Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Karşı değilim canım ama yaptırmayacagim, çünkü tamamen para tuzağı olduğunu düşünüyorum..

Günaydın herkese,
sevgili monte tüp bebekte para tuzağı konusunda haklı olduğun taraflar var mesela benim doktorum gebelik aşısı, mikroçip, era testi gibi birçok konuda hiçbirinin bir fayda sağlamadığına inanıyor ve uygulamıyor. Fakat seni durumun bizden çok farklı ve bence şansın çok daha fazla. neden dersen ilk olarak yumurta sayın iyi , döllenme sıkıntın yok buda senin en az 4 tane 5.gün embriyosu elde edebilmen ve genetik teste gönderebilmen demek. Sonrasında yine senin hamile kalmakla ilgili probleminde yok maşallah.. Tabi bunlar benim fikirlerim seninkilere ve tüm arkadaşlara sonsuz saygım var önemli olan bizi gelecekte üzmeyecek kararları bugünden alabilmek. Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah..

Günaydın canım, aslına bakarsan öyle deli gibi bebek isteği içinde olmadım hiç hele ki bu ara bu konularda konuşmak bile istemiyorum, bu ara kendime vakıt ayırıyorum..Saç bakım cilt bakım termal banyolar, masaj köpük banyoları vs ... Önümüzdeki sonbahara kadar böyle gidecek kararlıyım, sonra içimde çocuk isteği olursa korunmayı bırakırım..Şuan özlediğim şeylere yogunlasiyorum

Kullanma talimatı nasıl vitaminlerin. ?

Canım özellikle iyotu çok önemsedi, iyot hormonları yönetir iyot olmadan çocuk olmaz dedi, idrarda iyot sonucum 35 çıkmış, optimal düzey 100-200 yazıyor sonuç kağıdımda. Orta eksiklik çıktığı için eczaneden iyot hazırlatıp aldırdı günde 5 damla zeytinyağına damlatıp içecekmişim.
Referans değer aralığı da şöyle:
50-100 hafif eksiklik
25-50 orta eksiklik
0-25 ağır eksiklik

Kullanma talimatı nasıl vitaminlerin. ?
D vitaminini iğne olarak verdi, değerim 49 yine de 5 ampul günaşırı iğne dedi
Omega 3 ve K2 günde birer adet
B12 300 lerde olduğu için de dodex ve bemix iğne verdi, 800 olacak dedi.
Bunlardan daha önemlisi karbonhidrat ve şekersiz yaşaman dedi..
Ekmek ve muadilleri ile şeker bir lokma dahi yenmeyecek , meyve ve sebzeler kesinlikle mevsiminde tüketilecek dedi. Yani bildiğimiz ama uygulamakta zorlandığımız şeyler..

Son düzenleme:
Cevap için teşekkürler. Bende karatay beslennesine 2 yıldır tam olmasada uymaya çalışıyorum

Eczaneden lugol solüsyonu mu aldın canım? Ne diye geçiyor iyot solüsyonu?

kızlar merhaba,
birkaç gündür bu başlık altında yazılanları okuyorum. Açıkcası yalnız olmadığını bilmek insana iyi geliyor. Ben de çocuk sahibi olma macerasına başladım, 6 ay kadar oldu. 2 hafta önce de doktora gittim ve şok oldum. Adetim 3. günü tahlillerim yapıldı. e2:35, fsh: 13,33, amh: 0.24, rahim filmi çekilmeli dedi doktorum,onu da yaptırdım bir tüpüm kapalıymış, bizi hemen tüp bebek yapan başka bir doktora ve hastaneye yönlendirdiler, orda da ayrı bir şok yaşadım, doktor muayene etti ve tüp bebek de bile şansımın %30 civarında olduğunu söyledi. Duvara çarpmış gibiyim. Yazdıklarınızdan stresin hormonları etkilediğini öğrendim ama elimde değil, nasıl stres yapmıycam ki?

slm cnm hemen hemen hepimiz aynı süreçlerden geçtik ve duygu kısmını hazmedip azimle samaşmaya devam ediyoruz..forumları okudukça ne kadar çok başarı hikayesi olduğuna inanamayacaksın tüm tahlilleri ve olumsuz konuşmaları unutarak başlamalısın. Vitaminler, dengeli ve sağlıklı beslenme ve en önemlisi adetin 2 veya 3. günü görünen folekül sayısı 3 ve üzeriyse hemen tedaviye başlamalısın. Yaşın 33 bu bile büyük avantaj umarım ilk tedavinde bebişin sana kavuşur..

