Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Aslında anladığım bir kaç tane test var ama totalde bir tüp bebek parası etmez; bağışıklık pıhtılaşma vs testleri. Tıp düşüğü normal doğal gördüğü için(aslında biyolojik olarak da öyle ayıklanma bir nevi) bunları başta yapmıyo.da arkadaş biz de elimizde oklar her gün avlanıp deveye binmiyoruz. Teknoloji varken neden bu yasta bi de yıpranıp duralım. Değil mi

Aslında anladığım bir kaç tane test var ama totalde bir tüp bebek parası etmez; bağışıklık pıhtılaşma vs testleri. Tıp düşüğü normal doğal gördüğü için(aslında biyolojik olarak da öyle ayıklanma bir nevi) bunları başta yapmıyo.da arkadaş biz de elimizde oklar her gün avlanıp deveye binmiyoruz. Teknoloji varken neden bu yasta bi de yıpranıp duralım. Değil mi

Canim cok haklisin ama bunlari her doktor istemiyor. Doktor istemese de sen kendi rahatligin icin yaptirabilirsin bu testleri. Yaptir dosyana koy,gittigin doktorlara gotur. Tabi senin insallah bir daha gerek kalmaz bunlara ama genel dusuncem bu benim. Icim icimi yiyecegine gider yaptiririm rahat ederim.
Kromozom testleri de mutlaka yapilmali bence,hem bize hem eslere.

merhaba arkadaşlar,
ben hormon testi yaptırdım. 9,2 çıktı bu yüksek bir değer mi?
daha doktora 10 gün sonra gideceğim,sonuçlarıma netten baktım ama merak ettim..

Canim cok haklisin ama bunlari her doktor istemiyor. Doktor istemese de sen kendi rahatligin icin yaptirabilirsin bu testleri. Yaptir dosyana koy,gittigin doktorlara gotur. Tabi senin insallah bir daha gerek kalmaz bunlara ama genel dusuncem bu benim. Icim icimi yiyecegine gider yaptiririm rahat ederim.
Kromozom testleri de mutlaka yapilmali bence,hem bize hem eslere.
Haklısın; ben pıhtılaşmayı yaptırmıştım düşük sonrası.
Peki bişey soracağım embriyon çıkarsa onlara cgh ngs felan uygulayacağız; buna rağmen kromozom testine ihtiyaç var mıdır yine de?

Cok yuksek degil ama doktorun cok da vakit kaybetme diyebilir. 10 ustu oldugunda cok vakit kaybedilmemesi gerektigini soyluyor doktorlar. Ama fsh degisken bir deger. Mesela 1 gun sonra baktirdiginda daha dusuk cikabilir,stresli oldugun bir donem yaptirdin diyelim daha da yuksek cikabilir. Sadece fsh hormonuna mi bakildi?

Cok yuksek degil ama doktorun cok da vakit kaybetme diyebilir. 10 ustu oldugunda cok vakit kaybedilmemesi gerektigini soyluyor doktorlar. Ama fsh degisken bir deger. Mesela 1 gun sonra baktirdiginda daha dusuk cikabilir,stresli oldugun bir donem yaptirdin diyelim daha da yuksek cikabilir. Sadece fsh hormonuna mi bakildi?
sivilcelerim ve regl süremin kısalmasından dolayı gitmiştim fsh lh e2 ye bakılmış o yüzden burda da görünce merak ettim. teşekkür ederim bilgilendirme için.

Herkese selam, uzun zamandır yazmadım biliyorsunuz transfer aşamasındaydım 1 yılın sonunda, transfer oldum ve malesef negatif sonuç aldım 2.kez.
12 ayın çabası sabrı boşa gitmiş oldu ve artık havuz yöntemi denemek istediğimden emin değilim. Hatta tedaviye devam etmek istediğimden bile emin değilim. Bir süre de uzak kalmak istiyorum bu konulardan. 1.5 yıldır her ay sürekli tedavideydim, psikolojik ve fizyolojik olarak çok yoruldum. Bi süre kendimi toplamak ve özellikle de aldığım kiloları vermek istiyorum.
Tedavide olan tüm arkadaşlarım inşallah şans sizinle olur güzel haberler verirsiniz.

