Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

aynenn bende anlamadım ilaç takvıyesı tüpleri kontrol etmeden nasıl yapıo baska türlü anlama şansı varmı acık oldugunu yook dıye bılıorm
canım bende adetin 3. günü gidicem banada ilaç tedavisi başlanacak...bizleri neler bekliyor bilmiyoruz tabi şimdiden.Allah yardımcımız olsun.klomen hep uygulanan haplardan bir tanesi ve adet geciktirici özelliği var...aynı hamilelik yada adet olacağının işaretlerini verdirtiyor bizlerde bu işe giriştiğimiz için çabuk kaptırıyoruz kendimizi malesef.ama olağan bişey bu sıkma canını yola devam ...erkekler yapısı gereği bizler gibi değiller inan bana yüzde doksanı senin söylediğin gibi yapıyordur ...genele bağla işi ve sen kaldığın yerden devam et.

bugun bat ıns gecıkme yaptrmaz yaa perıodumun bozulmasını ıstemıorm

aynenn bende anlamadım ilaç takvıyesı tüpleri kontrol etmeden nasıl yapıo baska türlü anlama şansı varmı acık oldugunu yook dıye bılıorm
hayır canım sadece rahim filmi ile anlaşılıyor... kapalıysa o esnada açmaya çalışıyorlar açıksa, bakılmış oluyor

Yapılan bir çok araştırma göstermiştir ki HSG yani ilaçlı rahim filmi çekilmesi sonrasında ilk 6 ayda gebelik oranı hiç HSG çekilmeyen hastalara göre fazladır. Burada bahsedilen oran artışı kısırlık ile ilgili bir ilaç tedavisi verilmemesine rağmen kendiliğinden oluşan gebeliklerle gözlenmiştir. Yani rahim filmi sadece tanısal amaçlı bir işlem değildir, bu şekilde infertil hastaların aynı zamanda tedavisine de yardım eden bir işlemdir. (tubal flushing) HSG sonrası gebelik oranında artış olmasının sebebi rahim ve tüplerin içerisine basınçla verilen sıvının tüplerdeki küçük tıkaçları açması, tüpleri gererek ufak yapışıklıkları açması, tüplerde antibakteriyel etki oluştırması olabilir.

Rahim filmi çekilirken rahim içerisine ince bir kateter yardımıyla ilaç verilir. Bu ilaç sıvı bir kontrast maddedir, yani röntgen filminde görülebilecek bir sıvıdır. Bu sıvı yağ bazlı veya sıvı bazlı üretilebilmektedir. Yukarıda bahsedilen gebelik şansını arttırıcı etkinin yağ bazlı sıvılarla çekilen HSG sonrasında daha fazla arttığı gösterilmiştir bazı çalışmalarda.

evet bende cok duydum hsgnın mucızelerını bende yaptırıp bunuda yaptrdım kurtuldum demek ıstıyorum adetın ucuncu gunu sorym bı doktora ona göre klomen vermesn adetn kacıncı gunu cekılıo bu fılm

kızlar nerdesınız anca kendıme geldım biliomusunzz eşmde aradı onada ufak sitem ettm üzüldü beter olsun aksam duygu sönürüsü yapmayı düşünüyorummm az öncede aradı bısey ıstoyomusun cnm gelırken yapıo işee yaradı taktıklerrr

buralardayım dolanıyorum topiklerde... çok da ters yapma boşver çok üzülmesin onlar da iş-güç evin sorumlulukları, kolay değil onların işi de... her şeyi bir arada yapamıyor erkekler..biz hem evi, hem işi, hem sevdiklerimizin dertleri ile ilgilenip her şeye koşabiliyoruz ama erkekler öyle değil...yaradılışları böyle ne yapalım...

aynnenn sen hangı topıklerde dolanıosunnn valla dolanacak bır topığım kalmaddıı bnmm

aynnenn sen hangı topıklerde dolanıosunnn valla dolanacak bır topığım kalmaddıı bnmm
benim şimdi derdim rahim filmi :))))) öncesi ve sonrası yazılanları okuyorum..ilk aydan oldukça hamile kalan var. yalnız aklıma şu takıldı, dr bana antibiyotik verdi yarın başlamam gerekiyormuş enfeksiyon kapmamam için, e peki sonra bebiş olursa dokunmasın bu antibiyotik?

doktorların tek bıldıgı şeyy kımyasalı bünyelere dayamak bak biz arastrp kürler bulmasak bunların yapcagı hiç bişey yok bnm salak doktora bak fsh bıraz yuksek deyp klomn verdıı bi düşürmeye calıs bı ugras dımı ama yokk bugun naptı elıme tutustrdu gerı sonucu o verdıklerı antıbıyotgı hekese verıolar kımseden sorun olmadı heralde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…