Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Bence pıhtılaşma testini yaptırın mutlaka; bize jimerde düşük/kürtajdan sonra ağız ucuyla isterseniz taptırın demişti. Önemsemedikleri bir iki mutasyon türü çıktı. Şimdi bakıyorum forumlara aynı pıhtılaşma faktörlerini taşıyanlar transferle birlikte kan iğnesi kullanmışlar.garantilemiyor ama riski azaltıyor
Can'ım doktor iğne dozunu neden bu kadar yükseltmiş bişey dedi mi? Ve opu ne zaman Can'ım?

Aslında anladığım bir kaç tane test var ama totalde bir tüp bebek parası etmez; bağışıklık pıhtılaşma vs testleri. Tıp düşüğü normal doğal gördüğü için(aslında biyolojik olarak da öyle ayıklanma bir nevi) bunları başta yapmıyo.da arkadaş biz de elimizde oklar her gün avlanıp deveye binmiyoruz. Teknoloji varken neden bu yasta bi de yıpranıp duralım. Değil mi
Can'ım kesinlikle haklısın. Hastayı kobay olarak kullanıyorlar dene bakalım olmazsa bakarız. Ya baştan sen her türlü taramanı yap, testini yap, Rahime bak, hormonlara bak, embriyoyu test et ve en son transfer olsun. Tedavi bu demektir. 10 gün iğne daya al yumurtayı dölle ver Rahime, tutarsa ne mutlu, tutmazsa Alllah bilir. Olan bize oluyor hem zaman kaybı hem maddi açıdan zorlayıcı. Tüm testler bir tüp bebek tedavisi kadar tutmuyor ona bakarsan. Yani tutmaması araştırılmıyor tutmazsa kadında sanki sebep gibi lanse ediliyor.

Cnm hadi hayirli olsun insallah. opu asamasina kadar geldin. Rabbim insallah hayirli sonuclarla transferide nasip eder gonlundekini kucaginda gormek kismet olur insallah hayirlisi ile. dualarim seninle tatlim ve bu sefer senden guzel haberler alcakmisim gibi hissediyorum tatlim.:anneadayı::emir_bebek::emir_bebek::KK200::KK9:

Cok sagol arkadasim,allah razi olsun.
Evet sonunda opu ya gelebildik:)
Insallah transfer kismina gecebiliriz,bu defa ben de umutluyum ama kendimi de fazla kaptirmak istemiyorum,olmayinca daha cok uzuluyorum. 3 aydir iyi kötü kendimce bir seyler yaptim,takdir rabbimin artik. Hayirli olan neyse onu versin.
Hislerin dogru cikar insallah canim:KK5:

Can'ım yarın opu var sana şimdiden geçmiş olsun yumoşlar dolu dolu olsun insallah. Yârin işten yazaman rahat diye şimdiden yazıyım dedim. Dualarım seninle. Bugün eğer eşim kalkarsa uykudan türbelere gideceğiz sizin içinde dua edeceğim. Benim adetin 8. Günü bi tane 7 mm yumoş var ve doktor merional dozunu yükseltti 225 oluyorum salı günü kontrol. Yani yumoş görünmeden tedavi oluyorum düşünün durumumu :KK43: ama Rabbim büyük. Umudum hep var.

Canim gunaydin.
Cok tesekkur ediyorum,dualariniz icin de allah razi olsun. Benim de dualarim hep sizinle.
Yarini da bir atlatsam hayirlisiyla,umudum devam edecek.

1 tanecik yumislerle basaracagiz canim biz.
Rabbim bu emeklerinin karsiligini verecek insallah,ben inaniyorum.

Kapsamlı Kromozomal Tarama Uygulamalarında Yeni Bir Dönem

Yeni Nesil Dizileme (NGS) ve Mitoscore ® teknolojisi Bahçeci’de!

Günümüzde embriyoya ait tüm kromozomların (23 çift, 24 farklı kromozom tipi) incelenmesine olanak veren karşılaştırmalı genomik hibridizasyon (kısaca aCGH) tekniği ile gerçekleştirilen implantasyon öncesi tarama uygulamaları, artık yerini genetik şifrenin çok daha detaylı incelenebildiği “Yeni Nesil Dizileme-Next generation Sequencing” (kısaca NGS) tekniğine bırakıyor.

NGS teknolojisi beraberinde pek çok avantajı da beraberinde getirmekte. Yeni nesil dizileme teknolojisi, kromozom düzeyinde bozukluk taşımayan ve gebelik oluşturma kapasitesi en yüksek embriyoların daha sağlıklı tespit edilmesini, (uygun aday hastalarda) çiftlerde taşıyıcılık saptanan gen düzeyindeki bazı bozuklukların kromozom bozuklukları ile eş zamanlı olarak tanımlanabilmelerini sağlıyor. Son derece hızlı gelişen teknoloji ile bu uygulamaların hasta üzerindeki maliyetlerinin de zaman içerisinde azalması hedefleniyor.

