından bende dusunebiirim ama çokiyi yaptrdn hemen kkurtuldun darisi başıma bu arada ben dün adet oldm baya gecikmeli geldi kan durmuo çok fena oldm adeti yarın doktora gitcem üçüncü gun
Git tatlim bu yola baskoyduk artık, ne gerekiyorsa yapıyoruz, rahim filmini sor bence, gerçekten rahatladim, şimdi biliyorum ki her şey yolunda ve olmaması için bi sebep yok... Tüm testlerini de yaptır bence prolaktin, fsh baktir hepsine derim, ve tam gaz devam :KK66:

Daha önce hep bi soru işareti ve acaba vardı kafamda... Acaba esimde bi sıkıntı mi oldu. Acaba tüpler mi kapalı, acaba yumurtsm mi yok gibi... Bunlar hep stres yaratıyor tabi, su an kafam rahat, artık ne zaman isterse gelsin, ben elimden geleni yaptım, içim rahat çok sukur

Bu fshyi de ne kadar büyütmüşler dimi millet ne hastalıklarla bogusuo bunlar bi fshyle dünyamızı başımıza yikiyolardi neredeyse pes edip araştırmasak dünyadan bi haber yasicaz boşuna dememiş atalarmz kişi kendi doktoru olmalı diye

Bu fshyi de ne kadar büyütmüşler dimi millet ne hastalıklarla bogusuo bunlar bi fshyle dünyamızı başımıza yikiyolardi neredeyse pes edip araştırmasak dünyadan bi haber yasicaz boşuna dememiş atalarmz kişi kendi doktoru olmalı diye
Aynı seyi düşünmüşüz tatlim, bazen okuyorum tropiklerde FSH yüksek diye bunalıma girmiş kızlar, hakkaten artık buna gülüp geciyorum, hiç bir şey ifade etmediğini çok iyi biliyoruz artık :KK66:

Canim TV seyredip uyuyacam artık, yarın çok yoğun olacak benim için, çok optum yszisiriz yarın yine. Kızlar optum hepinizi

X