Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Kızlar Selam,

Benim çocukluk arkadaşım dostum dediğim kişiye ben erken menapoz olayını çıtlatmıştım 2 ay önce ve beni o günden sonra bir kere bile arayıp ya bu menapoz nedir ne yapıyorsun tedaviye başladın mı diye bir kere bile sormadı yaaaa.. Ben iki elim kanda olsa onun böyle bir şeyi olsa 40.000 kere arardım. İyi niyetli düşünmek istiyorum acaba üzmemek için mi sormuyor diyorum içimden ama en azından mesaj atabilir. Tanımadığım insanlar destek olurken en yakınlarımdan destek göremiyorum çok üzücü keşke hiç bahsetmeseydim diyorum şimdi olmayınca çocuğum denedi ama bak olmadı falan diye konuşacaklar arkamdan.. Onun 41 yaşında 2. bebeği oldu geç evlendi ilki 39 yaşında oldu hemen ardından bir tane daha yaptı ve her gün resimlerini koyuyor üstelik... anlamadım gitti sırf bu yüzden sosyal ağları kapattım...

Ben de annem ve kardesim disinda ilk kez birine soyledim. Samimi arkadasim ama oyle her gunumuz bir gecmiyor. Konustugumuz zamanlarda samimiyiz ama. Mesela 2 sene cocugu olmuyorken anlattigi 2 3 kisiden biriyim. Ben de gecenlerde soyledim ona. Hem soka girdi,hem cok uzuldu. O gun surekli bana moral verdi. Olacak mutlaka buna inan diye konustu surekli. Birkac gun sonra da yine aradi. Naptin iyi misin diye sordu. Yine moral verdi. Dua et,olacagina inan falan dedi.

Arayip moral verebilir tabiki arkadasin.illaki moral bozucu tarafiyla ilgili konusmak zorunda degil,moral verecek cumleler de kurabilir,ne zaman sıkılırsan ara cumlesi bile yeterli oluyor.
Herkesin kendi hayati oluyor canim bir sure sonra. Cocukluktaki gibi kalamiyoruz. Herkesin oncelikleri degisiyor.

En yakinindan destek gorememe durumunu (tedavi disindaki olaylarda) bazen ben de yasiyorum ve anlam veremiyorum.
Artik deger gordugum kadar degervermeye karar verdim. Cunku insanlar bunu istiyor.

Sosyal medya kismina gelince sadece girdigim kadinlar kulubu. Hicbir sosyal aga uye degilim. Evimde bile internet yok. Telden yaziyorum size de.

Sen yine de canini sıkma canim. Ararsa eger bir gun kırgınlıgını soylersin. O da daha dikkatli davranir.

Senin arkadasinin yaklasimi cok guzel olmus.bunda kendi yasadigi deneyimin de etkisi vardir bence. illusive nin arkadasi ayni sureci yasamadigi icin onu anlayamaz..muhtemelen kendi hayat telasi icinde cocuklarinin pesinde kosuyordur ya da konusulup dertlesilecek bir mevzu gibi gormuyordur mevzunun biraz özel olmasi sebebiyle.
Insanlar ve yaklasimlar cesit cesit.ben zaten en yakin arkadaslarimin arayip sormasini haketmiyorum.cunku birinin bebegini gormeye gitmedim ve hamileligi boyunca aramadim.sagolsun o aradi iki uc defa.durumumu biliyor.zaten doktor da..umut verici konusuyor.acimadan gayet gercekci ve samimi..burda da sorun bende..cok ayip ettim farkindayim ama vallahi gidesim arayasim yok.kaldiramicam biliyorum

Arkadaslar Merhaba ben 38 yaşındayım amh 0,88 di simdilerde 1,20 civarında. 4 yıldır düzenli yaptırdığım fsh değerim bu ay 18,08 çıktı ve bu sebepten tüp bebek tedavim cyclo-progynova verilerek ertelendi aranızda bu ilacı bir ay kullanıp fsh değeri normal düzeye gelen var mı acaba? Ve ilaç bitince kaç gün sonra regl oldunuz? Kendimi çaresiz ve bu yaştan sonra hiç bebeğim olmayacak gibi hissediyorum bazen

Can'ım hoşgeldin :) 1.20 lerde olan amh ile Nasıl bebeğin olmaz diye düşünürsün cylclo ben kullandım 1 ay kadar ve ben 3 aydır adet olmuyordum ve sadece beyazlarını kullanarak Adet oldum. Ablamda aynı şekilde adet oldu. Bu ilaç genelde fsh yüksek ve erken menapoz hastalarına veriyorlar ben bir ay kullandım sonra kendiliğinden Adet oldum. Doktorun verdiyse hiç çekinme Can'ım ben iyi ki kullandım diyorum adet oldum kendiliğimden en azından. Ayrıca kist vardı sanırım o kaybolmuş mu Can'ım bu ay?

Sağol Can'ım ben iyi niyetli olmaya çalışıyorum ama dediğin gibi herkes kendi derdine ve yaşam mücadelesine düşmüş ama çok üzüldüm tabi. Ben onu yıllarca bir psikolog gibi dinlemiştim. Aileme ayırmadığım Zaman'ı alırdım ona ama yapacak bişey yok. Dilerim bebişimiz olur bizimde kimin arayıp aramadığını düşünecek vaktimiz olmaz.

Can'ım senin sebebin var bak ne güzel öz eleştirini yapıyorsun ayıp ettim diye ama onun sebebi yok özel bir konu ama bizim onunla özelimiz olamayacak kadar yakındık her şeyimizi en ince detayına kadar bilir paylaşırdık. Sen de inşallah hamile kaldığında onlara hediyelerinle gider affettirirsin kendini :))

Sormak demek illa uzmek demek degilki. Herkes kendince hakli canim. Konustugunuz zaman kirildigini ve destegini hissetmek istedigini soylersin. Gerisi de arkadasina kalmis. O da gonlunu alir ve sana daha cok destek olur insallah.

