Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Ah bu doktorlar bazıları nasıl da ezbere konuşuyor. O değerle tüp bebek yapılmaz diye bir şey yok ki, o değer yumurta kalitesini gösteriyor ve zaten tedavinin başında yumurtalarını doktor sağlıklı görünüyorsa fsh'ın önemi kalmamış oluyor, çünkü o ay sağlıklı yumurtluyorsun demektir. Yumurtalarını az ve sağlıksız geliştiğini görüyorsa da tedaviyi erteliyor. Benim fsh'ım 32,5 fsh'ım ve şuan tüp bebek sürecindeyiz. Evet normal hastalara göre olasılığımız düşük olabilir ama bu imkansız anlamına gelmiyor. Çoğu doktor hep mükemmel yumurtlayan hastaları almak istiyor tedavi başarısını yükseltmek için.. evet tedavi için tabiki acele et ama moralini bozma. 7 tane de dondurulmuş embriyon varmış, ne kadar güzel bir haber bu.. Yaş avantajın da var..
AMH değerini öğrenebilir miyim? İnşallah kısa zamanda kavuşursun bebişine.
Çok teşekkür ederim canım moral verdin bana amh değerine bakmadı dr bilmiyorum kaç fsh 29 e2 153 çıktı bir ay sonra yine aynı testleri yapcaz dedi

Çok sağol canım ama ben de başta senin gibi düşünmüştüm ama sonra doktorlar fsh çok takılmadan yumurtalara odaklanıyorlar. Eğer yumurta varsa onlar için tamamdır. Fsh dediğim gibi zaten değişken 20 gün önce 17 çıkmıştı ve 20 gün sonra 30 çıktı ve ben bir daha baktırmayacağım dedim. Önemli olan AMH değeri aslında senin kaçtı?
Anladım canım amh değerine dr bakmadı bilmiyorum

Çok teşekkür ederim canım moral verdin bana amh değerine bakmadı dr bilmiyorum kaç fsh 29 e2 153 çıktı bir ay sonra yine aynı testleri yapcaz dedi

Canım AMH değeri çok önemli. Yerinde olsam mutlaka bilmek isterdim. Çünkü o değer fsh gibi inişli çıkışlı bir değer değil ve yumurta rezervini gösteriyor. Onun da fsh'ın aksine çok düşük olması sıkıntı oluyor. pkos için de dilersen başka sayfalardaki bunu yaşayanlarla irtibata geç, o da ayrı bir konu çünki. Arkadaşım 3-4 ayda bir regl olabiliyordu pcos sebebiyle. Hacamat ve sülük yaptırarak regl olup tedavi oluyordu. Şükür ki aşılamayla tutturdu hatta ardından doğal şekilde de hamile kaldı sülük sayesinde.

Canım AMH değeri çok önemli. Yerinde olsam mutlaka bilmek isterdim. Çünkü o değer fsh gibi inişli çıkışlı bir değer değil ve yumurta rezervini gösteriyor. Onun da fsh'ın aksine çok düşük olması sıkıntı oluyor. pkos için de dilersen başka sayfalardaki bunu yaşayanlarla irtibata geç, o da ayrı bir konu çünki. Arkadaşım 3-4 ayda bir regl olabiliyordu pcos sebebiyle. Hacamat ve sülük yaptırarak regl olup tedavi oluyordu. Şükür ki aşılamayla tutturdu hatta ardından doğal şekilde de hamile kaldı sülük sayesinde.
Amh değeri adetliyken mi test yapılıyor bir ay sonra testler tekrarlatcaktim o zaman yaptirayim sağol canım ınş erken menopoza girmem ben normalde pko hastasıyım ama fsh böyle yüksek çıkınca hala pko sayilirmiyim acaba :KK51:

Amh değeri adetliyken mi test yapılıyor bir ay sonra testler tekrarlatcaktim o zaman yaptirayim sağol canım ınş erken menopoza girmem ben normalde pko hastasıyım ama fsh böyle yüksek çıkınca hala pko sayilirmiyim acaba :KK51:
Canim gecmis olsun okudum paylasimlarini.amh ben adetin 2.gunu baktirmistim.

Günaydın canım inofolic combi kullanıyorum ben hap form olan oruçlu değilim o yüzden sabah kahvaltıdan yarım saat önce alıyorum .. zaten günde bir defa aç karnına kullanımı eğer pkolu değilsen.. bence sahurda yemeğini hazırlarken alıp sonra sahurunu yapabilirsin..
Teşekkürler. Ac karnına mı içilmeli. ? Benimki toz . Günde iki defa. Iftar - sahur arası çok kısa. Bu Yüzden sormuştum

Günaydın canım inofolic combi kullanıyorum ben hap form olan oruçlu değilim o yüzden sabah kahvaltıdan yarım saat önce alıyorum .. zaten günde bir defa aç karnına kullanımı eğer pkolu değilsen.. bence sahurda yemeğini hazırlarken alıp sonra sahurunu yapabilirsin..
Pkolu değilim. :) Ama kiloluyum. Insulin direnci icin madde var icinde

Evet canım çok. Akupunturist'in tüp bebek konusunda uzman olması çok önemliymiş, yani sadece iğneleri takıp bırakmadı, fsh amh gibi değerlerimi not aldı ve fsh'ı düşürmek üzere bir tedavi protokolü uygulayacağını söyledi.

