Yoksul sünepe gibi giyinmek

Ya hazır ya da kendi yaptığım kombilileri paylaşayım nacizane. Belki beğenen olur. Başörtülüyüm bu arada, kombin fikri bulmak çok zor. Buradaki kıyafetlerin çoğu da uygun fiyatla aldığım şeyler. Marka olanlar da öyle pahalı değil normal idare eder markalar.

Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer

Son düzenleme:
Bugün birisi bana bu tabiri kullandı. İnanılmaz kalbim kırildı bu tabiri kullanan kişi ile aşağı yukarı maaşlarımız aynı benden 500 TL falan fazla alıyor. Ama her zaman kredi kartı borcu vardır ve her zaman avans hesaptan para çeker su sonu. Şu an 7 8 bin arası kredi kartı borcu varmış. Ben ise daha mütevazi yaşayan gösteriş sevmeyen biriyim. Üstümde şu kıyafetler vardı. Siyah kaban siyah kumaş pantolon çağla yeşili çiçekli bir tunik lila şal gri spor ayakkabı ve krem rengi küçük askılı çantalardan. Renklerin uyumsuz olduğunu söyledi ve yoksul gibi giyiniyorsun. Paran var harcasana niye sünepe gibi giyiniyorsun dedi. Kabanı bir akrabam hediye etmişti. Bunu söylemiştim. Ona küçük gelmiş hamile kalınca giyememiş verdi tertemiz kaban neden giymeyeyim ki? İlla öğretmen olunca marka mı giymek gerekiyor? Bu bahsettiğim arkadaş da memur yani ama telefonu saati marka alıp birileri övdükçe mutlu oluyor. Ben paramı çocuğuma harciyorum daha çok. 200 liraya tiyatroya gittik mesela taksi parasıyla o kadar tuttu. Her ay kitap alırım ona. Botu çizmesi spor ayakkabıları hepsi tam kızımın ama kendime gelince daha sınırlı alışveriş yapıyorum. Ama söylenen söz çok canımı sıktı. Karşı tarafa zaten mesafe koydum ama yanlış yaptığım bir şey varsa kıyafet konusunda yardım almak istiyorum çok kırıldım çünkü. 😔 😞bu arada ben çocukken hatta çalışmaya başlayana kadar maddi sıkıntı yaşayan biriydim. Evimize bal bile girmezdi yurtta bal çıkınca kahvaltıda saklar annemlere götürürdüm. Her zaman pazardan giyinirdik. Annemin bir ceketi 20 yıl giydiğini bilirim ama bizi okuttu bu günlere getirdi. Yani fakirlikten utanmam ama burda bu söz hakaret amaçlı kullanıldığı için canımı sıktı.
Size bu uslupla konusmasi hic hos degil ben olsam uyarirdim. Konunuzla ilgili kendi fikrim deben de bir ogretmen olarak su ki malesef giyim onemli. Yani en luks markalardan takinin giyinin demiyorum lutfen kizmayin ama sahsen ogretmenler odasinda donen sacma muhabbetleri bilirsiniz . Sizin nasil bir tarziniz var bilmiyorum acikcasi ama benim okulumda yirtik kotla gelen ogretmen de var esofmanvari pantolonlarla gelenler de var. Mesela biri gecen sene deri bir tayt ustune fosfor yesili sweatshirt ve altin takilariyla gelmisti. Vallahi hala dun gibi aklimizda kadini ne zaman gorsem gulesim geliyor😆 ogrencileri siz dusunun. Bir de mesela esi ilce milli egitim muduru vir arkadasim var. O da hep kumas pantolon ve duz bir kazak ya da gomlek giyer. Herkes konusur niye almiyorsun bir seyler hep ayni tarz diye. Ben boyle seviyorum size ne der. En azindan alakasiz renkleri birlestirip dikkat cekmiyor. Siz de pahali takilmaktan ziyade şık ve sade gorunumu secebilirsiniz bence ogretmenlik bir klastır ✌🏻

