Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Slm tatlım hiç endişelenme 3yıl önce amh 0.01 di 4kere tüp denedim hep 2 hatta en son 2ay önce 3 yumurtam toplandı, inancını ve moralini yüksek tut ki hormonların etkilenmesin.
demek ki 1 tanede olsa çıkıyor benimde çıkar inş..sağol canım. tedaviniz devam ediyormu cnm ne aşamadasınız şuan ?

Canım benim de değerim aynı seninle, bana da aynısını demişlerdi ama ben denedim ve 3 kere yumurta toplantı toplam 6 tane toplantı 7 ayda. O yüzden tek bir yumurta bile olsa değer toplattırmaya... Rabbim verecekse o tek yumurtayla da verir.. Neticede hepimiz tek yumurtadan olduk.

Allah büyük canım, kalbini ferah tut..
maşallah ne ne güzel toplanmış cnm sizin tedaviniz ne aşamada ?

si

ay inşallah canım yüreğime su serptin inan...

Merhaba,
Öncelikle allaj yardımcınız / yardimcımız olsun insallah..
Rabbim insallah burda olan herkesi hayirlisiyla eblat sahibi olmayi nasip etsin butun dualarimiz bunun icin ☺Bahsettiğiniz kaan bey hangi hast.de ?Öğrenebilir miyim sakıncası yok ise?

maşallah ne ne güzel toplanmış cnm sizin tedaviniz ne aşamada ?
Canım yine tedavideyim 2 yumurtayla... Doktorların bir kısmı tedaviye başlarken ne fsh ne amh ye bakıyor benim gibi yumurtası az olan hastalarda benim doktorum da öyle.

Fsh yüksek çıkınca yumurta kalitesi düşüyormuş ve en yüksek çıkan fsh baz alınıyormuş ama benim arkadaşım 58 fsh ile kaldı hamile ve tosun gibi erkek evladı oldu..
Yani yumurta varsa deniyoruz canım işte. Allah yardımcımız olsun.

Merhaba,
İstanbulda yaşayıp aşılama yada tüp bebek ozelde tedavi gören arkadaşlarımız var mı?
Var ise Dr yönlendirip tedavi aşamasını paylaşabilirler mi ?
Teşekkürler

Merhaba,
İstanbulda yaşayıp aşılama yada tüp bebek ozelde tedavi gören arkadaşlarımız var mı?
Var ise Dr yönlendirip tedavi aşamasını paylaşabilirler mi ?
Teşekkürler

Canım çok merkez ve uygulanan tedaviler genelde aynı adetin 2. günü iğnelerle büyütme, sonra olgunlaşıp çatlaması için iğneler ve yumurta toplama ve embriyo transferi. Genelde kısa protokol uygulanıyor.

Bahçeci Kliniği
Aret Kamar
Bülent Traş
Acıbadem hastaneleri

aklıma gelenler bunlar.

Canım çok merkez ve uygulanan tedaviler genelde aynı adetin 2. günü iğnelerle büyütme, sonra olgunlaşıp çatlaması için iğneler ve yumurta toplama ve embriyo transferi. Genelde kısa protokol uygulanıyor.

Bahçeci Kliniği
Aret Kamar
Bülent Traş
Acıbadem hastaneleri

aklıma gelenler bunlar.

Canim selam
Cok sagol canim ☺
Bu dediklerin aşılama uygulamasimi yoksa tüp bebek mi ?

Saydiklarini aricam ilk etap ücretleri nelermis ogrenicem.

Canım yine tedavideyim 2 yumurtayla... Doktorların bir kısmı tedaviye başlarken ne fsh ne amh ye bakıyor benim gibi yumurtası az olan hastalarda benim doktorum da öyle.

Fsh yüksek çıkınca yumurta kalitesi düşüyormuş ve en yüksek çıkan fsh baz alınıyormuş ama benim arkadaşım 58 fsh ile kaldı hamile ve tosun gibi erkek evladı oldu..
Yani yumurta varsa deniyoruz canım işte. Allah yardımcımız olsun.
anladım canım , allah yolunu açık etsin.. şunuda belirtmek isterim ,bizim durumumuzda olan hastalarla ,uğraşmak istemeyen doktorlar fsh 'ı yada amh'ı bahane gösteriyorlar adam gibi uğraşmak istemiyoruz deseler ya..daha tedaviye başlamadan donör teklif ediyorlar..kendilerinin başına gelse bukadar rahat konuşacaklarmı merak ediyorum!!!

