Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Kilo vermen durduysa da devam et canim. Cunku bir sure sonra vücut direnmeye gecermis vermemek icin,iste o noktada devam edersen kilo vermeye yeniden baslarmis.
Hadi bakalim azimli bir sekilde devam:))

Kilo vermen durduysa da devam et canim. Cunku bir sure sonra vücut direnmeye gecermis vermemek icin,iste o noktada devam edersen kilo vermeye yeniden baslarmis.
Hadi bakalim azimli bir sekilde devam:))
aynen canım edicem zaten tatile kadar 3-4 kilo vermem lazım geçen seneki bebek oılayından beri o kilo yapıştı kaldı bana ne yaptıysam veremedim o 3-4 kiloyu sinirim bozuldu artık resmen kendimi buna adadım

aynen canım edicem zaten tatile kadar 3-4 kilo vermem lazım geçen seneki bebek oılayından beri o kilo yapıştı kaldı bana ne yaptıysam veremedim o 3-4 kiloyu sinirim bozuldu artık resmen kendimi buna adadım

Benim de hormom ignelerinden dolayi gobegim cikti(
Gecen senelerde bahar geldiginde hemen hemen her gun 7 8 km.yuruyordum,iyi oluyordu ama bu sene havalar soguk gitti,sonra da ramazan geldi,yuruyemedik. Ramazan sonrasi yine baslamak istiyorum. Acik havada yuruyus,o oksijeni icine cekmek bana acayip iyi geliyor ve kesinlikle kafam dagiliyor.

Kilo kontrolünün önemli olduğunu düşünüyorum özellikle göbek yağlanması infertiliteye neden olabiliyomuş..bu ara ben de yürüyorum 4-5 km falan şimdilik insanın enerjisi değişiyo onda bile devam etmek lazım :) Sen de ramazandan sonra yürürsün canım yürüyüş ve yüzm en güzel spor :)

Tabi canim kesinlikle daha enerjik oluyorsun. Yuruyusten gelip dus alip en sevdigim ogun olan kahvaltiyi yapip soyle yavas yavas ama,sonra da dinlenmek cok iyi geliyor.
Insallah baslayacagiz ramazan sonrasi.
Simdi de iftardan 1.5-2 saat sonra yuruyus yapiyoruz ama tempolu degil. Yine de o bile iyi geliyor valla.

Benim hormon testimi yorumlayabilirmisiniz nasil kotumu hic anlamiyorum doktora haftaya gidecem rahim filmi cekinecegim icin ama simdide catliyorum bakabilirmisiniz lutfennnnn

Eklentiler

• 20160617_153528.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 38
  • 20160617_153534.jpg
    47,1 KB · Görüntüleme: 38
  • 20160617_153503.jpg
    44,5 KB · Görüntüleme: 29
Benim hormon testimi yorumlayabilirmisiniz nasil kotumu hic anlamiyorum doktora haftaya gidecem rahim filmi cekinecegim icin ama simdide catliyorum bakabilirmisiniz lutfennnnn
doktorların işine karışılmamalı ama referans değerlerine göre sonuçlarından sadece d vitaminin ve ferritinin bana düşük geldi, (vitamin ve demir takviyesi gerekebilir) fsh ve e2 de gayet güzel geldi, dhea da çalışılmış ilginç özelde mi yaptırdınız?

Daha doktoruma gosteremedim ondan meraklandim ben bilmezdim hormonlarin bebegi etkiledigini burdan okudum yaptirdim... kadin dogumcum yazihanesi oldugunda ona sormadan baktirdim dahliye bolumune arastirma hastanesine burda arastira arastira yazdim kagida gittim bunlari istiyorum dedim doktorda cok iyi biriydi sagolsun yaptirdi...17-alfa_oh_p yede bakildi ama onun sonucunu 1 ay sonra alacagim... lh ve fsh cok okudum burda benim birbirine cok yakin kotumuyki oyle olmasi 5 senedir bebisim olmuyor

bana fsh ve lh referans aralığında göründü

pko mu vardı?

1 senedir surekli baktiriyorum utrasyonda pko yok dedi doktor 15 gun oncede baktirdim temiz guzel dedi... lh ve fsh yakin olmasi korkuttu beni... rahim filmi cekincem haftaya varsa pko onda cikarmi acaba

1 senedir surekli baktiriyorum utrasyonda pko yok dedi doktor 15 gun oncede baktirdim temiz guzel dedi... lh ve fsh yakin olmasi korkuttu beni... rahim filmi cekincem haftaya varsa pko onda cikarmi acaba
pko olsan bilirdin sanırım ultrasonda da anlaşılır diye düşünüyorum ben tahlillerden dolayı demiştim, bence hiç takılma bunlara, önce doktor kontrolünü ol, stres yumurtalara iyi gelmiyor..

pko olsan bilirdin sanırım ultrasonda da anlaşılır diye düşünüyorum ben tahlillerden dolayı demiştim, bence hiç takılma bunlara, önce doktor kontrolünü ol, stres yumurtalara iyi gelmiyor..
Cok tsk ederim canim elimden geldiginde stres yapmiyorum ama iste bide su rahim filmi hayirlisi ile atlatsam bi o kaldi ins oda temiz cikar ins:)

5 senedir tedavi oldunuz da mi olmadi yoksa kendiniz denediniz de mi olmadi?
4 sene hicbisekilde doktora gitmedim korkularim vardi korunmadikta canim... 4 sene sonunda dayanamadim artik gittim yani son 1 senedir gidiyorum yumurta takibi yaptik yumurtalarim yonunde sorunum yok regl yönundede sorunum yok her ay sasmadan olurum pkoda yok demisti doktorum ama neden olmadigini bizde bilmiyoruz esimede baktilar soeun yok... simdi rahim filmi cekinecem cekinmeden burda arastirma yaptim hormonlarda etkiliymis diye o sekilde yaptrdim hormon testlerinide

Sebepsiz infertilite olabilir hicbir sorununuz yoksa.
Test sonuclarina gore zaten doktorun neden olmadigina dair birsey soyler.
Rahim filminde de bisey cikmaz insallah. Rahim filminden sonra gebe kalanlar var.
Yasiniz kac acaba?
4 yil doktora gitmeme nedeniniz muayene korkusu mu yoksa nasil olsa kendiliginden olur mu dediniz?

Yasim 32 evet doktor fobisi disim agrisa bile gunlerce cekerdim yine gitmezdim kadin dogumcuyada hep rahim filmini cok duydum ondan korkuma gidemedim ama artik karar verdim olacam :) sizin nasil kac yillik evlisiniz yasiniz kac

Yasim 32 evet doktor fobisi disim agrisa bile gunlerce cekerdim yine gitmezdim kadin dogumcuyada hep rahim filmini cok duydum ondan korkuma gidemedim ama artik karar verdim olacam :) sizin nasil kac yillik evlisiniz yasiniz kac

Rahim filmini iyi bir yerde cektirirsen hic acimiyor,rahat ol.
Gencsiniz daha,32 yasindasiniz. Keske daha once gitseydin ama her seyin bir vakti saati var,daha fazla beklememen iyi olmus.
Ben de 32 yasindayim. Persembe gunu 4 senemiz dolacak. Son 2 senedir istiyoruz. Ilk sene kendimiz denedik,olmayinca doktor yumurtan az hemen tup bebek dedi. 3 tup yaptirdim. Yumurtam az oldugu icin biraz zaman alacak diyor doktorlar. Temmuz adetiyle 4.ye baslayacagiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…