Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Tek yumurtan mi vardi cnm. Ben bu kisimlardan pek anlamiyorum yada bir yumurta birden fazla embryomu uretiyor hic anlamam.

:) normal canım işin içine girince her şeyden anlayıveriyorsun bir anda.. Ortalama 1-2 yumurtam oluşuyordu benim her ay, tüp bebek tedavisi gördüğüm ay iğnelerle ancak 3 yumurtam oluştu ki bu benim için iyi bir sonuçtu, ancak bunlardan 1 tanesi döllenip embriyoya dönüştü. (Döllenebilen yumurtaya embryo deniliyo) onların da kendi içlerinde zayıfları ve kalitelileri oluyor. İşte bu fsh yüksekliği yumurtaların kalitesiz olduğunu gösteren bir değer, amh ise yumurta rezervini gösteriyor en basit haliyle.

Anadolu yakasındaki Bahçeci'ye gidebilirsin, direk tüp bebek uzmanlık alanları olduğu için fsh yüksekliği ve amh değerlerinden anlayıp sonuca kısa sürede ulaştırabiliyorlar. Diğer hastanelerde çok vakit kaybetmiştim ben. Sgk varsa o da orada geçiyor diye biliyorum.
Teşekkürler araştıracağım önerilerini hem ssk hem özel sağlık sigortam var.
Sonuca sadece tüp bebek ile mi ulaştırıyorlar bu gibi durumlarda kusura bakmayın öğreneli daha 3 gün oldu tam detaylı konuya vakıf değilim henüz.
Hamilesiniz tebrik ederim inşallah bebişinizi hayırlısıyla kucağınıza alırsınız darısı tüm isteyenlere.

:) normal canım işin içine girince her şeyden anlayıveriyorsun bir anda.. Ortalama 1-2 yumurtam oluşuyordu benim her ay, tüp bebek tedavisi gördüğüm ay iğnelerle ancak 3 yumurtam oluştu ki bu benim için iyi bir sonuçtu, ancak bunlardan 1 tanesi döllenip embriyoya dönüştü. (Döllenebilen yumurtaya embryo deniliyo) onların da kendi içlerinde zayıfları ve kalitelileri oluyor. İşte bu fsh yüksekliği yumurtaların kalitesiz olduğunu gösteren bir değer, amh ise yumurta rezervini gösteriyor en basit haliyle.
Hmmm hakikaten oyle cnm ya. Insan basina gelince konunun uzmani oluyor. Cok sagol cnm biz elimizden geleni yapip Allah a birakicaz Taktir onun artik.

Biesteron ilk kez duydum canım, vştamin miymiş bu? Vitamin olarak folik asit ve qenzim alıyordum ben.
Labaratuar ve embriyolog ekibi de en az doktor kadar önemli, işin mutfağında oldukları için pek görünmezler ama tedavi aşamasında asıl görev onlara düşüyor. Bahçecide embriyologların ne kadar titiz ve heyecanlı çalıştıklarını görmüştüm.
Sürekli arayıp yumurtamın durumunu anlatmışlardı uzun uzun.

Vucuttaki dhea eksikligini gidermek,yumurta sayisini arttirmak ve yaslanmasini onlemek icin veriyorlar.

Bahceci sayfalarinda olumsuz yorumlar tek tük. Herkes ekibin cok basarili oldugundan bahsediyor.

Evet öyle söyledi.İki yumurtamıda gösterdi muayenede normal boyutlarda herşey normal görünüyor dedi sonuca şaşırdım açıkcası.
Sizinde mı fsh yüksek konuyu tam okumak isterim ama çok sayfa var maşallah :)

Evet fsh yuksek ve amh dusuk.

Siz yine de farkli bir doktordan gorus alin,bana da doktorum her sey iyi bir sorun yok demisti ve 1 sene bosuna kaybettim sayesinde. Tedaviye daha erken baslayabilirdim durumu bilseydim.

Evet bende okudum geneli olumlu. Benim takvimime gore 27 gibi regli olmam lazim. Bana kalsa hemen baslamak isterim. Ama belki oncesinde ilac kullanmam gerekebilir degilmi. Hadi hayirlisi insallah. Benimde transferden sonraki ilk iki gun sıkinti hastayim diyip kayinvalidemi cagiricam herhalde :hasta:

Evet fsh yuksek ve amh dusuk.

Siz yine de farkli bir doktordan gorus alin,bana da doktorum her sey iyi bir sorun yok demisti ve 1 sene bosuna kaybettim sayesinde. Tedaviye daha erken baslayabilirdim durumu bilseydim.
Üzmeyin kendinizi artık olmuş önümüze bakacağız.
Bende kesinlikle o doktora gitmeyi düşünmüyorum iletişim kuramıyorum bir defa başka doktordan görüş alacağım.İlk hormon testi istediğimi söyleyince daha çok erken 3 ay olmuş bence herşey normaldir felan dedi ama değilmiş iyiki de yaptırmışım diyorum.