Bir donem arkadaslarin ailenin onune gectigi oluyor,bana da olmustu ama bence ne kadar samimi olsak da aile baska.

Konu ozel canim haklisin ama zaten bu ozel konuyu kendimiz anlattigimiz icin destek bekliyoruz bir nevi. Ama herkes farkli. Kimisi daha duyarli,kimisi daha az onemsiyor. Kabullenmekten ve cok beklentiye girmemekten baska care yok.

Merhabalar doktor nede iyi konusmus kacggun regl oluyosun acaba

Kizlarr merhabalar nasılsınız bugun bir doktora sordum adet azligini hangi hormon tetikler diye fsh olabilir dedi belki basindan savdi yani tam olarak bilmiyorum kizlar ben hayit icmistim 2 3 kere 1 er ay ama hic degislik olmadi yani sizin reglleriniz kac gun suruyo

4 gun

Günaydın herkese

Gunaydiiiinnn

Hepinize Günaydın..

Konu ozel canim haklisin ama zaten bu ozel konuyu kendimiz anlattigimiz icin destek bekliyoruz bir nevi. Ama herkes farkli. Kimisi daha duyarli,kimisi daha az onemsiyor. Kabullenmekten ve cok beklentiye girmemekten baska care yok.

Evet haklısın başka çare yok... Herkes evinde yurdunda iyi olsun da napalım destek olmasınlar. Dediğin gibi aileden başkası bir süre sonra yalan oluyor gerçekten..

Ben yoluma bakıyorum artık bu ay hacamat da çıksın aradan bakalım. Cumartesi sabah 10:00 ertelediğim rahim filmini çektiriyorum ardından akapunkturada gidiyorum tekrar. Dilerim bi faydasını görürüm..

Ay ay değişiyor. 2 gün bazen 4 gün sürüyor. ama son günler damla damla lekelenme gibi geçiyor. Yoğun olarak ilk gün ve ertesi gün sürüyor kalan günler daha az geliyor.

Biz iyi olalim da gerisi gelir bi sekilde:)

Hsg yi nerde cektireceksin canim?

Bir de ben hacamatin nisan ayinda yapildigini duydum,var mi oyle bisey?

Biz iyi olalim da gerisi gelir bi sekilde:)

Hsg yi nerde cektireceksin canim?

Bir de ben hacamatin nisan ayinda yapildigini duydum,var mi oyle bisey?
Şişli Echomar'da çektireceğim canım.
Hacamat içinde aşağıdaki bilgiyi paylaşıyorum canım. Bana 1,5 ay önce yaptır demişlerdi ben korkudan beklettim ama bu ay kısmetse yaptıracağım.

Hacamat hastalık için her mevsimde yaptırılır. " Sünnet ilkbahar ve sonbaharda yaptırılandır."

MEVSİM OLARAK ZAMANI
Hacamat sıcaklar bastırdığı zaman yapılır. Sıcaklar bastırdığı zaman ilkbaharın sonu,kiraz çıktığı zaman Mayıs-Haziran aylarıdır."Sıcak şiddetlendiği zaman hacamat ile yardım isteyin" Hadis-i Şerif

AYIN HANGİ GÜNLERİNDE YAPILMALI(Hacamat Hicri ayın günlerine göre yapılır)
Her ayda hacamat olabileceğin 4 gün vardır o geçti mi, diğer ay beklenecek. Hacamat gökteki ayın (HİCRİ)17-19-21-15 nci günlerinde yapılmalıdır. En faydalısı 17 nci gündür.

Hacamat günlerinin en hayırlısı Pazartesi,Salı ve Perşembe günleridir Pazar günüde hacamat yaptırılır.

Acil durum söz konusu değil ise Cuma,Cumartesi ve Çarşamba günleri kan aldırmak tavsiye edilmemiştir. Ancak kan o kimse geldiğinde müstesnadır. Sağlıklı olup sırf sünnet için kan aldıranlar bugünlere uymaları gerekir hasta kimseler için gün ve mevsim söz konusu değildir. Hasta kimseler ihtiyaç duyduğu her zaman kan aldırabilirler çünkü bunda zaruret vardır.

Hacamat zamanlarının en hayırlısı Arabi aylarının 17,19,21,23,25. tekli günleridir.

Ben de orda cektirdim 2.yi ve hic acimiyor.
Insallah temiz cikar senin de sonuclarin.
Haftada bir mi gidiyosun akupunktura?

Hoş buldum canım. Rezervim az canım 0,88 i baz alıyorlar, her tedavimde 3 yumurta oluyor onlar da dengesiz büyüklükte olduğu için sonuç hayal kırıklığı kaç aydır İlk kez fsh yükseldi bu kadar canım hep 5 li değerlerde oluyordu, ne niyeyim bunda da vardır hayır. Ben beyazları bitirdim. Kırmızılara geçtim 8 tane kaldı canım. İlaç bitince kaç gün sonra regl olmuştun canım? Ben her ay regl oluyordum canım. Bu ilacı fsh ı düşürmek için verdi canım. Dr. kisti son ay ki regl muayenesinde net hatırlamıyorum ama sanki yok erimiş büyük ihtimalle dedi galiba. Çok endişeliyim beynimi rahatlatmak istiyorum sürekli aynı düşünce, yaşım geçiyor nasip olmayacak mı evladım Allahım nasip et diyip duruyorum sürekli. Ah bi rahatlasam, beynimi boşaltabilsem yolunda gidecek her şey belki ama elimde değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…