Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

merhaba herkese
bu benim ilk tüp bebek denemem
o nedenle burdan çok şey öğreniyorum, doktor zaten hiç bişi söylemiyor
fabrika gibi çalışıyo bursa acıbadem ıvf kliniği.
hemşire hanımlar ilgileniyor, dozaj vs anlatırken ona soru sorabilecek kadar zamanımız oluyo
bugun iğnelerin(monopur 375) 5. gunuyduu kontrole gittik
4 tane olgunlaşan yumurta tespit etti, 5 değilmiydi dedim evet ama şimdi dört dedi doktor(ne kadar açıklayıcı)
yani ilaçlarla azalmış yumşler :110:
rahim 5mm imiş daha kalın olmasını bekliyoruz dedi .bu kadar
sonra burdan edindiğim bilgilerle hemşireye sordum hemen.
bi yumurta 9mm de kalmış diğerleri 13 14 mm gidiyormuş
2. ilaca da geçtik
doktor her baktığında bişey keşfediyo:işsiz:
bu sfeer d e "söylemişmiydim yumurtalığın rahmin arkasında, senin doğal yoldan hamile zor zaten" dedi
oysa histereskopimi felan da yapmıştı bişey dememişti. yeni farketmiş olabilir:skandal:

Minik minik olan yumisleri saymamistir canim,o yuzden 4 demistir. Evet yuksek doz igne vuruyorsun ama yumurtalarin verdigi tepki onemli burda. 4 gayet iyi. Insallah hepsi buyur.
Fabrikaston calisma seklini ben de istanbuldaki merkezimde gormustum. Doktor beni muayene ederken hemsire yan odada yeni hastayi hazirliyordu,sonra doktor o hastaya gecince diger hemsire 3.odadaki hastayi hazirliyordu. Doktorla en fazla 5dk.gecirirdim,o da muayene sirasinda. Soru sordum sordum yoksa bir dahaki kontrole kadar goremezsin. Merkez acayip kalabalikti. Tam fabrikasyondu orasi. Gelsin hasta gitsin hasta. Ve sonradan ogrendim ki hasta ayrimi olmadan,kisisel durumlar gozonune alinmadan herkese ayni haplar veriliyordu. Belki benim vücudumun baska eksikleri var,baska ilaclara ihtiyaci var ama nerdeee.
Ismi olan doktorlar cok yogun malesef. Onlara gidince de bu durumu kabullenmek zorunda kaliyoruz.

Minik minik olan yumisleri saymamistir canim,o yuzden 4 demistir. Evet yuksek doz igne vuruyorsun ama yumurtalarin verdigi tepki onemli burda. 4 gayet iyi. Insallah hepsi buyur.
Fabrikaston calisma seklini ben de istanbuldaki merkezimde gormustum. Doktor beni muayene ederken hemsire yan odada yeni hastayi hazirliyordu,sonra doktor o hastaya gecince diger hemsire 3.odadaki hastayi hazirliyordu. Doktorla en fazla 5dk.gecirirdim,o da muayene sirasinda. Soru sordum sordum yoksa bir dahaki kontrole kadar goremezsin. Merkez acayip kalabalikti. Tam fabrikasyondu orasi. Gelsin hasta gitsin hasta. Ve sonradan ogrendim ki hasta ayrimi olmadan,kisisel durumlar gozonune alinmadan herkese ayni haplar veriliyordu. Belki benim vücudumun baska eksikleri var,baska ilaclara ihtiyaci var ama nerdeee.
Ismi olan doktorlar cok yogun malesef. Onlara gidince de bu durumu kabullenmek zorunda kaliyoruz.
Benim merkez de oyle.asil ismi icin gittigimiz bir prof;bir doç bir de operator dr var..ilk muayene asil doktordan..takipler digerlerinden.opuyu doç ve transfer asil doktor yaparak ilerledi surec..doç olani da cok arastirdim ben. sormak istediklerimi not aliyorum muayeneye girmeden.soruyorum sirayla.doktor muayene ediyor hemsirelere dozu soyluyor.onlar da kullanmayi ogretmekle basliyorlar.tahlil sonuclarini falan soylemek icin ariyorlar.benim en cok hosuma giden kisim aslinda olumsuz sonuc sonrasi bizi gorusmeye cagirmalari oldu asil doktorla.

Genelde tüp bebek merkezlerinin geneli öyle. Bizleri para makinası olarak görüyorlar.o kadar psra veriyoruz ama kişiye özel tedavi yok. Olmadı mı. Bir daha deneyelim deyip duruyorlar. Sebebin ne olduğu arastirilmiyor

Genelde tüp bebek merkezlerinin geneli öyle. Bizleri para makinası olarak görüyorlar.o kadar psra veriyoruz ama kişiye özel tedavi yok. Olmadı mı. Bir daha deneyelim deyip duruyorlar. Sebebin ne olduğu arastirilmiyor
Ben ikinci tedaviye pihtilasma,kromozom ve cd56 test sonuclarimla baslicam.sadece bir merkez degil derdimi anlattigim hic bir doktor sunu yap bunu yap demedi.

