Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Mucadeleci anneler olacagiz biz insalllllah:)
Allahim sana guc,kuvvet ve enerji versin,emeklerinin karsiligini versin insallah.
Ben de 2 ay once dusunmedim degil izmire mi gitsek diye de kalacak yer yok diye esim pek yanasmadi. Istanbulda kalmam gerekse bile kardesimde kaliyordum,orda kimse yok,izmiri de hic bilmiyorum,tatile giderken oyle bir gecmisligimiz var o kadar. Oyle boyle derken basladim iste bursada,hayirlisi olsun.

O e2 niye oyle anlamadim canim. Baktim internetten,allah korusun bobrekustu kanseri veya yumurtalik kanseri yaziyor
Yani boyle yuksek olunca.
Esime soyledim,o da kizdi biraz didikleme su interneti,girip yaziyosun goo.....a ondan sonra canın sıkılıyor,alacagim telefonu elinden,biz moralini duzeltmeye vücudunu rahatlatmaya calisiyoruz,sen daha cok geriyorsun dedi
Hakli mi hakli ama aklima takilmisti. Neyse bakmayacagim artik. O gun sorarim doktora artik.

no_name_
gibigibiyim doktordan güzel haberler bekliyoruz inşallah.
Geldim canim şimdi, çok sukur büyümüş bebik, elleri kolları oynamaya başlamış,firil fırıl maşallah pek oynak Rabbim herkese yaşatsın inşallah, garip duygular bunlar . Darısı başına inşallah canım...

Kızlar hepinize Merhaba,

Ne zamandır giremiyorum doğru düzgün, hep bir koşturmaca içindeyim bu sebeple eski yazılarıda bir süre sonra ipin ucu kaçınca okumak zor oluyor.

Hamile olanlar için umarım herşey yolunda gidiyordur.. Tedavi olanların inşallah sonu hayırlı olur ve olacak olanlarında...

Benim belki hatırlarsınız 5. günü embriyomun genetik taramasında trizomi çıkmıştı ama bu down veya başka bir kromozonda değildi Allahtan gelişim kromozonuymuş ve transfer edilemedi.

Şimdi doktorumla bu konuyu enine boyuna konuştuk sohbeti size de aktarmak istiyorum.

Öncelikle yumurta rezervinde promlem olmayan bayanların her ay yumurtlaması şöyle gerçekleşiyor, o ay rezervden 10 kadar yumurta yarış içinde bir çıkışa geçiyor ve içlerinden en baskın ve sağlıklı olanı gelişip çatlıyor ve hamilelik gerçekleşiyor.
Yani doğal seçilimle en sağlıklı olan çatlamış ve döllenmiş oluyor.

35 yaşını geçince yumurta kalitelerinde bir düşüş olmaya başlıyor buna çevresel faktörlerde ekleniyor sigara sağlıksız beslenme vs gibi.

Yumurta rezervi azaldıkça yani 1-2 olunca ortada bir doğal seçilim olmuyor yani bir yarış yok meydanda.
Rezervde kalan yumurtalar tek tek meydana çıkıyor ay ay.

Tüp bebek sürecinde de bu seçilmiş olmayan yumurtalar uyarılıyor ve büyütülüyor.
Zaten fazla uyarılmalar yumurtanın genetiğini bozabiliyor ve seçilmiş olmayan yumurtalarda devreye girince durum krtitik oluyor. Bu embriyo için 1. kalite densede genetiğini bilmek mümkün değil.

Şimdi eğer ben embriyomu genetik teste sokmadan transfer etseydim zaten muhtemelen tutmayacaktı ve düşük olacaktı. Çünkü rahim sağlıklız gebelikleri sonlandırıyor ve ben neden tutmadı veya 2 aylıkken neden düştü diye bir çok senaryo üretecektim.

Sağlıklı embriyoların rahime tutunması ve gebeliğin devam etmesi çok daha mümkün. En azından bilgi için paylaşmak istedim sizlerlede...

Su ana kadar hicbir doktorboyle ayrintili anlatmadi canim,cok guzel anlatmissin,sagol.

Bu baskin yumurta ciktigi zaman da butun hormon duzeyleri normal oluyor,rahim duvari kalinligi uygun oluyor falan falan...
Yasamadigim icin herhalde bunlarin bir arada olmasi mucize geliyor.

Test yaptirman kesinlikle cok iyi oldu canim. Daha sonra daha cok uzulup yipranabilirdin.

canım gerçekten çok güzel bi bilinçlendirme olmuş teşekkür ederim

Aynen canım iyi ki yaptırmışım... Eğer seçilmiş yumurta denk geliyorsa geri kalan tüm değerler hava civa bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…