Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

arkadaşlar merhaba,
hayıt suyu kullananlar yardımcı olabilir mi? hayıt suyu içmeye adet bitiminde mi başlanmalı? bir iki güne kadar adet olmam lazım, şimdiden başlasam olur mu?

Ben adet bittikten 3 gun sonra sogan kuru yaptim 15 gun. O bittikten sonra hayit ictim.

yumurtalar boşmuş canım
Sakın üzülme cnm her ay her tedavi kalite değişiyor benimde 3.tedavide embriyolarım 3.gun gelişimi bıraktı transfer iptal oldu ama vazgeçmek yok devam ediyorum..bizimde kaliteli yumurtalarımızın olduğu aylar olacaktır ben inanıyorum..toparlan ve tekrar başla tatlım...sakın moralini bozma..

yumurtalar boşmuş canım

Nasil bir duygu oldugunu cok iyi biliyorum canim,benim de 4.tedavide 2 yumis bos cikmisti. Hatta opudayken hayal meyal birinin yumurtalar bos dedigini hatirliyorum ama ruya mi gordum acaba diye emin olamamistim. Sonra esimi cagirmadiklarini ogrenince anladim ki gercekten duymusum. Doktorun odasina gittik ve yumisler bos dediginde ben hickiriklara boguldum ve odadan cikip tuvalete gittim,neyse geri geldim ayrildik ordan eve geldik. Esim gecen gun itiraf etti. Ben odadam cikinca doktor esime "artik yapacak bir sey yok,bundan sonra kendine oyalanacak bir seyler bulsun" demis. Ama esim bana soylememis.
Demem o ki asla birakma,illa ki uzuleceksin,moralin bozulacak ama yeniden kendini hazir hissedeceksin. Mutlaka altin yumisin geldigi bir ay olacak. Rabbim ol derse olur. Biraz kafani dinle. Akupunkturu birakma. 10 seanstan sonra etkisini gostermeye basliyor. Kendini iyi hissetmene de yardimci olacaktir,ben inaniyorum.

merhaba arkadaşlar,
bu sabah hayıt suyu ve bal polen karışımına başladım, dualarınızı bekliyorum. Allah hepimize yardım etsin, ümitlerimiz boşa çıkmasın

merhaba arkadaşlar,
bu sabah hayıt suyu ve bal polen karışımına başladım, dualarınızı bekliyorum. Allah hepimize yardım etsin, ümitlerimiz boşa çıkmasın

Merhaba canım
Şifa olsun inşallah
Amin canım
Ne yapiyormus bu kür peki ?

Günaydın kızlar Biliyorum arayı fazla açtım ama işlerim oldukça yoğun biraz da bu konulara uzak kalmak istediğim bi gerçek Umarım herkes iyidir hepinizi özledim Benim genetik test sonuçlarım tamamen sonuçlandı alınan bebeklere yapılan testler şöyle ki birine kültürde hücre üremesi gözlenemediği için test yapılamadı şeklinde çıktı (laboratuarın azizliğine uğradık) birisi de 46XX (kız bebekmiş ) hiçbir sayısal yapısal anomaliye rastlanmadı çıktı.. Eşim ve Bana yapılan testler de ikimizde de herhangi bi genetik sorun çıkmadı.. Yalnız bana yapılan kan pıhtılaşma testinde MTHFR C677T hücreleri homozigot mutant çıktı diğerleri normal yani ufak bi kan pıhtılaşması sorunum varmış.. Genetik profuyla konuyu detaylı görüştük embriyolara PGT testleri sizin için elzem bi durum değil risk gurubunda değilsiniz dedi (yaş riski hariç) Testleri yaptırmakta kararsızım şu an tekrardan kafam karıştı.. Neden böyle bebeklerimi 2 seferdir kaybettiğim konusuna da net bi açıklama getiremedi şanssızlık diyelim dedi.. Kan pıhtılaşması sorun yaratabilirmiş ama o da kesin değil.. Tedavili gebeliğim sırasında 5. haftadan sonra ufak bi kanama geçirmiştim o zaman pıhtılaşma iğne ve ilacına 5 gün kadar ara verdik belki ondan mı diye de düşündük ama yine kesin değil.. Bir çok girdi çıktı var bu konularda dedi falan filan çok uzatmayayım.. En son muayenemde 8 tane yumurta görüldü ( hayatımda gördüğüm en yüksek sayı) doktorum istersen şubat reglnde başlayalım herşey çok yolunda dedi ama ben marta kadar gitmeyi düşünmüyorum.. Şu sıralar Hayıt+ arı sütü+ inofolic+biosteron+omega+coq10 kullanıyorum son derece düzenli bi şekilde (1 aydır falan) Eşime de arı sütüne dün başladık..Bunlar biraz etki göstersin sonra gideyim diyorum.. Bende durumlar böyle.. Herkes iyidir umarım.. sizleri seviyorum

Testlerin temiz cikmasina cok sevindim canim. Pihtilasma test sonucun benimkiyle ayni. Bircok kadinda olurmus bu,doktorum oyle dedi.
Yumurta sayin süpeeeer
Biraz hazirlik yapmak istiyorsun anladigim kadariyla ama 8 de cok iyi bir sayi,kacirmasan mi acaba diye de dusunmedim degil. En iyi karari sen vereceksindir,insalllah martta daha da cok yumisin olsun.
Duzenli kullanimda bu haplarin etkili olacagini dusunuyorum ben. Hepsi sifa olsun insallah