Herkese selam, uzun zamandır yazmadım biliyorsunuz transfer aşamasındaydım 1 yılın sonunda, transfer oldum ve malesef negatif sonuç aldım 2.kez.
12 ayın çabası sabrı boşa gitmiş oldu ve artık havuz yöntemi denemek istediğimden emin değilim. Hatta tedaviye devam etmek istediğimden bile emin değilim. Bir süre de uzak kalmak istiyorum bu konulardan. 1.5 yıldır her ay sürekli tedavideydim, psikolojik ve fizyolojik olarak çok yoruldum. Bi süre kendimi toplamak ve özellikle de aldığım kiloları vermek istiyorum.
Tedavide olan tüm arkadaşlarım inşallah şans sizinle olur güzel haberler verirsiniz.

Canim benim cok uzuldum. Tahmin ettim az cok embriyonu transfer ettirdigini. Ne diyelim canim,hayirlisi desek,vakti degilmis desek,seni rahatlatacak ne soylesek. Bu durumda ne rahatlatir inan onu da bilmiyorum.
Biraz uzak kalmanda fayda var canim. Bikac ay hicbir sey yapma. Ilac kullanma. Sadece gez dolas. Spora gidebilirsin. Kafan dagilir. Bir sure dinlendikten sonra karar verirsin hangi yontemi deneyecegine.
Allahim hakkimizda hayirlisini versin.

Selam.bi sure uzak kalmak en iyisi.ben negatifi gordugumden beri tam bir bucuk aydir daha yeni kendime geliyorum.Allah sabir dayanma gucu versin.icine ferahlik versin

Gunaydin kizlar.
Kontrolden ciktim. Biri 18,biri 15,biri 15.5 olmus. Bu gece catlatma ignemi vuracagim. Pazartesi sabahi da opu var. Bugun son lucrin ignelerimi vuracagim. Gonal ve menopur yok artik. Ilac da verdi. Pazartesi yanimda goturecegim:
Alfoxil -antibiyotik
Novasef - igne
Progestan
Coraspin
Prednol- kortizon
Folbiol.
Opu sonrasi baslatacaklar sanirim,tabi yumisler insallah dolu cikarsa.

Bu lucrin tedavisinde kucuk olan 12 mm likler de dolu cikabiliyormus,insallllllah:dua:
Canım, hayırlı olsun. İnşallah pozitif sonuçlarla sevinirsin, gözlerin kalp kalp olur böyle. :KK4:

Geçmiş olsun

Gunaydin kizlar.
Kontrolden ciktim. Biri 18,biri 15,biri 15.5 olmus. Bu gece catlatma ignemi vuracagim. Pazartesi sabahi da opu var. Bugun son lucrin ignelerimi vuracagim. Gonal ve menopur yok artik. Ilac da verdi. Pazartesi yanimda goturecegim:
Alfoxil -antibiyotik
Novasef - igne
Progestan
Coraspin
Prednol- kortizon
Folbiol.
Opu sonrasi baslatacaklar sanirim,tabi yumisler insallah dolu cikarsa.

Bu lucrin tedavisinde kucuk olan 12 mm likler de dolu cikabiliyormus,insallllllah:dua:
Cnm hadi hayirli olsun insallah. opu asamasina kadar geldin. Rabbim insallah hayirli sonuclarla transferide nasip eder gonlundekini kucaginda gormek kismet olur insallah hayirlisi ile. dualarim seninle tatlim ve bu sefer senden guzel haberler alcakmisim gibi hissediyorum tatlim.:anneadayı::emir_bebek::emir_bebek::KK200::KK9:

:KK43: Can'ım geçmiş olsun. Ne desem kifayetsiz kalacak biliyorum. Ama seni çok iyi anlıyorum İnan bana. İkimizin rezervleri ayni gibi. Ve o değerle yani tek yumurta ile mücadeleyi ben biliyorum. Ne olur bir an önce topla kendini ve zaman bizim aleyhimize işlerken ara verme. Tamam bana kızacaksın belki söylemesi kolay diye ama İnan bende Nisa'n ayından bu yana hiç aralıksız koşturma içindeyim. O yüzden kızsan bile kalbimden geçen bunlar. :KK43:(

