Yoksul sünepe gibi giyinmek

Selam..mesela dolaptan alirken saticinin yorumlarina bakin o cok onemli. 5 yildizlar varsa o kisi yamuk yapmaz inanin. Puani kotuyse kimse almaz zaten. Siz yorumlara bakmismiydiniz o dediginiz saticilarin?

Ben hep sıfır aldığımdan hiç sorun yaşamadım. Sadece değerli takı 2. el aldım. Liğme liğme ayakkabıya az kullandım diyen de var oralarda
İşte bi tanesi çantaydı alışverişimin, 2. El alma sebebim de mangonun o çantası eski sezondu ve ben o çantayı çok fazla istiyodum, sıfırı yoktu, satıcı hediye geldi tarzım değil takmadım da bilmem ne bi sürü şey söyledi, çanta bi geldi parça pinçik😢

İşte bi tanesi çantaydı alışverişimin, 2. El alma sebebim de mangonun o çantası eski sezondu ve ben o çantayı çok fazla istiyodum, sıfırı yoktu, satıcı hediye geldi tarzım değil takmadım da bilmem ne bi sürü şey söyledi, çanta bi geldi parça pinçik😢
Siteye resimleyince iade almak zorunda satıcı

Dolap gibi uygulamalardan bişeyler almaya nasıl cesaret edebiliyosunuz kızlar ya, tövbeliyim ben, 2 kere alışveriş yaptım, ikisi de elimde patladı, yeminle aldığım gibi kapıya koydum çöpün yanına, iade de kabul etmediler, itiraz ettim buna ürün anlatılan gibi değil bu ürün pert durumda diye ama nafile, tövbe ettim asla oralardan 2. El bişey almamaya, satan sıfır gibi diyo, 2-3 kere kullandım diyo, mal bi geliyo ihtiyaç sahibine bile veremezsin öyle rezil halde😡
Mont, çanta, gözlük, elbise, salopet, pantolon, kazak,hırka aldım ben bir ton. Hiç sıkıntı yaşamadım daha.
Gelen her şey gerçekten sıfırdan farksızdı. Ben iki şeye önem veriyorum alırken, 1) kaliteli marka olmasına (çünkü mesela normal çanta birkaç yılda ömrünü tamamlarken güzel markaların çantaları evladiyelik oluyor.) 2) sağdan soldan aşağıdan yukarıdan bir sürü fotosu olmasına. yeterli foto yoksa başka açıdan görmek istediğinizi yazın yoruma,zaten ekliyorlar...
Bir tek şeyde pişman oldum, bir pantolon düşük bel gibi geldi (2021 yilindayiz, düşük bel mi kaldı?) , özellikle sordum, beli normal, dedi. Ama düşük bel çıktı . Yine de iade etmedim, üşendiğimden.
Onun dışında güzel alışverişler yaptım hep. Memnunum ben.

Ben kırılana dökülene üzülmem. Anneniz gibi değilim. Maddi değerinin düşmesi ya da eskimesi bozulması umurumda olmaz. Kimseye de kızmam bu yüzden. Sevgi de zaten limiti olan bir şey değildir. İnsan arabasını da sevebilir kocasını da çocuğunu da. Annenizinki bağ kurmak değil eşyaya insandan fazla değer vermek. Yani annenizle benim alakam yok.
Dedim ya,ikimiz de hakliyiz:)

Evde yaramaz bir kedim var.
Evde perde, koltuk yirtmisligi, çanta yolmuşluğu var eline bir şey geçmeye görün. Hiçte kizmadim bunlari yapiyor diye. :)))
Annenizle bizim anlattigimiz şeyin yakindan uzaktan alakasi yok.
İste ben toptan bir tavir gelistirdim bu yuzden demek istiyorum yani:)
Bu gecmis boyle dusunmemi saglamis olabilir diyorum:)
Sozum kendime:)

Bugün birisi bana bu tabiri kullandı. İnanılmaz kalbim kırildı bu tabiri kullanan kişi ile aşağı yukarı maaşlarımız aynı benden 500 TL falan fazla alıyor. Ama her zaman kredi kartı borcu vardır ve her zaman avans hesaptan para çeker su sonu. Şu an 7 8 bin arası kredi kartı borcu varmış. Ben ise daha mütevazi yaşayan gösteriş sevmeyen biriyim. Üstümde şu kıyafetler vardı. Siyah kaban siyah kumaş pantolon çağla yeşili çiçekli bir tunik lila şal gri spor ayakkabı ve krem rengi küçük askılı çantalardan. Renklerin uyumsuz olduğunu söyledi ve yoksul gibi giyiniyorsun. Paran var harcasana niye sünepe gibi giyiniyorsun dedi. Kabanı bir akrabam hediye etmişti. Bunu söylemiştim. Ona küçük gelmiş hamile kalınca giyememiş verdi tertemiz kaban neden giymeyeyim ki? İlla öğretmen olunca marka mı giymek gerekiyor? Bu bahsettiğim arkadaş da memur yani ama telefonu saati marka alıp birileri övdükçe mutlu oluyor. Ben paramı çocuğuma harciyorum daha çok. 200 liraya tiyatroya gittik mesela taksi parasıyla o kadar tuttu. Her ay kitap alırım ona. Botu çizmesi spor ayakkabıları hepsi tam kızımın ama kendime gelince daha sınırlı alışveriş yapıyorum. Ama söylenen söz çok canımı sıktı. Karşı tarafa zaten mesafe koydum ama yanlış yaptığım bir şey varsa kıyafet konusunda yardım almak istiyorum çok kırıldım çünkü. 😔 😞bu arada ben çocukken hatta çalışmaya başlayana kadar maddi sıkıntı yaşayan biriydim. Evimize bal bile girmezdi yurtta bal çıkınca kahvaltıda saklar annemlere götürürdüm. Her zaman pazardan giyinirdik. Annemin bir ceketi 20 yıl giydiğini bilirim ama bizi okuttu bu günlere getirdi. Yani fakirlikten utanmam ama burda bu söz hakaret amaçlı kullanıldığı için canımı sıktı.

bence ne kırılın ne üzülün karşınızdakinin ne mal olduğunu görmüş oldunuz.

Ama çok sessiz sakinleşmiş eski canlılığı kalmamış topicin. İnstagramdan önceydi tabi . O zamanın bir nevi instasıydı. Şimdi işlevini yitirmiş tabi 🥺
Evet
Zaten benim dediğim topik o değildi. Benim dediğim 2008/2009 yılları arasındaydı
Çok canlı olurdu
Ve gerçekten çok tarz kadınlar vardı burda

Evet
Zaten benim dediğim topik o değildi. Benim dediğim 2008/2009 yılları arasındaydı
Çok canlı olurdu
Ve gerçekten çok tarz kadınlar vardı burda
Ay evet bende şimdi baktım da bu yanlış topic . Benim dediğim de o senelerde olandı. Aşırı canlıydı. Bu sanırım sonradan açılan bir topic. ben o zamanlarki adresimi kaybettim . O yıllarda giriyordum foruma 2010- 2011 den sonra yaklaşık bi 8 9 sene hiç girmedim. O adresimi mailini fln herşeyi unuttum ama adımı hatırlıyorum aradım yok mesela bildiğim oraya yazan üyeler vardı onlar da yok. Demekki o topic değil.

X