Teşekkür ederim yanıt verdiğin için. Tedaviye ihtiyacım olduğunu kabullenmek bile çok zor. İki doktorum da hiç olumlu konuşmadı, çok moral bozucuydu tavırları. Ayın 24.de başka bir doktora randevum var, bakalım o ne diyecek?

Canim sana olumlu yaklasacak bir doktor olacaktir illaki,olumsuz konusanlari lutfen kafana takmamaya calis.
Baslarda tup bebek fikrine alismak kolay degil. Cunku herkes istedigi zaman anne olacagini dusunuyor yaradilia geregi. Ama tedavi olma sansimiz da var,buna da sükür.
Strese girme kismini hepimiz yasadik,ara ara yine yasayacacaksin belki de. Ama ne olursa olsun umudunu yitirme. Daha dusuk amh la dogal yoldan kalanlar bile var. Rabbim ol derse olur.

çok teşekkür ederim,burda yazdığım mesaja hemen cevap gelmesi beni mutlu etti. önerilerinizi de bekliyorum bu arada. daha önce hiç kür deneyimim olmadı.

Merhaba Arkadaşlar,
Miyomdan ameliyat dışında nasıl kurtulunur?
Not. Soğan kürü işe yaramadı

Canim miyomun yeri de onemliymis sanirim. Benim de vardi miyom ama doktor onemli bir yerde degil demisti. Doktorun sana ameliyat dedi mi veya sıkıntılı bir yerde mi dedi?

Sogandan baska da bir sey duymadim. Saracogluna baktin mi?

çok teşekkür ederim,burda yazdığım mesaja hemen cevap gelmesi beni mutlu etti. önerilerinizi de bekliyorum bu arada. daha önce hiç kür deneyimim olmadı.

Rica ederim canim
Ben ilk ogrendigim andan itibaren her sabah ac karna ari sutu bal polen karisimina baslamistim. Kür olarak da sogan,hayit,aslan pencesi ve civanpercemi yaptim. Beslenme ve moral cok onemli. Senin daha 6 ay olmus,yasin da avantaj. Yeni doktor daha olumlu konusur insallah.

bana da ilaç verdiler cyclo progynova, onu içiyorum şimdi, bitince kürlere başlıycam.
desteğiniz için teşekkür ederim, gelişmeleri yazıcam mutlaka

@ bursa83 öncelikle çok sevindim hamilesin sanki kendim yaşadım mutluluğunu rabbim sağ salim kucağına versin inşallah sen de hasimato hastasiydin galiba acaba en son baktirdiginda kaç çıkmıştı değerin ve kaç mg ilaç alıyorsun diye sormak istedim sana

Cok tesekkur ederim canim,allahim isteyen herkese nasip etsin ve saglikla kucagimiza almayi nasip etsin:)
Canim en son cuma gunu baktirdim tsh a,yarin alacagim sonucu,yarin yazarim mutlaka ama en son baktirdigimda yAni 2 ay onceydi saniri, 2.5 civariydi. Ilac kullandigim icin 2-2.5 arasinda seyrediyor deger.
Ilaci da bir gun 75 lik euthyrox,bir gun 100luk levotiron iciyorum. Hamilelikten once 3 veya 6 ayda baktiriyordum,endokrin doktoru hamile kalirsan her ay baktir dedi. Sonuca gore dozu degistirir mi bilemiyorum.

Sende de mi var ayni sorun?
Bana hipotiroidi demislerdi ama hasimato ile ayni sanirim.

Malesef aynı sorun bende de var uzun süredir ama malesef düzene girmedi çok uçurum var arada degerlerimde ayda bir baktiriyorum ama düşmüyor bir gün 100luk bir gün 50 lik kullanıyorum bir ay sonra yine baktiracagim çok dengesiz bir hormon bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…