Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Canim ben opudan sonraki ilk adette folikul olmayacagini bilmedigim icin uzuldum.
3.tedavinin negatif oldugunu ogrendikten sonra sanirim 1 hafta falan gecmisti ve adet olmustum. Aret bey hemen baslayalim demisti. E madem olmuyorsa neden bakalim,varsa baslayalim dedi.

Canim kafami bikac gun toplayip sonra bikac doktor belirleyecegim. Biliy0rum,srn hep soyluyosun bana semra hanimi,o da aklimim bir kosesinde.

Ilk adim bursada bir doktorla gorusmek pazartesi,sonra da su kurlere agirlik vermek. Onumuzdeki haftalarda da istanbulda 1 2 doktora gitmek.

Butun doktorlarin neyi neden soyledigini unutup yeni bir doktorun ne dedigini ogrenmek istiyorum. Kafam yoruldu yemin ederim,o doktor ne dedi,bu doktor ne dedi diye.

Hayir canim 4.tedavide e2 ile ilgili bisey demedi doktor. Sadece fsh,tsh,prolaktin degerlerimi soyledi.

@EGE ASYA @sekerpancari amayaa @gibigibiyim @Gobe @gulbil10 eskilerden herkes ne durumda kızlarrr? girerseniz bi durum bildirim yapın
bende uzun zamandır giremiyorum.... hemen durum bildirimi yapayım. bi şey yaptığım yok. devlet memuruyum ben ve ohal'i dibine kadar yaşadım.
hem uzak kalmak iyi olur diye hem işler yoğun diye 7-8 gibi çıkabildik uzun süre çünkü; hem de hakikaten yorgunluktan giremedim şekerler. uzun zamandır doktora da gitmiyorum yediğim içtiğime de dikkat etmiyorum. bakalım daha ne kadar böyle gidecek. destek vitamin falan da almıyorum.....

Dedigin gibi yapacagim canim.
Vucudumu hazirlamam lazim.

Ben de olmayacagini bilmiyordum canim.
Hatta bir arkadasim hic bir adeti atlamadan 4 adet ust uste tedavi olmus. E folikul cikmiyorsa nasil oluyor anlamadim.
Valla bu kadar detay bilmek bana iyi gelmedi sanirim

e2 nin bu kadar yüksek çıkması çok ilginç. Bu değerle doktorların tedaviye başlayacaklarını sanmıyorum. Bu kadar yüksek olması kistten dolayı olabilir mi acaba?

Dunku doktor kist olacagini sanmiyorum dedi canim. Iyi bir doktor bulup detayli ultrason muayenesi isteycegim. Bakalim ne cikacak.

Dunku doktor kist olacagini sanmiyorum dedi canim. Iyi bir doktor bulup detayli ultrason muayenesi isteycegim. Bakalim ne cikacak.
sen böyle yazdıkça üzülüyorum canım ne olur bu sefer tedaviye başlamadan önce bir kaç doktora git görüş içinde ne varsa sor ve tedavine ona göre başla en azından olan yumurtaları dondur transferi daha sonra da yaparsın ama bu doktorların birbirinden bağımsız bambaşka yorumları zaten kafası karışık olan bizleri iyice zorluyorlar.
Hiç bir bilgi vermeden detay vermeden yarım yamalak bişey söylüyorlar o anda anladın anladın sonra bir daha sormaya çekiniyor insan ama ben inan artık kafama takılan herşeyi soruyorum doktora sen de sor canım ve bir doktorlarda kalma sakın e2 değerin hep böyleyse daha önceki transflere etki eden sebep bile bu olabilir diye düşünüyorum..

canım yaaa Allah kolaylık versin tahmin edebiliyorum içinde bulunduğun durumları... ben de salmıştım son birkaç aydır her şeyi yine silkelenip bi gayret toparlanmaya çalışıyorum.özlüyorum sizleri, kopmayın mevzudan, bizden....

belki de onların dondurulmuş embriyosu mu vardı ki, folikül olmasa da eldekileri değerlendirmek gibi bi durum muydu acaba? ben de şu tüp süreçlerini de hiç bilmiyorum ki yorum yapabileyim

Canim tum dediklerini inanki yapiyorum. Hicbir seyden sormadan her seye tamam deyip cikmiyorum ama hicbir sey yok kist yok diyen doktora ne diyebilirim. Sonra kist ve miyom goren doktora yoktu diyorum,ben goruyorum diyor. E diyorum yeri onemliymis,zarari var mi,nasil gider diyorum,zarari yok,o bikac ayda kendi kendine gider diyor.

3 doktor rahmin kucuk ve hamile kalman cok zor diyor,kalsan bile tasiman zor diyor,1 tanesi hicbisey yok diyor.

Hocalarin hocasi bir kadin dogumcu bulmaliyim.
Suan zaten cok ince bir cizgideyim. Seytan diyor bosver birak gitsin. Yeteeeer diyecegim artik.

Bilmeden de hamile kalmani diliyorum canim.
canımsın tek dileğim hepimizin güzel haberlerini alabilmek... benc bu ay doktora falan gitme bursacım, gerçekten bak seni çok bunalmış ve sıkılmış görüyorum.1 aycıktan birşey olur mu bilemiyorum ama biraz kendini dinle, şu hormonlardan arınsın bi bedenin ruhun....başka konulara kanalize ol lütfen yaa inanıyorum çok işe yarayacak...sen de benim 10 ay önceki hallerimi görüyorum, her adımın bu konu üzerine,az uzaklaş bu knulardan be fıstık....

Canım şimdi pes edersen 4 tedavin boşa mı gitmiş olacak sakın böyle şeyler düşünme yolun başında değilsin artık sen de bilinçlisin.
Sadece daha rahat ve detaylı konuşacağın ve rahim konusunda tecrübeli bir hekim bul derim.
Ben rahim filmimi Must... Ac.et beye whatssaptan atmıştım oda bana ameliyat olmam gerektiği yorumunu yazmıştı.
Ben sana özelden iki doktorun cebini yazacağım en azından görüntüsünü onlara at belki sana gitmeden de olsa yardımcı olurlar bana oldular çünkü.
Ben Yücel Beye de gittim rahim filmi için o bana gerek yok dedi o da rahim şekil konusunda uzman.
Pes etmek yok sadece sıkı takip ve şu rahim konusuna netlik kazandırmalısın diğerleri kolay canım.

Tamam canim,sagolasin.
Pes etmeye de gonul razi degil.

Diyorum ya doktor yorumlari yordu beni canim. Tamamen bu konudan kafasini uzaklastirabilen varsa nasil yaptigini bi soylesin hele
Hepimiz ister istemez yogunlasiyoruz.

Tamam canim,sagolasin.
Pes etmeye de gonul razi degil.
Rabbim yumurta verdiği sürece bize umutta veriyor demektir.. Zor bir süreç evet çok haklısın ama biz pes edersek bizim yerimize kimse bize oturduğumuz yerden yardımcı olamaz.
Hele bizim gibi amh sıkıntısı yaşayan hastaların böyle bir lüksü yok... Zaman alehimize işliyor. Ardı ardına ne gerekiyorsa yapalım, birbirimize destek olalım, motive edelim, bilgilerimizi paylaşalım ama asla ve asla pes etmeyelim umutlarımızı küstürmeyelim.... Dualarla, umutlarla yola devam...!!!

Sizin desteginiz onemli benim icin. Moral bozulunca sizin sayenizde duzeliyor. Aklima takilanlari hemen cevapliyorsunuz. Hepiniz cok sagolun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…