Yoruldum dayanamıyorum......

tiwiks

iki melek bir prens
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2008
427
4
merhaba arkadaşlar her zaman takip ediyordum sizleri ama sıkıntılarım boyumu aştı ne sizlerden düşüncelerinizi paylaşmanızı istiyorum...::teselli:5 yıllık evliyim..Geçen sene eşimdeki problem nedeniyle tüp bebek yöntemiyle ikinci denememde ikizlerime hamile kaldım ama malesef 5 aylık doğum yaptım bebeklerimi kaybettim.1 yıl oldu.8 ay öldüm acılarıyla psikologlar ilaçlar derken yine aynı yöntemle hamileyim şimdi 19 haftalık bebeğim çok endişeli bir hamilelik geçiriyorum rahim ağzı dikildi ve ben raporluyum evde yatıyorum.Sorunum insanlar yakın çevrem yani kendi ailem eşim eşimin ailesi .Herkes bencilce davranıyor.Eşimin aiesine karşı bir ilgim hiç olmadı tamamen ayrı insanlarız onlarlayken boğuluyorum hayatları para mal giyim kuşam gezmek övünmek olmuş.Aramıyorum görüşmüyorum telefonlarına çıkmıyorum.sahte bir ilgi gösteriyorlar bunu anlamamak mümkün değil eşimi seviyorum ama onlara kızdığım için eşimle uyuşamıyoruz bana onlara ilgili olmam iin yıllardır baskı yapıyor ve hala bıkmadı hoş eşimde en az onlar kadar hırslı 5 yılda borç harçta olsa evini arabasını aldı havasını da ailesi atıyor bebeklerimin tedaviyle oluğunu akrabaları bilmiyor beni de engellediler sanki utanılacak bir şey mi?Üç kardeşler ve aralarında normal halli olan bir tek biziz diğerlerinin standartları oldukça lüks neden mi eşim hep çalışmış yemişler 3 evleri var kirada lüks şimdi yeni bir tane alacaklar bizse yıllardır borç içindeyiz cocuk gibi arada sırada eşim onlardan para almış kredi çektirdi borcunu ödüyorum ailesine o kadar ameliyat oldum evim taşındı bu halimle 2 hafta onlarda kaldım burnumdan geldi kimseden fayda görmedim kendilerini üstün görmelerinden bana akıl verme girişimlerinden bıktım ya ben bu insanları yanlış tanımışım kardeşim üniversite için yanımda kalıyor devlet yurdu çıkmadı ailemin durumu yok özel yurt için kendime ayıracak param bile yok aileme yardım ettim biraz daha fazla elimden bir şey gelmiyor aileler uyuşamıyor kardeşim konuşmuyor evde bir yabancı gb yardımcı olmuyor kaprisli ailemin evinde de kendi evimde de huzur vermiyor bebeklerim öldüğünde ailem aramadı bile beni o kadar yalnız bıraktılar ben yinede affettim onları ama şimdi kardeşim burda olduğu için yanımdaymış gb davranıyorlar kardeşim yüzünden stresliyim onun böyle yaptığı sürece yanımda kalmasını istemiyorum ben kötü bir abla değilim ama bebeğimi de düşünmek zorundayım zaten maddi konular benii bunaltıyor bir de insanlala uğraşmaktan yoruldum kendime bakamıyorum evde kalmak zor ben ne ypayım arkadaşlar alıp başımı gitmek istiyorum bebeğime kıyamam onu mutsuz etmekten çok korkuyorum o benim hyatım oldu ben insanları niye sevemiyorum yaaaa...ne yapmalıyım çevremin istediği bir insan olamadım diye suçlu muyum...

zor bir durumdasın öncelikle allah yardımcın olsun...ama önemli olan bebeğin ve senin sağlığınız...lütfen bazı şeyleri görmemeye çalış en azından bebeğini kucağına alana kadar...hepimizin benzer olayları var kimsenin hayatı mükemmel değil...herşey gönlünce olsun .sevgiler.....