Neden bu sonuclarda problemmi cikti? Bunlar mı engel sende hamilelik için?
Yoo sonuclari daha almadik bekliyoruz ama kafamda soru isaretiyle ikinci tedaviye baslamak istemedim.cunku ilk tedavi suresince kendimi yedim.avaba pihtilasma var mi acaba bagisiklik sist ile ilgili bi engel var mi.benim dr transfer sonrasi crinone jelden baska ilac vermiyor.

Yoo sonuclari daha almadik bekliyoruz ama kafamda soru isaretiyle ikinci tedaviye baslamak istemedim.cunku ilk tedavi suresince kendimi yedim.avaba pihtilasma var mi acaba bagisiklik sist ile ilgili bi engel var mi.benim dr transfer sonrasi crinone jelden baska ilac vermiyor.

Pihtilasma testi istemese de doktorlar,kan sulandiriciyi onlem olarak veriyorlar genelde ama iste vermeyince de bir sey diyemiyosun.

Pihtilasma testi istemese de doktorlar,kan sulandiriciyi onlem olarak veriyorlar genelde ama iste vermeyince de bir sey diyemiyosun.
Bana onlem olarak da vermedi.transferden 1 gun once aradim transfer sonrasi ne ilac vereceksiniz diye hemsireler hicbisey dedi.zaten crinone jele opu dan 1 gun sonra basladim.hem burada hem de tup bebekle ilgili forumlarda nerdeyse bir bendim prednol kan sulandirici coraspin kullanmayan.cok kafama taktim resmen guvenim kalmadi tedaviye.ama hata etmisim.bosu bosuna vesvese etmisim.ara verdigimiz sureyi degerlendirelim de kafamdaki deli sorular azalsin istedim.

Bana onlem olarak da vermedi.transferden 1 gun once aradim transfer sonrasi ne ilac vereceksiniz diye hemsireler hicbisey dedi.zaten crinone jele opu dan 1 gun sonra basladim.hem burada hem de tup bebekle ilgili forumlarda nerdeyse bir bendim prednol kan sulandirici coraspin kullanmayan.cok kafama taktim resmen guvenim kalmadi tedaviye.ama hata etmisim.bosu bosuna vesvese etmisim.ara verdigimiz sureyi degerlendirelim de kafamdaki deli sorular azalsin istedim.
Crinone gel ve folik asit kullanıyorum bir tek ben de. Diğerleri niçin kullanılıyor? Kişiye özel mi gerekli oluyor acaba?

Crinone gel ve folik asit kullanıyorum bir tek ben de. Diğerleri niçin kullanılıyor? Kişiye özel mi gerekli oluyor acaba?
Prednol bagisiklik sist icin; kan akiskanligi icin olanlar da pihtilasma ihtimaline karsi.bircok merkez her hastasina veriyor.bence kisiye ozel kullanilmasi gerekir.ben de sadece folik ve crinone kullandim.

Gunaydin kizlar.
Kontrolden ciktim. Biri 18,biri 15,biri 15.5 olmus. Bu gece catlatma ignemi vuracagim. Pazartesi sabahi da opu var. Bugun son lucrin ignelerimi vuracagim. Gonal ve menopur yok artik. Ilac da verdi. Pazartesi yanimda goturecegim:
Alfoxil -antibiyotik
Novasef - igne
Progestan
Coraspin
Prednol- kortizon
Folbiol.
Opu sonrasi baslatacaklar sanirim,tabi yumisler insallah dolu cikarsa.

Bu lucrin tedavisinde kucuk olan 12 mm likler de dolu cikabiliyormus,insallllllah:dua:

Gunaydin kizlar.
Kontrolden ciktim. Biri 18,biri 15,biri 15.5 olmus. Bu gece catlatma ignemi vuracagim. Pazartesi sabahi da opu var. Bugun son lucrin ignelerimi vuracagim. Gonal ve menopur yok artik. Ilac da verdi. Pazartesi yanimda goturecegim:
Alfoxil -antibiyotik
Novasef - igne
Progestan
Coraspin
Prednol- kortizon
Folbiol.

Bu lucrin tedavisinde kucuk olan 12 mm likler de dolu cikabiliyormus,insallllllah:dua:
Hadi hayirli olsun canimm dolu dolu ciksinlar ins..
Folbiol folikasit degil mi

Doktorumuza guvenmekten baska caremiz yok canim. Kesinlikle bu sureyi degerlendirmen yararina olacak.

Prednolu ben de ilk defa kullanacagim.

Gunaydin kizlar.
Alfoxil -antibiyotik
Novasef - igne
Progestan
Coraspin
Prednol- kortizon
Folbiol.

Ne güzeller;insallah güzel güzel minik bebişler olurlar

Prednol bagisiklik sist icin; kan akiskanligi icin olanlar da pihtilasma ihtimaline karsi.bircok merkez her hastasina veriyor.bence kisiye ozel kullanilmasi gerekir.ben de sadece folik ve crinone kullandim.
Bence pıhtılaşma testini yaptırın mutlaka; bize jimerde düşük/kürtajdan sonra ağız ucuyla isterseniz taptırın demişti. Önemsemedikleri bir iki mutasyon türü çıktı. Şimdi bakıyorum forumlara aynı pıhtılaşma faktörlerini taşıyanlar transferle birlikte kan iğnesi kullanmışlar.garantilemiyor ama riski azaltıyor

X