Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Tedavide değilim henüz sadece prolaktin için dostinex kullanıyorum.
Amh testi sonucunda tedavi yolu belirleriz demişti bu gittiğim doktor ama ben onunla devam etmek istemiyorum bakalım bu hafta sonu amh testini bir laboratuvarda yaptırıcam.

Canım mrb kendi dr.mu onerebilirim sana memnunum kendisinden
Can postacı. Tınaztepe ve bucatipta görev yapıyor araştır istersen aklına yatarsa gidersin

Hemen araştırıyorum çok çok teşekkürler, hamileliğin hayırlı olsun bu arada :) Allah sağlıklıca kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. topikte aktif yazdığım zamanlarda görmemiştim seni.

Sonuca gore tedavi planlamasi yapacaktir.
Yumurta sayiniz nasil oluyor muayenelerde?

Anadolu yakasındaki Bahçeci'ye gidebilirsin, direk tüp bebek uzmanlık alanları olduğu için fsh yüksekliği ve amh değerlerinden anlayıp sonuca kısa sürede ulaştırabiliyorlar. Diğer hastanelerde çok vakit kaybetmiştim ben. Sgk varsa o da orada geçiyor diye biliyorum.

Ben de bahceciyi yazacaktim ama ozel doktor deyince ozel muayenehane diye dusunerek yazmadim. Bence de bahceci.

Canim dogum ne zaman kismetse?

Canım mart ortası görünüyor. kımıldamaya da başladı artık :) Allahım bu duyguyu sana da yaşatsın tez zamanda

Hep aklımdasın sürekli de soramıyorum, tedaviye ara verdiğini ve kürlere devam ettiğini hatırlıyorum, kısmetse kasımda başlıyordunuz değil mi tedaviye?

Sgk gecmiyormus cnm bahcecide ben telefonda bilgi aldim. Sen orada mi yaptirdin tup bebegi amh ve fsh degerin kacti ve ilk seferdemi hamis kaldin. Bende bu ay regli olur olmaz gitmeyi planliyorum insallah bahceci anadolu yakasi umut klinigine...

Balik burcu olabilir yani benim gibi:)
Hadi hayirlisi canim. Saglikla al kucagina insallah.

Evet canim ara vermistim,hemen yeni tedaviye baslamak istemedim. Bu arada da saracoglunun kürlerini yaptim,yeni bitti. Bir yandan da biosteron iciyorum.
Tedavinin ilk adimi olan dogum kontrol hapina basladim. Bittiginde adet olacagim ve ignelere de baslayacagiz buyuk ihtimal. Insallah bu defa olur. Dualarini bekliyorum canim.

Senin fulyadaki tup bebek doktorun kimdi canim?

Sgk gecmiyormus cnm bahcecide ben telefonda bilgi aldim. Sen orada mi yaptirdin tup bebegi amh ve fsh degerin kacti ve ilk seferdemi hamis kaldin. Bende bu ay regli olur olmaz gitmeyi planliyorum insallah bahceci anadolu yakasi umut klinigine...

Canim fulya tupbebekte gecmiyor ama umut tupte geciyordu ben nisanda gorusmeye gittigimde,iptal mi ettiler acaba?

Canım fulya bahçecide yaptırdım, fsh 34,15'ti , amh 1'in altındaydı tekrar ölçtürmedik tedavi öncesinde.ilk tüp bebek denememizde tuttu evet, biraz mucize olduğuna inanıyorum çünkü tek embriyomuz vardı o da altın çıktı :)

Bu arada 1 yıl kadar önce fulyayı arayıp sorduğumda muayene için umut bahçecide sgk geçtiğini söyledi diye hatırlıyorum acaba hatırladığım heyet raporumuydu ki? Eğer orada geçmiyorsa fulya tarafına gel, burada daha iyi bir kadro var diye duyuyorum hep.. Şansın bol olsun inşallah haberdar et

Balık olacak evet inşallah :)
Aman doğum kontrol hapını unutmadan iç, ben unutup duruyordum önceleri :) dualarımdasın hep, Allah gönlüne göre versin, tedavin su gibi geçsin inşallah bebişleri birlikte büyütelim..
Burçak erzik'ti doktorum

Bir gun icmeyi unutunca hemen kanamanin geldigi hastalar olmus,o yuzden hep aklimda ve gozum hep saatte:)) ilk gun 2de basladim,dakika gecirmeden iciyorum. 6 tane kaldi cok sukur,pazar son.

Aminnn canim insallah,sizlerden bol bol dua bekliyoruz ve ettiginizi de biliyoruz,cok sagolun.

Siz basardiniz sira bizde. Hele senin gibi tek embriyoyla basaranlar daha da umut oluyor bana:)

Guvenc beyle gorusmustum ben de. Bahcecideki tum doktorlar iyi. Laboratuvari da cok iyiymis.
Canim sana tedavi oncesi biosteron ya da vitamin vermis miydi doktorun? Bahceci sayfalarinda doktorlarin genelde verdigini okuyorum da.

Sagol cnm insallah ama ben anadolu yakasindayim gidip gelmek zor olur diue dusunuyorum o tarafa benimde fsh ilkinde 25 sonra 10 en son 22 amh 0.2 yerlerde surunuyordu. Bakalim reglimi bekliyorum. Artik ikisinden birine aticam kendimi insallah. Bu arada sana ve tum hamis arkadaslara rabbim bebeklerini saglikla kucaklarina almayi nasip eder insallah.

Biesteron ilk kez duydum canım, vştamin miymiş bu? Vitamin olarak folik asit ve qenzim alıyordum ben.
Labaratuar ve embriyolog ekibi de en az doktor kadar önemli, işin mutfağında oldukları için pek görünmezler ama tedavi aşamasında asıl görev onlara düşüyor. Bahçecide embriyologların ne kadar titiz ve heyecanlı çalıştıklarını görmüştüm.
Sürekli arayıp yumurtamın durumunu anlatmışlardı uzun uzun.

Tek yumurtan mi vardi cnm. Ben bu kisimlardan pek anlamiyorum yada bir yumurta birden fazla embryomu uretiyor hic anlamam.

Sonuca gore tedavi planlamasi yapacaktir.
Yumurta sayiniz nasil oluyor muayenelerde?
Evet öyle söyledi.İki yumurtamıda gösterdi muayenede normal boyutlarda herşey normal görünüyor dedi sonuca şaşırdım açıkcası.
Sizinde mı fsh yüksek konuyu tam okumak isterim ama çok sayfa var maşallah :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…