Teknolojinin bir diğer avantajı, sadece embriyonun hücre çekirdekleri içinde saklanan genetik şifresini değil aynı zamanda mitokondri adı verilen ve sağlıklı bir gebelik için elzem olan kısımdaki genetik şifreyi de inceliyor olması. Yani yeni nesil dizileme teknolojisi ve Mitoscore ® adı verilen bu ek test ile her iki yapıda da sağlıklı bulunan embriyonun rahme nakli sonrası embriyonun rahme tutunma şansını %80’lere kadar çıkarmak mümkün. Diğer bir deyişle teknoloji artık sadece genetik analiz olarak değil aynı zamanda daha sağlıklı ve güçlü embriyoların seçimi için de yardımcı oluyor. Benzer şekilde, kromozom düzeyinde bir problem görülmeyen fakat Mitoscore ®incelemesi sonucu kötü sonuç alınan blastosist seviyesindeki embriyoların nakli sonrası elde edilen gebelik oranları da ne yazık ki %18’ler civarında kalabiliyor.

Bahçeci Sağlık Grubu olarak öncelikli amacımız her zaman klinik uygulamalarda hasta yararına olduğu gösterilen yeni teknolojileri ve uygulamaları dünyadaki prestijli merkezler ile eş zamanlı olarak hastalarımıza sunmaktır. Bu düşünceden hareket ile, merkezi İspanya’da bulunan ve dünyanın sayılı genetik tanı hizmeti sunan şirketlerinden olan Igenomix ile gerçekleştirdiğimiz verimli bir ortak çalışma sonucunda Mart 2016 itibariyle NGS ve Mitoscore ®teknolojilerini, bu teknolojilerden öncelikli olarak faydalanabilecek kapsamlı kromozom taraması uygulanması planlanan hastalarımıza sunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yayın Tarihi : 25 Mar 2016

Alıntıdır. @ligea arkadaşım araştırdım evet daha kapsamlıymış doktoruma soracağım.

Bu teknoloji benim merkezde var mi bilmiyorum ama yarinki asamayi da gecersek soracagim doktoruma.
Bahceciye de yeni gelmia demekki,gormemistim sayfalarinda.

Can'ım kesinlikle haklısın. Hastayı kobay olarak kullanıyorlar dene bakalım olmazsa bakarız. Ya baştan sen her türlü taramanı yap, testini yap, Rahime bak, hormonlara bak, embriyoyu test et ve en son transfer olsun. Tedavi bu demektir. 10 gün iğne daya al yumurtayı dölle ver Rahime, tutarsa ne mutlu, tutmazsa Alllah bilir. Olan bize oluyor hem zaman kaybı hem maddi açıdan zorlayıcı. Tüm testler bir tüp bebek tedavisi kadar tutmuyor ona bakarsan. Yani tutmaması araştırılmıyor tutmazsa kadında sanki sebep gibi lanse ediliyor.

Eski merkezimdeki koordinatöre her sey neden en bastan yapilmiyor demistim. O da her seyi en bastan istersek bu defa hasta bunlari para tuzagi olarak goruyor ve olumsuz gozle bakiyor duruma demisti. O yuzden basarisizlik oldukca adim adim ilerliyorlarmis. Ama iste defalarca bu uzuntuleri yasamak da kolay degil. Hadi ilk denemeyi oyle yaptik,ya tutarsa,nasreddin hoca misali. Ama sonrakiler olmuyorsa arastiralim artik.
Bir de su durum var canim. Bizlerin rezervi az ya,basarisizlik nedeni de belli : yumurta az ve kalitesiz,ee kaliteye yapacak bir sey de yok. cevap hazir zaten.

Gunaydin kizlar.
Kontrolden ciktim. Biri 18,biri 15,biri 15.5 olmus. Bu gece catlatma ignemi vuracagim. Pazartesi sabahi da opu var. Bugun son lucrin ignelerimi vuracagim. Gonal ve menopur yok artik. Ilac da verdi. Pazartesi yanimda goturecegim:
Alfoxil -antibiyotik
Novasef - igne
Progestan
Coraspin
Prednol- kortizon
Folbiol.
Opu sonrasi baslatacaklar sanirim,tabi yumisler insallah dolu cikarsa.

Bu lucrin tedavisinde kucuk olan 12 mm likler de dolu cikabiliyormus,insallllllah:dua:
inşallah bu ay güzel haberi alırsın canım :)

B bursa_83 canim yarin icin bol şans diliyorum.allah emeklerini bosa cikarmasin insallah..

