Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Sizin desteginiz onemli benim icin. Moral bozulunca sizin sayenizde duzeliyor. Aklima takilanlari hemen cevapliyorsunuz. Hepiniz cok sagolun.
Ben de sizden destek alıyorum inanın yoksa etrafımda beni anlayacak kimseler yok ama bak foruma monte cristo prensesi tekrar girmeye başladı bize bilgiler aktarıyor ya ben ondan bile umutlanıyorum bize yeni bilgileri veriyor içim kıpır kıpır oluyor bilgiye açım hala çünkü, kalabalıklaşınca gücümüz artıyor gibi geliyor.
Birbirimize destek olmaktan, dua etmekten, umut etmekten, koşturmaktan başka çaremiz yok...

Folikül çıkmaz diye birşey yok. Ben hiç ara vermeden üst üste iki kez opu oldum. İkinci opudan sonraki adetimde yani geçen adetimde yine folikül görüldü. Dr um tedavi başlatacaktı ama üst üste hiç ara vermeden üçüncü opu olacak diye istemedim. Bu ay da dinleneyim istedim.

Diyorum ya doktor yorumlari yordu beni canim. Tamamen bu konudan kafasini uzaklastirabilen varsa nasil yaptigini bi soylesin hele
Hepimiz ister istemez yogunlasiyoruz.
vallahi ben beceriyorummmm, işe yarar mı bilmiyorum ama asla önceki gibi kasmıyorum....

şehit askerleri hasta yavrucakları gördükçe Rabbim acısını göreceksem hiç yaşatma bana o duyguyu diyorum vallahi bak ne gelecekse hayırlısı ile gelsin.Vardır Rabbimin bildiği, olmayacaksa ve bana bi bebek vermeyecekse hayırlı olmadığı için vermeyecektir ...böyle düşününce sakinliyor ve akışa bırakabiliyorum ;9

oy kuzuuum sen mutlu olacaksan ben hep paylaşırım bilgileri, ben de heyecan ile okuduğumu hemen topiğe aktarıyorum herkes bilsin öğrensin ya da bilgisi tazelensin, hatırlasın diye

ben önümüzdeki adetle hayıt suyuna geri başlıyorum kızlarrrr....

İçeriğinde uçucu yağlar, tanen, sineol ve glikozitler içerir. M.Ö. 450?de hayıttan ilk olarak bahseden tıbbın babası kabul edilen Hipokrat'tır. Yüksek ateş, başağrısı, gazlanma ve idrar arttırma için ama en önemlisi günümüzde de devam eden şekliyle" kadın hastalıkları" için tavsiye etmişlerdir.

Hayıt Suyu ilk olarak Tıbbın babası olarak kabul edilen Hipokrat tarafından kullanılmaya başlamış şifalı etkilerinden dolayıda günümüze kadar kullanımı devam etmiştir. Şifalı bitkilerden elde edilen sular arasında en çok kullanılanlardan biridir.

Hayıt Suyunun asıl etkisi özellikle kadınlara özel hastalıklardadır.Hayıt Suyu Üzerine Yapılan araştırmalar 3 ay düzenli kullanımda bu problemleri ortadan kaldırdığını ispatlamaıştır.

İçeriğinde uçucu yağlar, tanen, sineol ve glikozitler içerir. M.Ö. 450?de hayıttan ilk olarak bahseden tıbbın babası kabul edilen Hipokrat'tır. Yüksek ateş, başağrısı, gazlanma ve idrar arttırma için ama EN ÖNEMLİSİ günümüzde de devam eden şekliyle" kadın hastalıkları" için tavsiye etmişlerdir.

Hayıt Suyunun Faydaları

- Adet düzensizliklerinin giderilmesinde etkilidir.

- İdrar söktürücü, mide bağırsak gazlarını giderici ve teskin edici olarak kullanılır.

- Hayıtın beyinde cinsel hormonlara etki ettiği bilimsel çalışmalarla belirlenmiştir. ( ki bunu da fsh ve diğer hormonlara faydasında görebiliyoruzz)

- Hormonal adet kanaması sıklığı veya miktar olarak fazlalığı vakalarında faydalıdır.

- Ayrıca bazen hassas bayanların adet öncesi sivilce, gerginlik vs. gibi şikayetlerinde de yararlıdır.

- Dizanteri, sıtma, ağız yara ve iltihaplarında, diş etlerinin sağlamlaştırılmasında kullanılır.

- Adet gecikmesi, göğüs ağrısı, sancı, kramp ve depresyon, kalp ağrıları gibi semptomların giderilmesinde veya azaltılmasında etkilidir.

- Adet öncesi sendromlarda, adet kanamalarındaki spazmlarda, menopozla ilgili bazı şikayetlerde ve süt veren kadınlarda süt eksikliğinde, adet dönemlerinde endokrin düzensizliklerinden kaynaklanan sinir ve cilt problemlerinde ve akne tedavisinde kullanılır.