Evet bende okudum geneli olumlu. Benim takvimime gore 27 gibi regli olmam lazim. Bana kalsa hemen baslamak isterim. Ama belki oncesinde ilac kullanmam gerekebilir degilmi. Hadi hayirlisi insallah. Benimde transferden sonraki ilk iki gun sıkinti hastayim diyip kayinvalidemi cagiricam herhalde :hasta:

Ayni gunlerde regl olacagiz canim.

Cocugun var tabi,yalniz olmaz. Yorulmaman lazim. Anaciiiim gel dersin:)

Üzmeyin kendinizi artık olmuş önümüze bakacağız.
Bende kesinlikle o doktora gitmeyi düşünmüyorum iletişim kuramıyorum bir defa başka doktordan görüş alacağım.İlk hormon testi istediğimi söyleyince daha çok erken 3 ay olmuş bence herşey normaldir felan dedi ama değilmiş iyiki de yaptırmışım diyorum.

Illa 1 sene deneyin diyorlar,oyle yapiyorlar kan tahlili. Iyi de durumum iyi degilse niye 1 sene kaybedeyim.

Oyle tabi,artik onumuze bakiyoruz,tedavime odaklandim.

Insallah sizin tedavisiz olur :)

Teşekkürler araştıracağım önerilerini hem ssk hem özel sağlık sigortam var.
Sonuca sadece tüp bebek ile mi ulaştırıyorlar bu gibi durumlarda kusura bakmayın öğreneli daha 3 gün oldu tam detaylı konuya vakıf değilim henüz.
Hamilesiniz tebrik ederim inşallah bebişinizi hayırlısıyla kucağınıza alırsınız darısı tüm isteyenlere.

Duruma göre değişiyor, direkt tüp bebek demiyorlar, mesela benim diğer bahçeciye giden arkadaşıma tüp bebeğe gerek yok deyip klomen ve en son aşılama tedavisi önerdiler, ancak bende durum farklıydı fsh'ım çok yüksek olduğu için vakit kaybetmeden tüp bebek dediler. Avantajları çabuk çözüm üretip sonuca hızlı ulaştırmaları bence. Yalnızca tüp bebek yapmıyorlar yani.
Özel sağlık sigortan varsa seçeneklerin çok geniş, Acıbadem Fulya'ya veya Memorial'a da gidebilirsin.
Teşekkür ederim 2-2,5 yıl kadar olmadı, en son mucizemiz geldi şükürler olsun, Allah tez zamanda size de göstersin inşallah..
Sormak istediğin her konuda yardımcı oluruz, burada neler neler masaya yatırdık, tecrübelendik :)

Illa 1 sene deneyin diyorlar,oyle yapiyorlar kan tahlili. Iyi de durumum iyi degilse niye 1 sene kaybedeyim.

Oyle tabi,artik onumuze bakiyoruz,tedavime odaklandim.

Insallah sizin tedavisiz olur :)
Aynen banada öyle söyledi ama bende zaman önemli deyip dinlemedim.
Umarım tedavin olumlu geçer tez zamanda mutlu haberi alırsın.
İnşallah hayırlısı neyse o olsun :)

Duruma göre değişiyor, direkt tüp bebek demiyorlar, mesela benim diğer bahçeciye giden arkadaşıma tüp bebeğe gerek yok deyip klomen ve en son aşılama tedavisi önerdiler, ancak bende durum farklıydı fsh'ım çok yüksek olduğu için vakit kaybetmeden tüp bebek dediler. Avantajları çabuk çözüm üretip sonuca hızlı ulaştırmaları bence. Yalnızca tüp bebek yapmıyorlar yani.
Özel sağlık sigortan varsa seçeneklerin çok geniş, Acıbadem Fulya'ya veya Memorial'a da gidebilirsin.
Teşekkür ederim 2-2,5 yıl kadar olmadı, en son mucizemiz geldi şükürler olsun, Allah tez zamanda size de göstersin inşallah..
Sormak istediğin her konuda yardımcı oluruz, burada neler neler masaya yatırdık, tecrübelendik :)
Çok iyiymiş hızlı hareket etmek önemli bu gibi durumlarda önerilerini dikkate alacağım canım çok teşekkür ederim hafta sonu amh testi yaptıracağım merakla bekliyorum sonucu sizinle de paylaşırım o zaman yine sorularım olur :) Konulara çok yabancıyım siz gerçekten tecrübelenmişsiniz :)
Amin İyi ki de gelmiş miniğin :)

