Yine yeniden eşim ve ailesi..

Görümceniz beddua ediyor annesine herhalde
Lafı ona çarpmış gibi geldi bana

Ay sizin kv çingene bir şeye benziyor. Bu kalitede yetiştirmiyorum ben deyin. Laf sokun sizde.

Valla ben artık anladım ve emin oldum ki can çıkıyor huy çıkmıyor. Ya alışacaksın ya da dananın kuyruğu kopacak. Başka da bir tavsiyem yok.

Allah sabır versin size güç versin iki çıldırmaya bakar eğrr çok istiyorsa gitsin anasının koynuna

Ben olsam çocuğumu alır o evden çıkarım bana laf söylemeye kalkan kocayı da anasının evine postalarım. Ailesi kimmiş kaç yaşına gelmiş öğremememiş. Ama eşinin ailesi bu yüzü eşinden buluyor

Hafta sonları götürsün siz de eşinizle takılın. Fırsatı değerlendirin.
Bunu yapıyoruz zaten. Her hafta olmasa da 2 haftada bir yapıyoruz. Geçen sene ev almıştık kredi borcunu bitirelim diye 1 senedir kendimizi çok sıktık maddi anlamda. Borcu bitirmek için çok sıkta dışarı çıkamıyoruz. Bu ay son inşallah borcumuz bitiyor ki onu bile diyo ki bana sen şimdi her dışarı çıkışımızda çocuğu da götürelim dersin. Diyorum çünkü üçümüz niye gezmeyelim? Çocukta anne babasıyla kaliteli zaman geçirsin çocuğun geleceği yer var gelmeyeceği yer var. Havalar ısınınca daha çocuğa yönelik aktivite yapmak isterim. Her seferinde değil tabii ki ama ya aslında beklentilerim çok normal şeyler. Hani böyle ütopik şeyler değil. Normal çekirdek bi ailenin yaşadığı standart hayatı istiyorum bu kadar. Kimsenin dahil olmadığı bi hayat. Ay bilmiyorum ben mi büyütüyorum diyorum bazen.

Görümceniz beddua ediyor annesine herhalde
Lafı ona çarpmış gibi geldi bana
Bu açıdan hiç düşünmemiştim he. Hahahaha ay güldüm çok teşekkür ederim. Yok ama niye kiminin duası kiminin bedduası diyo ne alaka. Ben bence çok iyi bi cevap verdim daha iyisi olamazdı. Yok bide açıkçası cevap vermek olsun diye demedim spontane gelişti. Çok şükür kimseye bedduamız yok herkese duacıyız dedim. Ne deseydim

Birak baba kiz gitsinler sende onlardan uzak dur kafani dinle .bende de 3 tane görümce var ama hic böyle birsey görmedim ya

Kv ye demişsiniz ya ediyoruz tabii size dua diye
Görümce de kiminin duası,kiminin bedduası deyip
Dua onlardan beddua benden demiş
Ben olsam bunu bu şekilde anlardım,beddua eden de bu durumda sen mi oluyorsun derdim
Tühh kaçırmışsınız laf sokmanın kralını neyse
Bidahakine artık

Erkeklerin annelerini şikayet edince kıymete biniyorlar. Eşim , babası ve annesini sürekli şikayet eder bana..ama ben en ufak birşey söyleyim onlar hakkında savunmaya geçer . Mümkün mertebe şikayet etmeyin , bazı şeylerin görmezden gelin. Zitlastikca daha kötü olacak belli ki. Çok da sık gitmemeye çalışın

Oğlumu psikoloğa götürüyorum. Söylediği şey aile olarak gezin. Çocuk sizinle olsun onu bir yere bırakıp gitmeyin

1 saat sizi bekleyeceklerine arasalarmış. Ne saçma sapan tavırlar.
Dimi? Eşim beni aradı sokağa giriyorum dedim. Ben öyle deyince çay doldurmuşlar ama benim aklıma bile gelmemişti çay olayı. Ben çıkmışken market market gezdim bi güzel iyi yaptım yine olsa yine yapardım. Pişman değilim.

Birak baba kiz gitsinler sende onlardan uzak dur kafani dinle .bende de 3 tane görümce var ama hic böyle birsey görmedim ya
Bundan sonra öyle yapıcam gitsinler bakalım bana şarlayacak ne bulacak

Sanırım aynı şeyi düşünüyorum. Eşim aslında ger şeyin farkında da günah keçisi beni ilan etmiş. Aslında sayısız olay var anlatsam neler dökerim de ben devede tüyü anlattım. Aile elbet kötü de yapsa görünmüyor bazı adamlara Aman bana kimse dokunmasın da kim ne yerse yesin

Eşinizin çözümü çözüm değil zira kayınvalide,görümce siz yokken rahat rahat doldurup üzerinize salacaklar eşinizi.
Bu sebeple tek gitme olayı olmamalı.
Yerinizde olsam oraya gittiğimde markete falan da çıkmam,otururum başlarında o kayınvalideyi arkamdan konuşturmam.
Çocuğunuz küçük zaten sizi arar,o açıdanda uymaz tek gitmesi.

Allah kurtarsın bacım

Oğlumu psikoloğa götürüyorum. Söylediği şey aile olarak gezin. Çocuk sizinle olsun onu bir yere bırakıp gitmeyin
Kesinliklee! Aynı fikirdeyim. Benim babam 17 yaşımdayken vefat etti. Ama geriye kalanlar hep annem babam ve benim yaptıklarımızdı. Öyle güzel anılar geliyo ki aklıma İskender yemeye Bursa’ya götürürdü babam. Dondurma yemeye modaya giderdik. Sahil denince aklıma Maltepe sahili gelir ki Üsküdar’ın göbeğinde oturduk o zamanlar. Sahile 2 dk yürüme mesafesindeydi evimiz. Ya çok ama çok güzel anılar biriktirmişim çocukluğuma dair. Neden benim çocuğum çok daha fazlasını yaşamasın günümüz şartlarında. Eşimde bir at gözlüğü var çocukla alakalı tek düşüncesi babaannesi ve dedesiyle vakit geçirmesi. Ben böyle bi insanla nasıl evlendim diyorum bazen. Kader işte.. bi de çok severek evlendim calci halt etmişim.

Ay küçücük bir çocuğa bunları diyen gereksiz babanne ve halaya çocuk bırakılır mı hiç.Bunlar ileride çocuğunuzu da size karşı doldurmaya çalışır.Cok sinir bozucular

İki ucu b.klu değnek. Ben böyle bişey desem şu anki durumda olaylar olaylar. Bunu daha uygun bi üslupla mümkünse annemin olmadığı bir yerde tekrar konuşmamız lazım

Ay küçücük bir çocuğa bunları diyen gereksiz babanne ve halaya çocuk bırakılır mı hiç.Bunlar ileride çocuğunuzu da size karşı doldurmaya çalışır.Cok sinir bozucular
İşte ben bunu anlatamıyorum eşime. Bunları söyledim konuşucam onlarla dedi. Bakalım freni patlak kamyon gibi bi süreç var önümüzde. Bazen de böyle şeyleri dert ettiğim için utanıyorum deprem aklıma gelince. Diyorum Merve üç günlük dünya akışına bırak. Gerçek hayata tekrar dönünce tokkat gibi yüzüme çarpıyo olanlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…