Hayıt Suyu Nasıl Kullanılır?
1/4?ü Hayıt Suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz. Günde üç çay bardağı içilir. Yemeklerden sonra 1 kahve fincanı içilir.

Valla zaten hayıt osmanlıca da ADET anlamına geliyor bize göre bir şifa işte bu hayıt üstelik doğal hormon falan değil...

Valla hayıt osmanlıcada ADET anlamına geliyor bize göre bir şifa işte bu hayıt üstelik doğal hormon falan değil...
ben faydasını görmüştüm tatlım yaa, ne güzel 3 ay içtim...sonra sıkılıp bıraktım... hipokrattan beri kullanılıyormuş, ben mi kullanmayacağım yeniden başlayacağım..kullandığımda da çok inanıyordum hayıta ben. 23 den 10 düştü 1 ayda hayıt ile ve gebelik olmuştu , kimyasaldı ama olsundu

Ben de son 10 gün ara verdim ama ben de bugün başlıyorum tekrar :) inşallah sen tekrar yaşayacaksın onu bu sefer sağlıkla sıhhatle inşallah...

İşyerinde bir arkadaşımız 47 yaşında kocaman kızı var ikinci çocuk için çok uğraştı hatta tüp bebek denedi 3 yıl önce ama maalesef geçen Ekim Ayında menepoz dendi. İki gün önce karnım şiş diye dolaşıyor zar zor doktora gönderdik.. 4,5 aylık hamile çıktı... İmkansızdı Mucize oldu rüya gibi bişey işte darısı hepimizin başına

amin canım yaaaa, ne güzel maşallah, sağlıkla kucağına almak nasip olsun inşallahhhhh..... ekimden bu yana regl oluyor muydu? regl durumu nasıldı tatlım arkadaşının

Ben de son 10 gün ara verdim ama ben de bugün başlıyorum tekrar :) inşallah sen tekrar yaşayacaksın onu bu sefer sağlıkla sıhhatle inşallah...
ovulasyonda olduğum için artık bu ara içemem sanırım, ama reglle birlikte başlayacammmm, yeni ay yeni umut, ne yapak

amin canım yaaaa, ne güzel maşallah, sağlıkla kucağına almak nasip olsun inşallahhhhh..... ekimden bu yana regl oluyor muydu? regl durumu nasıldı tatlım arkadaşının
hayır refl olmuyordu zaten o yüzden de hiç hamilelikten şüphelenmedi menepozum diye dolaşıyordu... Gazım var çatlıcam karnım şiş diyince ısrar ettik doktora git belki miyom kist falan bişey vardır diye ... Doktordan geldiğinde yüzü bembeyadı şaşkın şaşkın bakıyor ... seviçten zıp zıp zıpladım vallahi... o hala şaşkın.. İnşallah hepimize nasip olur..

bu acayip bi olay, tam anlamıyla mucize, ne güzelllll

Iyi yaptin canim dinlenmekle. Ust uste yapinca da vucut yoruluyor.

Canım aşağı yukarı adet zamanı ortaya çıkıyor ya bu foliküller, tedavi süreci de nerdeyse diğer adete kadar geliyor, tedavi olduğumuzda doktor opuda büyük küçük ne kadar folikül varsa bakıyor yıkayıp boşaltıyor olgun yumurta var mı diye. Belki bir sonraki ay için üretilen folikül de hiç oluyor o arada, bu yüzden opu sonrası ya hiç folikül olmaz ya da normalden daha az folikül olabilir diye tedavi olmamak daha mantıklı gibi geliyor bana. Doktorum da beni hep böyle yönlendirdi nedense.
Kaan Bey yapıyorsa illaki vardır tabi bir bildiği ama ben genelde opu sonrası dinlenmeyi tercih ediyorum çünkü psikolojik olarak da yoruyo beni.

Valla pesss yani tam bir mucizeee 47 yaşında haberlere çıksa yeridir... İnşallah sağlıkla devam eder hamileliği...

nerdesin sen kaççakkkk hadi yaz modundan çıkıp bi silkelenelim yeniden, başlayalım tabi ya, hayıt mucizesi önemliiii
Ay valla daha 1 saat önce 6 aylık tabloları teslim ettim.. Bugün kafama göre takılıcam.. Ama haftaya yine iş yoğun zaten sonraki hafta yine izne çıkıyorum ondan hep böyle sıkışıyorum yazın canım yaa ama ara ara göz atıorm merak etme.. Bende pek heves yok bu ara galiba tatiller bitmeden bişey olsun da istemiyorum.. Zaten son 3 ay şehir dışıydı bombaydı patlamaydı derken ovulasyonu kaçırdım deneme bile yapamadım.. Sonraki ovulasyonum da sanırım tatil dönüşü yola çıkıcağımız güne gelicek Şansım yok heralde benim bi güç engel oluo bize Artık eylül sonu gibi tedavi başlıycak diye ona güveniyorum heralde :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…