Aminnnn canim allah razi olsun,cok sagol.
Cooook heyecanliyim,bir yanim da tedirgin,bos cikarlarsa diye korkuyorum. Bir an once sabah olsun istiyorum.
Esim isten gelmedi henuz. Cabuk gel de uyuyalim bir an once diyorum:KK48:

Aminnnn canim allah razi olsun,cok sagol.
Cooook heyecanliyim,bir yanim da tedirgin,bos cikarlarsa diye korkuyorum. Bir an once sabah olsun istiyorum.
Esim isten gelmedi henuz. Cabuk gel de uyuyalim bir an once diyorum:KK48:
Hic oyle dusunme..her ay ya da her denemede bos cikacak diye birsey yok..benim doktorum her ay ayni kalitede olmaz dedi.takviye bile vermedi hatirlarsan.dua edelim bu ay altin ay olmus olsun senin icin.ben opu dan onceki gece hic uyuyamadim.ama ilkti.cok korkmustum anesteziden.bir dahakine anesteziste 5 10 dk daha uyut dicem cok tatli bir uykuydu;-)
Senin heyecanini da anliyorum tabi farkli benimkinden.ins once dolu cikacaklar sonra da dollenip bolum bolum bolunecekler.sen kendini ne zaman hazir hissedersen de bizi bilgilendirirsin.

Hic oyle dusunme..her ay ya da her denemede bos cikacak diye birsey yok..benim doktorum her ay ayni kalitede olmaz dedi.takviye bile vermedi hatirlarsan.dua edelim bu ay altin ay olmus olsun senin icin.ben opu dan onceki gece hic uyuyamadim.ama ilkti.cok korkmustum anesteziden.bir dahakine anesteziste 5 10 dk daha uyut dicem cok tatli bir uykuydu;-)
Senin heyecanini da anliyorum tabi farkli benimkinden.ins once dolu cikacaklar sonra da dollenip bolum bolum bolunecekler.sen kendini ne zaman hazir hissedersen de bizi bilgilendirirsin.

Ayy o anesteziden sonraki uykuya bayiliyorum canim:KK48:
Oyle bir tatli ki sanki tum tedavinin yorgunlugunu o uykuda atiyorum.

Ben onemli bir olay oldugunda ve yola cikacagim zaman uyuyamam asla. Sabaha kadar heyecan:)

Insalllllah canim,bu ay o aydir da gelir bebislerim:emir_bebek::emir_bebek:

Yazacagim canim ilk uygun oldugum anda.

Ayy o anesteziden sonraki uykuya bayiliyorum canim:KK48:
Oyle bir tatli ki sanki tum tedavinin yorgunlugunu o uykuda atiyorum.

Ben onemli bir olay oldugunda ve yola cikacagim zaman uyuyamam asla. Sabaha kadar heyecan:)

Insalllllah canim,bu ay o aydir da gelir bebislerim:emir_bebek::emir_bebek:

Yazacagim canim ilk uygun oldugum anda.
Aslinda cogumuzun gordugumiz tedavi disinda da ortak yonlerimiz var..ben de yola cikacagim zaman uyuyamam;-)
O zamam totem yapalim gelsin minnoslar:KK19::tokat::KK60::KK67::KK4::KK5::KK5::KK74:ikiz bunlar ikizzz

Can'ım doktor iğne dozunu neden bu kadar yükseltmiş bişey dedi mi? Ve opu ne zaman Can'ım?
Ben baştan beri böyle 375 ml oluyorum menapur iğnesini:110:. Ne biliim bi sorsam mı. Bu seferde neye göre az çok sıkıntısı olur kesin ; keza o kadar kısa görebiliyorum ki doktoru tedaviye başlayınca ;uzun uzun anlatma şansım olmayabilir.ama yarın kontrolüm var sanırım opu tarihi netleşir hem de yumurtaların durumu. Tedaviyi ilk alınca neyi nasıl takip edeceğini de bilemiyor insan. Ne soracağını da

Herkese Günaydın,

gibigibiyim gibigibiyim canım ben seni merak ediyorum..

B bursa_83 canım tekrar geçmiş olsun.. Ay en güzeli o bayılma ve ayılma anı.. Ben can atıyorum beni bayıltsınlar diye :p tek ben değilimişim demek ki.. Gerçi ben uyanır uyanmaz 5 dakika içinde giyinmiş oluyorum. Tez canlıyım sıkılıyorum ama bayılması süper yaa...

Bence tedavinin en relax anı diyebilirim artık ne veriyorlarsa mutlu kalkıyorsun :pP

Ben baştan beri böyle 375 ml oluyorum menapur iğnesini:110:. Ne biliim bi sorsam mı. Bu seferde neye göre az çok sıkıntısı olur kesin ; keza o kadar kısa görebiliyorum ki doktoru tedaviye başlayınca ;uzun uzun anlatma şansım olmayabilir.ama yarın kontrolüm var sanırım opu tarihi netleşir hem de yumurtaların durumu. Tedaviyi ilk alınca neyi nasıl takip edeceğini de bilemiyor insan. Ne soracağını da
Kontrolde boş şans canım.Doktorun vardır bir bildiği tabi de biraz yüksek geldi bana sanki. Neyse inşallah yumoşlar büyümüş olurlar ve bi an önce opu olursun. Opu en güzel kısmı çünkü :)

X