Bana da bu isin bir butun oldugunu,akupunkturun yaninda beslenme duzeninin de onemli oldugunu soylemisti.

Teşekkürler. Ac karnına mı içilmeli. ? Benimki toz . Günde iki defa. Iftar - sahur arası çok kısa. Bu Yüzden sormuştum
prospektüsünde yazar galiba onun da canım benimkinde aç karnına yazıodu ama bence saatleri çok önemli değil belki ikisini aynı zamanda bile içebilirsin sonuçta ilaç değil folic asit :KK66:

Pkolu değilim. :) Ama kiloluyum. Insulin direnci icin madde var icinde
aynen bende de hipoglisemi var şeker için kullanıyorum canım.. kilolu değilim ama ucunu bıraksam kilolu olurum.. bu inofolicten umutluyum şekerimi dengelediğine inanıyorum.. Bir de sana bi tavsiyem var ben 15 gündür geceleri yatmadan önce aç karnına 1 bardak laktozsuz süte bir çay kaşığı toz tarçın ekleyip içiyorum..15 gündür ağzıma tatlı ve karbonhidrat almadım şekerim hiç düşmedi çok rahatım istersen bir dene oruçluyken de çok faydasını görürsün

Bana da bu isin bir butun oldugunu,akupunkturun yaninda beslenme duzeninin de onemli oldugunu soylemisti.
Canım ilginç gelebilir ama ben yaklaşık 2,5 aydır diyet yapıyorum geçen ay diyet sürecine yeni başladığımda fsh ım 10 çıkmıştı yani düzelme başlamıştı.. daha sonra yaklaşık 1 aydır son 15 günü çok düzenli olmakla beraber karatay diyetine başladım şeker ve karbonhidrat almıyorum bu ay fsh ım 6,7 çıktı alakası var mıdır bilmiyorum ama ben düzenli ve sağlıklı beslenmenin önemli bi faktör olduğunu düşünüyorum.. Çünkü bitkisel hiçbişey de kullanmıyorum uzun zamandır

aynen bende de hipoglisemi var şeker için kullanıyorum canım.. kilolu değilim ama ucunu bıraksam kilolu olurum.. bu inofolicten umutluyum şekerimi dengelediğine inanıyorum.. Bir de sana bi tavsiyem var ben 15 gündür geceleri yatmadan önce aç karnına 1 bardak laktozsuz süte bir çay kaşığı toz tarçın ekleyip içiyorum..15 gündür ağzıma tatlı ve karbonhidrat almadım şekerim hiç düşmedi çok rahatım istersen bir dene oruçluyken de çok faydasını görürsün
Susatmazmi?

Sağol canım devlet hastanesinde bu test yapılıyor mu sanada geçmiş olsun
Bemim gittigim devlet hastanesinde kani alip baska yere gonderiyorlar sonuc 10 gunde cikiyor.hem hastanede verdim hem de erken sonuc almak icin duzen laboratuarlarinda verdim.

Canım ilginç gelebilir ama ben yaklaşık 2,5 aydır diyet yapıyorum geçen ay diyet sürecine yeni başladığımda fsh ım 10 çıkmıştı yani düzelme başlamıştı.. daha sonra yaklaşık 1 aydır son 15 günü çok düzenli olmakla beraber karatay diyetine başladım şeker ve karbonhidrat almıyorum bu ay fsh ım 6,7 çıktı alakası var mıdır bilmiyorum ama ben düzenli ve sağlıklı beslenmenin önemli bi faktör olduğunu düşünüyorum.. Çünkü bitkisel hiçbişey de kullanmıyorum uzun zamandır

Ben de beslenmenin onemine cok inaniyorum.
Karataya baslamadan once kendi kendine mi olusturdun diyet listeni,yoksa doktor mu verdi?
Dogru beslendigimiz zaman vücut daha rahat oluyor kesinlikle.

Ben de beslenmenin onemine cok inaniyorum.
Karataya baslamadan once kendi kendine mi olusturdun diyet listeni,yoksa doktor mu verdi?
Dogru beslendigimiz zaman vücut daha rahat oluyor kesinlikle.
Kendim oluşturdum canım bi listeye bağlı değilim aslına bakarsan sadece sabah kahvaltısı sabit 2 öğün besleniyorum akşam yemeğinde de karbonhidrat içeriği olmayan herşeyi yiyorum.. bazen et bazen sebze..normal yemek yiyorm yani :) bu arada ilk 5 günde 1 kg vermiştim aşırı miktarlarda yememe rağmen şu an pazar günü tartılıcam bakalım devam edio mu ben de merak ediorm :)

Bemim gittigim devlet hastanesinde kani alip baska yere gonderiyorlar sonuc 10 gunde cikiyor.hem hastanede verdim hem de erken sonuc almak icin duzen laboratuarlarinda verdim.
Bir sorayım hastanede var mi sağol canım senin değerin kac çıktı

X