Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Bende bal almistim ya bi 15 gun yapmistim ben aslindada zarari olmamisti ama yarari oldumi bilmiyorumda

Valla yarari oluyor mu hic bilemeyecgiz ama tuketince kendimizi iyi hissediyorsak o da bir faydadir.eger zararini gorduysek yapmamak daha iyi tabiki.
Ben de ari sutu bal polen yedim 3 ay araliksiz ama kalite daha iyi olmadi. Buna ragmen yemeye devan ediyorum

Senin fsh kac canim bide amh kac cikti amh yada fsh cok kotu olup hamileyim diyeni cok okudum da ben

Senin fsh kac canim bide amh kac cikti amh yada fsh cok kotu olup hamileyim diyeni cok okudum da ben

Fsh im en yuksek 14 cikti. Sonra baktirdiklarim hep dusuktu ama dusuk olmasina sevinemiyorumm,cunku 3 tüp tedavimde de 1 yumurta cikti.
Amh ı 2 ay ust uste baktirdim. Ilki 0.18,digeri 0.71 cikti.
Ben de cok okuyorum duyuyorum ama o mucizeler bizi bulmadi hala.

Ya ben bisey merak ettim belki bilgin vardir diyolar ya fsh en yuksek deger kabul edilir diyo doktorlar dussede en kotu degere bakilir diyolar tup bebek olmasi icin neden fsh degerinin dusmesi bekleniyo madem dusmesinin bir anlami yoksa bi doktora soracaktim unuttum bbu konuda bilgin varmi senin fsh oyle fazla yuksekte degilmis bu arada benimde 9.67 idi gecen yil yasim 23

Evet aynen oyle diyorlar ,dusse bile en kotu deger baz alinir ve dusukler bir anlam ifade etmez.aslinda amh testi daha belirleyici oluyor rezerv acisindan. Fshın dusuk oldugu aylarda yumurta kalitesinin daha iyi olacagini soyleyen doktorlar da var. ben iki tedavide de 6 fsha ragmen tek yumurtayla sonuclanan bir tedavi geciren biri olarak,ki 6 iyi bir deger ama rakamsal olarak, dusuk fsh la kalitenin daha iyi olacgina inanmiyorum. Olsaydi eger daha fazla yumurtam olurdu veya 1 yumurtam cok cok kaliteli olurdu. Ki bana 375 doz igne vurdular,buna ragmen tek yumurta. O yuzden bundan sonra igne degil de hapla denemek istiyorum.
Bir de bazi merkezler dusuk fsh la aliyorlar ki,basari oranlari yuksek olsun. Bizim gibi zor hastalari her yer kabul etmiyor.
Senin 9 cok yuksek degil ama diyorum ya onemli olan deger degil,ultrason muayenesinde gorulen sayi ve sayidan da daha onemlisi yumurtanin icinin dolu olmasi ve kalite.
Her vücut farkli tabiki. Ayni ignelere farkli tepkiler verilebiliyor. Ben artik 4.ye baslayacak biri olarak suna inandim. Vakti saati gelirse ve rabbim nasip ederse olacak,doktor da vesile olacak. Bizim de uzerimize dusen tedavi olup vücudumuza iyi bakmak.

Adiyla yasasin insallah. Cinar gibi guclu,saglikli,uzun ve hayirli bir omru olsun.
mrb ya belki güleceksiniz ama burda her gün yazdıklarınızı okuyarak adınız aklımda bursa_83 olarak kalmış ve bilinç altıma işlemiş ki rüyamda sizi gördüm yani sadece ad olarak ve bebekle ilgili bir konuydu inşallah hayırlara vesile olsun ben de 1 buçuk yıldır bebeğine kavuşamayan biri olarak yazmak istedim :)

Bakalim amh yaptircam bende kurtaj olmustum 8.ayda hormonlarima baktirmistim boyle bir sonuc cikmisti peki senin adetlerin nasil acaba yogunlugu ve gun acisindan herhangi bir degisiklik varmi baska bir sorunun yoktur insallah

Merhaba. Gulumseyerek okudum,cok hosuma gitti:)
Hayirlara cikarsin insallah rabbim,guzel bir ruya:)
Arada yaziyorsunuz,biliyorum adinizi. Ben de 1 yili tedavide olarak 2 senedir istiyorum.
Insallah bu ruya hem sizin hem benim hem de tum arkadaslarimiz icin gercege donussun. Paylastiginiz icin tesekkurler
Rabbim gonlundekini versin.

Bakalim amh yaptircam bende kurtaj olmustum 8.ayda hormonlarima baktirmistim boyle bir sonuc cikmisti peki senin adetlerin nasil acaba yogunlugu ve gun acisindan herhangi bir degisiklik varmi baska bir sorunun yoktur insallah

Canim ben ilk adet oldugum gunden 4 sene oncesine,yani evlenip dogum kontrol hapi kullanana kadar ,7 gun surerdi ve yogunlugu iyiydi,tam 21 gun sonra da yeniden adet olurdum ve asla gunu gecmezdi. Evlenince 1 sene dogum k.hapi kullandim,ondan sonra hem adet surem kisaldi,hem de 14-15veya 16 gun sonra gelmeye basladi. Ama bu durum haptan mi kaynaklandi,yoksa zaten bu fsh tan dolayi boyle olacakti da hap bahanesi mi bilemiyorum. Ben evlendigimdeb itibaren kontrol icin duzenli olarak doktora gidiyordum. Smear testini her sene yaptiririm. Doktora gittigimde sadece vajinal muayene yapip,iyi deyip deyip gonderdiler. Bir kan tahlili bile yapilmadi. Hatta 2 sene once cocuk dusunuyoruz,bir sorun var mi diye gittigimde yine sadece muayene etti,bisey yok,1 sene deneyin dedi ve biz 1 sene kendimiz denedik,olmayinca fsh a baktilar bir zahmet.
Tiroid icin hap kullaniyorum bir de. Onun disinda bir sorun yok. Esimin degerleri de iyi.

Ya benimde 6 gun dolu dolu surerdi kurtaj olali 2 yil oldu ve 1 bucuk yildir adetim 4 gun 5 gun suruyor gunu hic gecmez hep 30.gun adet oluyorum bata bi doktor kistin daha dogrusu kistlerin var dedi guvenmeyip 6 tane farkli doktora gittim allahtan temiz cikti ama hala az adet oldugumu bulamadim korkudan amh de yaptirmaya cekiniyorum 2 türlü seyden korkuyorum 1.yapisiklikmi oldu diye 2.bebeklerim olmaz diye yasimda genc olunca korkum artiyo

Ama eminim saglikla yavruna kavusacaksin insallah umudunu nolur yitirme

Cok gencsin sen,bu da avantaj.
OlmaZsa korkusuna benim de kapildigim oluyor ama korku arttikca stres de artiyor hormonlar da alt úst oluyor. Hayirlisi neyse onu versin rabbim.
Test sonucun iyi cikarsa bu kadar stres yapmazsin,daha rahat olursun. Doktora gitmeden de ne yapisikligi ogrenebilirsin ne de rezervini.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…