Üslubu hoş olmamış ama maalesef ınsanlar acımasız. Cevap da veremeyeceğinizi bıldıgı için bence soylemıs sıze ıstedıgını. Keske "o ne demek oyle, nasıl bir tabir" dıye bari sorsaydınız. Ama dedıgım gıbı maalesef ınsanlar acımasız ve insan içine özenle cıkmak zorundayız. Pahalı alın, marka alın demıyorum , gorgusuz gıbı marka aldıgını her yerde gosteren o tip insanlara benzeyin demiyorum tabıkı. Ama ucuz olup da uzerınızdekı bir parçayı bile ornegın şal ayakkabı veya çanta (bunlar cok belirleyici bence ve kalıtelı olmalı ) daha şık aldıgınızda o uyumu bıle yakalarsınız. Kendiniz için dikkat edin baskası ıcın değil zaten. Sız toplum ıcınde kendinizi iyi hissederseniz kalıtelı bi duruş sergilersenız , kımse sıze bu lafı soyleyemez. Ve bence kotu bıle gıyınmıs olsanız duruşunuzdan dolayı bu laf yıne soylenmezdi. Insan ilıskılerınıze de dıkkat etmenızı tavsiye ederim

Görme engelliyim. Göz tansiyonu hastalığından dolayı. Az görmem var ama renkleri ayırt edemiyorum her zaman
Bu yorumunuzu şimdi okudum. O zaman cok normal uyum yakalayamamak, zamanla yaparsınız. kendinizi kımsenın uzmesıne ızın vermeyin tavsiyem o kısı ıle ılişkınızı gozden gecırin derim.

Konu çok uzamış, okuduğum son yorumlars istinaden yine lafa karışayım 😂😂 O meslek grubu şöyle giyinemez bu böyle giyinemez, yakışmaz gibi yorumlar okudum.
Bazı şeyler insanın aurasıyla ilgili bence. Var öyle bir öğretmen arkadaşım. Bazen giydiği kıyafetlere bakıyorum hayatta para verip almam ( pahalı olduğu da belli ) çok kötü gelir gözüme. Ama kızın bir enerjisi var, yakışıyor giydiği. Aslında fazla kilosu falan da var ama müthiş bir hava yayıyor etrafına. Geçenlerde deri bir pantolon üzerine iki beden büyük sweat giymiş, ben giysem markete çıkamam onunla ama onda çok havalı duruyordu.
Meslek dallarının kıyafetle sınırlandırılmasını doğru bulmuyorum. Elbette yerine göre şıkır şıkır olunur ama günlük iş temposunda da postalla kotla işe giderim ben, ayaklarım ağrıyor yoksa🤣🤣🤣

Benim sevgilim de renk körüdür ve bir pantolon almış cırt yeşil 😂 hayır sen bunu nasıl buldun da giydin. Mesela bordoyu siyah sanıyor o, kırmızı ve sarı işin içine girdi mi değmeyin keyfimize. Bazen aşırı uyumsuz giyiniyor ama ben anladığım için onu sorun yapmıyorum.

Bazen soruyorum tamam buna kırmızı dedin de acaba kırmızı nasıl bir renk biliyor musun diyorum. Yeşil olmayan diyor. Yeşil nasıl bir renk diyorum kırmızı olmayan diyor 😂 insanlar sizin nasıl bir hal içinde olduğunuzu bilemezler. O yüzden böyle giyiminizin renk uyumuna laf etmelerine izin vermeyin. Ha şunu yapabilirsiniz örneğin dışarı çıkacakken giyeceklerinizi renkleri ayırt eden birine gösterip uyumlu mu diye sorabilirsiniz.
Ay benim kocamın aynısı bu 🤣 o da renk körü. Benle evlenene kadar o da saçma sapam giyinirdi. Arkadaşları dalga geçermiş dünyayı siyah beyaz mı görüyorsun diye 🤣 kızım küçükken babaannem babama renkleri öğretmemiş yazık ona derdi🤣 allahtan renk körlüğü x geniyle geliyor da yavrucuklarım bana çekmiş ☺️