Arkadaşım,öncelikle Allahım hayırlı,sağlıklı doğumlar nasip etsin inşallah..:Saruboceq:
Eşinizin ailesi ile problemlerinizi anladım da kendi aileniz neden sizi arayıp sormuyor ki?
Zor bir dönem geçirmişsiniz neden size destek olmadıklarını anlayamadım..:nazar:

şu an hamile olduğun için bu kadar duygusalsın gibi geliyo bana.bunların hepsi doğumdan bi süre sonra geçicek,yani bazı düşüncelerin değişicek inan bana.kardeşine git diyemezsin bence anlaşma yoluna git onu anlamaya çalış.eşinin ailesi konusunda şimdi de gelecektede de yapabileceğin bişey yok.kendini biraz ferah tut.problemleri düşünmemeye çalış.bunu bebeğin ve kendin için yap canım.bebeğin doğunca dünyanın en mutlu insanı olucaksın.yalnızca bunu düşünmeye çalış ve gerisini boşver

bence bu düşüncelerin hamilelik psikolojisinden kaynaklanıyor
hangi aile evladını sevmez ki :uhm: sen yanlız anlıyor olabilirsin
kardesinde ne güzel okuyor ona yardımcı olmak senin için zevk olmalı
bu kötü düşünceleride kafan dan at bebeğinde etkileniyordur
yada psikolojik destek alabilirsin

Sen suclu falan degilsin, cevrenin istedigi bir insan olmak zorundada degilsin canim bunlari hic düsünme simdi....:nazar:

Kendini böyle bunaltici konulardan arindir inanki hic degmez, hem suan önemli olan tek sey bebegin, bunlar hepsi gelir gecer hepimizin evliliklerinde bu tür sorunlar olmustur..:kahve:

Esinin ailesi ile iyi olmak zorunda degilsin esin burda sana baski yapiyorsa hemen tavrini koy hic kendini suclu falan hissetme, anlasamadiktan sonra ne yarar görüsmek..Maddi SIKINTILARIda fazla takma inanki bundan 3 -4 sene evvelki durumumla simdiki durumumun arasinda daglar kadar fark var, herseyi biraz oluruna birakmak lazim.:nazar:

Kardesinle anlasamiyorsan tekrar tekrar konus derim, baktin gördün olmuyor koy eline valizini yolla annenlere kardesde olsa ayni cati altinda oturuyorsak birbirimize saygili olmamiz lazim, her evin kurallari vardir onlara uymuyorsa gitsin bu kadar basit..:1closedeyes:.

Dedigim gibi suan icin en önemli sey bebegin, allah tamamina erdirsin canim..:Saruboceq:

öncelikle aramıza hoşgeldiniz....
şuanki durumunuz hamilelik psikolojisi sanırım...
kendinize problem etmeyin,canınızı sıkmayın derim...
kimseye zorla sevgi gösterisi yapmak zorunda değilsiniz...
şuan düşünmeniz gereken bebeğiniz var,kendiniz varsınız...
kardeşini madem sorumsuz,konuşun onunla,
sonuçta sizi anlayabilecek yaşta...
ama şunu sakın unutmayın....
kimse için eşinizle huzursuz olmayın,
ve herkese hakettiği saygıyı ve sevgiyi göstrin...
Size sağlıklı bir hamilelik ve kolay doğumlar diliyorum...
sevgiyle kalın...

Arkadaşım sen çok bunalmışsın. Hep olumsuz düşünceler zinciri kurmuşsun etrafında. Bu gidiş iyi değil. Psikolojik destek alabilirsin. En azından bir yol gösterenin bütün herşeyi anlatabileceğin biri olur.benneyaptımki

Allah öncelikle sağlıklıca bebeğinizi eline almanızı nasip etsin
gerisi boş Allah ın izni ile siz bir aile olucaksınız bütün herseyiniz bebişiniz olucak sıkıntınızı unutacaksınız

canim öncelkle bebeklerini kayettigin icin cok üzüldüm. allah insallah bu bebegini sana bagislar.
esinde kusur oldugu icin bebeklerinin tedaviyle oldugunu söyleme geregi duymamislar bana göre geri kafalilik.
bu insanlari sevmek yada onlarlin suyunda gitmek gibi bir zorunlulugun yok. kimse kimseyi sevmek zorunda degil. seni sevmeyenlerde vardir muhakkak senide kimse sevmek zorunda degil.
aileninde seni anlamdiklarina yada sana destek olmadiklarina üzüldüm dogrusu.ama genede sen öncelikle kendi saglini ve bebisini düsün herseye takma kafani.sen kendin cok duygusal ince fikirli olabilirsin ama baskalarindan öyle olmalarini bekleme canim.hayel kirikligina ugrayan sen olursun.

X