Son denemede şlaçlarım bitti ama dr e2 değerimi ve yumurtaların gelişimini beğenmedi opuyu iptal etti. 2 ay bekle dedi bu ay yine başlarız inşallah fsh uygun olursa..
inşallah canım bi sorun olmaz yumurtaların tahmin ettiğinden çooookkkk daha fazla ve kaliteli olsunlar , allah büyük inşallah güzel olur herşey..

anladım canım , allah yolunu açık etsin.. şunuda belirtmek isterim ,bizim durumumuzda olan hastalarla ,uğraşmak istemeyen doktorlar fsh 'ı yada amh'ı bahane gösteriyorlar adam gibi uğraşmak istemiyoruz deseler ya..daha tedaviye başlamadan donör teklif ediyorlar..kendilerinin başına gelse bukadar rahat konuşacaklarmı merak ediyorum!!!

Canım çok çok haklısın aynen dediğin gibi doktorların başarı istatistiklerini etkileyeceğimizi düşünerek uğraşmak istemiyorlar. Ya amh değerinin düşük olması anne olamaz demek olmamalı ve bu hakkı elinden almamalı. Denemeden etmeden iki değerle geri çevirmek ve umutlarını elinden almak acımasızca :KK43: AMH değeri düşük demek bence sadece yumurta üretimi az demektir! eee viz de zaten bunun için tüp bebek merkezine gidiyoruz. Asıl bizim sıkı takibe alınmamız lazım çünkü zaman aleyhimize işliyor ama dediğin gibi doktorlar bulmuş kolayını donör diyor ve inan o yorumları beni alt üst etti zaten. Nasıl kolayca söyleyebiliyorlar karşıdaki insanın psikolojisini düşünmeden.
"Dönor düşünsem karşında ne işim var benim!!! yolu belli yormadı belli!! bunu duymak için dünya kadar muayene ücreti ödemedim ben" deyip çıkmak geliyor insanın içinden ama mahkumuz işte ne diyim :KK43:

Canim selam
Cok sagol canim ☺
Bu dediklerin aşılama uygulamasimi yoksa tüp bebek mi ?

Saydiklarini aricam ilk etap ücretleri nelermis ogrenicem.
Canım bu dediklerim tüp bebek aşamaları, inşallah en hayırlı olan merkezde karar verirsin. Şimdiden hayırlı olsun.

Canım çok çok haklısın aynen dediğin gibi doktorların başarı istatistiklerini etkileyeceğimizi düşünerek uğraşmak istemiyorlar. Ya amh değerinin düşük olması anne olamaz demek olmamalı ve bu hakkı elinden almamalı. Denemeden etmeden iki değerle geri çevirmek ve umutlarını elinden almak acımasızca :KK43: AMH değeri düşük demek bence sadece yumurta üretimi az demektir! eee viz de zaten bunun için tüp bebek merkezine gidiyoruz. Asıl bizim sıkı takibe alınmamız lazım çünkü zaman aleyhimize işliyor ama dediğin gibi doktorlar bulmuş kolayını donör diyor ve inan o yorumları beni alt üst etti zaten. Nasıl kolayca söyleyebiliyorlar karşıdaki insanın psikolojisini düşünmeden.
"Dönor düşünsem karşında ne işim var benim!!! yolu belli yormadı belli!! bunu duymak için dünya kadar muayene ücreti ödemedim ben" deyip çıkmak geliyor insanın içinden ama mahkumuz işte ne diyim :KK43:
Aynennnn öyle canm..! paraya doymuş diye zaten bu tarzda olan insanlara deniyor canım meslek önemli değil..... yani bi insanın umudu kırılmamalı.. insanın umudunu yüce rabbim kırmıyor siz istemeyi bilin veririrm diyor... böyle konuşan doktorlardan Allah çaresiz kalmışları korusun...

Canim selam
Sana dediklerinin aynısını bana da dediler..
Şuan yazdıkların kesinlikle doğru..

arkadaşlar merhaba,
hayıt suyu kullananlar yardımcı olabilir mi? hayıt suyu içmeye adet bitiminde mi başlanmalı? bir iki güne kadar adet olmam lazım, şimdiden başlasam olur mu?

canımm dün oldu evet ama malesef bugün transfer olamayacağı haberini aldık,o moral bozukluğuyla sebebini de anlayamadım ama yarın doktorumla konuşmaya gitcem.2.yi denemeye devam artık biraz dinlendikten sonra

Transfer yapilmama sebebi soylenmedi mi?
Yani yumisler mi bosmus ya da embriyo mu olusmamis?

X