Can'ım yarın opu var sana şimdiden geçmiş olsun yumoşlar dolu dolu olsun insallah. Yârin işten yazaman rahat diye şimdiden yazıyım dedim. Dualarım seninle. Bugün eğer eşim kalkarsa uykudan türbelere gideceğiz sizin içinde dua edeceğim. Benim adetin 8. Günü bi tane 7 mm yumoş var ve doktor merional dozunu yükseltti 225 oluyorum salı günü kontrol. Yani yumoş görünmeden tedavi oluyorum düşünün durumumu :KK43: ama Rabbim büyük. Umudum hep var.

Kapsamlı Kromozomal Tarama Uygulamalarında Yeni Bir Dönem

Yeni Nesil Dizileme (NGS) ve Mitoscore ® teknolojisi Bahçeci’de!

Günümüzde embriyoya ait tüm kromozomların (23 çift, 24 farklı kromozom tipi) incelenmesine olanak veren karşılaştırmalı genomik hibridizasyon (kısaca aCGH) tekniği ile gerçekleştirilen implantasyon öncesi tarama uygulamaları, artık yerini genetik şifrenin çok daha detaylı incelenebildiği “Yeni Nesil Dizileme-Next generation Sequencing” (kısaca NGS) tekniğine bırakıyor.

NGS teknolojisi beraberinde pek çok avantajı da beraberinde getirmekte. Yeni nesil dizileme teknolojisi, kromozom düzeyinde bozukluk taşımayan ve gebelik oluşturma kapasitesi en yüksek embriyoların daha sağlıklı tespit edilmesini, (uygun aday hastalarda) çiftlerde taşıyıcılık saptanan gen düzeyindeki bazı bozuklukların kromozom bozuklukları ile eş zamanlı olarak tanımlanabilmelerini sağlıyor. Son derece hızlı gelişen teknoloji ile bu uygulamaların hasta üzerindeki maliyetlerinin de zaman içerisinde azalması hedefleniyor.

Teknolojinin bir diğer avantajı, sadece embriyonun hücre çekirdekleri içinde saklanan genetik şifresini değil aynı zamanda mitokondri adı verilen ve sağlıklı bir gebelik için elzem olan kısımdaki genetik şifreyi de inceliyor olması. Yani yeni nesil dizileme teknolojisi ve Mitoscore ® adı verilen bu ek test ile her iki yapıda da sağlıklı bulunan embriyonun rahme nakli sonrası embriyonun rahme tutunma şansını %80’lere kadar çıkarmak mümkün. Diğer bir deyişle teknoloji artık sadece genetik analiz olarak değil aynı zamanda daha sağlıklı ve güçlü embriyoların seçimi için de yardımcı oluyor. Benzer şekilde, kromozom düzeyinde bir problem görülmeyen fakat Mitoscore ®incelemesi sonucu kötü sonuç alınan blastosist seviyesindeki embriyoların nakli sonrası elde edilen gebelik oranları da ne yazık ki %18’ler civarında kalabiliyor.

Bahçeci Sağlık Grubu olarak öncelikli amacımız her zaman klinik uygulamalarda hasta yararına olduğu gösterilen yeni teknolojileri ve uygulamaları dünyadaki prestijli merkezler ile eş zamanlı olarak hastalarımıza sunmaktır. Bu düşünceden hareket ile, merkezi İspanya’da bulunan ve dünyanın sayılı genetik tanı hizmeti sunan şirketlerinden olan Igenomix ile gerçekleştirdiğimiz verimli bir ortak çalışma sonucunda Mart 2016 itibariyle NGS ve Mitoscore ®teknolojilerini, bu teknolojilerden öncelikli olarak faydalanabilecek kapsamlı kromozom taraması uygulanması planlanan hastalarımıza sunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yayın Tarihi : 25 Mar 2016

Alıntıdır. @ligea arkadaşım araştırdım evet daha kapsamlıymış doktoruma soracağım.

X