Peki sen iğne kullanıyomusun canım pıhtılaşma için şu anda? Hem hazırlık hem de ne bileyim canım hazır hissetmiyo gibiyim kendimi yeniden o süreçlere inşallah marta kadar hissederim Bu sayıyı zaten kaçırdık 8 yumurta adetimin 2. günü gözüktü o zaman testler çıkmamıştı.. doktor öbür ay başlayalım herşey çok iyi görünüyor dedi.. Tedavide 6-7 gözüküp 3 tanesini büyütebilmiştik opuya kadar sağ tarafım tepki vermemişti ilaçlara belki şimdi yumurtalarım daha kaliteli olur ilaca falan daha iyi tepki verir diye bütün bu vitaminleri yutuyorum açıkçası.. İnşallah sonuç alırız bakalım.. Genetikçi de PGT ye gerek yok deyince galiba yine aynı hastanede devam ederim diye düşünüyorum.. Biliyosun hastanenin laboratuarına biraz gıcık kapmıştım sen nasılsın neler yapıyosun keyfin yerinde mi

Gerek yok igneye,coraspine devam dedi. Yarim tablet iciyorum,12.haftada birakacagim.
Onemli olan senin kendini hazir hissetmen. Vitaminleri icmekle de cok iyi yapiyorsun.
Hastaneden memnunsan seni taniyan bilen doktorla devam edebilirsin tabi.

Ben iyiyim canim. Birkac gun once yine ufak bir kanama oldu,kahverengi de olsa kanama sayiliyormus,illa kirmizi olmasi sart degilmis. Dun muayene etti doktor,bebis iyiymis cok sukur.Proluton igne vurdular. Haftaya yine kontrol var. Is yapmiyorsun asla dedi. Istirahat halindeyim surekli. Annemde yatiyorum.

HARİKASIN GERÇEKTEN AN İTİBARİ İLE BANA GÜÇ VERDİN VE KENDIME GETİRDİN BEN 26 YAŞINDAYIM AMA COK CABUK PES ETTIM GERÇEKTEN

Aman canım dikkatli ol ama kanama çoğu gebelikte az da olsa olabiliyo özellikle tedavili gebeliklerde sen bunu stres yapma hiç inşallah yolunda gidecek herşey.. Demek iğneye gerek yok dedi şaşırdım bana da genetikçi hamile kalırsan iğneni ihmal etme falan demişti ne kadar farklı fikirler var bazen şaşırıyorum.. ben artık takılmıycam bu tarz şeylere kısmette varsa bebek de yaşar düşmez de hasta da olmaz hiçbişey olmaz.. Kısmet değilse ağzınla kuş tutsan olmuyo zaten.. Akışa bıraktım galiba embriyolara da test istemiycez.. Madem risk gurubunda değiliz boşuna karmaşık işlere karışmayalım diyorum.. Bilmiyorum işte bakıcam vitaminlere devam.. marttaki reglde akla kara belli olur :)

Bana da genetikci ayni seyi soyledi ve ben tahlil sonucumu doktora gosterdim. Mthfr homozigot durumu igne kullanmayi gerektirmez dedi ve igne vermedi. Aslinda hibor kan sulandirici igne verecekti ama sonucu gorunce gerek duymadi. Doktora guvenmekten baska care de yok. E bir de tabiki dedigin gibi rabbime emanetiz. Yiyecek ekmegi varsa olur. Eger de olmayacaksa 9 ay da yatsak olmaz.
En yakin 2 arkadasim da hamile kaldiklarini bilmeden bir sürü seyler yapmislar. Biri kaplicalara gitmis o halde,kizi simdi 3 yasinda. Digerinin de 2 sene sebepsiz infertilite nedeniyle olmadi ve nasilsa olmuyor gidip tatil yapalim kafa dagitalim diyorlar. Taa antalyaya gidiyorlar ve yola cikarken megerse hamileymis. Orda havuza girmis,gece animasyonlarda atlamis ziplamis kafa dagitmaya geldik diye. Donuste bir de dugune gitmisler,orda da halaylar,oynamalar vs. Suanda cooook tatli bir kizi var.
Demem o ki,rabbimden baska ne biz koruyabiliriz ne doktorlar. Dua etmekten ve dikkat etmekten baska elden bir sey gelmez.

İşte kısmetten öteye yol yok canım ben de bi hamileliğimde üstüne gördüğüm için hamile olduğumu bile anlamadan (hemde boşanma sürecindeydim) ne ağlamalar ne üzülmeler ,ne gülerce yemek yememeler, gecelerce uyumamalar,ne içmeler dağıtmalar, arkadaşlarla eğlencelere gitmeler oynamalar zıplamalar yaptım ama bebeğin kalbi atıyodu sağlıklı gözüküyodu hiç belli olmaz o işler kısmet olucak önce sonra tedbir mutlaka tabiki :) Hakkımızda hayırlısı olsun gerisi boş

Aynen oyle canim,her seyin hayirlisini dilemek lazim allahtan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…