o yüzden bence yazıyorum sürekli. Ben anlam yüklerim başkası yüklemez. Koltuk değil ki bu anlam yüklenmez asla buna diyelim. Ki koltuklarımla bile duygusal bağ kuran insanım ben 😂

oğlak mısın sen?
biz koltukları değiştirmiştik benim küçük okuldan gelip (3.sınıf falandı sanırım) yeni koltukları görünce benim o koltuklarda anılarım vardı diye oturup ağlamıştı🙈

oğlak mısın sen?
biz koltukları değiştirmiştik benim küçük okuldan gelip (3.sınıf falandı sanırım) yeni koltukları görünce benim o koltuklarda anılarım vardı diye oturup ağlamıştı🙈
Ahahah geleceğin kudrası 😂

Yok oğlak değilim, çok anlamam burçlardan ama yükselenim falan da değil. Halis muhlis ikizlerim 😂

Bende var bir oğlak erkeği.
O yapar böyle şeyler.
Taşınmamız çok etkilemişti mesela.
biz de karı koca oğlağız, temziliğe gelen abla mobilyaların yerini falan değitirince günlerce atlatamıyorz..kendi içimizde öbür türlü daha mı güzeldi neden böyle bir değişiklik yaptı ki fln.. :))

biz de karı koca oğlağız, temziliğe gelen abla mobilyaların yerini falan değitirince günlerce atlatamıyorz..kendi içimizde öbür türlü daha mı güzeldi neden böyle bir değişiklik yaptı ki fln.. :))
Oğlumun yetişkin hali diyorsunuz.:KK70:
Ben de koç burcuyum sürekli değiştiririm.
Sabit mobilyaları hiç sevmem. :)
Değişiklik ruhuma iyi gelir.
Hiçbir şey yapamazsam dolap içlerinde değişiklik yaparım.
Oğlumun odasını değiştirirken izin alayım o vakit.
İçten içe geriliyordur belki. :KK66:

Ben oğlak değilim ama hiç sevmem evde birşeyin yeri değişsin
Ben nasıl koydusam öyle olmalı. Daha hiç evin içinde mobilyaların yerini değişmedim 🙈

evet mutlaka alın ya ...yıllar önce ben bekarken eve bir geldik temizlikçi abla evi kople değiştirmiş bütün salonu..hala konuşuyoruz aramızda..güzel olmuş ama bi sorsaydı alışamadık falan :)) ben de küçükken annemler koltuklerı değiştirmişti de aylarca söylendim o koltuklar çok güzeldi neden bunu yaptınız diye sonra kendi evim olunca gittim tam da o renk o tip koltuk buldum aldım resmen bilinçaltıma işlemiş :))
eşimin annesi koç eşim evlenir evlenmez bütün mobilyalarını eskiciye verip odasını oturma odası yaptı da çok üzüldü, hiç olmazsa biraz bekleseydi falan diyor." neyseki pul koleksiyonum bende" falan diye seviniyor :))

bu arada konu sahibine herkes klasik renkler giy diye akıl verdikten sonra gidip mor şal kombinlemeye çalışması takdire şayan bir çaba ...ama bence o saydıklarıyla olmamış...

ben uzaya fırlatılmıs roket gıbıyım bır yay olarak :KK70: aynen dedıgınız gıbı sureklı degıstırırım odaların yerı degısır . odanın ıcınde esyaların da yerı degısır hıc olmadı gıder boya alır boyarım yenılerım falan ,dolap ıclerı habıre elden gecer degısır sureklı bır enerjı yenılenmesı sureklı hareket ve degısıklık

esım boga kızım oglak . degısıme yenılıge pek acık degıller . once fıkırlerını alıyorum evle ılgılı degısıklıkte ne dusunursunuz dıyorum . ıkısı hemen atlıyor gerek yok boyle guzel dıye pekı ben napıyorum tabıkı degıstırıyorum :KK70: degıstırdıkten sonra ılk etapda bı şok gecırıp sonrada boyle daha guzel oldu dıyorlar . evımızde hıc şaşmayan bır ritueldır bu ...hepde aynen bu sekılde olur

X