Günaydın kızlar :KK73::KK73: Bi arkadaşım için lh testi yaptım aşırı derece sıvı tükettiğim halde T çizgisi c ye göre kat kat koyu çıktı :KK57::KK57: doğruymuşşş yani gebelik teti gibi kullanılıyo olması :KK57::KK57:

yaa hatta şöyle ekliyim de daha iyi olur 2016-10-18 11.50.35.jpg

demekki onu da kullanabiliriz çok güzel :))) tabi gebe kalınca öğrenmek için....
yani çok kişi söylüyodu ama ben çok ihtimal vermiyodum daha 4 haftam yeni bittiği halde böyle çıktığına göre demekki BAT günü falan yapılsa yine koyu çıkardı.. Normalde Hiç çıkmıyo ya da gölge gibi çıkıyo BAT günü LH ben çok denedim yani bunu :KK70:

Hadi hayırlı olsun canım inşallah güzel haberler verirsin bize :) İşini gücünü yap derken yatma ama günlük hayatına devam et ama süpürge fln belini karnını zorlayacak şeyler yapma canım.. Yukarı biyere uzanma bunlara dikkat et olur mu :KK54:
Kızlar 3. Günde devam ediyorum.biraz daha oturttum genel halimi. İlk gün eltim geldi, ben yattım. Oğlumu okula filan gönderdi. Şimdi kendi ailen olmayınca malesef o çalışırken ben de hep yatamıyorum ama genel olarak basİt şeyler yapıyorum.

Memorial da ısrarla yatmana gerek yok dediler ama onlar kadar rahat olamam tabi. İnternete çok bakmıyorum bu konuda kafam karışmasın diye. Bir tek buraya girip sizin yazdıklarınızı okuyorum, ki o da keyifli oluyor.

Eşime önce ananas sipariş ettim, sonra iptal ettim :) çünkü önce faydalı diye okudum, sonra transfer öncesi faydalı, sonra zararlı diye okudum. Kabuklu kuruyemiş yemeyin demişler, yemiyorum. Kayısı kompostusu yapmıştım, yemeklerle onu içiyorum.

Namazı oturarak kılıyorum, ya ayakta iş yapıyorum, ya da oturarak. Ayakta bulaşık yıkıyorum, ya da çamaşırı makineye oturarak atıyorum. Sonrasınd hemen biraz daha yatıyorum.

Yattığım yerden kitap okuyorum, ama 2 güne puzzle yapabilecek kadar oturmaya başlarım sanırım. Bunu. Haricinde hiç embriyo filan düşünmüyorum. Herhangi bir gün gibi. Hatta gebelik olursa şaşırırım galiba. O kadar unutmaya çalışıyorum. Eğer tutmazsa gideceğim spor salonunu filan ayarlıyorum. Bende durumlar böyle.

Kızlar 3. Günde devam ediyorum.biraz daha oturttum genel halimi. İlk gün eltim geldi, ben yattım. Oğlumu okula filan gönderdi. Şimdi kendi ailen olmayınca malesef o çalışırken ben de hep yatamıyorum ama genel olarak basİt şeyler yapıyorum.

Memorial da ısrarla yatmana gerek yok dediler ama onlar kadar rahat olamam tabi. İnternete çok bakmıyorum bu konuda kafam karışmasın diye. Bir tek buraya girip sizin yazdıklarınızı okuyorum, ki o da keyifli oluyor.

Eşime önce ananas sipariş ettim, sonra iptal ettim :) çünkü önce faydalı diye okudum, sonra transfer öncesi faydalı, sonra zararlı diye okudum. Kabuklu kuruyemiş yemeyin demişler, yemiyorum. Kayısı kompostusu yapmıştım, yemeklerle onu içiyorum.

Namazı oturarak kılıyorum, ya ayakta iş yapıyorum, ya da oturarak. Ayakta bulaşık yıkıyorum, ya da çamaşırı makineye oturarak atıyorum. Sonrasınd hemen biraz daha yatıyorum.

Yattığım yerden kitap okuyorum, ama 2 güne puzzle yapabilecek kadar oturmaya başlarım sanırım. Bunu. Haricinde hiç embriyo filan düşünmüyorum. Herhangi bir gün gibi. Hatta gebelik olursa şaşırırım galiba. O kadar unutmaya çalışıyorum. Eğer tutmazsa gideceğim spor salonunu filan ayarlıyorum. Bende durumlar böyle.
Onceki ogluna dogalla yollami hanile kaldin. Yoksa odami tedaviyle olmustu birde fsh ve amh deverin kacti cnm

X